Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

maksi reče pred 44 minutami:

Problem je v tem, da AMD zanima profit, ne tržni delež, ker lahko proizvodnjo usmeri k visokoprofitne epyc in ryzen procesorje. Pač so limitirani s kapaciteto in morajo optimizirati kaj proizvajajo.

 

Vem sam koga to kot kupca zanima? Kupiš tisto, kar je trenutno boljši P/P in to je trenutno Nvidia že dolgo časa.

Povezava do prispevka
Pennywis3 reče pred 1 minuto:

Se že ve, kakšno izboljšanje RT se pričakuje z novo generacijo AMD?

40xx verjamem, da ne bodo dosegli, bi pa bilo lepo, če bi vsaj 30xx generacijo presegli.

:)

 

V bistvu so v dostih segmentih presegli 30xx generacijo. RX 6950XT je dosti cenejša od rx 3080ti ali rtx 3090 in tudi dosti hitrejša. Šele 3090ti je potem tam tam, ki pa je res bistveno dražja.

 

AMD porihta ray tracing in je spredaj. Že zaradi porabe.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 7 minutami:

 

V bistvu niti ne. RDNA 2 je iz neznanih razlogov svinjsko hiter pri 1080p? Ampak kdo to igra na tej resoluciji?

 

Tko da če vzamemo 1440p, radeon niti v nižjem cenovnem razredu ni konkurenčen Nvidiji. Enostavno je RTX 3060 boljši nakup od RX 6600XT.

Hja ne vem, RX6600 je definitivno dober nakup naprav Nvidi. Prav tako je dober deal RX 6700 (non XT).

Ostalo pa je odvisno. RX 6700XT je ponavadi nekoliko cenejsi od RTX 3060TI pa ima prvi vsaj 12GB vrama.

Prav tako je RX 6800 (non XT) mnogo boljsi nakup kot RTX 3070 TI.

 

Gledam cene Mindfactory.

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 32 minutami:

:)

 

V bistvu so v dostih segmentih presegli 30xx generacijo. RX 6950XT je dosti cenejša od rx 3080ti ali rtx 3090 in tudi dosti hitrejša. Šele 3090ti je potem tam tam, ki pa je res bistveno dražja.

 

AMD porihta ray tracing in je spredaj. Že zaradi porabe.

 

Za RT sem spraševal, splošna hitrost mi je znana.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 urami:

 

V bistvu niti ne. RDNA 2 je iz neznanih razlogov svinjsko hiter pri 1080p? Ampak kdo to igra na tej resoluciji?

 

Tko da če vzamemo 1440p, radeon niti v nižjem cenovnem razredu ni konkurenčen Nvidiji. Enostavno je RTX 3060 boljši nakup od RX 6600XT.

 

na tej resoluciji (FHD) igra 66.38% vseh steam uporabnikov.  

 


image.thumb.png.c2c5b2f9ae9f6f437ef4377e15998a5d.png
 

edit: nvm, je blo že postano.

Povezava do prispevka

amazon.de je imel v okviru prime days ta teden evga 2060 sc za 219 in evga 2060 ultra ko za 228, me je bilo sram pisati v to temo, da bi zmotil debato o karticah za 2 jurja, pa itak bi me zabili da je premalo 6gb, 

samo tisti ultra ko je dejansko bil dober nakup, rx6600 je takoj 300

 

to si 3 leta stare 2060 razni monster drinking tinejđerji z vejpom v ustih preprodajajo med sabo za tak ali vecji denar kot je bil na amazon

Povezava do prispevka

Ja, 30-40% hitrejši od 3080 za 70% višjo ceno.

 

Potem pa Nvidia daje DLSS 3 promocijske grafe, da folk ne bi opazil kakšen shit deal je 4080.

 

Ne vem koliko kupcev si lahko privošči 1200$ gpu, ne more pa si 1600$, to je nišna kategorija.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pozdravljeni znalci.

Imam eno staro betezno Gigabyte Aorus GeForce GTX 1080 Ti Waterforce, kateri je po moji diagnozi slo hlajenje.

Grafa dela dokler se ne segreje prevec in zacne nabijat obrate ventilatorja, a brez efekta...tudi dovodne/odvodne cevi niso tople...niti spucane.

i) Torej, je kaksen reasonable nacin za to popravit (ne vem, a se je sprazno, sla pumpa,...)
ii) Kaj pa aftermarket hladilnik? Al pa ce najdem kaksno pokvarjeno 1080ti z zracnim hlajenjem.

Zdj to kartico bi dal necaku v komp za spile, ampak v primeru nekih dragih resitev, mu raj kupim novo grafo.
 

Povezava do prispevka

Ok, zgleda da sta to dva locena problema.

 

Temperaturo in hrup pumpe sem resil, ko sem dolil nekaj vode v sistem.
 

Stvar rabi sicer se malo dela, ker sedaj sem to naredil tako na pol in po cesko, ampak grafa se zmeraj crashne (moram se malo bolj potrudit in ugotovit ali je to hardware ali software).

 

Povezava do prispevka

Ja, sem pobral dol hladilnik, ko sem probal priti na nek normalen nacin zraven, da bi dolil hladilno.

Na zalost ni narejeno na nek nacin, da bi blo servisu prijazno (oz. morda samo jaz nisem znal oz nimam pravega orodja). Tko da sm na koncu zvrtal luknjo v vrh hladilnika in dolil tam tekocino ter probal nekako preluftat sistem (vem, cesko)

 

Ruzenja pumpe sedaj vec ni in kartica ostaja relativno hladna (prej je nabijal ventilator in kartica je bila se zmeraj zelo vroca).

 

Sumljivo mi je, ker kartica dela skozi instalacijo win11 in potem se nekaj minut. Ko pa crkne, se pa zmeraj ponovno izklopi po vpisu login gesla. Ta postopek instalcije sem ponovil 2x.

 

Naslendjo stvar, sem mislil probat z win 10.

 

Hardware-sko pa poleg nekega drugega fault-a sumim, da bi morda sedaj po mojem drklanju prisla pasta na katerega od pinov zraven cipa (ze ko sem jo dvignil ni bilo vse cisto okoli).

 

uredilo bitje Lebowski
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...