Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

svit reče pred 1 minuto:

@tyne: pa to gre za čudežnega dečka potem... 

 

tyne=nodi??

Haha ne :D

 

Mislim, da je moja trditev svetlobna leta od kakršnekoli hvale. Samo povem, da bi v tistem obdobju v vodstvu HSE lahko gledali Goloba in Muska hkrati pa bi še vedno tolkel izgubo.

Povezava do prispevka

Mogoče bi moral Košorok v tistem obdobju, ko je bil projekt TEŠ6 v polnem teku, bolj paziti na izdatke tega projekta. Sam namreč ni znal pojasniti manjka 300 miljonov in tudi ni kazal neke hude zagnanosti, da bi ugotovil, kje so ti milijoni končali.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

To je pa povsem druga debata. Je ne poznam in ne bom komentiral. Bi pa tako pavšalno ugibal, da je TEŠ presegal njegova defacto pooblastila :D ne tudi dejure, ofc. Ne da ga tu zagovarjam, so že vedeli, zakaj ga nastavlajo.

 

Nasprotujem zgolj morebitnim namigovanjem (ne tvojim direktno), da je nekompetenten. Je verjetno eden izmed bolj izkušenih managerjev za energetiko pri nas. Kar še ne pomeni, da je primeren. Je pa npr. bolj ustrezen kot manager semenarne za vodenje UKC.

Povezava do prispevka
ChAiN reče pred 21 urami:

:limona:

bmk, če.si vi mislite, da so desnosučni mediji manj kredibilni oz lažnjivi. vsak posameznik se naj sam odloči. ta svobodna izbira je bila do sedaj izjemno omejena, ko smo imeli popolnoma levosučno nacionalko.

 

že to, da nekdo reče, da je rtv trenutno usurpirana pokaže na ignoranco in aroganco levih.

 

Feget reče pred 21 urami:

No pa vsaj levičarji so si pa pred tem lastili RTV kakih 20 let:D

 

Ngl to je kr cute zdej gledat tale triggerino ko so se karte mal premesale

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
svit reče pred 1 uro:

Košorok je v njegovi karieri na HSE-ju uspel pridelati kar nekaj desetin miljonov izgube + bil je na čelu v času izgradnje TEŠ6. Če kdo misli, da je njegovo imenovanje na čelo GEN Energije, ki se pripravlja na več kot 10 miljardni projekt NEK2, zgolj naključje, potem je ali Matej Tonin ("politiko iz gospodarstva") ali pa Jernej Vrtovec ("jaz ne vem nič o zamenjavah v elektro gospodarstvu"). 

 

Blast from the past: https://old.slovenskenovice.si/novice/slovenija/kosorok-nisem-zaposlen-da-iscem-300-milijon-evrov.

 

Mislim, da bi bilo treba te fante in dekleta počasi pospremiti v zapor ali pa jim prepovedati udejstvovanje v javnem sektorju in podjetjih, kjer ima država lastniški delež. Z njihovim delom so namreč dokazali, da si ne zaslužijo stolčka, ki si ga želijo zasedati in ga tudi zdaj zasedajo.

 

Mnja, Košoroku so baje tudi v Akrapoviču izplačali milijonsko odpravnino, samo da so se ga znebili. 

Povezava do prispevka

Sem malo poslušal pretekla soočenja. Žalostno. Naravnost žalostno. Prišel do tega,  da sem prvič pristno pomislil, da ne bi šel na volitve. Površinska vprašanja, površinski odgovori, skos letijo neki random pavšalni podatki, pavšalne številke in procenti. SDS s koalicijo je prepričana, da je v svojem mandatu vse naredila za 10/10, nasprotniki so prepričani, da je bilo vse 0/10 in da bi oni naredili za 10/10. SKOS se ranta o Ukrajini in protikoronskim ukrepom, pač res da slišim še eno debato o obveznem cepljenju se mi bo spipalo. Saj štekam - ko je format, da imaš minuto ali kaj takega za izjavo ali repliko, ne moreš izvajat nekih mentalnih čudežev, tako da štekam, da vse skupaj pade na to, da ufuraš najjači populističen line v svoji minuti, preden gre karavana naprej. Ma saj nimam jajc, da ne bi šel na volitve, bi me preveč pekla vest, tako da bom šel in obkrožil Mesca in Levico, čeprav tudi oni imajo superleteče načrte, ki jih bo nemogoče uresničit. Še če bi dobili 3/4 mest v parlamentu bi jih blockali iz EU. Sam je res žalostna scena. 

 

A ima kdo kandidate, da bo res uno brez zadržkov in brez slabe vesti obkrožil? Kakšni fani Janše verjetno že, kaj pa ostali? 

Povezava do prispevka

in kaj je tu drugačnega od soočenj prejšnjih volitev pravzaprav? nivo je kot bela tehnika, vsak lohk malo počez razavljava svojo statistiko in boli nas đoko, važno je kdo izpade večji care

 

koga volit pa tudi ni sprememb - pirate

uredilo bitje DannySmit
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
JediEagle reče Dne, 28. 9. 2021 at 13:33:

Jah, meni pa je .... pač vržen stran glas, da. Zadnjih 15 let sem tudi mislil, da je to brezveze delat, pa se "jezil" nad tistimi, ki sploh niso odšli na volišča. Pač, kva se pritožuješ, če nisi šel, ampak če se ena stranka, ki sem jo volil, ni lotila večjih problemov, ampak je skoz ta status quo?.... Pač naj se pridružim skupini, ki sploh ne hodi na volitve??

Hernier reče Dne, 28. 9. 2021 at 13:46:

Ma saj opcije novega obraza(tm) pa vseeno ne vrži v koš, @JediEagle. Brez novih obrazov bi vedno ostajali pri stari tugi. Da pa v vladi vedno sedijo 60-letni boomerji, ki sanjajo o komunistih in partizanih, pa je tudi malo sketchy in tile naši slovenski boomerji imajo še posebej velike težave z vizijo za prihodnost. Saj ne rečem, da so milenijci, ki sanjajo o drugi svetovni vojni, ful boljša izbira, sam ja :D 

 

Hernier reče pred 11 minutami:

Sem malo poslušal pretekla soočenja. Žalostno. Naravnost žalostno. Prišel do tega,  da sem prvič pristno pomislil, da ne bi šel na volitve. Površinska vprašanja, površinski odgovori, skos letijo neki random pavšalni podatki, pavšalne številke in procenti. SDS s koalicijo je prepričana, da je v svojem mandatu vse naredila za 10/10, nasprotniki so prepričani, da je bilo vse 0/10 in da bi oni naredili za 10/10. SKOS se ranta o Ukrajini in protikoronskim ukrepom, pač res da slišim še eno debato o obveznem cepljenju se mi bo spipalo. Saj štekam - ko je format, da imaš minuto ali kaj takega za izjavo ali repliko, ne moreš izvajat nekih mentalnih čudežev, tako da štekam, da vse skupaj pade na to, da ufuraš najjači populističen line v svoji minuti, preden gre karavana naprej. Ma saj nimam jajc, da ne bi šel na volitve, bi me preveč pekla vest, tako da bom šel in obkrožil Mesca in Levico, čeprav tudi oni imajo superleteče načrte, ki jih bo nemogoče uresničit. Še če bi dobili 3/4 mest v parlamentu bi jih blockali iz EU. Sam je res žalostna scena. 

 

A ima kdo kandidate, da bo res uno brez zadržkov in brez slabe vesti obkrožil? Kakšni fani Janše verjetno že, kaj pa ostali? 

 

 

:D Sorry, sam mi je smešno :D 

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Hernier reče Dne, 30. 3. 2022 at 18:26:

Žiga Turk, nov kolumnist RTV SLO, za kolumno na RTV SLO:

 

"Oblikovali so velikanski mehur, iz katerega vidimo samo tisti, ki posežemo po zares neodvisnih medijih – Domovini, Demokraciji, Družini, Novi 24, zadnje čase plašno tudi Planetu TV."

 

Lmao. Vidim, da je RTV dejansko uzurpiran trenutno. Nisem si mislil, da je situacija tako slaba, da na nacionalnem mediju objavljajo kolumne, da je Nova 24 resnično neodvisen medij. Sem vedel, da je slaba, ma tako slaba?!

V zadnjih dveh mesecih so vidne spremembe. Vsaj za televizijski program lahko rečem. Prestavljanje nekaterih informativnih oddaj v druge termine ali celo na drugi program, obenem pa nove politične oddaje na drugem. Dejansko je zdaj politika na vseh treh programih. Ukinitev nekaterih oddaj. Prenos BBC News na drugem. Ogromno programskega časa namenjeno vojni v Ukrajini.

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 18 minutami:

 

A ima kdo kandidate, da bo res uno brez zadržkov in brez slabe vesti obkrožil? Kakšni fani Janše verjetno že, kaj pa ostali? 

Levica. Dejansko imajo kul kandidate_ke na listi. Svetlana Slapšak, Metka (Marjeta) Mencin Čeplak od vidnih intelektualk, res dobra mešanica inelektlolalcev in klasičnih radnikov (npr. bolničar v DSO Ljutomer Janez Brumen), mladine (Milan Mrdženovič na Ravnah). Pa da ima Mesec spet ne-nore izjave glede vojne in Nata. Pa faking Violeto in nekatere norce so odrezali. 

 

Drugi imajo pac Kanglerja, Jožeka Horvata, Janjo Sluga, Bandelli ... SD ma jebenega Jonasa, ki je mel pred kratkim sramoten intervju na RŠ glede kandidature. Govoriti je bil zmožen na nivoju 16 letnika, ki volilno kampanjo razlaga 4-letnikom. Pa ne vem, a je to glumil al je njegov intelektualni domet res tak. 

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

A ima kdo kandidate, da bo res uno brez zadržkov in brez slabe vesti obkrožil?

 

kot vsake volitve do sedaj, bom obkroževal s stisnjenimi zobmi po načelu manjšega zla.

 

običajno sta končna odločilna faktorja - kdo je manj pokvarjen oziroma kdo bo naredil manj škode. :D

 

so pa to verjetno prelomne volitve, kakršnih do sedaj še ni bilo. upam samo, da ne bomo videli podobnih scen, kot se dogajajo pri naših vzhodnih sosedih, kjer so po (sosednjih državah mind you) ob AC razmetani volilni lističi in kjer pri opozicijskih voditeljih iz telefonov vlečejo prisluškovalne naprave. :ninja:

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 2 urama:

Levica. Dejansko imajo kul kandidate_ke na listi. Svetlana Slapšak, Metka (Marjeta) Mencin Čeplak od vidnih intelektualk, res dobra mešanica inelektlolalcev in klasičnih radnikov (npr. bolničar v DSO Ljutomer Janez Brumen), mladine (Milan Mrdženovič na Ravnah). Pa da ima Mesec spet ne-nore izjave glede vojne in Nata. Pa faking Violeto in nekatere norce so odrezali. 

 

Drugi imajo pac Kanglerja, Jožeka Horvata, Janjo Sluga, Bandelli ... SD ma jebenega Jonasa, ki je mel pred kratkim sramoten intervju na RŠ glede kandidature. Govoriti je bil zmožen na nivoju 16 letnika, ki volilno kampanjo razlaga 4-letnikom. Pa ne vem, a je to glumil al je njegov intelektualni domet res tak. 

Jonasa so al ujele momilije al pa ga demenca, model zadnjih par let vidno propada

Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 3 urami:

SD ma jebenega Jonasa, ki je mel pred kratkim sramoten intervju na RŠ glede kandidature. Govoriti je bil zmožen na nivoju 16 letnika, ki volilno kampanjo razlaga 4-letnikom. Pa ne vem, a je to glumil al je njegov intelektualni domet res tak. 

eh, tole zgolj posnema ameriške demokrate, treba je biti inkluziven tudi do intelektualno prikrajšanih

 

 

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Jonas enostavno ne zna govorit o politiki, ker v tistem intervjuju za RŠ je super povedal stvari, ki niso imele veze s politiko. Pri njem vse skupaj izpade, kot da je v politiki pod prisilo.

 

Danes v večerne RTV soočenju ni bilo Ivana in njegovih pajdašev, pa smo bili priča normalnim nastopom na zelo kulturnem nivoju (in med njimi je bil Jelinčič), skratka dolgčas.

Povezava do prispevka
Navedek
Spodnja tabela prikazuje ocene, ki so jih razne stranke dale predlogom Gospodarskega kroga (sestavljajo ga AmCham, Gospodarska Zbornica in Združenje Manager).
Paket predlogov je od Socialnih Demokratov, Gibanja Svoboda in NSi prejel same desetke. Od vseh ostalih, razen Levice, pa skoraj same desetke.
Navedek

slika.png

Da se ve, kdo je v službi kapitala in ne ljudi.

https://www.zdruzenje-manager.si/sl/novice/kljucna-vprasanja-pogovor-gospodarstva-in-politike/

uredilo bitje Vrhovni_Plenum_OF
Povezava do prispevka
tyne reče pred 1 minuto:

Kako so dobili desetke od SD-ja, če predlagajo socialno kapico? :rofl:

Ja SD se pač v 100 % strinja z zahtevami AmCham za Slovenijo (razrušenje države) in jih bo v vsaki vladi to tudi uresničeval.

uredilo bitje Vrhovni_Plenum_OF
Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 17 urami:

Levica. Dejansko imajo kul kandidate_ke na listi. Svetlana Slapšak, Metka (Marjeta) Mencin Čeplak od vidnih intelektualk, res dobra mešanica inelektlolalcev in klasičnih radnikov (npr. bolničar v DSO Ljutomer Janez Brumen), mladine (Milan Mrdženovič na Ravnah). Pa da ima Mesec spet ne-nore izjave glede vojne in Nata. Pa faking Violeto in nekatere norce so odrezali. 

 

Drugi imajo pac Kanglerja, Jožeka Horvata, Janjo Sluga, Bandelli ... SD ma jebenega Jonasa, ki je mel pred kratkim sramoten intervju na RŠ glede kandidature. Govoriti je bil zmožen na nivoju 16 letnika, ki volilno kampanjo razlaga 4-letnikom. Pa ne vem, a je to glumil al je njegov intelektualni domet res tak. 

Levica ma pa svojega jajota (po retoriki, ne po vlogi) imenovanega Miha Kordiš

Povezava do prispevka

Jaz stalno grem gledat, kaj so te grozne stvari, ki jih Kordiš govori in nikdar ne najdem nič pametnega. In potem berem od politično apatičnega folka komentarje o soočenju in ga označijo kot najbolj normalnega na said soočenju :D

  • Račka +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 21 minutami:

Jaz stalno grem gledat, kaj so te grozne stvari, ki jih Kordiš govori in nikdar ne najdem nič pametnega. In potem berem od politično apatičnega folka komentarje o soočenju in ga označijo kot najbolj normalnega na said soočenju :D

WTF?

Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 42 minutami:

Aja shiet. Se popravljam, grdo je lagal o praznih 170.000 stanovanjjih, ko jih je po najnovejših SURS podatkih v resnici zgolj 155.000 :D

Nenaseljenih stanovanj je bilo do 172.200, od tega je bilo 20.000 počitniških

Nenaseljenih stanovanj je bilo največ 172.200. To je zgornja meja, saj je možno, da so določena stanovanja uradno nenaseljena, v resnici pa naseljena, vendar se stanovalci v njih iz različnih vzrokov niso prijavili. Več kot pol nenaseljenih stanovanj je bilo ali starih (grajenih pred letom 1945) ali brez kakšnega od elementov osnovne infrastrukture (stranišča, kopalnice, ogrevanja, elektrike, vodovoda) ali pa so se uporabljala za počitniški namen. Slednjih je bilo okoli 20.000. Občine z največ počitniškimi stanovanji so turistično zanimivejše občine (Piran, Kranjska Gora, Bohinj), precej jih je tudi v vinogradniško razvitih občinah (Črnomelj, Trebnje, Novo mesto).

Podatki izkazujejo tudi, da je bilo 1. 1. 2018 med praznimi eno- in dvostanovanjskimi hišami okoli 10.000 takih, ki so bile zgrajene po letu 1945 in imajo vso osnovno infrastrukturo (vodo, elektriko, ogrevanje, kopalnico, stranišče), a so brez hišne številke. Če je lastnik take (uradno nenaseljene) hiše prijavljen v starejši hiši v neposredni bližini, lahko sklepamo, da gre za prizidane novejše hiše in da so te verjetno naseljene. Iz vseh teh razlogov predstavlja navedeno število praznih stanovanj zgornjo mejo.

Občina z najvišjim deležem praznih stanovanj (brez počitniških) je bila Cirkulane (42 %), sledili sta Zavrč (39 %) in Osilnica (37 %). Prve tri po deležu vseh nenaseljenih stanovanj (tudi počitniških) pa so bile občine Kostel (52 %), Bovec (51 %) in Kranjska Gora (49 %). Podrobni podatki so v priponki. Zanimiv je podatek, da se je število praznih stanovanj povečalo tudi v Ljubljani, in to od leta 2011 do leta 2018 z 22.300 (17.8 %) na 24.400 (19,0 %). Glede na pomanjkanje najemnih stanovanj v Ljubljani to nakazuje, da se del teh stanovanj verjetno oddaja kratkoročno ali pa brez prijave najemnega posla. Večina teh stanovanj (83 %) je v lasti fizičnih oseb.

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 22 urami:

Sem malo poslušal pretekla soočenja. Žalostno. Naravnost žalostno. Prišel do tega,  da sem prvič pristno pomislil, da ne bi šel na volitve. Površinska vprašanja, površinski odgovori, skos letijo neki random pavšalni podatki, pavšalne številke in procenti. SDS s koalicijo je prepričana, da je v svojem mandatu vse naredila za 10/10, nasprotniki so prepričani, da je bilo vse 0/10 in da bi oni naredili za 10/10. SKOS se ranta o Ukrajini in protikoronskim ukrepom, pač res da slišim še eno debato o obveznem cepljenju se mi bo spipalo. Saj štekam - ko je format, da imaš minuto ali kaj takega za izjavo ali repliko, ne moreš izvajat nekih mentalnih čudežev, tako da štekam, da vse skupaj pade na to, da ufuraš najjači populističen line v svoji minuti, preden gre karavana naprej. Ma saj nimam jajc, da ne bi šel na volitve, bi me preveč pekla vest, tako da bom šel in obkrožil Mesca in Levico, čeprav tudi oni imajo superleteče načrte, ki jih bo nemogoče uresničit. Še če bi dobili 3/4 mest v parlamentu bi jih blockali iz EU. Sam je res žalostna scena. 

 

A ima kdo kandidate, da bo res uno brez zadržkov in brez slabe vesti obkrožil? Kakšni fani Janše verjetno že, kaj pa ostali? 

 

Ma dej model zjoki se. Spoki v severno korejo pa se ne boš obremenjeval s tem.

  • Račka +1 1
  • Trol 1
  • Groot, ki sir je 2
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...