Skoči na vsebino

Trenutno igram [08/2022]


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 1 uro:

 

Mislim, da imaš kar precej še. 6 al celo 7 regij je se mi zdi.

 

Jaz sem prvi del preigral - "souls like". Niti ki-ja nisem recoveral z R1. Dodge, block, hit. Zdaj me po moje to jebe, ker v dvojki pa bi moral uporabljati še dosti več zadev. Enostavno se ne znajdem. R1+O je kao nek parry... jaz sem ga komaj na treningu naredil v ene 10 poizkusu :D Kak pol ne bi crknil v sami igri, če bi tolko serijsko falil timing. Tudi blacksmithu bi se zgleda bilo potrebno začeti posvečat. Skillov in vsega je še kup več kot v enki. 50% bi verjetno moral biti v meniju, 50% pa igrati :)

Ajme bože. Jaz bom kr nehal iskat Kodame in delat side missione.

Hernier reče pred 29 minutami:

ZSjaj, ko preigraš :). Dam 25 :P

Že tko si me nategnil z Disney+, ko si me gatekeepal s PG14 settingsi. :D

 

Ti javim. :D

uredilo bitje ke_kit
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 urami:

@ke_kit kaj jaz vem glede dvojke... Al jaz delam nekaj hudo narobe in nimam pojma kaj delam... Meni nekako ni všeč. Razen ponavljanja mi je prvi del bil bolj (no saj mogoče se tu tudi ponavlja in še ne vem). Boss-i so mi dejansko nezanimivi, kot sem omenil že prej. Ne vem kako si ti glede teh for, amaok meni ni všeč, ko je napihnjen samo HP v višave, ostalo pa ne štima. Ponavljajo ene 3 move sete in kak dodaten udarec, ti pa se temu izogibaš in potem vsekas nazaj. Ampak dosadno je, ker sem zdaj točno gledal (preden sem ugasnil za danes), da sem neko kačo tolkel med 5-10 minut in sem ji vzel cca. 30% (še to je verjetno pretirano). Valjda v tako dolgem boju enkrat vmes zajebem ali mi zjebe Ki.

 

Sumim, da delam nekaj narobe ali kaj vem... Tudi, ko jim pobere veš Ki, ga takoj nadoknadijo in jim ne vzamem praktično nič več healtha kot, ko ga imajo. Oni mene seveda takoj po tem, ko ga dobijo nazaj lahko ubijejo instant. Tudi krogec bi nikoli rdeč za kaki "visceral" attack, da bi mu vzel kaj več v taki situaciji. 

 

Danes itak nimam več časa. Bom še malo protestiral v naslednjih dneh. 

 

P.S.: Vučko me bo zdaj dol preklel, ker je on hvalil boss-e v dvojki :D

Ne morem, zmačkan sem do amena 😁

  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Kaj ga pa men še vedno dela HZD 2, men se bo sfukal ej. Uspelo mi je vklopiti GAIA modelko in se je zdej zares odprla cela mapa. Sem vzel obratni vrstni red delanja treh manjkajočih protokolov in šel najprej raziskovat najtežje, najbolj oddaljene predele. Raziskujem najbolj na old school, čisto na blind, torej brez Tallneckov ki ti naserjejo mapo s 5000 vprašajčki in ti zagabijo špil - best odločitev ever. Lepo počasi po šumi, veš v kero smer moraš iti, ko pa vidiš kaj zanimivega, greš pa raziskat. Tudi totalno pozdravljam, da se na določenih delih ful umiri dogajanje, kdaj tudi po nekaj minut ne najdem žive duše. 

 

Pač ni kej, še drugič mi totalno dogaja najbolj casual, streamlajnan, totalno safe narejen, mega sjw-jevsko feminističen špil :D

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Bolj casual ko Santa Barbara

 

Berem vaše debate o KI pulsih, switchanju stancov, optimalnih taktikah in kombotih... jaz pa po poljih nabiram rastline, odkrivam vprašajčke po mapi ter se pogovarjam s sto in eno variacijo močne in odločne ženske :D :D lepo mi je u lajfu

  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Js sem maloprej malo kliknil HZD spet, mam se malo do konca, pomoje sem kar pred zadnjo misijo. Zajahal Sunwinga in preletel mapo, prav paše u izi svet opazovat. 

 

Sem pa kar pado v Monster hunter Rise. Uzivam itak, ampak Iceborne mi je bil boljsi, niti ne vem zakaj, bolj resna mi deluje, nimam pojma. 

Povezava do prispevka

Obrnil Nioh.

 

Ma kaj pa vem/10

 

:D

 

Določeni vidiki igre so mi res nenormalno super, sam mi res manjka en malo bolj fokusiran mode, kjer bi odigral single player del kot neko ornk celoto. Ta razbitost mi res kvari immersion.

Bojevanje je res zakon. Edino kar mi mogoče manjka je malo večja raznolikost mobov.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 36 minutami:

@bitsurugiA te 3 nove regije (Way of the samurai), ki se ti na koncu odprejo, so DLC?

 

Jup.

 

In gredo po kronološkem vrstem redu. 

ke_kit reče pred 1 uro:

Obrnil tutorial Nioh.

 

Ma kaj pa vem/10

 

:D

 

Določeni vidiki igre so mi res nenormalno super, sam mi res manjka en malo bolj fokusiran mode, kjer bi odigral single player del kot neko ornk celoto. Ta razbitost mi res kvari immersion.

Bojevanje je res zakon. Edino kar mi mogoče manjka je malo večja raznolikost mobov.

 

Nisem se mogel zadržat, sorry :D 

 

DLC doda raznolikost mobom, čeprav dvojka je v tem pogledu dosti boljša. Zlasti pa boss fighti, ki v enki, so bolj ali manj zelo lahki in trajajo po do največ 2 sekunde, tudi na NG 4x plus 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

igračka v videu je železna klasika hack and slash žanra :D 

 

ampak to ni važno, point je v tem, da tistile trophy od bitsuja vidijo le zelo zelo zelo redki Zemljani :D:D:D  IMO ga od forumašev lahko vidi še kakšen @Junior, pol se pa verjetno konča seznam hehe

 

ko si pa tok skilled pa tud bossi padajo v 2 sekundah, i guess :D

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 47 minutami:

Kaki sorcery si uporabljal, da si bosse potamanil v največ 2 sekundah? :blink:

Ma če uporabiš Sloth spell res nimajo za burek. Proti koncu igre, ko sem delal mal manj kot 1000 DMG na udarec, me skoraj noben boss ni ubil. Edino na koncu me je un zadnji boss Hydra ubil, k nisem pazil na health. :D

Če še bolj nadrkaš napade in bolj pravilno vlagaš v statse (beri, ne vse v STR XD), si verjetno lahko polbog.

 

@bitsurugiNe sej, mi je čisto jasno, da je res tako kot praviš. Sam mene ne vleče toliko, da bi šel v endgame. Čisto prevelik time sink. Pol bi raje kak Monster Hunter ali kako online pretepačino nabijal, če bi se mi šlo samo za mlatenje.

Po moje bom še DLC spucal.

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Jaz bom verjetno kar končal Nioh odisejado... Nikakor mi ne potegne več. Mi ni boss-e na tak način fajtati niti približno tako zanimivo kot v From igrah. Nioh 2 je kot bi vzel enega From boss-a in mu samo dodal 300-400%  healtha ter dal sposobnost, da med tvojimi akcijami on komot dela svoje napade, tebi pa že najbolj osnovni njegov napad prekine akcijo in fašeš udarec. 

 

Nimam koncentracije za 10 minutne fajte brez, da bi si lahko privoščil sekundo dekoncentracije. Star in weak sem :)

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 8 minutami:

Ma če uporabiš Sloth spell res nimajo za burek. Proti koncu igre, ko sem delal mal manj kot 1000 DMG na udarec, me skoraj noben boss ni ubil. Edino na koncu me je un zadnji boss Hydra ubil, k nisem pazil na health. :D

 

5 sloth talismanov imam, uporabim vseh 5 in tolcem po njem celi čas z buff-om na orožju pa mu ne vzamem niti pol energije preden mi vsega zmanjka. 

Povezava do prispevka

Ace combat 7: Skies unknown

9/10

frqhdzfgkixbres17xmv.jpg

Pa je spet uletela igra žanra, ki ga sploh ne maram, ki me je popolno očarala. Na začetku sem se vprašal kako zanimiva je sploh lahko igra v katerem nadziraš letalo in bil tekom igranja res konstantno presenečen.

 

Misije vsebujejo marsikateri element, ki spremeni način igranja.

slika.png.0d76bf8524fe905107a209f9637eb437.png

Sandstorm, thunderstorm, strong wind, high peaks, flying low in canyons, avoiding detection of sensors, water attacks, high speed drones, not knowing who to attack due to satalite hacks, mobile ground targets, indoor flying, ground targeting from main bombers, air boss battles....

 

Vsebuje tudi lepo število letal in možnosti customizacij, ki jih odklepaš sproti, odvisno koliko točk nabiješ v misijah.

Z DLCji je dolga cca 15 ur. Vsebuje ogromno dobrega banterja, kar naredi igro živo in zelo dober VA in dolge cinematike z dobrim dialogom. Igra res kriči quality.

 

Zakaj ji ne dam 10, je zaradi tega, ker ne moreš spremeniti difficulty, brez da začneš znova, kot sem moral jaz na 1/3 igre. Igra je na normal zelo težka in definitivno ni preživela moje potrpežljivosti (in tiste večine soigralcev, sodeč po komentarjih na spletu). Mislim si, da je to namerno, da so prodali več DLC letal. Na easy je težavnost primerljiva tisti navadno nekje med Normal in Hard. Kar ni noben problem, če ravno ta igra z tako neuravnovešeno težavnostjo, ne bi preprečila menjave težavnosti....

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 urama:

Kaki sorcery si uporabljal, da si bosse potamanil v največ 2 sekundah? :blink:

 

ke_kit reče pred 2 urama:

Ma če uporabiš Sloth spell res nimajo za burek. Proti koncu igre, ko sem delal mal manj kot 1000 DMG na udarec, me skoraj noben boss ni ubil. Edino na koncu me je un zadnji boss Hydra ubil, k nisem pazil na health. :D

Če še bolj nadrkaš napade in bolj pravilno vlagaš v statse (beri, ne vse v STR XD), si verjetno lahko polbog.

 

@bitsurugiNe sej, mi je čisto jasno, da je res tako kot praviš. Sam mene ne vleče toliko, da bi šel v endgame. Čisto prevelik time sink. Pol bi raje kak Monster Hunter ali kako online pretepačino nabijal, če bi se mi šlo samo za mlatenje.

Po moje bom še DLC spucal.

 

Vsak NG cikel nerfa sloth v 3PM, na Way of the Nioh Sloth neha že frejm ali dva po tistem, ko konča animacija zanj na sovragu aka postane totaln waste of sorcery, pa določeni mobi v DLCju so sploh imuni že v NG. Sej zato veterani Nioh novincem odsvetujejo sploh uporabljat Sloth, ker resda je totalno OP v NG in tudi v NG plus, ampak enkrat že, ko prideš na Way of the Wise sploh ne boš znal ubit običnega moba, recimo Tenguta, brez da je slowan in te bo razmontiral, ker ima čisto drugačen timing. 

 

V endgamu delaš ta prave builde, kjer furaš multiplikativne bonus dmg iz raznih gracov, ki jih dobiš na Ethereal itemih, recimo Izanagi grace in Susano grace sem fural, skupaj s talismanom -1 set requirements (ki je itak nuja). Furaš CC dmg up set bonus,  att up na timely guard set bonus ter attack up ko ima enemy status (recimo mam v eni roki lightning orožje, nato switcham na water, ki daje def down ter če ima že lightning apliciran nastane confusion, slednje jih totalno zjebe in nimajo za bureka). Za humane sem fural Daiba washy spirit, ker ima ubitačen CC, za Yokai enemyje pa dobri stari Kato, ker ima na max level (guardian spirite v NG ciklih level upaš btw) res dober CC dmg bonus, ki j emultiplikativen.

Aja, pa Warrior of the West 5 slot al kolko že za dmg up, ko je enemy pod lightingom je tudi noro dober. Za kak drugi element furaš drugi set.

 

V Nioh1 je drugače še vedno dober kunai / shuriken build, ampak si res glass cannon in meni ni bil všeč tak game style, sem raje šel v CC. V Nioh2 nunjitsu only ni tolko učinkovit v end game.

 

TLDR: nardiš build, ki ima čim več multiplikativnih bonusov, debuffaš enemije z različnimi orožji = win. Bossi imajo itak res malo healtha v Nioh1 in jih lahko čisto lepo zergaš. Lepa stvar Nioh je ta, da imaš res morje učinkovitih buildov, ki jih ni težko sestavit, pač si izbereš kar paše tvojemu gamestylu.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 2 urama:

Ma če uporabiš Sloth spell res nimajo za burek. Proti koncu igre, ko sem delal mal manj kot 1000 DMG na udarec, me skoraj noben boss ni ubil. Edino na koncu me je un zadnji boss Hydra ubil, k nisem pazil na health. :D

Če še bolj nadrkaš napade in bolj pravilno vlagaš v statse (beri, ne vse v STR XD), si verjetno lahko polbog.

 

@bitsurugiNe sej, mi je čisto jasno, da je res tako kot praviš. Sam mene ne vleče toliko, da bi šel v endgame. Čisto prevelik time sink. Pol bi raje kak Monster Hunter ali kako online pretepačino nabijal, če bi se mi šlo samo za mlatenje.

Po moje bom še DLC spucal.

 

Fair enough.

 

Aja pa še en nasvet: bossi v DLC enke so slabo tunani. Aka so totalno OP v scalingu, če greš direkt po tistem, ko si končal 100 eyes bossa. Tak da če te prebutajo in imaš hude težave, idi malo na NG plus nafarmat kak plus 1 ali 2 geara. Mal so zajebali, ker ko je prišel prvi DLC je folk že bil na koncu Way of the Strong.

 

So pa bossi v DLCjih enke res hudo dobri, recimo Maria, Jelenček ter seveda Naruto aka Kyubi. Pa če boš igral dvojko so DLcji enke še kar pomembni, ker tam so ta glavni liki dvojke (ki je prequel in šele čisto na koncu še sequel enke).

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Jaz sem v dvojki fural izanagi + ninigi purity build s splitstaffom. Sem prav guglal kateri leveli v abyssu ti dajo armor in orozja za ta grace. Splitstaff je carsko orozje, nori moveset...in precej bedno proti human enemies :D ampak vsi ostali so padali v minuti max. Posledicno sem naredil se izanagi + susano + claws al fists. Malo rng srece in je to to.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 15 minutami:

:wacko:

 

Pojma nimam o čem govorita. Jaz furam vsak kos armorja samo s čim višjim defence številom (da ostanem pod 70%) in koso ter dve sablji za orožje s čim večjim dmg številom :D

 

Razumljivo, seveda. Sej zato pravim, da si končal šele tutorial, ker napredna roba je stvar višjih NG ciklov, tam se pravi Nioh šele začne. Na NG pač nardiš točno to, kar si ti napisal, kovača niti ne rabiš povohat.

 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

HZD 2 pa ni več tako smešen in casual, ko prideš do resnejših misij. Najprej sem imel probleme z nekim rebel campom ker sem bil rahlo underlevelan, zdej me je pa čisto ubila misija, kjer moraš premagati nekega gigantskega mamuta in mu odvzeti kanon. Fuck kako zajebano. Okrog ene 15 rebelov ki te vsi rushajo, mamut pa z 1 m oklepa, 100.000.000 hpja in popolnoma insane aoe napadi, od kerih te jih par celo instakilla. Brutalno težko, ne vem kokrat sem to zdele ponavljal. Predvsem mi je tuga kako slab dmg delam. Sploh loki so čista revščina. Sej isto je bilo v HZD 1, ampak potem je uletela frača in naredila burek. Kle se pa še ta sam poščije po tleh :D Očitno bo treba malo bolj resno zagristi v upgradanje opreme in tudi kaj levelati. 25 pik imam nerazporejenih, preveč je za izbrat :D

 

Top špil res, priporočam vsem casualcem, fanom assassins creeda in ženskam.

  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Ja ta mamut je en od najbolj zajebanih :)) jaz sem ga tudi ponavljal kaksnih 10x, mogoce malo manj..

 

Maaa, ki na hard te lahko onshotne z uno bombo njegovo al kaj ima.. to je edino kar umetno igrici pojaca tezavnoat, ki pac delajo dosti dmg in krnankrat jovo na novo.. ma ce malo premisljeno rollas in imas vedno dovolj za se healat tudi ni neke panike, razen, ce se ti zacnejo trest roke proti koncu HPja :))).. drugace tip je lih v nekem sweet oz. bitter spotu, ko nisi se toliko jak in tip je pac prvi nek vecji boss. In najprej mores ubit vse minione, pol tect okoli, da pobiras heavy wepone ipd..mu delat build up.. mu zbijat uni ogromen HP, ker nimas se nekih hudih orozji, zato so pac potleh in pol vmes te krneki oneshotne!!

 

Jaz edino kar sem zajebal, je da sem na sredi igre dal uno za materijale na easy, ker se nisem neki poglobil in nikakor nisem stekal, kam morem koga streljat, da mu odpade kar mi rabi..po drugi strani pa.. niti nisem neki ful naleveliral orozja, je pa res, da sem kupil kar sem hotu.. tako, da sem imel raznolika orozja za vsako opcijo weaknessa prilagojeno s skilli

 

drugace pri fajtih je vedno blo na tesno ampak je slo skoraj vedno nekako za las skozi.. pac vedno ista taktika..... pogledas na kaj so weak, jim nardis weaknes, pol palis super za vecji dmg in pol jih zbombas z eksplozijami, karkoli imas, ce so heavy weaponi prvo uno porabis in tko, malo pogledas kje so plave rastlince potleh... dokler je bilo dovolj materijalov za craftat bombe in healing ni blo panike

 

Tko no na hard je bla okej tezavnost, nisi zehal, ma nisi niti rabil ponavljat in dobil obcutek, da te igra jebe v glavo z oneshoti. Je pa kot pri enki s fraco tudi tle neka univerzalna taktika. Mogoce enka mi je bila se boljsa, ker si mogu uporabljat une rope :)

 

Pa uni nevidni raptorji ipd haha.. ma ja tu pa tam pridejo kaksni jebeni..sam jaz nisem dosti raziskoval, predvsem na koncu, kjer je vec teh zajebanih.. nisem imel neke volje.. sam da vidim story in ciao.. v storyju pa so sli vsi gladko, razen mamuta :)))

 

 

 

 

 

 

uredilo bitje bigboss82
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Drugace pa jaz igram gran turismo 7..mislim, da bom igral tole do novembra ko se nabere nova roba na lagerju.. cod, gow2 in callisto...

 

Tko za igrat med vikendom je ql.. je pa igrca zbugana v picko mater, niti se mi ne da nastevat.. work in progress pac. 

 

naredu sem vse gold, razen unih circuit experiense.. nekateri so ful lahki, drugi so nemogoci, razen za stipeta, ki ima playstation samo za gran turismo! Tip ima dobre case, ni kaj.

 

ma da se bom jaz jebal na nurburgringu za vse gold, naj mi igrica pusi kurac.. v gt sport je bilo malo lazje alpa se je meni bolj dalo, ne vem.. ma mislim, da so tle malo dvignili letvico, ki tudi pri teh circuit exp dobis najvec kesa in pol valda folk bo manj kupoval credite za real money

 

Bom igral raje malo online in probal dvignit rating in pofarmal une miljoncke kjer se da in malo zbiral avte. Do novembra bo. Upam tudi, da se bo dalo komu tle igrat kaksno MP dirko ob nedeljah. Zdaj sem ready :)))

Povezava do prispevka
Galko reče pred 7 urami:

HZD 2 pa ni več tako smešen in casual, ko prideš do resnejših misij. Najprej sem imel probleme z nekim rebel campom ker sem bil rahlo underlevelan, zdej me je pa čisto ubila misija, kjer moraš premagati nekega gigantskega mamuta in mu odvzeti kanon. Fuck kako zajebano. Okrog ene 15 rebelov ki te vsi rushajo, mamut pa z 1 m oklepa, 100.000.000 hpja in popolnoma insane aoe napadi, od kerih te jih par celo instakilla. Brutalno težko, ne vem kokrat sem to zdele ponavljal. Predvsem mi je tuga kako slab dmg delam. Sploh loki so čista revščina. Sej isto je bilo v HZD 1, ampak potem je uletela frača in naredila burek. Kle se pa še ta sam poščije po tleh :D Očitno bo treba malo bolj resno zagristi v upgradanje opreme in tudi kaj levelati. 25 pik imam nerazporejenih, preveč je za izbrat :D

 

Top špil res, priporočam vsem casualcem, fanom assassins creeda in ženskam.

No, evo pri tem kurcu sem prvic zacel razmisljat, da je mogoce le treba streljat v weak points s pravo izbiro puščic. Pol sem naletel na še enega mamuta, nekje na totalno odprtem terenu, neverjetno, kako sem po pički dobil. Brez heca, preživel sem največ minuto. Vsak napad je bil insta kill.

 

@bigboss82 Nevidni raptorji so moji najljubsi enemiji v tej igri. Carsko je na stealth nacin prit v tisti njihov megleni gozd, jih opazovat kako čakajo na drevesih gor. Res hudo dobri!

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...