Skoči na vsebino

Trenutno igram [11/2023]


Priporočeni prispevki

Pa sej sem vas opozoril da grem igrat Disco Elysium no :( Drugače če te kaj potolaži Galko nimam PSNja, samo pc (še vedno zastonj na torrentih).

 

Sam kaj a vi ste vse poklikali pa z vsemi govorili in dali čez vse opcije dialogov? A sem jaz edini pol ki se pritožuje čez ogromno količino teksta, meni je blo res malo neznosno, mislim, predvsem zato, ker sem hotu fakin igrat, razpletat nit zgodbe, odkrivat iteme, rollat, se drogirat in cel ta disko, večinoma sem pa čepel ko veverica in klikal čez neskončne strani teksta o nekih fiktivnih rasnih teorijah, zgodbah random ljudi in izmišljenih mestih da me je že glava bolela.

 

Drugače pa pri tej igri se čuti, da so avtorji dali not dušo. Ni neka odmaknjena igra, narejena obrtniško, za denar, ampak prav lahko tipaš njeno srce.

 

 

 

 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 10 minutami:

Disco je itak ena najboljših iger nekaj zadnjih let. Mogoče celo zadnjih veliko let. 
Zdaj grem točno še en skozihod čez. 

Dej malo napiši kaj točno ti je igro naredilo tako dobro. Veliko vas piše, da vam je to ena izmed boljših iger, ma noben še ni napisal razlogov. Mogoče bom tudi jaz eventuelno kej bolj napisal, zdej sem samo po treh dneh igranja po cel dan na hitro stresu neke misli ven.

Povezava do prispevka

Jaz sem preposlušal vse dialoge, ajde kdaj ko sem raziskoval možne odzive sem pač preklikal na hitro tisto kar sem že šel čez :P

Jaz o igri nisem vedel tko nič, še žanr zelo okvirno, tako da nisem imel praktično nič pričakovanj, kar je ponavadi dobra podlaga za odnest top izkušnjo in odziv. Všeč mi je bil cel setup sveta, fake svet, fake zgodovina, fake frakcije, ampak vse je bilo tako plastično, dovzeten sem za navezovanje na občutke iz knjig in filmov, in tukaj mi je bilo isto, nek hlad in propad ribiške vasi, yolo propad pijanske druščine, microsvet izdelovalke kock, vražjevernost knjižničarke in teen struggle njene hčerke, vsi liki so mi bili 3d. Sem sucker na tak tip humorja, tvoji notranji dialogi, fuknjene prijave, odnos s Kimom, nikol mi ni bilo odveč kao oh še en človek za debatirat z njim. Edino kar mi je bilo relatvino meh so bile te ideje za ponotranjit, sicer mi je bil koncept in tudi opisi kul, samo ja, preveč random efekt. Pa cela zgodba me je potegnila, ta sivina (ne v depra smislu, ampak da niso črno-beli liki, rezultati), da nisi nek heroj v larger than life rešujem svet zgodbi, ampak notranji svet peščice ljudi v zjebanem tednu. Kot igra mi je bila na dost mestih tečna, recimo brez miške krmarit po svetu in se zatikat v nevidne robove, inventory, brute forcanje čez nekatere kocka sekcije, ampak na konc mi je ostal pristen občutek stare zapuščene industrijske zgradbe, s prašnim zrakom pod snopom svetilke, in ugotavljanje zakaj so šle sanje nekaterih ljudi po zlu, občutek ponosa glede svojega avta pod profesionalno faco Kima, to se vse se je vleklo za mano po tem ko sem že ugasnil PS5. Zato mi je bila med top igricam, po mehanikah, vizualzaciji, skillsetu mi jih je samo letos cel kup boljših (TotK, Mario Wonder), samo Disco Elysium je ostal z mano.

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka

Haha najdu enega člana na internetu:

 

Navedek

I really didn't enjoy the game when I started with a high psyche and intelligence as it was too much lore and exposition for my liking. Was actually going to refund the game. But decided to give it another go, with high physique and motor, and low int and psyche. Finished the game over 2 days and couldn't stop playing. Highly recommend, playing as superstar fascist drug cop out of his prime walking around in nothing but a bath robe was so much fun

Kralj.

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 41 minutami:

Dej malo napiši kaj točno ti je igro naredilo tako dobro. Veliko vas piše, da vam je to ena izmed boljših iger, ma noben še ni napisal razlogov. Mogoče bom tudi jaz eventuelno kej bolj napisal, zdej sem samo po treh dneh igranja po cel dan na hitro stresu neke misli ven.


Prvo kot prvo: postavitev v nek res unikaten svet. 
Drugo kot drugo: zgodba, liki (predvsem glavni karakter), atmosfera... vse se je pač nekako poklopilo v odlično celoto. /To je v bistvu na prvem mestu. 
Tretje kot tretje: dobra igralna mehanika, ki ni čisto RPG in tudi ne čisto point&click avanturca. 
Mimogredna omemba: Citizen Sleeper. Ta se sicer igra nekoliko drugače kot Disco, ampak vlečem pa neke vzporednice. Ker sta mi obe igri res odlični.

Evo začetek igrice, pa rečite če niso text oz. dialogi res dobri (z voiceover pa je samo še boljše) :
disco1.jpg.e5b6e775cfb630ee12097b4b048e1315.jpg
 

uredilo bitje DaCapo
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

omfg Pontiff :avadodo: kaki spektakularen fajt

 

čist vsakič ko me je vžgal nisem vedel kaj da fak se je zgodil, model se zna teleportirat 3 metre stran, ima duhca k mu pomaga, zataknem se na klop ker sem preveč šokiran da bi rolal po tleh

 

v tretje je ratalo, s tem da sem ga drugo polovico samo streljal z lokom pa bežal stran :D

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 1 uro:

omfg Pontiff :avadodo: kaki spektakularen fajt

 

čist vsakič ko me je vžgal nisem vedel kaj da fak se je zgodil, model se zna teleportirat 3 metre stran, ima duhca k mu pomaga, zataknem se na klop ker sem preveč šokiran da bi rolal po tleh

 

v tretje je ratalo, s tem da sem ga drugo polovico samo streljal z lokom pa bežal stran :D

Ja, Pontiff je jeben. Se mi zdi, da sem spawnal NPC kampajone za pomoč, se ne spomnim točno

 

Drgač pa mene mika it skozi Bloodborne še enkrat, je pa tu tudi Lies of Pi. Dilema ali mojstrovino še enkrat ali prvič zelo dober naslov, da ne podvajam izkušenj :hmm: (first world problems)

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 1 uro:

DaCapo, vec igric je omenjenih v tej temi, ne samo tista o kateri ti govoris.


Ja, ampak če je par postov pred tem že govora o neki določeni igri, se potem lahko nadaljuje vsaj z navedkom naslova druge igre. Ali?

ČIsto me je pač zmedlo, ko je Wearaziel pod mojim postom o Discu pisal o nekih fajtih. :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 2 minutama:

Ja, Pontiff je jeben. Se mi zdi, da sem spawnal NPC kampajone za pomoč, se ne spomnim točno

 

Drgač pa mene mika it skozi Bloodborne še enkrat, je pa tu tudi Lies of Pi. Dilema ali mojstrovino še enkrat ali prvič zelo dober naslov, da ne podvajam izkušenj :hmm: (first world problems)

Najprej Lies of P, pol BB.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 minutami:

Ja, ampak če je par postov pred tem že govora o neki določeni igri, se potem lahko nadaljuje vsaj z navedkom naslova druge igre. Ali?

ČIsto me je pač zmedlo, ko je Wearaziel pod mojim postom o Discu pisal o nekih fajtih. :)

Vse lepo in prav, ampak tole je uradna fromsoft tema (November 2023 edition). :D

  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Pontiff je bil prvi boss k me je res na suho pojebal (kljub temu da sem večkrat ponavljal tiste neke menihe lol). Pa še neka pošast (ista kot tista na mostu?) je bla tam malo naprej od Pontiffa nekje spodaj, tko da probal bom tega prefukat preden grem naprej.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 52 minutami:

Ja, Pontiff je jeben. Se mi zdi, da sem spawnal NPC kampajone za pomoč, se ne spomnim točno

 

Drgač pa mene mika it skozi Bloodborne še enkrat, je pa tu tudi Lies of Pi. Dilema ali mojstrovino še enkrat ali prvič zelo dober naslov, da ne podvajam izkušenj :hmm: (first world problems)

Jaz ti priporocam LoP. Ker itak Bloodborne je boljsi, tu ni dvoma. Ampak LoP je vreden svojega denarja. Pa nekaj novega je. 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 16 minutami:

Demon's Souls / Dark Souls / Bloodborne / Sekiro / Elden Ring

 

A nisi nobene igral?

Ne. Nazadnje k sm kakšen tak špil igral je bil Ninja Gaiden Black na xboxu. A ok štekam from softwere je razvijalc. Ma ja čist sm izven vsega bil leta...

uredilo bitje Menethil
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 1 uro:

Pontiff je bil prvi boss k me je res na suho pojebal (kljub temu da sem večkrat ponavljal tiste neke menihe lol). Pa še neka pošast (ista kot tista na mostu?) je bla tam malo naprej od Pontiffa nekje spodaj, tko da probal bom tega prefukat preden grem naprej.

Ubistvu sta 2 spodaj pa en kewl prstan dobis

Sta pa jebeni za popizdit obe skupaj

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...