Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

kdo se hypa kot mali otrok? preskok v performansu napram 30xx je (hvalabogu) očitnen, to je pač treba priznati in je tudi edino kar sem izpostavil. ne rabiš igrat smartassa z izpostavljanjem zadev, ki so vsem jasne. ker če drugega ne, je vsaj poraba do neke mere upravičena, gledano na performančni skok. hejterji so itak upali, da nvidia blefira, in bo performančni skok znatno manjši, da bodo potem lahko še več gnojevke zlivali po zelenih.

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Karkol jem ta teden je slano ko 100 mater, prov brez okusa hrana, pa covid sem že prebolel. Pizdim žensko, pizdim Špar, pišem maile v Sečovlje kakšn je to QC za solni cvet, samo dons zjutri vidm, da imam že ves čas v browserju odprt en tab s to temo in mi mojster maksi konstantno sipa sol v krožnik.

 

A s se odloču že, a bo gnila, a preveč kur, a je prepočasna, a je prehitra, a ma narobno ime, a je problem z valuto, a je gain glede na tvojo 8800 GT premajhen, a maš prevelik/ premejhen monitor, a je barva ventilatorja v narobnem odtenku, a majo američani preveč dnarja? Povej maksi, kaj te muči danes, sam nehej mi solit govejo juho ko da vlagam inčune.

 

170203-salt-bae-mn-1530.jpg

 

maksi reče Dne, 21. 9. 2022 at 13:03:

itak, ker še imajo ogromne zaloge high-end 3000 gpujev, mining bust jih je ulovil s spuščenimi hlačami

 

maksi reče Dne, 22. 9. 2022 at 15:57:

saj vsaka rdna generacija ima +50% perfomance per watt, Nvidia ga serje

 

maksi reče Dne, 28. 9. 2022 at 22:09:

bomo videli kako bo z artefakti pri fast paced igrah, skeptičen sem do fejk fpsjev

 

maksi reče Dne, 7. 10. 2022 at 11:51:

sem že enkrat objavil, obvezen ogled za morebitne lastnike 4090

 

 

 

maksi reče Dne, 7. 10. 2022 at 12:38:

Bi bilo zanimivo zvedeti, koliko bi te stalo na uro igranje neke zahtevne igre na 4090 zaradi stroškov elektrike :D

 

to bo igranje kot na avtomatih v davnih časih, insert coin to play:lol:

 

maksi reče Dne, 7. 10. 2022 at 13:21:

no, saj nov napajalnik bi rabil za 1600$ 4090, a bi kdaj dal toliko denarja za gpu

 

maksi reče Dne, 7. 10. 2022 at 14:03:

mogoče bi bilo zanmivo kako je igrati na cutting-edge gpuju, potem pa čez mesec dva prodaš naprej kot gorann

 

samo potem ostaneš z prevelikim ohišjem in napajalnikom s pretiranimi specifikacijami

 

maksi reče Dne, 9. 10. 2022 at 7:19:

V EU je že vse avtomatsko vse še dosti dražje zaradi šibkega evra.

 

No, saj zgleda da bosta Nvidia in AMD prodajali samo še Američanom, ker so vse ostale valute izgubile vrednost.

 

maksi reče Dne, 10. 10. 2022 at 9:56:

bolj gre za to, da so kupci očitno pripravljeni plačati neumne zneske, xx80 je sedaj 1200$, xx70 900$,...

 

maksi reče pred 21 minutami:

Kvečjemu 4090 kaže, da se Nvidia boji RDNA 3.

 

Povezava do prispevka

AMD ni bil nikoli poceni in zato tudi ni bil nikoli konkurenčen nvidiji. Vsaj zadnjih 10-15 let.

 

AMD grafične bi se odlično prodajale, če bi recimo dobil perfomance 3080 za ceno 3070, pa nisi. Dobil si 10% cenejšo grafično, ki je bil ful slabša v Ray Tracingu in brez DLSSja. Seveda je bil tako nakup nvidia grafične kartice no brainer.

 

 

Tako da na koncu imamo nove AMD kartice samo mi zapriseženi komunisti!

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

AMD ni bil nikoli poceni in zato tudi ni bil nikoli konkurenčen nvidiji. Vsaj zadnjih 10-15 let.

 

AMD grafične bi se odlično prodajale, če bi recimo dobil perfomance 3080 za ceno 3070, pa nisi. Dobil si 10% cenejšo grafično, ki je bil ful slabša v Ray Tracingu in brez DLSSja. Seveda je bil tako nakup nvidia grafične kartice no brainer.

 

 

Tako da na koncu imamo nove AMD kartice samo mi zapriseženi komunisti!

Po ceni gledano je kar bil konkurencen Nvidi. Posebej v nizjem rangu.

 

 

p.s.

Mene bolj moti da so CPUji od AMDja predragi na vseh frontah. Z izjemo trenutno 5600, ki ga na mind factoriju dobis za cca 150 eur. Pa se to za to ker imajo novo serijo zunaj.

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 27 minutami:

Po ceni gledano je kar bil konkurencen Nvidi. Posebej v nizjem rangu.

 

V bistvu niti ne. RDNA 2 je iz neznanih razlogov svinjsko hiter pri 1080p? Ampak kdo to igra na tej resoluciji?

 

Tko da če vzamemo 1440p, radeon niti v nižjem cenovnem razredu ni konkurenčen Nvidiji. Enostavno je RTX 3060 boljši nakup od RX 6600XT.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...