Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

mene tud mal ubija, ker MORAM pretaknit vsak kotiček (pa še vedno jih precej zgrešiš) in res zavleče vse skupaj. Mam 40 ur in sem pomoje nekje proti koncu prve tretjine act 2. igranje me mentalno utrudi bolj kot kakšne navadne igrice ali celo zahteven competitive špil. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

kaj je RL / in-game PEDRI, kako ste??? Ste že vsi obrnili ali se nobenemu več ne da? :D  Jaz sem oddelal 90% mape v Shadowlandsih in priznam da sem že kar utrujen malo. Preveč je vsega, preveč podrobnosti, preveč se dogaja. Klele notr je contenta za 3 špile, ffs. Že D:OS 1 in 2 sta imela ta problem, preveč vsebine, questov in dela na vsaki mapi, in tale Shadowlands mapa je ista. Polno enih zgradb, naselkov, npc-jev, mini questov, mini dungeonov in kleti, polno enih skrivnosti in cukrčkov... In to po tem, ko si že obdelal OGROMNO začetno mapo, OGROMEN Underdark in normalno velik Mountain pass. Lej, ne da se mi. Nimam cajta 150 ur in nimam fokusa, da bom pretaknil vsako bajto. A špil je pa dejansko tako vrhunsko narejen, da ima še najbolj goveji zaselek v treh prašičjih pizdah nek zanimiv story / background namig oziroma ravno toliko porine naprej enega od questov, da je vseeno zanimivo. Ne vem kva bom, al bom dal špil malo na pavzo ali ga bom pa igral po obrokih kakšnega pol leta, tako kot sem D:OS 2.

 

So pa fajti res svinjsko hudi. Momci ratajo dovolj OP, da odtrgajo trash mobe preden rečejo keks, bossi in pomembni fajti so pa še vedno proper izziv. Nazadnje ko sem igral sem branil druida in njegov portal in je bil absolutno odfukan fajt. Po moje je uletelo nekje med 20 do 30 momcev, zdej se pa ti jebi in zaščiti portal s 110 HP-ji :D Res proper moški last stand, carsko.

Jst nism neki dost igral tbh, sem glih spucal Arcane Tower in vse ostalo v Underdark, tko da bom zdej sel v Act 2. Mountain pass mi je en kos se ostal, samo se ne bom drkal. Sem lvl6 na charih, tko da grem zdej lepo naprej.

Itak si je treba se kej pustit za v drugo/tretje.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 uro:

Kruz "mi je med top 3 igricami ever, če ne štejemo šaha"

Galko "imam problem, ker je igrica tako dobro narejena, da ima še random zaselek dober quest, nimam pa je časa igrat 150 ur, predobra igrica je :("

 

Feget interpretacija: PASJA JAJCA 

top 3 since 2015 v tem primeru

 

je pa gotovo med top 10 :D (gtaji, mafia in te zadeve never forget)

 

ja "jeba" pri tem špilu je, da greš delat nek quest in na poti do tega questa odkriješ nekaj, kar ti na koncu vzame 1 uro :D

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka
drevored reče pred 5 urami:

kje se pobere gale quest? ne spomnim se, da bi delal kaj z galetom v mountain passu. razen ce mislis elminstra, ki se pojavi tudi, ce gres skozi grymforge naprej.

a, ok, nisem vedel, da je na obeh mogoč. tm na eni potki je levo gor, če prideš od githyankijev. 

Povezava do prispevka
Pastir_Matic reče pred 2 urama:

We’re bringing back Short King Summer with better kissing contact for short races!

 

Kaj da fak je to :D

 

Shadowlands spucane, mislim da mi je ostal en miniquest, ma se mi ne da iskat zdej enega izginulega thiefling boya po celi mapi, ni šans. Ostala sta še glavna dva beast zalogaja: Mavzolej in pa sam Dark tower. 

 

Sem šel naprej delat Mavzolej. Sej sem pričakoval da ne bo neki mini skrolli a la pet grobov pa roka in da bo verjetno kaj večjega, ampak tole pa... faking Larian no :D Nej v patchih zmanjšajo špil al neki :D

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
planetarium reče pred 2 urama:

Ce prav razumem ja Baldurs Gate na koncu. Ogromno over the top mesto. Sele po dveh, treh ogromnih mapah? 😀

 

Mislim da je mesto Balders Gate že 2. act, torej na začetku druge tretjine igrice. In če so se tudi v tem primeru oprli na D:OS 2 zapuščino, bo mesto tako veliko, da boš lahko igral samo na dveh monitorjih.

 

Ampak ja, sta pa pred tem dve komično preveliki mapi, ena ogromna in ena manjša. Ni kle heca, buddy :D

Povezava do prispevka

Kake grobe stvari mi dela pa Raphaelov archenemy v mavzoleju, mati mila. Pustimo to da je model jeben beast z 22 STR in da ima okrog sebe mislim da deset momcev, ki so imuni na pol stvari - češnjico doda tisti njegov pofukan maček, ki se ti skriva po sobi in VSAK TURN naredi 1:1 kopijo samega sebe. Faking hell kakšen evil team, tole je pa IMO najtežji fajt v špilu.

 

Očitno bo potrebno pocingljat z zvončkom in poklicat določenega intelektualno naprednega dvojčka z zgovornim imenom "Flesh" :D :D

Povezava do prispevka

Jaz sem ga pa počizal v pogovoru, potem sem ga pa še napadel pa mu še tistega kurčevega mačka štihnil. Če ubiješ original grejo avtomatično še kopije stran, hvala kurcu. Naredu sem tudi vse triale in šel skozi portal zbrcat Balthazarja, ampak se mi tok enih questov zapre, da bom vse skupi loadal in šel delat Dark tower.

 

Sem pa šel naprej s Shadowhartino zgodbo in je res cool. Izbral sem good oz normalen potek, me pa res zanima, kaj se zgodi, če izbereš evil odločitev. Sej ne da čist njeno zgodbo obrne plus verjetno tudi veliko v širši sliki. Res nice.

 

Aja s Shadowheart nebi nikdar hodil v RL. Prov vidim tisti insane obraz pa tko tih cel dan pa zvečer rečeš Ja kaj pa je a lahko prosim poveš pa dobiš scream NIKDAR VEČ ME NE OBJAMEŠ, pol jo objameš pa sam push away pa PUSTI ME DUŠIŠ ME, pol pa jok pa NE RAZUMEŠ ME pa 3 dni tišine in ne-pogovarjanja. FUCK v kaj sem se to zapletel majmun en

Povezava do prispevka

A ma kdo od vas tole na Steamu + Steam Controller?  A ga prepozna kot controller, ker men ga na piratu kot M+KB. 

Glede na to, da igrava coop pol ne gre z njim ... (na srečo mam še en super star logitechov gamepad).

 

Sej bom vrjetn v vsakem primeru kupil in da podprem in zarad autopatchanja, me pa zanima.

Povezava do prispevka

Evo, sem zaključil. Kr kul opcijjo sem dobil na koncu

Spoiler

lahko se čist izogneš zadnjemu fajtu z možgani, ker se Galova zgodba zaključi tako, da se želi iti prostovoljno razstrelit in s tem uniči možgane in zadovolji svojo boginjo, nekako še najbolj happy ending se mi zdi :rofl:

če pa nisem hotel tega,

Spoiler

greš lahko s kompanijo in zavezniki do možganov, kjer imaš zadnji fajt, v katerem uničiš ali dominiraš možgane (in hkrati zajebeš princa, ki se je žrtvoval in postal mindflayer)

 

Manjkal mi je predvsem

Spoiler

še content po koncu - kako svet (in kompanjoni) reagirajo na to, kar se je zgodilo (katerakoli opcija pač že je, ker jih je še kar precej poleg tega, kar sem dobil jaz). Tako 1 minuta je.

 


Act III je odličen, mesto je fino, cel kup kotičkov za raziskovat, pri čemer je zadnji quest main storyja še najbolj meeeeeeeeeh. Je pa tu največ bugov - včasih na random zginejo oblačila in oklepi mojemu junaku in njegovim prijatljčkom in potem laufaš okrog v gatah, čeprav statse maš normalne in tudi v inventoriju kaže, da si normalno opremljen z oklepi in to :D V dveh fajtih na random ni preklopilo na next turn in je blo treba reloadat.

Spoiler

Pa še zadnaj čudna stvar na koncu 

Navedek

če skleneš pogodbo z Raphaelom, da mu daš krono, bi se moral nekako na koncu pokazat, ker mu je ne dam. Ampak ni nič, nisem izpolnil svojega dela pogodobe, pa se nič ne zgodi.

 

 


 

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka

mister @Kruz mislim da je zadnji quote tudi spoiler, sem prebral samo začetek quota in hitro od scrollal dalje.

 

Kakšna se ti je pa zdela težavnost - verjetno si igral na normal? Sprašujem zato, ker si napisal da nisi nikoli sploh še špilat poteznega FRP-ja, BG 3 ima pa kar ene par veselih fajtov v prvem delu Act 1 :D No pa tudi kasneje je kar veselo, že omenjeni Raphaelov archenemy v Mavzoleju je bil zajeban, pa Baltazar ni švoh, pa če se odločiš za skupinsko obleganje Shadow Towerja tudi ni najlažji fajt.... Predvsem zato, ker so s tabo največji šupki, papki in smradi v devetih kraljestvih, na nasprotni strani pa tko en bataljon ogrov, lokostrelcev in wizardov, ki ti mečejo v faco Black hole in Arms of hadar, iz vseh strani pa po tebi dežujejo puščice. Đizs kako smrdljive zaveznike imaš v tem špilu, wat da fak no, to je res sam Dark Urge lika vzet pa vse poštihat :D 

 

Aja pa ne glede na to, kako obširen je VA v špilu, še vedno vsi ostali VA actorji izpadejo največji amaterji, ko slišiš govorit Ketheric Thorma. Uno že sam buildup ko ga omenjajo kako je žleht in zajeban je hud, pa potem prezenca od lika je tud proper ko ga končno spoznaš, ampak ko odpre usta je pa sam uno fak kaka delivery je pa to, tole je pa dejansko pravi igralec zadaj?? In greš pogooglat kdo ga to voica in itak da je zadaj najhujša možna heavyweight mašina za igranje padlega paladina:

 

Spoiler

ketheric-thorm-nightsong-baldurs-gate-3.

 

=

 

dhyqq35lmmfv2rhlxwf5.jpg

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Po 28 urah špilanja sem šele v Shadow-Cursed Lands (vsem se še z gondolo spustil do Monastery in rešil quest). Res je ogromno vsega, verjetno polovico spregledam, pa čeprav se trudim, berem, probavam.. parkrat sem celo moral na net pogledat, ker nisem vedel kaj pa kako.

Zdaj večinoma igram samo še s Shadowheartom, Gale in Laezel . Sam sem paladin. Kakšni bossi so mi  parkra že živce požrli in me je imelo, da bi zmanjšal težavnost. 

Tudi sajvam pa loadam kot prfunknem, nekako če vidim, da bi lahko bilo bolje, kar ne morem mimo. Igra vleče, ampak se kar bojim da tole preveliko zame.. pa še zdaj me čaka nekaj busy dnevov v službi pol še en dopust kratek (brez ekranov). Bomo videli...  če ne bom vsaj zmanjšal težavnost, da grem čez zgodbo. Bi pa vseeno probal rad tudi Starfield, ko pride, če že imam battlepass. Ne vem, ta igra res zahteva celega tebe. 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...