Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Šimšalamima Huhu reče pred 10 minutami:

Men se tole od AMDja sliš super, sam mal sem zadržan do cen dokler jih ne vidim v trgovinah. Nvidija je tud najavla 3080 za 699 USD, pa danes težko dobiš že rabljeno za tak denar ...

 

Če bo sreča jo dobimo za 500 :w00t:

  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
DrAndy reče pred 7 minutami:

Očitno performance ne bo bistveno slabši od 4090 in če se jih bo dejansko dalo dobit za 1000 eur (kar močno dvomim), bo to zmaga za AMD.

 

Problem je, da je 1K eur še vedno zelo veliko denarja, 7900XT pa za samo 100 eur manj nekako nima smisla.

Sj veste, da performance claims so 50 % višji, kot v resnici? Isto je bilo pri 2080, 3080 in 4090.... A mate tok slab spomin? Ko bo grafa stestirana, bo performance občutno nižji.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 27 minutami:

Če si dam maksi kapo na glavo: XTX bo paper launch, tako da bo raja primorana kupovat XT, ker bo samo ta na voljo. Čipov bo v vskem primeru omejeno, 3th party bo cene prilagodil trgu (Nvidiji), najebal bo kupec, ker bo XT gladko sekal 30-50% čez MSRP.

po mojem bo več gpujev na voljo pri AMD, niso več omejeni zaradi konzol, ker niso več na istem proizvodnem procesu

 

pa še Zen 4 se slabo prodaja, torej ne bo gneče na 5 nm

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

zakaj bi jim cena padla, če je konkurenca dražja

 

imo bo 4080 za 1200$ kar ostal na prodajnih policah, raytracing in DLSS 3 fejk frames gor ali dol. Bodo morali dati MSRP 12gb verzije.

 

pa še eno dejstvo, za AMD je RDNA 3 bolj profitabilen od Lovelace pri istem MSRP, torej so tudi bolj fleksibilen glede tega

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
MaDrung reče Dne, 4. 11. 2022 at 18:07:

Sj veste, da performance claims so 50 % višji, kot v resnici? Isto je bilo pri 2080, 3080 in 4090.... A mate tok slab spomin? Ko bo grafa stestirana, bo performance občutno nižji.

Ne drži. Iz generacijo v generacijo je perfomance 50% višji. In 3080 je več kot 50% hitrejša od 2080, medtem, kot je 4090 brutal in je skoraj 100% hitrejša od 3090.

 

Gre pač za najnovejši graphics špil, ki je sicer bolj na kožo pisan AMDju, ampak nek tak občutek vsaj znotraj tabora pa vseeno dobimo. Zdej claimajo, da bo 50% v codu hitrejša, 6950xt, ne vem zakaj bi lagali. To še vedno ni dovolj za 4090. Sicer se zelo zelo približa 4090, ampak kot sem rekel, gre za  AMD špil.

 

Skratka kdor želi brezkompromisno igrat bo moral brezkompromisno seči v denarnico, tako je vedno bilo in vedno bo. Sam to pozabljamo, da je bila 15 let nazaj 8800 ultra 1000$, kar je upoštevajoč inflacijo danes nekje 1450$.

 

4K_Ultra.png

Povezava do prispevka

AMD so res govedarji, vsaj pri grafičnih karticah. AMD res pridno dober dela, inovacije, free zadeve, dobri produkti. A marketing je totalno v pizdi že 30 let. Že takoj pri imenu če začnemo. Enemu se reče ge force, ki spominja na g silo, drug se imenuje Radeon, ki spominja na Yugoslovanski brand vodice po britju.

 

Pri Nvidia jim je jasno, AMD jih je z odhajajočo generacijo dohitel nekje prehitel. Mi rabimo imeti najmočnejšo grafično kartico na trgu, pa naj stane kar hoče, dobesedno. Rabiš lastno elektrarno, 2000€+ če imaš srečo ti ne zgori hiša, ampak ni pomembno. Dokler bomo imeli najhitrejšo grafično kartico veljamo za najhitrejšega proizvajalca in posledično pri nižjem cenovnem rangu, ki se dejansko prodaja 4050 & 4060 & 4070 ni več dilem. Vsi bodo našo grafično kartico izbrali, tako kot 5 let nazaj pri 580 vs 1060. Danes človek dobi v trgovini dobro rx 6800xt, ki je ekvivalent rtx 3080 za dobrih 600€ in je nihče niti povoha ne. Za 750€ se dobi 6900xt, ki je ekvivalent 3090. 3090 pa pod 1200€ ne dobiš.

 

Pri poimenovanju pa dobim včasih občutek, da tekmujejo med seboj, kdo bo bolj debilno ime nadel grafični.

 

Če bi bil jest direktor marketinga pri AMDju:

Kaj je to pićka vam materna, a smo mi Advanced Micro Devices al smo yugo vodica po britju. Takoj, da se menja ime grafičnih! "But boss, we have that name over 25 years" Boli me kurac, če je delovalo pri Ryznu bo tudi tu, kdor izbere najboljše ime, za naslednjih 20 let dobi 50k nagrade.

Kolko je 7900XTX počasnejša od 4090? "ja cca 15%". Kolko imata TDPja? "7900xt 350w in 4090 ima 450w." Ok jutri naj se naredi 7950XTS S-naj bo kratica za silver. Navite 7900XT na 480w tdp, ščepec več kot nvidia. Kličite manakina za mal srebra, kličite Noctuo za najboljše vente in hladilnik s srebrnim jedrom in bakrenim hladilnikom, tud če nima bistvenega pomena, za bogate govedarje bo to dovolj. In pospemal cel svet, da je AMD (novo ime) RX 7950XTS najhitrejša grafična na svetu. Tolk pospemal, da bi še moja babica to vedla. Ceno pa postavil tam tam 4090.

 

In ko imaš enkrat throne, potem je precej lažje prodajat AMD (novo ime) RX 7500 XTS - s kot sirotinja edition, za precej boljši denar, oziroma jih prodaš precej več.

  • Račka +1 4
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Osebno (nisem kaj preveč raziskoval) se mi zdi, da bo 7900XTX nekje na nivoju 4080, ne 15% počasnejši od 4090. Seveda s slabšim raytracing supportom.

 

Osebno bi kot sem že povedal to generacijo takoj kupil AMD, ampak potem moram monitor menjat, ker je G-sync only (starejša generacija in nima freesync supporta). :(

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...