Skoči na vsebino

Trenutno igram [05/2023]


Priporočeni prispevki

Malce probavam novo Zeldo,..na emulatorju,.. vse vredu,.. ampak bom počakal še na kakšen uraden in neuraden patch,.. teče kolikor toliko ok,.. samo dosti crashow je ne vem , tole lepljenje sranja v 3d prostoru z kontrolerjem ,.. mi ne dogaja najbolje,..  bomo videli. Sploh se mi zdi vse tako počasno,..

Potem sem se vrnil na tole

Dobesedno se poserje na Sekira, Elden Ring; DKS2 in 3,.. Ker nor špil.

Bloodborne™_20230509195238.png

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Beyond: Two Souls

5/10

ss_fe44ec0e7b3676465167715b388b6d6484e82

Story heavy - večinoma walking simulator, ki se vrti okoli paranormalnega univerzuma, kjer odraščaš kot punčka z nevidnim paranormalnim stvorom, ki je neločljiv od tebe. Le ta lahko posesira osebke in jih pripravi v pokol ali verjetno karkoli je v moči nam, nebogovom. Vsebuje tudi moč premikanja papirja ali polivanja kave.

 

Osnoven feel igre je sledeči: vsi imajo v glavi v štartu projekta kako surreal mora igra delovati med preigravanjem. Povdarek na detajle, premikanje, govor in vse mora biti lifelike. Za to so najeli dejanske znane igralce, ki so zaigrali vso štorijo in jim omogočili, da so se izognili večini ročnih animacij.

A na žalost je na strani programerjev bizarna nesposobnost, ki naredi cel gameplay, premikanje karakterjev in prehode med animacijami totalno nepovezane, oziroma "z vilico v oči pikajoče".

Enako se lahko reče za zgodbo. Ful nadjače zastavljena, v polovico res surreal.... med vsem tem gol zabijajočim proslavljanjem pocukrano z konsistentnostno uničajočimi greškami. Primer: nisi se sposoben rešit ker kot vsemogočno bitje nisi sposoben izbiti injekcije. Zato raje plavaš po sobah in razmetavaš s papirji, računalniki, razfukavaš s skodelicami, da pridobiš pozornost prijateljev.... vse kar vzame veliko več energije kot enostavno izvlečenje injekcije. In zgodba je na koncu 40% good in 60 % bad zaradi nekonsistentnosti.

Dobro zamišljena, do kurca izvršena.

 

Pa tiste scene: Vsi tvoji srednješolski kolegi se obnašajo normalno. Dokler se naenkrat kot hive-mind ne odločijo, da te bodo zažgali in častili satana, ker si nekomu kupil slabo darilo.

Tiste overexagerated bullshit situacije, ki se zgodijo le v glavah moje mame in tvoje tete.

 

Toj to.

 

Med pisanjem reviewa sem ji še eno piko zbil. Lahko oprostim slabe kontrole, ampak, da ne bom razkril preveč zgodbe raje ne grem v detajle kaj vse me pri zgodbi moti, ki je osnovni del tega tipa iger.

uredilo bitje MaDrung
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
foker reče pred 23 urami:

Malce probavam novo Zeldo,..na emulatorju,.. vse vredu,.. ampak bom počakal še na kakšen uraden in neuraden patch,.. teče kolikor toliko ok,.. samo dosti crashow je ne vem , tole lepljenje sranja v 3d prostoru z kontrolerjem ,.. mi ne dogaja najbolje,..  bomo videli. Sploh se mi zdi vse tako počasno,..

Potem sem se vrnil na tole

Dobesedno se poserje na Sekira, Elden Ring; DKS2 in 3,.. Ker nor špil.

Bloodborne™_20230509195238.png

tudi jaz sem začel novi skozihod 2 dni nazaj. Kar se atmosfere tiče je ta igra še vedno kralj res. Tudi combat mi je bolj všečen kot pri dark souls igrah. Je pa seveda pizdarija da na mojem OLEDU ta špil dela slabše kot pa je na osnovni PS4ki in na nekem shitty monitorju takrat. Morem kdaj prav mal prej dodgat ker imam take frame drope na momente. Ta igra je res perfekten kandidat za remaster/remake. Ali pa vsaj nek update da mi odklene fpsje. Mal mi je žalostno da je tak masterpiece lockan na 30fps.

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Bloodborne GOTY edicija (z Old Hunter dlcjem) je najboljša igrica vseh časov. Kdor se ne strinja se ga nabrca v jajca!!

 

Jaz sem pa nekje na 80% igrice Bramble: The mountain king. Gre za indy igrico tipa INSIDE, Little Nightmares 1/2 - torej side scroller 2.5D linearna horror pustolovščina z light okoljskimi puzzli in platformanjem. Špil si najlažje predstavljaš kot nemške / nordijske / grimmove pravljice: the game. Namreš igraš malega otroka Ollija, ki mu neke noči izgine sestrica, ki je šla na skrivaj iz hiše - kljub maminim opozorilom, da naj nikar ne hodi sama ven. Olli ima sestrico zelo rad, zato užge leščebro, si opaše opanke in gre v akcijo... ...pa bi bilo mogoče bolje, da bi prosil mamico za novo sestrico. Ker kaj ta ubogi otrok doživi v naslednjih dneh in nočeh se pa lahko spomnijo samo nemci ali severnjaki. Res, ko vidiš njihovo mitologijo, namenjeno otrokom, ti je vse jasno, od pruskega militarizma do hitlerja do tega, ti še zdaj kakšen preveč opit mlad nemec razlaga, kako je nacizem u bistvu kul stvar. Ker če te s tem filajo kot otroka, nimaš druge kot da si fuknjen v čebulo. Mali Olli je tako priča samomorom, detomorom (ne vem kdaj sem to nazadnje videl v špilu, če sploh), witchcraftu, zažiganju čarovnic, proper satanizmu (dejansko s pentagrami in kozlovimi glavami- spet en "Well, that a first" moment lol), obglavljanju živali, križanjem, zombijem, brutalnemu pobijanju prijaznih malih gozdnih gnomov, klanju gozdnih prebivalcev in še veliko drugim zelo lepim stvarem. K mega zamorjenem dark vzdušju lepo pripomore še čudovita grafika, carski kadri (v večini primerov narejeni s statično kamero) in prijetno zamorjena glasba. Ni neki ful grozljiva igrica - recimo kakšen RE 4 R je bolj grozen, pa že ta je zelo lightweight - ampak v temni sobi, z glasnim ozvočenjem po parih urah igranja padeš v zelo proper dark evil morbiden mood špila. Uganke so sicer dva nivoja pod INSIDE, kontrole tudi, tudi nekateri segmenti so predolgi, plus špil je to pač kar je - hoja naravnost po miksu najbolj brutalnih dark severnjaških pravljic, igrica je tudi kar kratka (tam cca 4 ure). Ampak če so ti všeč tovrstne igrice in dark satan vibe, pol špil kar upam priporočit.

 

Za filing, kako igrica izgleda:

 

random fact: Špil ima presenetljivo močan retail release, v ponedeljek sem videl tko ene 3 kopije v izložbi z novimi PS5 špili v Big Bangu, lol. 

 

Letos igrano 2023 (za lastno evidenco)

- Evil West

- The Stanley Parable

- The Forgotten City (P)

- Crusader Kings 3

- No Mans Sky

- Metroid Primer Remaster (P) 

- Cuphead (P)

- Resident Evil 4 Remake (P) (GOTY)

- Dredge

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Galko reče pred 8 urami:

Letos igrano 2023 (za lastno evidenco)

- Evil West

- The Stanley Parable

- The Forgotten City (P)

- Crusader Kings 3

- No Mans Sky

- Metroid Primer Remaster (P) 

- Cuphead (P)

- Resident Evil 4 Remake (P) (GOTY)

- Dredge

 

In zdaj še Bramble

 

Bravo, bravo, lep alter seznam. Se mi je zdelo, da ko smo bili zadnjič na burgerju, da si nekam bolj kultiviran, inteligenten in močnih las, pa še naročilo si oddal v brezhibni francoščini. Vidim, da ni bilo naključje

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 9 urami:

Uncharted 1, dokaj smeti.

 

Ma Uncharted 1 so pomoje proper smeti, ne samo dokaj. Res zelo povprečna igrica, ki pa je leta 2007 (or so, ko je pač izšla) dobila dosti pozornosti, ker so vsi mainstream shooterji takrat bili gritty, Gears-of-warovski, sivi, rjavi, povsod depresija in apokalipsa. Uncharted 1 pa uletel z džunglo z happy liki, ki kucajo enovrstičnice

 

Na srečo so se potem na prehodu v dvojko zelo izboljšali. Tako da kar dropaj enko in pojdi na dvojko, res je velik preskok

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 17 minutami:

Ob izidu Uncharted niti slučajno ni bil smeti lol.

 

Ob izidu ni bil smeti, bila je pa precej povprečna igra. Dandanes neke posebne vrednosti nima in ni posebnega razloga, da bi ga igral, razen da si mega fan nadaljevanj in pač hočeš pokonzumirat vse glavne dele v seriji

 

Mene zanimajo igre, ki presežejo svoj čas. To mi je najbolj carski koncept, da lahko 20 let kasneje igraš igrico in noro uživaš - pa vem, da je tudi @Vse_je_najslabse podoben na tej liniji, zato sem mu pač svetoval, da ne rine naprej v Uncharted 1 :D

 

Proper smeti sem mogoče malo zapretiraval, se opravičujem za zanos. Ampak kaj več kot 6/10 pa pomoje realno ni. Za primerjavo mi je recimo Uncharted 4 vsaj 8/10, kar je meni res visoka ocena, ker generalno 8 vidim kot vstop med zelo dobre izdelke. Tudi da mi študentke dobijo 8 ali več za npr. seminarsko se morejo pošteno potrudit. 

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 39 minutami:

Ob izidu Uncharted niti slučajno ni bil smeti lol.

nasploh je bil takrat kr švoh cajt za AAA igre

 

js prvega Uncharteda sploh nisem dokončal, je pa res da sem najprej igral Uncharted 2

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 5 urami:

Ma Uncharted 1 so pomoje proper smeti, ne samo dokaj. Res zelo povprečna igrica, ki pa je leta 2007 (or so, ko je pač izšla) dobila dosti pozornosti, ker so vsi mainstream shooterji takrat bili gritty, Gears-of-warovski, sivi, rjavi, povsod depresija in apokalipsa. Uncharted 1 pa uletel z džunglo z happy liki, ki kucajo enovrstičnice

 

Na srečo so se potem na prehodu v dvojko zelo izboljšali. Tako da kar dropaj enko in pojdi na dvojko, res je velik preskok

kar se samega gameplaya tiče bojo naughty dog igre vedno dokaj povprečne za moje pojme, ma meni je kar se tiče zgodbe, atmosfere in teh scen 1ka še vedno top advantura. Če si fan indiana jones filmov je 1ka kar zabavna. Je pa res da je 2ka enostavno boljša v popolnoma vseh pogledih.

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Chenier reče pred 6 urami:

Ob izidu ni bil smeti, bila je pa precej povprečna igra. Dandanes neke posebne vrednosti nima in ni posebnega razloga, da bi ga igral, razen da si mega fan nadaljevanj in pač hočeš pokonzumirat vse glavne dele v seriji

Hja, če misli vse dele igrat, pol je boljše da začne z 1, ker pol mu bo vedno boljše. Če začne z 4 gre krivulja v drugo smer ...

Povezava do prispevka

Imo ce nekdo danes zacne z enko ga lahko ta tudi odvrne od celotne serije pa dejansko res ne zamudis dosti, ce ga ne igras. pac nastavke par stereotipnih odnosov pa dokaj bedn setting in zgodbo. U2 je bil moj prvi uncharted pa nisem imel filinga, da mi kaj manjka, ko sem ga igral. U2 je res tako brutalno boljsi spil od enke da sploh ni smesno, imo najboljse tempiran spil ever, res perfect rollercoaster. Realno z vidika gameplaya nic posebnega, glih za silo so pobrusili kar so meli od prej. ampak kjer enka kljub kratkosti rata dolgocasna, dvojka res sopa cel cajt. Super menjave ritma med akcijo in downtimeom, liki, lokacijami, glih dovolj prizadetih setpiecov, ni da ni. ne pade mi na pamet trenutno noben drug spil kjer je vse tako odlicno dozirano in je tako bingeable. Tudi U4, ki mi je mogoce danes overall objektivno sicer boljsa igra, ima v primerjavi cel kup tecnih odsekov.  U2 je res spil, ki je nakazal kaj pomeni proper AAA popcorn akcija in v tem oziru mu parira le malo spilov. In ce ti uncharted 2 sede, mas se 3 kul nadaljevanja, po katerih lahko magari preigras se enico, ce te res matra. 

  • Račka +1 6
Povezava do prispevka

Na to listo bi sam nekje zraven trojke dal lost legacy, malo pred enko pa se golden abyss, ker mi je bilo pred 15 leti res nerealno igrat proper uncharted na handheldu (fak kako je sony zajebal vito)

 

@Vučko3 ce so ti kul vsi do zdaj, ti bo tudi LL. Pac more of the same, kljub drugi junakinji

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...