Skoči na vsebino

Sports American Way

NFL NBA NHL MLS MLB NCAA

41377 odgovorov na to temo

Ankica: NFL 2017/2018

To je javna ankica. Ostali člani bodo lahko videli, katero možnost si izbral

Superb Owl Champ bo:

Rezultatov ankice ne moreš videti, dokler v njej ne glasuješ. Prijavi se in glasuj.

Ali bo Brady dobil šesti prstan?

Rezultatov ankice ne moreš videti, dokler v njej ne glasuješ. Prijavi se in glasuj.
Glasuj Gostje ne morejo glasovati

#41 Falco Gooner

prišel v fANALe za mistra mn3njalnika

• vesoljci
  • 2 817 sporočil

Objavljeno 20 junij 2012 - 12:10

fak zdaj vidim da po tri tekme zapored igrajo z enim. kaj to je normalno, ne spremljam nekaj dolgo basebala.

#42 ronaldinho

ni nič.

• vesoljci
  • 682 sporočil

Objavljeno 20 junij 2012 - 12:16

Ja, v serijah se igra. Večinoma po 3 tekme, včasih pa tudi 2 ali pa 4. Sicer bi bilo preveč potovanj. Itak jih je že zdaj veliko.

Sicer pa so v zadnjih dveh tednih na sporedu interleague series (med AL in NL), zato tudi tekme med mestnimi nasprotniki, kot npr. NYY-NYM, LAA-LAD, CWS-CHC. :)

V nedeljo bo carski pitching duel CC (9-3) vs. Dickey (11-1).

To sporočilo je uredil ronaldinho: 20 junij 2012 - 12:19

#43 Jude

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• rumeni jaki
  • 1 023 sporočil

Objavljeno 20 junij 2012 - 13:29

Oglej si sporočiloronaldinho, ob 19 junij 2012 - 19:27, rekši:

Yup. Eli Manning is serving donuts at Dunkin in NJ. :lol: :lol:

Objavljena slika

:D

kar se tiče nfl novic je pa zadnje čase mrtvilo, še terrell owens je nehu hodit na tryoute :D

#44 =$h@dow=

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 8 329 sporočil

Objavljeno 20 junij 2012 - 14:01

Lundqvist nominaran za 3 nagrade: Hart Trophy(mvp lige, redni del), Vezina Trophy (najbolsi golman) in Ted Lindsay Award(izberejo igralci)

#45 =$h@dow=

• vesoljci
  • 8 329 sporočil

Objavljeno 20 junij 2012 - 17:59

The Vikings aren't trading Percy Harvin, according to ESPN's Adam Schefter.
It wouldn't make much sense for the Vikings to appease Harvin's trade request right now. They are brutally thin at wideout and any draft picks they receive couldn't be used for a full year. Schefter says that Harvin is likely just letting the organization know how unhappy he is about salary and playing time. It's unclear if Harvin is serious about holdout threats.

#46 =$h@dow=

• vesoljci
  • 8 329 sporočil

Objavljeno 21 junij 2012 - 04:53

Malkin dobil Hart Trophy za MVP in Lundqvist pa Vezina Trophy za najbolsega golmana lige
Najbolsi novinec je Gabriel Landeskog iz Colorada. Brian Campell(Florida) je pobral Lady Byng trophy. Za najbolsega branilca lige je bil izbran Erik Karlsson(Ottawa)

To sporočilo je uredil =$h@dow=: 21 junij 2012 - 04:57

#47 Jake the Mess

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 745 sporočil

Objavljeno 21 junij 2012 - 09:29

Uf Malkin dominacija :D

#48 =$h@dow=

• vesoljci
  • 8 329 sporočil

Objavljeno 21 junij 2012 - 09:32

Aja ja dobu je se Art Ross in Ted Lindsay, pozabu napist prej :D
sam kej mu pomaga ce so izpadli takoj :rofl:

#49 ronaldinho

ni nič.

• vesoljci
  • 682 sporočil

Objavljeno 21 junij 2012 - 09:43

Mogoče je kot CR, pa mu individualne nagrade več pomenijo. :snetininja:

#50 skvedr

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 90 sporočil

Objavljeno 21 junij 2012 - 12:04

http://espn.go.com/c...ootball-playoff

zgleda smo sam še korak preč od final foura in s tem playoff sistema pri college footballu :)

#51 Falco Gooner

• vesoljci
  • 2 817 sporočil

Objavljeno 21 junij 2012 - 13:22

je kdo tak rpijazen in bi mi na hitro razložil baseball pravila? na netu sem samo neke 1000 stranske spise najdeval. gledal ene par tekem zdaj pa mi še vedno ni nič bolj jasno.

npr v filmih ko mečejo pač vržejo 3x, al oni odbije al pa 3x zapored je out in fali.

te pa gledam pa tak mečejo tisto žogico sem skoraj prepričan da več kot samo 3x.

potem ajdo tisto mislim da sem dojel, da ko odbije teče do koliko baz hoče, sam more pridet prej do baze ko pa nasprotna ekiap vrže žogico onemu na bazi al nekaj takega. pojma nimam fak. to gledaš filme čist uizi zgleda v resnici pa samo wtf.

#52 isaac

ima drede na jajcih.

• hajduki
  • 1 090 sporočil

Objavljeno 21 junij 2012 - 13:24

Mislm da pitcher ma 4 poizkuse, odbijalec pa samo 3. Drgac pa ti bo Nodi Nodi kej vec povedu =D

#53 =$h@dow=

• vesoljci
  • 8 329 sporočil

Objavljeno 21 junij 2012 - 13:30

Claude Giroux je bil izbran za naslovnico NHL 13

#54 Bane

je najdu rizlo za joint.

• vesoljci
  • 266 sporočil

Objavljeno 21 junij 2012 - 14:03

a to še bo kdaj na pc?

#55 =$h@dow=

• vesoljci
  • 8 329 sporočil

Objavljeno 21 junij 2012 - 14:12

zgleda da ne :no:

#56 stefan666

Anita

• hajduki
  • 246 sporočil

Objavljeno 21 junij 2012 - 14:32

Oglej si sporočiloFalco Gooner, ob 21 junij 2012 - 13:22, rekši:

je kdo tak rpijazen in bi mi na hitro razložil baseball pravila? na netu sem samo neke 1000 stranske spise najdeval. gledal ene par tekem zdaj pa mi še vedno ni nič bolj jasno.

npr v filmih ko mečejo pač vržejo 3x, al oni odbije al pa 3x zapored je out in fali.

te pa gledam pa tak mečejo tisto žogico sem skoraj prepričan da več kot samo 3x.

potem ajdo tisto mislim da sem dojel, da ko odbije teče do koliko baz hoče, sam more pridet prej do baze ko pa nasprotna ekiap vrže žogico onemu na bazi al nekaj takega. pojma nimam fak. to gledaš filme čist uizi zgleda v resnici pa samo wtf.

ko pitcher meče žogo odbijalcu, če ga hoče izločiti mora vržt 3x v strike zone od kolena do sredin med komolcom in ramo, širina je pa toliko kot je širina domače baze, že vrže 3x v strike zono brez da bi odbijalec odbil, je odbijalec out, prav tako se za strike šteje vsak zamah odbijalca ko ne zadene žoge tudi če ta ni bila vržena v strike zono, če pitcher vrže 4x izven strike zone in odbijalec ne zamahne se temu reče walk in gre odbijalec na prvo bazo. točka se doseže ko pride odbijalec do domače baze, zdaj lahko je to homerun ko jo odbije čez ograjo, ali pa postopoma pride do domače baze, pač ko je npr. na prvi bazi in ko drugi odbija, če soigralec regularno odbije žogo (brez da bi jo kdo ujel preden pade na tla) lahko napreduješ po bazah, izločen si takrat, če vržejo žogo na bazo preden prideš do nje oz, če te tagajo, da se te obrambni igralec dotakne z žogo, da igralec pride na prvo bazo ali drugo ipd, mora odbiti žogo v polje, če jo kdo ujame preden je padla na tla je to out, out je tudi če odbijalec žogo odbije v tla in obramba vrže žogo na prvo bazo preden on pride do nje. ining se zaključi ko obramba izloči 3 odbijalce.

če imaš še kako vprašanje kr vprašej ;)

#57 Falco Gooner

• vesoljci
  • 2 817 sporočil

Objavljeno 21 junij 2012 - 14:39

ok, hvala :D

#58 ronaldinho

ni nič.

• vesoljci
  • 682 sporočil

Objavljeno 21 junij 2012 - 20:05

Clay. :avadodo:

http://www.nfl.com/n..._content_stream

#59 =$h@dow=

• vesoljci
  • 8 329 sporočil

Objavljeno 21 junij 2012 - 20:15

:rofl: :rofl:

#60 Jude

• rumeni jaki
  • 1 023 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 07:30

Oglej si sporočilo=$h@dow=, ob 21 junij 2012 - 14:12, rekši:

zgleda da ne :no:

bedni ea, najbrz bo pa fajn na youtubu pogledat gameplay s kingsi in kopitarjem in zraven poslusat komentar.

#61 Gorenjc

garjavi nestvor z luskavico

• mn3njalničarji
  • 146 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 10:04

Super smo tole finale NBA napovedal :D
  • OKC in 4 (0 glasov [0.00%])
  • OKC in 5 (1 glasov [7.14%])
  • OKC in 6 (4 glasov [28.57%])
  • OKC in 7 (3 glasov [21.43%])
  • Miami in 7 (1 glasov [7.14%])
  • Miami in 6 (5 glasov [35.71%])
  • Miami in 5 (0 glasov [0.00%])

#62 Falco Gooner

• vesoljci
  • 2 817 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 10:09

evo sem včeraj gledal one ptiče proti tigrom. kardinalčki al kaj so že bli. pa sem dojel pravila bolj ko ne, zdaj samo če bi kdo mi točkovanje razložil pa te ininge.

ful vam hvala.

#63 ronaldinho

ni nič.

• vesoljci
  • 682 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 11:08

Igra se 9 inningov oz. če je rezultat izenačen, še dodatni, dokler ni zmagovalca. Najdaljša tekma doslej je trajala 26 inningov, odigrana je bila leta 1920. Vsak inning je sestavljen iz dveh delov - top in bottom. V zgornjem delu inninga domača ekipa igra obrambo (pitcha), gostujoča pa napad (odbija). V spodnjem se obrne. Kot je v navadi v ameriških športih, je domača ekipa vedno zapisana kot druga (oz. spodaj, odvisno od TV prikaza).

Kot je že zgoraj stefan omenil, je inning sestavljen iz 3 "out-ov". Pitcher mora izločit 3 igralce, da zaključi svoj del inninga. Od njegove (ne)sposobnosti (ter seveda tudi od pomoči obrambe) je odvisno, koliko odbijalcev bo spustil na bazo, preden bo 3 izločil. Včasih se lahko tudi celoten lineup 9 "hitterjev" zarotira, preden uspe izločit tri.

Točkovanje je pa čisto simpl. Vsakič, ko pride igralec "domov" oz. do "home base" (tam, kjer je začel odbijat in kjer je tudi catcher nasprotne ekipe), dobi njegova ekipa točko (t.i. run). Igralcu, ki ga pošlje "domov", pa se šteje t.i. RBI (run batted in) - zadnjič sem slišal, da se v slovenščini uporablja izraz asistenca, a kar navadi se originalnih izrazov, če boš redno gledal.

Navadno se pride do točk tako, da je igralec v t.i. scoring position (na 2. ali 3. bazi, lahko tudi na obeh), eden od soigralcev (odbijalec) pa ga z base hit pošlje domov. Lahko je tudi t.i. sacrifice fly, kjer odbijalec pošlje žogo v zrak globoko v igrišče in ko jo eden od outfielderjev ulovi, lahko igralec npr. iz 3. baze začne teči proti domači bazi. Tisti hitrejši igralci pa uspejo priti do home base tudi iz 2. baze, preden žogico pride nazaj do catcherja, ki bi ga lahko izločil. Odbijalec je v tem primeru izločen, ekipa pa vseeno doseže run (ali dva). Seveda sac fly deluje samo v primeru, ko ima ekipa manj kot 2 out-a.

V primeru Home runa je št. točk odvisno od tega, koliko igralcev je na bazah. Če ni nobenega, se šteje ena točka (samo za odbijalca). Če je že eden na bazi, dobi ekipa dve točki,... Če so vse tri baze polne in pade HR, pride do t.i. Grand Slama. Torej maksimalno število točk, ki jih lahko en odbijalec doseže v enem at batu, so štiri.

Če gledaš baseball statistiko, se mu v tem primeru "piše": 1 HR, 1 run (tistega, ki ga je sam "score-al" in 4 RBI - ker je spravil 4 igralce do točk, vključno s sabo). Seveda se to potem pri vsakem igralcu posebej sešteva med sezono, kot bi pri fuzbalu štel gole ali asistence. Več kot jih imaš, boljši si.

Upam, da sem znal razložit, če te še kaj zanima, pa kar vprašaj.

#64 Falco Gooner

• vesoljci
  • 2 817 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 11:13

ljubim te.

no homo.

hvala :D

#65 skvedr

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 90 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 12:04

http://bleacherrepor...rmer-nfl-player

če se komu da brat, je to kr zanimiv člank o življenju igralca na meji NFL rosterja

#66 Jude

• rumeni jaki
  • 1 023 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 12:44

mi lahko kdo predlaga kakšen dober nfl film

tega sem v sredo gledal in mi je bil zelo všeč: http://www.imdb.com/title/tt0445990/

remember the titans in we are marshall mam naslednja po vrsti, potem pa ne najdem več kej pametnega

inb4 the longest yard/waterboy

pa tudi baseball/nhl lahko

#67 Rossoner

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 106 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 12:54

Oglej si sporočiloJude, ob 22 junij 2012 - 12:44, rekši:

tega sem v sredo gledal in mi je bil zelo všeč: http://www.imdb.com/title/tt0445990/

remember the titans in we are marshall mam naslednja po vrsti, potem pa ne najdem več kej pametnega

inb4 the longest yard/waterboy

pa tudi baseball/nhl lahko

The Blind side, povzet po življenju Michael Oher http://www.imdb.com/title/tt0878804/ :P

Za hokej - http://www.imdb.com/title/tt0082754/

#68 DiNozzo

mini ritka, dirkalne nogce

• vesoljci
  • 900 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 13:08

Friday night lights

Any Given Sunday

#69 DiNozzo

mini ritka, dirkalne nogce

• vesoljci
  • 900 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 13:13

Za baseball pa Field of Dreams pa Major league(ta je bul komedija, Charlie Sheen igra)
To je kar se spomnim iz glave :P

#70 =$h@dow=

• vesoljci
  • 8 329 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 13:47

Staal zavrnu 10letno podalsanje pogodbe pingvinov. :klobasa: To bo zdej zanimivo gledt kdo ga bo seu pobrat.

GM od CBJ pa pravi da Nasha ne misljo kr tkoj tradetad drugam. Pac si hocejo ustvarit cimvec moznosti za menjavo. Vancouver pa je tudi blizu da bodo menjali Luongota.

#71 isaac

ima drede na jajcih.

• hajduki
  • 1 090 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 15:21

Za baseball se Moneyball, ce se nisi gledal. Igra Brad Pitt, od lanskega leta film. http://www.imdb.com/title/tt1210166/

#72 ronaldinho

ni nič.

• vesoljci
  • 682 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 15:45

Gledal predvčerajšnjim. :D

Sicer pa FNL itak najboljša serija. Vsaj dokler je Minka igrala. :wub:

#73 Jude

• rumeni jaki
  • 1 023 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 15:47

hvala fantje

a je to relevantno za to temo, michelle beadle je zapustila espn in je zdej na nbcju

http://bleacherrepor...-for-her-career

#74 ronaldinho

ni nič.

• vesoljci
  • 682 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 18:38

Šarkiju povej, on drka na njo, se mi zdi. :D

#75 Nodi

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 606 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 18:43

Oglej si sporočiloJude, ob 22 junij 2012 - 12:44, rekši:

mah ta vince papale je beden model, konec filma je pa itak zlagan v nulo.

poglej še

the replacements
the express (carski filem o ernieju davisu)
rudy (dost beda)
friday night lights filem

pa tko k je reku en model.. any given sunday je men top

#76 Jake the Mess

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 745 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 19:02

Fak Staal... Eden bolj kul igralcev sploh. Da o tem kolk je koristen ne govorimo. Resno upam da podaljša, zame osebno eden boljših igralcev ki zna igrat v obe smeri.

#77 =$h@dow=

• vesoljci
  • 8 329 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 21:39

danes se loti draft, mislim da ob 00.00 po nasem cajtu. Ne da se mi gledat, prenos bo na NBC ce bo slucajno kdo pokoncu :D
Objavljena slika

Round 1 Draft Order:
1. Edmonton Oilers
2. Columbus Blue Jackets
3. Montreal Canadiens
4. New York Islanders
5. Toronto Maple Leafs
6. Anaheim Ducks
7. Minnesota Wild
8. Carolina Hurricanes
9. Winnipeg Jets
10. Tampa Bay Lightning
11. Washington Capitals (from Colorado Avalanche)
12. Buffalo Sabres
13. Dallas Stars
14. Calgary Flames
15. Ottawa Senators
16. Washington Capitals
17. San Jose Sharks
18. Chicago Blackhawks
19. Tampa Bay Lightning (from Detroit Red Wings)
20. Philadelphia Flyers
21. Buffalo Sabres (from Nashville Predators)
22. Pittsburgh Penguins
23. Florida Panthers
24. Boston Bruins
25. St. Louis Blues
26. Vancouver Canucks
27. Phoenix Coyotes
28. New York Rangers
29. New Jersey Devils
30. Los Angeles Kings

#78 ronaldinho

ni nič.

• vesoljci
  • 682 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 21:40

Kdo so kaj največji prospecti? In kako je to običajno v NHL. A gredo top picki takoj v NHL ekipo ali prej igrajo za podružnične klube?

#79 =$h@dow=

• vesoljci
  • 8 329 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 21:44

Nail Yakupov, Filip Forsberg, Alexander Galchenyuk, Ryan Murray, Teuvo Teravainen, Olli Maatta

letos ni nobenga prov da bi bil favorit za 1st pick, se najblizje se govori za Yakupova

#80 Falco Gooner

• vesoljci
  • 2 817 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 23:16

evo zaj bojo jankiji proti mecom. bo gdo gledal, jaz bom verjetno posnel si pa jutri oz v nedeljo oz v ponedeljek kot kaže gledal :/

3 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 3 gostov, 0 anonimnih uporabnikov