Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

tomzzi reče Dne, 31. 8. 2023 at 16:37:

Nobene grafe do sedaj pa nisem za brez veze odpiral. 

Ok? 😀

a je bla nalepka, a lahko še to poveš? oz. kaj drugega, da bi se videlo, da je bila odprta (in bi s tem izgubil garancijo)?

sicer majo pa original padi zelo slab kontakt in tudi premalo jih je.

Povezava do prispevka

Je bila nalepka ja. :rolleyes: Na enem od 4 vijakov ki pritiskajo na gpu. 

Ne morem verjet, da to še delajo. 

Drugače ni problem odprt. Priporočam pa, da se jo prej malo "zalaufa" da zaradi vročine malce popusti pasta. 

 

Sicer pa se že če  se pasta zamenja nekaj pozna. Ko pa še nove pade vržeš gor se pa itak še več pozna. Sploh na memory. 

Povezava do prispevka
tomzzi reče Dne, 31. 8. 2023 at 21:56:

Se spomnite časov ko so na veliko prodajal aftermarket hladilnike za gpu? Arctic? 😀

No eni so premladi tukaj, da bi vedeli. 

 

Ohja, sem nabavil takrat Arctic Cooler 3-ko al neki takega da sem dal na X800 Bravo edition ki sem jo takrat vzel rabljeno, saj je prodajalec takrat kupil/kupoval one grafe na kuponcke iz jokerja (neka huda cena je bila... sam se ne spomnem vec kaj za ene grafe so to bile... GTX 6700?)

To je blo tolk enostavno za zamenjat da se ti je sam smejalo.

 

Vodokotlič reče Dne, 31. 8. 2023 at 16:41:

 

Tudi na EKWB imajo odlično pasto.

Res je, bolj sem hotel rect da je MX-4 cist zadost, MX-6-ko sem omenil samo zato ker vem da je malo bolj viskozna v primerjavi z MX-4.

Doprinesla bi pa verjetno kake 0.5°C, zarad cesar se ne splaca narocevat nove tube, ce jo ze ima. :) 

Vidim pa da je EK-TIM termalno enako prevodna kot MX-4, le malo visjo gostoto ima.

 

@bainit nalepko segrejes in jo odlepis prej v cem je tezava? :D 

 

Povezava do prispevka

Za 13900K ajd razumem, da daš gor top 1% termalno, ker ma peak TDPja na 350W++, gor imate most likely hladilnik ratan za 190W TDPja :lol:

 

Za stock i3/i5 je pa isti kurac če namažeš z vikikremo al pa majonezo

 

Jaz sm do par let nazaj za default PCje uporablju belo termalno pasto, ki se prodaja na kile. Downside pri taki pasti je samo. če je ne menjaš vsakih par let, boš potegnil AMDjev CPU direktno iz zaklenjenega socketa (se prime na hladilnik, pa v kolikor ne veš kako ga pravilno potegnit dol).

 

Zdej pa zaradi enostavnosti naročila, cene in dostave uporabljam GD900 (aliexpress za par dolarčkov) oz. tisto kar pač imajo (itq je pasta ista).

 

Paste so super, zlo tekoče, pa nikoli se ne zasušijo. Tempi v primerjavi ne vem kakši so z MX4, lahko pa rečem, da se bo MX4 bistveno prej zasušila.

 

Pr tempih pa rečem, da od zgoraj omenjenih past ob stock PCjih srednjega razreda v loadu ni za 5 stopin razlike.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...