Skoči na vsebino

Trenutno igram [08/2022]


Priporočeni prispevki

Sej to smo že predelali pred meseci, kaj se zdaj spet čudite? :D

 

Ocena je subjektivna - kako je bila igra všeč meni in ne povprečje izkušnje vsakega človeka. Ne vem zakaj mi diktirate kaj jaz mislim z oceno? Imo si bom naredil sticker za lepit zraven ocen. :)

 

Glede Slay the spire se mi je zdelo, da je več do igre, ampak po 20 urah igranja tja nisem prišel. Pred leti (je že desetletje???) sem v HS vložil dosti več časa in je bila igra dosti bolj raznolika in dinamična. Karte so bile bolj zanimive, mehanike tudi. Vsaka karta je imela pun text (quality of life improvement I guess), kul zvočni efekti, grafika, muska..... pač duša v tej igri fali.

Večini je vseeno za zgoraj naštete zadeve in bi rade volje igrali igro v excelu, ampak jaz nisem tak in te stvari cenim z višjo utežjo.

 

Po 20 urah sem ugotovil, da se mi konstantno pojavljajo ene in iste karte. Eksperimentiral sem z drugimi start reliki, ampak sem se res ves čas dolgočasil.

Ali to pomeni, da je igra slaba za vsakogar? Sigurno ne, ker ima preveč zagovornikov, ki jim zelo pašejo specifike te igre. Meni pač ne, zato ocena slična mojemu uživanju pri igri.

 

The surge po mojem mnenju premaga DS3 predvsem z prezentacijo sveta. Tisto staro middle age vzdušje mi nikoli ni bilo všeč. Feeling pri fightu zaradi gadgetov, orožij ipd, mi je bil pri Surge tudi boljši. ipd. Ni pa mi boljša v marsikaterih drugih aspektih.

 

Kar je pomembno meni, ni nujno enako pomembno ostalim, tako kot ne razumem kako lahko kdo buli v telefon med sranjem, pa tu žal smo. Nismo vsi isti, ne uživamo vsi v isti stvari. Deal with it, ali pa se delajte naprej vzvišeno. Ego bo sigurno nahranjen, osebne rasti pa žal ne bo.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 18 urami:

Sej na drugi strani so eni komentarji potem čist objektivno čudni, recimo število kart in karakterjev, ki ima res vsak svojo unikatno mehaniko. V slay the spire je 380 različnih kart, kar je več kot originalni release mtg, a kle uvalimo tuga, premal kart :D Sam evo jaz sem pomislil, pizda a je to legit problem, bi tak format funkcioniral s tko 1200 kartam v bazenu? Imo bi bil gnil in random ko 100.

 

Kolikor sem jaz igral, je polovica kart v decku vedno defend/strike. Ostale karte pa se dodajajo z polžjim tempom. Nekaj zadnjih runov nisem rabil brati nobenih kart ker sem vse idejno poznal na pamet. Igrati še nadaljnih 300 ur, da odklenem ostale bi pa res testiralo mojo potrpežljivost.

 

Weraziel reče pred 7 urami:

Model pač tko igra igre in to je to. Meni osebno je to zgrešeno, raje neham igrat tisto kar mi ni kul, kar mi pa je kul, se pa potopim v ta špil in ne hitim.

Iz preteklih izkušenj sem se naučil, da je vredno ustrajati pri igrah, filmih, serijah, ki ti na prvo žogo niso všeč. Če iger ne bi igral tako, ne bi nikoli preigral ene Souls-like, rogue-lite, strategy, racing.... igre in bi izgubil velik del zabave. Določene stvari so acquired taste in se moraš prebiti čez začetno grenkobo.

Slay the spire, mi pa po 20 urah ni zaležala in dvomim, da mi bo postala bistveno boljša, kvečjemu nasprotno. Gre mi na bruhanje.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 urama:

 

Je podobno težek kot prvi del?

 

Prišel sem v drugo regijo in ubil neko stonogo... dovolj za danes. Je pa mi na koncu v prvi regiji dosti sivih las naredil Tachibana Munesige (itak sem moral zdaj zguglat ime :D ).

Igra je malce tezja, nove mehanike so notri, še izboljsajo builde, bossi so konkretno boljsi. Dodatna orozja so, svetovna, dobis split staff, kar vidis na moji sliki, pa claws. Lahko uporabljas yokai skille. Eh vse je boljse 😄

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 15 urami:

 

Je podobno težek kot prvi del?

 

Prišel sem v drugo regijo in ubil neko stonogo... dovolj za danes. Je pa mi na koncu v prvi regiji dosti sivih las naredil Tachibana Munesige (itak sem moral zdaj zguglat ime :D ).

 

g. Profesor reče pred 15 urami:

 

Se ne strinjam z njim, češ da je ful lažja dvojka. Tudi sicer je Powerpyx guide za trofije v čim krajšem času in je pač predrkal na hitrco Nioh ob izidu (base vanilla game), potem (DLC kontent) pa nič. Platina je po moje lažja kot v enki, ampak ne, ni lažji špil kot celota. Če je Nioh2 tvoj prvi špil boš prefukan nič manj kot v enki.

 

Kar se vprašanja Tomažka tiče pa je moje mnenje sledeče : sem končal enko 100%, tudi vse DLCje, Abyss etc. Pridem kot največji težki frajer v dvojko in moram reči, da sem od določenih bossov, sploh na začetku, krepko dobival batine, dokler nisem zaobvladal nove mehanike, ki jih ni malo v dvojki. Nekako bi rekel, da je približno enako težak, v obeh primerih je začetek najtežji, pol ti bo izi. So pa višje težavnosti lažje kot v enki oz. njihov preskok (iz nižje v višjo) je lažji. V enki je preskok iz Way of the Demon na Way of the Wise izjemen, ker dobiš nov enemy placement in stari mobi imajo nove udarce, poleg tega, da te vsak drugi udarec oneshotta.

 

 

@tomazek ah Tachibana, tip je bil legenda že v beti enke, sploh njegov side mission 1v1 v polju. Čaki, da se z njim srečaš v Way of the Nioh. Je pravi pizdun.

Drugače če prebrodiš Ubi Bozuta ti bo nato vse downhill do konca brez večjih težav.

uredilo bitje bitsurugi
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Ne lazem, če rečem, da me je Tachibana ubil vsaj 40x 😄

 

DLCji enke so carski, ampak je fajn prit z endgame orozjem, jaz nisem in sem se konkretno jebal do konca.

 

Sicer pa vceraj sem malo spilal misijo v dvojki, Against all comers, ko mors ubit v bistvu vse enemije v celi igri, ubijes 2, 3, pridejo naslednji po tekočem traku. Ene pol ure sem rabo, da se spomnim kak špilat in res je uživancija!

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 19 urami:

Tachibana je mene rejpal par ur lol... Pol ga pa fašeš celo v eni 2vs1 misiji če me spomin ne vara? :D 

 

Jep, Tachibana in Warrior of the East na istem polju. Tista je še ok, pol imaš Nobunago in ženo na ledu, ti dve sta v vanilli, ampak najtežje multi boss misije imaš z DLCji, ko dobiš Hanzota in ninja babo Okatsu v areni od bath house, ki spamata ninjutsu brez prestanka ali pa tista, ko dobiš 9 tails fox in njenega sina v 3. DLCju, ali pa še take, ko dobiš ene 4-5 bossov zapored :D 

 

 

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 2 urama:

 

Jep, Tachibana in Warrior of the East na istem polju. Tista je še ok, pol imaš Nobunago in ženo na ledu, ti dve sta v vanilli, ampak najtežje multi boss misije imaš z DLCji, ko dobiš Hanzota in ninja babo Okatsu v areni od bath house, ki spamata ninjutsu brez prestanka ali pa tista, ko dobiš 9 tails fox in njenega sina v 3. DLCju, ali pa še take, ko dobiš ene 4-5 bossov zapored :D 

 

 

edini način kako premagat Nobinago in ledeno je bil tisti spell, ko nekoga upočasniš, jaz drugace nisem mogo. sem pa bil vesel/jezen ko sem v dvojki vletel v Bath house :D

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 15 minutami:

 

Ta spel se mi zdi zanimiv. Včeraj sem ga dobil.... nek Talisman Sloth. Zaenkrat imam tega, nek Medusa in pa onega, ki zmanjša attack sovraga. Malo kombiniram. Preveč je vsega :)

 

Sloth je tko OP da naredi praktično vse Bosse ezmode :D

Povezava do prispevka

Eh sprobas par, pol bos itak sproti ugotavljal, jaz nisem pol stvari vedo za kaj je dokler nisem do endgamea priso.

 

V dvojki imas opcijo, da na vsak skill dodas nek, recimo temu mini skill. Kot primer, mas v middle stance en kul napad, na ta napad pa dodas lahko se plus 25 DMG...

no jaz sem to ugotovil v ng+3 :D

 

Sloth Talisman ja! Ta je ful dober če maš tečnega bossa!

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...