Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Adriano reče pred 7 urami:

Pogledal tale video, ze samo to da graficna vec dobesedno ne gre v neko midi ohišje in da poleg tega rabiš še neke bolane adapterje je zame dovolj velik razlog, da ne bi nikoli kupil nvidie. Meni se to zdi, kot da se norčujejo iz folka. 

 

Nekaj kar toliko žre dat v midi ohišje. 😙

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 26 minutami:

 

Nekaj kar toliko žre dat v midi ohišje. 😙

 

Ja sej v nobenem primeru ni primerna za midi, zato je kupit tako pošast po mojem kr absurdno. Ne vem no, nikoli mi niso ble všeč neke izredno glomazne zadeve pa tud verjamem, da se da preživet z nečim vsaj malenkost toned down. Resnično upam, da amd-ju letos z rdna-3 (končno) uspe veliki met tudi na gpu fronti. Pa tud če bo malenkost bolj švoh od 4090, ampak ta 4090 brick je imo totalni absurd res.

Povezava do prispevka

Adapterji je itak slaba opcija, ker tele nvidijine beštije imajo power spike, kjer žere dosti več od deklarirane (450W pri 4090), varneje je kupiti nove ATX 3.0 napajalnike, kjer moč elektronsko uravnava, tako da ni možnosti da se kaj skuri.

 

 

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Adriano reče pred 36 minutami:

 

Ja sej v nobenem primeru ni primerna za midi, zato je kupit tako pošast po mojem kr absurdno. Ne vem no, nikoli mi niso ble všeč neke izredno glomazne zadeve pa tud verjamem, da se da preživet z nečim vsaj malenkost toned down. Resnično upam, da amd-ju letos z rdna-3 (končno) uspe veliki met tudi na gpu fronti. Pa tud če bo malenkost bolj švoh od 4090, ampak ta 4090 brick je imo totalni absurd res.

Kakšen veliki met? RDNA2 je čist povsod konkurenčen RTX, razen pri ray tracingu. 6950XT je kar dosti hitrejša od rtx 3090 in to za 200€ manj.

Povezava do prispevka

Jz mislim da je res dobra ideja met konzolo za igrice pa pc za delo. Sej na PCju lahko se vedno kupis neko low-mid tier grafo pa spilas vse kar ni AAA. Al pa na 1080p, kar pa zmorejo ze pretty much vse grafe. 
Je pa res da nisem nek hardcore gamer in mam itak konzolo zato da se lahko tolazim da bi lahko igral igrice ce bi hotel. 

Povezava do prispevka

To so itak nore cene, pa fak no, saj moraš dogradit prostor v hiši za tole. Bizarno in prav nič high tech. Da ne rečem , da ne vidim enega naslova, za katerega bi  sploh rabil tako grafo. Niti cene dobrih 4K vsaj 144hz monitorjev niso kaj konkretno padle v zadnjih letih.. 

 

Vzameš za 500 zelencev (no vsaj cene nove bo tam  vsak čas) 3070, pa priklopis na monitor 1440p 144hz pa si zmagal. 500 se mi zdi se ena taka magična meja, ko še daš za GPU, pa nimaš tistega grenkega občutka, da te nekdo na suho nategnil. 


Sploh pa ko kupis ps5/xbox in imas na TVju odlicno igralno izkusnjo.  Meni sam osebno skoda, da ni to pravi sistem za strategije, katere najbolj obožujem. 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...