Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

Deskyet reče pred 14 urami:

Jaz sem imel Laezel namesto Astariona, ker sem itak jaz delal dex stuff in so bili vsi fajti razen enega na balanced prelahki :D Ampak valda nisem dal na tactician, ker sem power tripal :innocent: Boš videl power spike pri lvl 6, ko dobiš še en napad in potem lvl 8 )torej lvl 2 fighter), ko dobiš action surge in maš brutalen opening turn :D

Men gre ona na živce ker ima zajeban karakter 🤣. Astarion mi pa ful sede s stealth

Povezava do prispevka

Meni je isto šla in mi je blo skoraj malo škoda, ko sem se zapletel z njo. Ampak sem se odločil, da vztrajam in moram rečt, da mi na koncu niti malo ni bilo žal. Mi ima, res kul character arc in writing, je pa na začetku totalno tečna. Je pa Astarion tud top companion, ga šparam za drug run in ga imam s kolegom v evil runu, kjer ful veselo vse odobrava. :D

Povezava do prispevka
Deskyet reče pred 2 urama:

Meni je isto šla in mi je blo skoraj malo škoda, ko sem se zapletel z njo. Ampak sem se odločil, da vztrajam in moram rečt, da mi na koncu niti malo ni bilo žal. Mi ima, res kul character arc in writing, je pa na začetku totalno tečna. Je pa Astarion tud top companion, ga šparam za drug run in ga imam s kolegom v evil runu, kjer ful veselo vse odobrava. :D

Najboljši karakter v igri je Lae'zel. Meni se zdi razumljivo tečna na začetku. Eno jutro se zbudi ugrabljena na ladji svojih večnih sovražnikov. Vstavijo ji črva v glavo in s tem najhujšo smrt v njeni kulturi. Na koncu se še ladja strmoglavi za njo v totalno neznani svet. Edini način (po njenem znanju) kako se rešit pa je, da najde gith creche. A kljub temu ti pomaga in čaka, da preiščeš vsako luknjo in kot v Faerunu medtem ko samo čaka kdaj se bo spremenila v pošast :D  

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Itak, mogoče sem se tud malo narobe izrazil. Ne toliko tečna, kot to, da gre marsikomu na živce. Meni sicer ni šla pretirano, mi je pa sploh Karlach bila na začetku bolj kul s svojim fuck yeah attitudom, tud Shadowheart mi je bla malo ljubša. No, na koncu mi je bla Lae'zel fav companion. :D

 

Spoiler

In me je potem pri mojem good guy koncu uničlo, ko sem 3 minute po herojski zmagi zgubil Lae'zel in Karlach. :cry:

 

Povezava do prispevka
Deskyet reče pred 10 minutami:

Itak, mogoče sem se tud malo narobe izrazil. Ne toliko tečna, kot to, da gre marsikomu na živce. Meni sicer ni šla pretirano, mi je pa sploh Karlach bila na začetku bolj kul s svojim fuck yeah attitudom, tud Shadowheart mi je bla malo ljubša. No, na koncu mi je bla Lae'zel fav companion. :DK

  Razkrij skrite vsebine

In me je potem pri mojem good guy koncu uničlo, ko sem 3 minute po herojski zmagi zgubil Lae'zel in Karlach. :cry:

 

Spoiler

Jaz sem tudi imel good guy konec. Sicer pri meni sta obe preživeli. Karlach se je ob rešitvi Orpheusa javila, da bo ona poslata Mindflayer saj noče umreti in hoče živeti dalje. Itak sem ji ugodil. Lae'zel je pa ostala ob meni in se ni po koncu igre pridružila Orpheusu ob njegovem pohodu proti Vlaakith.

 

Povezava do prispevka
Tijuana reče pred 4 urami:
  Skrij vsebine

Jaz sem tudi imel good guy konec. Sicer pri meni sta obe preživeli. Karlach se je ob rešitvi Orpheusa javila, da bo ona poslata Mindflayer saj noče umreti in hoče živeti dalje. Itak sem ji ugodil. Lae'zel je pa ostala ob meni in se ni po koncu igre pridružila Orpheusu ob njegovem pohodu proti Vlaakith.

 

Spoiler

Hah, pri meni se Karlach ni ponudila za mindflayerko in je Orpheus postal mindflayer. Lae'zel je potem sama šla osvobajat githe (Orpheus hoče, da ga ubiješ, ko premagaš možgane) in je nisem prepričeval naj ne gre, ker se mi je zdelo preveč proti njeni zgodbi. Sem upal, da bom lahko šel zraven, ampak ni bilo opcije. Karlach pa bi menda lahko rešil, če bi šla skupaj v pekel, ampak mi je predtem ene 5x rekla, da raje umre, kot se vrne v pekel in mi je spet bilo preveč proti njeni zgodbi, da bi jo tja poslal. No, potem pa je šel šefe pit s Shadowheart, edino preostalo od partyja. Upam, da je reboundal, itak sta se že na začetku enkrat zapletla. :D

 

Povezava do prispevka
Deskyet reče pred 15 urami:
  Skrij vsebine

Hah, pri meni se Karlach ni ponudila za mindflayerko in je Orpheus postal mindflayer. Lae'zel je potem sama šla osvobajat githe (Orpheus hoče, da ga ubiješ, ko premagaš možgane) in je nisem prepričeval naj ne gre, ker se mi je zdelo preveč proti njeni zgodbi. Sem upal, da bom lahko šel zraven, ampak ni bilo opcije. Karlach pa bi menda lahko rešil, če bi šla skupaj v pekel, ampak mi je predtem ene 5x rekla, da raje umre, kot se vrne v pekel in mi je spet bilo preveč proti njeni zgodbi, da bi jo tja poslal. No, potem pa je šel šefe pit s Shadowheart, edino preostalo od partyja. Upam, da je reboundal, itak sta se že na začetku enkrat zapletla. :D

 

Spoiler

Zanimivo. Jaz tudi nisem Karlach hotel siliti nazaj v Avernus. Še po tem po sem premagal Raphaela premagal sem ji ponujal House of Hope pa ni bla za akcijo niti pod razno. No ko sem premagal Gortesha pa se je izpovedla, da hoče živeti dalje in sem pač takoj jo dal za Mindflayerja ko je se sama javila.

 

Za Lae'zel se mi je meni pa zdelo, da je prav da ostane. Skozi zgodbo se je vedno bolj oddaljevala od Githovih vrednot tako, da sem mi je zdelo bolj primerno, če ostane kot gre z Orpehusu.

 

Povezava do prispevka
Tijuana reče pred 42 minutami:
  Skrij vsebine

Zanimivo. Jaz tudi nisem Karlach hotel siliti nazaj v Avernus. Še po tem po sem premagal Raphaela premagal sem ji ponujal House of Hope pa ni bla za akcijo niti pod razno. No ko sem premagal Gortesha pa se je izpovedla, da hoče živeti dalje in sem pač takoj jo dal za Mindflayerja ko je se sama javila.

 

Za Lae'zel se mi je meni pa zdelo, da je prav da ostane. Skozi zgodbo se je vedno bolj oddaljevala od Githovih vrednot tako, da sem mi je zdelo bolj primerno, če ostane kot gre z Orpehusu.

 

Spoiler

Meni je kul, ker sva očitno imela kar drugače dialoge v podobnem storylineu. :D Jaz sem Gorthasha premagal pred Rafaelom, tista scena s Karlach je bila zelo uff. Sva se kasneje v kampu pogovarjala in je spet rekla, da v pekel pa ne. Potem sem zrihtal Rafaela, rešil Hope in mislil, da mogoče je pa to opcija za njo. Nope, spet ni šans.

Lae'zel pa je pri meni do konca govorila o tem, da je treba osvoboditi githe izpod Vlaakith s pomočjo Orpheusa. Oddaljila se je od tiste prvotne fanatičnost, je pa šla ful v to, da je njeno ljudstvo prevarano in zasužnjeno in da je treba Orpheusa rešit, da jih osvodi. In ko je Orpheus umrl, je to padlo na njo. :)

 

Povezava do prispevka

Če prekinem romance v Act3, a lahko zaštartam s kom drugim, al je prepozno (mam approval praktično do full)?

 

edit: bojda je prepozno za zaštartat. FFS, should've chosen Bae'Zel (al pa vsaj Shadowheart) :( PRASEC ASTARION

 

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka

Bolan špil. Zdej sm lvl 5 in spucal goblin camp. Mal imam še mape za spucat. Res mega pustolovščina. Dobra zgodba. Dobri dialogi. Dobri questi. Bomba.

 

lol na smrt Gale-a :D cel quest da ga oživiš. Bil čist živčen, ker so mi ga poknili med ubijanjem goblin campa, pol pa sm moral še na flutico igrat, zato da sm ga lahko oživel 😂 v sosednji sobi pa goblin leaderji. mega

 

Lovam astariona. Dober fuk. Gale-a hočem spravit še v pojstlo in Wylla. Gang bang. Shadowheart opazla da sm na Astariona zapalil in je bla neki užaljena. Prej pa ni hotla dat. Mrš :D 

uredilo bitje dzaver
Povezava do prispevka

Na začetku mi je bil ful težek. Nič mi ni blo jasno. Pol sem si pogledal par video, da mi je vsaj malo postalo. Potezni boj mi v špilih ni nikoli dogajal, tukaj mi je kr všeč. Nekatere stvari mi še niso jasne. Vedno sm mal živčen ko je lvl up, ker pride bomba ful podatkov in odločitev :D 

 

mi je prav žal da ga nisem igral s soforumaši :) zdej berem poste za nazaj in umiram od smeha @Galko 😂

uredilo bitje dzaver
Povezava do prispevka
dzaver reče pred 2 minutama:

Na začetku mi je bil ful težek. Nič mi ni blo jasno. Pol sem si pogledal par video, da mi je vsaj malo postalo. Potezni boj mi v špilih ni nikoli dogajal, tukaj mi je kr všeč. Nekatere stvari mi še niso jasne. Vedno sm mal živčen ko je lvl up, ker pride bomba ful podatkov in odločitev :D 

 

Popolnoma enak začetek sem mel in sem sovražil potezni boj in vse to. Če ne bi dobil par tipov in pogledal kak video... ne bi nikoli padel v igro. Avantura, ki jo doživiš, potem odtehta vse.

Povezava do prispevka
dzaver reče pred 4 minutami:

Na začetku mi je bil ful težek. Nič mi ni blo jasno. Pol sem si pogledal par video, da mi je vsaj malo postalo. Potezni boj mi v špilih ni nikoli dogajal, tukaj mi je kr všeč. Nekatere stvari mi še niso jasne. Vedno sm mal živčen ko je lvl up, ker pride bomba ful podatkov in odločitev :D 

 

mi je prav žal da ga nisem igral s soforumaši :) zdej berem poste za nazaj in umiram od smeha @Galko 😂

Longstrider uporabljaš? Gale ga zihr ima. Če ni med spelli, se ti splača respecati, da ga dobiš. Je kr game changer pri bojevanju, ker ti doda 3m movement speeda until long rest. Je ritual, tako da ne uporabiš nobenega spell slota za castanje. Enostavno castaš na vse memberje po long restu in si dober do naslednjega. Močno priporočam.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 minuto:

Longstrider uporabljaš? Gale ga zihr ima. Če ni med spelli, se ti splača respecati, da ga dobiš. Je kr game changer pri bojevanju, ker ti doda 3m movement speeda until long rest. Je ritual, tako da ne uporabiš nobenega spell slota za castanje. Enostavno castaš na vse memberje po long restu in si dober do naslednjega. Močno priporočam.


ne, sem pa videl, ja, da bi ga moral :D 

 

a to pri unemu kostkotu gale-a respecam? In izberem vmes longstrider?

 

sm pa lvl 5 postal lih med goblin campom in dobil fireball… šiškebab iz goblinov :D a obstaja kaj, da bi lahko še veckrat sčaral fireball na dan?

Povezava do prispevka
dzaver reče pred 17 minutami:

ne, sem pa videl, ja, da bi ga moral :D 

 

a to pri unemu kostkotu gale-a respecam? In izberem vmes longstrider?

 

sm pa lvl 5 postal lih med goblin campom in dobil fireball… šiškebab iz goblinov :D a obstaja kaj, da bi lahko še veckrat sčaral fireball na dan?

Respecaš pri Withersu, ja. 100 gold. Džabe.

Povezava do prispevka
dzaver reče pred 14 minutami:

A naj uporabljam tiste črve/parazite v steklenih posodah al ne? Zaenkrat jih nisem… :) a se spremeni zgodba? A to dam vse samo vase ali tudi v kompanjone?

 

Uporabljaj po moje vsaj. Jaz sem šele daleč v igri sploh pogruntal, da lahko tudi kompanjoni uporabljajo. Sem prvih 10 menda samo na glavnem liku uporabil. Je pa res, da zelo malo uporabljam te moči v akcijah.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 1 minuto:

A je zadnji patch na PS5 rešil problem z texturami na folku? Al je fist emblem še vedno 90% časa zmazek in so obrazni videt garjavi prepogosto?

Se mi zdi, da zdaj ni več unih prepoudarjenih pegic na obrazih, ja.

Aktivist Vanč reče Pravkar:

To samo na tem paladin main karakterju al pri vseh?

Pojma nimam. Nimam drugih paladin party memberjev.

Povezava do prispevka
dzaver reče pred 48 minutami:

Lovam astariona. Dober fuk. Gale-a hočem spravit še v pojstlo in Wylla. Gang bang. Shadowheart opazla da sm na Astariona zapalil in je bla neki užaljena. Prej pa ni hotla dat. Mrš :D 

 

ASTARION JE PEDER (pa ne mišljeno kot spolna usmeritev). Kaj me je izigral, prasica nemarna.  Ne vzamem permament boostov, da me ja slučajno ne bi pustil. Glih tko je sam manipuliral moja čustva v osebno korist.  In zdej v Act 3 je prepozno, da preklopim na Shadowheart ali Mintharo (za BaeZel pa itak, k sm se že ful nazaj, ko sem moral izbrati (WTF NO :( ) odločil zanj, namesto Bae :( )

 

@Aktivist Vanč pr men je za vse like vsakič 100 (sem pa na patch 3)

 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 minuto:

Aja @Aktivist Vanč, našel sem carsko taktiko za uporabljanje Astariona. Našel sem amulet, ki te naredi imunega na blindness.

Castam darkness (lahko tudi vržeš smoke bomb ali kej sličnega) na neko območje kjer je Astarion. Njega nihče ne more targetati, on pa je lahko sredi bojišča v počepu in napada ves čas iz zasede, ranged ali melee. :avadodo:

 

Na take stvari sam sploh ne pomislim :D Res je milijon možnosti za rabo zadev.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...