Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

Mah v igri ki je tako dolga in ima toliko opcij za narest nek quest je večkratno nalaganje stopenj da probaš naredit stvar drugače logično. Sej če bi bila dolžina cca 40 ur bi si pač večkrat rekel fuck-it tko pa pač reloadam in sem po mukotrpnih nalagalnih časih v OS2 resnično pričakoval max 10-15 sekund v najslabšem primeru dobil pa že na začetku igre dvojno dozo.

 

Drugač mi je pa malo žal da imaš lahko samo 4man party... Trenutno furam MC Paladin - HalfOrc + Shadowheart + Gale + Astarion, žal pa v tej grupi ni prostora za LaeZel :( 

 

 

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka

Respecal sem vse kompanjone, ampak držal nekak arhetip in class. Shadowheart res ne rabi bit trickster. 

 

Atm furam Laezel kot pure twohander fighterja, Gale na polno v evocationu, Shadowheart Cleric of Life, moj bard je bolj caster, ampak mainly jack of all trades. 

 

Za zdej imam pokrito vse, dps output bi lahko bil sicer večji, verjetno bom multiclassal barda level ali dva v warlocka za OP nuke. Rabim aoe nuke, predvidevam, da bo na levelu 5 fireball.

 

Nič fancy, rogue, barbe in ekostične klase bom probaval kasneje ali v kakem drugem skozihodu, ta run bo imho striktno vanilija. Tank, healer, dips in cheerleader jebač s kitaro. Mainly good allignment, oz tisto kjer je boljši loot.

 

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka

Jp, pri lvl5 dobis fireball. Resitev za vse probleme :D

 

Jaz mam pri Shadowheart se zmeri default spec, mam pa se dva extra heala iz geara pa se heala se sama sebe ob healanju drugih + razdaja temp hp s svojimi heali.

 

Barb mi je awesome, sploh ne pogresam rogue-a, ker z 18 dex rokavicami posraufam vse kljucavnice in pasti.

uredilo bitje Pastir_Matic
Povezava do prispevka

Moram povedat, da mi ta edicija DnD bolj paše v cRPG kot tista v BG1 in 2.

 

Hitrejši začetek je, cantripi in akcije so kul, ni potrebe za konstantnim spanjem... 

 

Moti me inventory management na PS5, vem da je to zelo težko rešit, ampak neko avtogrupiranje ali nekaj bi lahko dodali.

 

Prvi vtis po 20h in skoraj končanem act 1 je super, ne morem prehvalit voice actinga in kamere med dialogi. O globini bom bolj dobil idejo, ko bom šel delat te queste z drugimi grupami in main PCjem. 

 

Povezava do prispevka
Pastir_Matic reče pred 2 urama:

Jp, pri lvl5 dobis fireball. Resitev za vse probleme :D

 

Jaz mam pri Shadowheart se zmeri default spec, mam pa se dva extra heala iz geara pa se heala se sama sebe ob healanju drugih + razdaja temp hp s svojimi heali.

 

Barb mi je awesome, sploh ne pogresam rogue-a, ker z 18 dex rokavicami posraufam vse kljucavnice in pasti.

 

Fireball je absoluten beast, sploh če imaš evocation, ko ni frendly fireja in lahko veselo nažigaš svojim momcem ball po hrbtu

 

Za Shadowheart ti res toplo priporočam Light ali Tempest, ker sta oba podklasa extreme anal punishment. Sploh Light ti da take ofenzivne spelle da se še okostnjakom skrči mošnja, pa je sploh nimajo. Res no, kot da bi imel še enega totalno OP čarovnika v ekipi. Je pa totalno kontra loru od Shadowheart, edino to.

 

Barb pa fuka ko žival, neverjeten je kot tank in 1:1 damage dealer. V rage stanju dobiva 50% manj dmg-ja kar je insane, potem imaš pa kot berserker še tisti extra napad (torej 3 na turn lol) in metanje svega i svačega... Me zanima če je Paladin ali dober Fighter še boljši, ma že tole je tako OP, da težko verjamem.

Povezava do prispevka

paladin ima izreden burst dmg. dejansko lahko pokuriš vse spellslote v enem turnu (ki se napolnijo šele z long restom), ampak ko je pa brez spellov (smite) je pa zelo zelo povprečen dmg dealer.

 

bi rekel da preko daljših borb in več, je barb ziher bolj konsistenten dmg dealer, kar je tudi prav, ker pala je hud tudi za heal&support, medtem k je barb pure dmg class

Povezava do prispevka

Ful mi je žal, da je grupa omejena na 4 člane. Ma vsaj da jih je 5, če že ne 6.

 

A je sploh point imeti sword and board type fighterja, če imaš samo eno osebo keri daš najdebleji meč? 

 

Tko bi imel pala tank - barb dps/offtank.

 

Zdej mi pa mora offtankat cleric, pa tudi za ranged opcijo nimam placa met dedicated lokostrelca, ker rabim ves cc in aoe dips kerga lahko zberem.

 

Če bi lahko imel več članov, bi sigurno fural rogua, tko pa kam ga pa dat?

Povezava do prispevka
Pastir_Matic reče pred 27 minutami:

Ja.

 

Ko se ti pokaze dice roll screen, zamenjas skin levo spodaj, kjer imas neke ikone. Mal glupo so skrili to zadevo.

vem kje se menja skin. Me zanima če ima kdo ki igra PS5 verzijo ta dragonflame red skin. Imam scuffed metal, eno modro in eno belo.

Povezava do prispevka

Včer šel z lvl 4 nespočit pogledat kaj se skriva pri teti pehti. In ko končno pridem do nje je lvl 5 z 4imi kloni ki spamajo hold person LOL. No THX BYE, cya later :D  Količina enih "skritih" jam, kevdrov itd je fucking insane. Pa prvič mi je umru Gale in pol kr en cel jebeni postopek da ga spravš nazaj k lajfu lol. Najslabš fora te igre je da je takoj ura polnoč... Tole sem z mojim načinom igranja ko hočem v vsako luknjo pogledat verjetno dober za 120+ ur lol

 

Sam res upam da spedenajo nalagalne čase k so fucking atrocious...

 

 

 

Povezava do prispevka

Do sedaj meni najmočnejši spell: Tashas hideous laughter. Šala tako rasist, da še najbolj zajeban resen šef porabi več turnov k umira od smeha. Bardov gameplay je drkanje v glavo in rasistični joki, pa vsake tolk spell v faco. I love it. 

 

Najbolj hillarious scena včeraj.

 

Tepem šefa Grymforga - model yeetne Shadowheart v lavo, kjer bejba instantno umre. Np, bomo rezali v kampu, saj imamo maso dorf zaveznikov, bomo tudi brez nje. 

 

Valda vse bi bilo kul, če se ne bi debilni dwarfi odločili healat bejbo - dokler leži v lavi.

Ker 5hp ni glih nek life, Shadow umre ob prvem ticku. Naslednji dorf heal - smrt. Naslednji turn, spet. Modeli so chainhealali bejbo, kljub temu da je umrla milisekundo za tem. Cel jeben encounter. Prav smilila se mi je, nisem mogel narediti nič, ona pa tudi ni prišla nikoli na turn - ker lava.

 

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka

Fuck me rabm eno virozo... :rofl: 

 

Mi je pa tole gladko že zdej ko sem še čist na začetku najboljši RPG ever. Predvsem mi je noro kako jebeno so se potrudili z animacijo obrazov med dialogi v igri s tolko NPCjev kot jih je tukaj je naravnost neverjetno. Tukaj potem pade vsak jebeni izgovor Bethesde/Biowara itd za njihove "my face is tired" polomije direkt v brezno. 

 

 

Povezava do prispevka

Igram na performance, stabilnih 60, hickup se zgodi če detoniraš pol mape, drugač no issues.

 

Pred včerajšnjim patchem sem imel bug, ko bi mi za 10 sekund izginil zvok, ni se zgodilo od updata.

 

Kontrole so popolne kar se mene tiče, tudi adaptive trigerje in ves PS5 shabang podpira, edino inventory management je tedious. Tle sem si edino želel miške. Jump je d-pad up, hide je d-pad down, lootanje ni pixelhunt, ampak držiš X, da ti da seznam vseh stvari v rangu, pol pa po meniju izbiraš kaj hočeš odpret, vzet itd. Also če je veliko smeti na tleh lahko z d-pad levo/desno scrollaš po interaktibilnih itemih. 

 

Igra se pa smooth tko kot če bi igral na M+K. Vidi se, da so dali ful povdarka na kontroler. Radialni menuji za spelle in abilitije so superiorni baru na dnu po mojem. Ne rabim vsak tren gledat barvic na dnu ekrana, spelle priklicem ko jih rabim.

 

Na TVju se da ful lepo brat, dejansko razen inventorya nimam nobenih pripomb, laufa pa kot putr.

 

Also, nalaganje je dolgo, ssd my ass, to morjo patchat. 

 

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka

Men se je prevečkrat zgodilo da sem kradel loot namesto začel pogovor z NPCjem, inventar je začuda slabši ko v OS2 drugo pa nimam večjih pripomb, razen seveda nalagalnih časov ki so naravnost grozni za native PS5 igro. Kaj včeraj je bil kak patch? Čudno mene ni nič konzola opozorila kot ponavadi... Aja pa ne vem zakaj za vraga je treba tooltip vsakič ko prideš v inventar vklopit...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...