Skoči na vsebino

Trenutno igram [11/2023]


Priporočeni prispevki

Morda sem pristranski, ker so mi Demon's Souls, Dark Souls in Bloodborne najljubši v seriji (Sekiro še nisem igral (in ne, noben ne rabi pisat, da Sekiro ni del Soulsborne serije, hvala :D))

 

Se mi zdi, da res dosti profitiraš, če igraš v vrstnem redu izhajanja, da je tudi spektakel največji

 

Demonci za uvod in priokus. Jaz jih sicer obožujem, ampak ja, mislim da Dejch nima PS5, tako da bo začel pri Dark Souls 1, ki je mojstrovina. Resda je zelo rough in te zelo na hardcore uvede v serijo, ampak ima toliko genialnih momentov, da kdor bo vztrajal, bo nagrajen tisočkratno

 

Potem pa pač po želji. Meni Dark Souls 2 ni všeč, ampak je vsekakor unikatna igra s svojimi plusi in hudimi bossi, predvsem pa se mi zdi dobra za popolno uživanje v trojki. Po DkS 2 bi jaz osebno preigral Bloodborne, ki je spet mojstrska igra (meni samo za odtenek slabša od DkS 1). Potem pa Dark Souls 3, ki je pač best-of kompilacija vseh prejšnjih Soulsborne iger. Je tudi konkretno hitrejša kot enka, kjer je, če igraš melee like, res zelo dosti turtlanja, medtem ko v DkS 3 skačaš s 200 kg oklepa okoli kot ninja :D 

 

Po vsem tem pa bi jaz šel šele Elden Ring igrat, ker te pač spet popolnoma sezuje z open worldom in je res dobra nadgradnja prejšnjih iger. Sicer, spet, osebno mi ne dosega Demoncev, DkS 1 in Bloodborne, ampak je vsekakor vredno igranja, če te serija prime

 

Pomoje bi bila optimalna pot

Demon's Souls PS3 - Dark Souls - Bloodborne - Dark Souls 3 - Elden Ring (in pač nekje vmes Sekiro, ki ga ne morem umestit, ker ga ne poznam)

 

Tako bi ti res rastla epskost serije iz dela v del. Edino Dark Souls 3 je kle malo šibkejši, ker je pač bolj kompilacija vrhunskih momentov in idej iz prejšnjih iger, ampak ajde, to je un best-of varianta kot nek season recap :D 

Povezava do prispevka

Uglavnem, če želiš da ti ni nič jasno kaj in kako, pojdi igrati Dark Souls 1 tako kot je Čenča rekla. To da se stalno nekje izgubiš in da je špil težek za popizdit, pridejo pa potem AHA! momenti kjer ti odpre možgane in res ceniš ta počasni progress skozi špil. Je pa eden izmed zadnjih bossov nekaj najslabšega v zgodovini gaming bossov, ever. 

Pa potem Dark Souls 2, ki se nekaterih pravil ne drži in je praktično črna ovca izmed vsemi novodobnimi FromSoft špili.

Demon's Souls je pa najlažji, najjače bi blo na PS5 igrati Remake, jaz sem ga letos pa sem kar užival.

 

Po mojem mnenju so Bloodborne, Dark Souls 3 in Elden Ring bolj zabavne (in hitrejše) izkušnje od njihovih prvih Souls špilov. 

 

Res je odvisno od tega kak tip igralca si.

Povezava do prispevka

Jaz se strinjam, da je ER treba pustit za konec. Špil je preobilen za začetnika v to zvrst. Meni je sicer hud, roko na srce pa bi si na trenutke želel, da je bolj 'premočrten'. Vsaj jaz sem oseba, ki me mori, ko gledam mapo, pa vidim 99,7% mape še neodkrite, igram pa že 10+ ur...:ermm: Živčen ratam in potem skušam prehitevat po desni. Če bi ER igral pred vsemi ostalimi Fromsoft izkušnjami, bi verjetno obupal še prej kot pri BB..

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Gogy reče pred 10 minutami:

Jaz se strinjam, da je ER treba pustit za konec. Špil je preobilen za začetnika v to zvrst. Meni je sicer hud, roko na srce pa bi si na trenutke želel, da je bolj 'premočrten'. Vsaj jaz sem oseba, ki me mori, ko gledam mapo, pa vidim 99,7% mape še neodkrite, igram pa že 10+ ur...:ermm: Živčen ratam in potem skušam prehitevat po desni. Če bi ER igral pred vsemi ostalimi Fromsoft izkušnjami, bi verjetno obupal še prej kot pri BB..

Meni je pa zakon ker lah ER neham igrati za kak mesec pa feeling je kot da bi igral 2 FromSoft špila skupaj z istim likom. Tega gameplay loopa se jaz ne morem naveličat. Vsaj nisem se še.

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 17 urami:

A sem jaz edini pol ki se pritožuje čez ogromno količino teksta, meni je blo res malo neznosno, mislim, predvsem zato, ker sem hotu fakin igrat, razpletat nit zgodbe, odkrivat iteme, rollat, se drogirat in cel ta disko, večinoma sem pa čepel ko veverica in klikal čez neskončne strani teksta o nekih fiktivnih rasnih teorijah, zgodbah random ljudi in izmišljenih mestih da me je že glava bolela.

Evo, tole je tudi meni bil nekako "minus", kolikor mi je takrat uspelo preigrat igro. 

 

Voice acting je kul, dialogi so kul, ampak na neki točki se mi je zdelo, da jih je vseeno malo preveč in da ni pač vsak odstavek o neki izmišljeni zgodovini zanimiv/vreden branja. 

 

Takele zadeve so pa pure gold:

 

image.thumb.png.dfe4291de5eea877f2294cdd592f9ac9.png

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 8 minutami:

Meni je pa zakon ker lah ER neham igrati za kak mesec pa feeling je kot da bi igral 2 FromSoft špila skupaj z istim likom. Tega gameplay loopa se jaz ne morem naveličat. Vsaj nisem se še.

 

Ja, ma ti si že uigran mačkon, kar se fromsoft špilov tiče. In veš, kako njihovim špilom streči. Zamisli si nekoga, ki gre na suho v ER. Je vseeno lažje začet s kakimi Demon Soulsi, Dark Soulsi..

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 48 minutami:

(in ne, noben ne rabi pisat, da Sekiro ni del Soulsborne serije, hvala :D))

 


A folk dejansko ne šteje Sekira med Soulsborne? 
 

Bonfire sistem, en currency za vse, scanje krvi na bossih in trashu, jebanje mater japoncem in želja da se je Tokyo v WW2 bolj firebombalo, alt-f4 in insta restart, branje (manj) kriptične zgodbe na random itemih….

 

The fuck tle ni Soulsborne? A to da ni geara?

uredilo bitje Buzzkill
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Meni je bil ER drugi Souls špil :D jaz ER priporočam zato ker vsi ostali (razen en modelček kateremu sem malo pomagal pri BB), ki sem jim priporočal ER so ful not padli in smo tudi skoraj istočasno igrali Dark Souls 1 for the first time =)

 

Chenierju je DkS1 top of the top, pri meni je to gladko BB. Samo BB je tudi kar drugačen od ostalih, tako da iz moje perspektive za nahajpat FromSoft špile je ER >>> BB 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 3 minutami:

A folk dejansko ne šteje Sekira med Soulsborne? 
 

Bonfire sistem, en currency za vse, scanje krvi na bossih in trashu, jebanje mater japoncem in želja da se je Tokyo v WW2 bolj firebombalo, alt-f4 in insta restart, branje (manj) kriptične zgodbe na random itemih….

 

The fuck tle ni Soulsborne? A to da ni geara?

Jaz se strinjam s tabo, ampak je kar nekaj jeznega folka, ki ti teži, da Sekiro ni soulsborne 

Povezava do prispevka

Zveni kot nekaj kar bi rekel nekdo stuck na Lady Butterfly. 
 

DS - block, roll in parry.

BB - dodge in parry.

Sekiro - parry, parry in parry.


Vse ostalo je identično.
 

Also, mogoče blasphemy, ampak raje bi Sekiro 2 kot Bloodborne 2. Bojim se, da ne bi dosegli norega hypa, ki je z leti nastal. Sploh pa kam od tam? Remake in dlc, pa sem happy.

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 3 minutami:


 

Also, mogoče blasphemy, ampak raje bi Sekiro 2 kot Bloodborne 2. Bojim se, da ne bi dosegli norega hypa, ki je z leti nastal. Sploh pa kam od tam? Remake in dlc, pa sem happy.

Dost folka to upa,

 

Sekiro 2 in Bloodborne Remake je najboljši kombo

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 2 urama:

 

 

Demonci za uvod in priokus. Jaz jih sicer obožujem, ampak ja, mislim da Dejch nima PS5, tako da bo začel pri Dark Souls 1, ki je mojstrovina. Resda je zelo rough in te zelo na hardcore uvede v serijo, ampak ima toliko genialnih momentov, da kdor bo vztrajal, bo nagrajen tisočkratno

 

Ja res najbolj je čistemu n00bu v tej zvrsti kokr jz, predlagat najbolj zajeban špil v trilogiji po vaših besedah sodeč. Direkt ga fuknat v lions den. :P 

Povezava do prispevka

Bloodborne sploh ne rabijo delat remaka, sam 2 klukce kliknejo in dajo realease in evo jim 80 miljonov čistega dobička.

 

Sam patch dodajo PS5 za 40€, kar je drago, ampak folk bo dal. Jest bi dal pa sm škrtuh.

4K

60fps

To je vse že v igri, tisti hekerji to vse že delajo.

Povezava do prispevka

Sekiro je najnovejši fromsoftware špil in glede na to, kako se fromsoftware uči in napreduje je Sekiro logično tehnično najbolj dovršen From špil. Najbolj se špila od vseh, je pa res, da ne boš videl naše Evropske arhitekture v špilu, pa pač ta japonskost ni tolk domača.

 

Drugače za igrat je sekiro najboljši špil. Jest bi ga še enkrat preigral, sam je še zmeraj polna cena, tko da tudi, ko je 50% v akcji je 35€

Povezava do prispevka
Menethil reče pred 2 minutama:

Ja res najbolj je čistemu n00bu v tej zvrsti kokr jz, predlagat najbolj zajeban špil v trilogiji po vaših besedah sodeč. Direkt ga fuknat v lions den. :P 


Fora je, da ima DS1 klasičen trash in zelo basic bosse. Recimo prvi(pravi) boss v Elden Ring je mehanično bolj zafukan od biločesa v DS1 ali 2. Tako da predlagat tako igro je tudi mogoče bad, ker ti pol lahko pokvari enko, ki je pa gem, katerega mora igrat vsak.

 

Problem Dark Souls 1 za nove igralce je bolj jank in inicialna zmeda “kam sploh it?”. Bi pa sigurno priporočal zadevo prvo. Dvojko in trojko preigraš opcijsko, pol se gre pa na Bloodborne, Sekiro in končno Elden Ring.

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 2 minutama:

Fora je, da ima DS1 klasičen trash in zelo basic bosse. Recimo prvi(pravi) boss v Elden Ring je mehanično bolj zafukan od biločesa v DS1 ali 2. Tako da predlagat tako igro je tudi mogoče bad, ker ti pol lahko pokvari enko, ki je pa gem, katerega mora igrat vsak.

 

Problem Dark Souls 1 za nove igralce je bolj jank in inicialna zmeda “kam sploh it?”. Bi pa sigurno priporočal zadevo prvo. Dvojko in trojko preigraš opcijsko, pol se gre pa na Bloodborne, Sekiro in končno Elden Ring.

Fora #2 je, da dosti igralcev gre težje na stare igre. Torej it iz res dobrega open worlda in razmeroma hitrega gameplayja v uno počasno turtlanje, zmedenost, hkrati pa še slabšo grafiko ... Je pomoje precej no-go za večino množičnih igralcev. Saj vidiš recimo če spremljaš Steam prodajo/achievemente. Po Elden Ringu je tudi prodaja DkS Remastered zelo poskočila, osvojeni achievementi pa so ostali nekje tam pred trofejo za prvega bossa :D. Pusti zdaj neke debele forumske nerde, kot smo mi, običajni igralec bo dosti lažje preigral DkS 1 in pol naprej do Elden Ring, kot pa v obratno smer. 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

To je absolutno faktor, meni ostaja #1 argument vedno naraščujoča kompleksnost encounterjev.

Taurus demon je super encounter za genre nooba, imaš foro ki si se jo ze naucil z dropom, uci te, da ni vsaka boss soba velikosti Stožic, mehanično je đabac,…

 

Zdej pa pomisli, da ti je prva žanr izkušnja Margit. Jedva si se naučil blocka in dodga, zdej pa pred tabo stoji 24 Spears of Ashina na methu in misli fakin resno.

 

 

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...