Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Tut ce AMD naredi BOLJSO kartico od 4090 in pozere vec stroma, bo useen 4090 bolj prodajana, ker je prilagojena profesionalnemu delu (CUDA), glede gaminga pa itq ray tracing in ostali bonboncki. Sam mislim, da se za gaming proda 5% kartic 4090, ostalo pokupjo podjetja, ki jih dejansko rabjo za svoje delo.

 

Sam bi dost raje nabavu AMD, ker mam nvidie poln k, sam mi ze njihova average kartica prinese vec kruha kot bi mi najboljsi radeoni, zal.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 33 minutami:

@atomicTo, da ti ime Radeon zveni češko, je samo subjektivno mnenje, ki bog ti vedi od kod izvira. A to te je v osnovni šoli bullyjal kak Rade al kaj? :D

Ja seveda zveni Češko. Stvari morajo lepo zveneti.

Ko smo pri yugoslovanskih. Iskra najbolj zveni, tko mednarodno. Ni čudno da je dobro delala in še danes imamo neke Iskre, ki celo še brcajo in niso bili pokupljeni in preimenovani. Iskrin telefon je bil world hit.

Rade Končar zveni govedarsko do konca. V Sloveniji, k smo bili bolj napredni so redki kupovali Rade Končar izdelke.

Đuro Đakovič najjači ime, oboje na isto črko, kot Janez Janša, Carl Cox, Jenna Jemeson, John Johnson, Hugh Hefner, Lindsay Lohan, Ozzy Osbourne, Pablo Picasso, Tina Turner, Charlie Chaplin, Robert Redford, Danny DeVito, Greta Garbo.

Sam da je imel Đuro Đakovič še najjači logo. Škoda k ime ni zvenelo World...

Đuro-Đaković-Logo.svg

 

 

Jest bi dal isto k pri Ryznu ime, k mi je huud.

 

Ryzen Rush 7900XT 

 

+ logotip pa 2 simetrična Rja na rdeči podlagi...

image.png.c596509fb9a37cf626f7b7b613a343a3.png

 

Neki v tem smislu.

 

 

Radeon, jebo ih Radeon...

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka

Noob question: Katera novejša grafična za neko normalno ceno (in da je takoj dobavljiva) bi bila dobra zamenjava za malce ostarelo 1080ti ? (price/performance) V smislu, da lahko čisto vse igre normalno igram vsaj v 1080p, vse možne grafične nastavitve na max itd.
Se sploh splača menjati? (procesor je Threadripper, 64 rama)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

Katera novejša grafična za neko normalno ceno (in da je takoj dobavljiva) bi bila dobra zamenjava za malce ostarelo 1080ti ? (price/performance) V smislu, da lahko čisto vse igre normalno igram vsaj v 1080p, vse možne grafične nastavitve na max itd.
Se sploh splača menjati? (procesor je Threadripper, 64 rama)

https://www.computeruniverse.net/de/p/90829383?utm_channel=psm&utm_source=geizhals&utm_campaign=sofort-lieferbar&utm_medium=katalog&utm_content=artikel&agt=288

 

To je nekje na nivoju RTX 3070, samo pač pri Raytracingu je v pizdi, ampak dobro, to je večina. Je pa to bolj 1440p grafa.

Povezava do prispevka

Folk, ki hoče AMD konkurenco 4090, itak ne bi kupilo Radeon, hočejo samo da Nvidia zniža cene. Že jurja za AMD je že stretch, če je folk pripravljen dati toliko za gpu, prejšnja generacija je bila v izjemnih okoliščinah in kriptu in ni relevantna.

 

AMD kupuje folk, ki hoče najboljši p/p in midrange, torej do 700€, tisti ki si lahko privošči več kot jurja za igračo, si lahko tudi dva.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 2 minutama:

Folk, ki hoče AMD konkurenco 4090, itak ne bi kupilo Radeon, hočejo samo da Nvidia zniža cene. Že jurja za AMD je že stretch, če je folk pripravljen dati toliko za gpu, prejšnja generacija je bila v izjemnih okoliščinah in kriptu in ni relevantna.

 

Naj jih oni samo dajo po msrp ceni, boš ti videl kdo noče dat za grafo 1000€

Povezava do prispevka
maksi reče pred 57 minutami:

Folk, ki hoče AMD konkurenco 4090, itak ne bi kupilo Radeon, hočejo samo da Nvidia zniža cene. Že jurja za AMD je že stretch, če je folk pripravljen dati toliko za gpu, prejšnja generacija je bila v izjemnih okoliščinah in kriptu in ni relevantna.

 

AMD kupuje folk, ki hoče najboljši p/p in midrange, torej do 700€, tisti ki si lahko privošči več kot jurja za igračo, si lahko tudi dva.

Se ne strinjam, jaz bom vedno kupil flagship ampak ne nvidie, ker jih res ne maram. V poštev pride samo amd/intel

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 20 urami:

Noob question: Katera novejša grafična za neko normalno ceno (in da je takoj dobavljiva) bi bila dobra zamenjava za malce ostarelo 1080ti ? (price/performance) V smislu, da lahko čisto vse igre normalno igram vsaj v 1080p, vse možne grafične nastavitve na max itd.
Se sploh splača menjati? (procesor je Threadripper, 64 rama)

Ce bos igral na 1080p potem jaz na tvojem mestu nebi menjal.

Kateri threadripper pa imas ?

 

Povezava do prispevka

@Sektor 13:  Ryzen 1950X.
IMaš kar prav. Verjetno res ne bom menjal, ker je PC itak primarno za službene namene. RDR2 (edina zahtevnejša igra, ki jo imam trenutno inštalirano) pa deluje v nulo. Mogoče bo menjava smiselna čez par let (ali če bom kdaj slučajno nabavil kakšne nove monitorje).
V bistvu bi v primeru smiselne menjave omenjeno 1080ti montiral v en drug PC. Mogoče. Zaenkrat samo razmišljam. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 44 minutami:

@Sektor 13:  Ryzen 1950X.
IMaš kar prav. Verjetno res ne bom menjal, ker je PC itak primarno za službene namene. RDR2 (edina zahtevnejša igra, ki jo imam trenutno inštalirano) pa deluje v nulo. Mogoče bo menjava smiselna čez par let (ali če bom kdaj slučajno nabavil kakšne nove monitorje).
V bistvu bi v primeru smiselne menjave omenjeno 1080ti montiral v en drug PC. Mogoče. Zaenkrat samo razmišljam. :) 

To je prva generacija. Pri tej resoluciji zna biti celo bottleneck tale cpu.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 38 minutami:

potrebno je videti zadevo v 4K, ker ni samo ločljivost, 4K teksture imajo več podrobnosti in so bolj prijetne očesu oz. CGI animaciji


Sem igral v 4K, brez skrbi. Na res odličnem Dell monitorju, pa tudi na dnevnosobni 4K TV. Iskreno rečeno me zadeva ni prepričala dovolj, da bi ostal na tej resoluciji. 

V bistvu niti filmov ne gledam v 4K, ker se mi vse skupaj zdi preveč sterilno. Težko razložim. Čuden sem. :) 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Heraklej reče pred 7 minutami:

Obstaja razlog zakaj npr. številni režiserji (fotografije) ne snemajo vsega z "najboljšimi" in najnovejšimi kamerami. :-) 


Slučajno si me spomnil na Batmana. Pri tem filmu so bile tudi neke polemike glede same slike. Podrobnosti sem žal pozabil, ampak meni je slika sedla na polno.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 minutami:


Slučajno si me spomnil na Batmana. Pri tem filmu so bile tudi neke polemike glede same slike. Podrobnosti sem žal pozabil, ampak meni je slika sedla na polno.

 

Vizualno in zvokovno je film spektakularen. Je pa res, da deluje bolj analogno, oldschool. :-)

 

maksi reče pred 3 minutami:

V nekem YT videu o CGI povedo, da sodoben CGI ni renderiran v 4K, zato tudi dostikrat ne zgleda ravno najboljše.

 

Najverjetneje jim res ne znese, da bi se renderirali v najvišjih možnih ločljivostih. Dodatno se tle poraja vprašanje, če bi to sploh doprineslo k izkušnji ali bi jo samo poslabšalo - prej opaziš pomanjkljivosti, itd. Čeprav je verjetno še zmeraj večji problem v tem, da VFX studijem ne dajo niti približno dovolj časa.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...