Skoči na vsebino

[random] Gaming talk in novice


Priporočeni prispevki

Hernire reče pred 16 minutami:

Škoda za cancel, Respawn je delal hudo SW robo :( 

 

Mega škoda za službe tho, letos bo industrija zdesetkana. In to pri nekaterih firmah, ki so se pred tremi leti še štele za "stabilno in varno" zaposlitev v gaming industriji. V ZDA praktično ni noben več varen pred layoffom (razen executivesov), spasi te samo, da si zaposlen v dislocirani evropski/japonski enoti in te bodo varovali EU/JPN zakoni ... :(

 

Ne vem, partnerica dela v ameriski firmi v Sloveniji, pa tam rezejo v Evropi in ZDA na polno. Deluje kot totalno nepremisljeno prestrukturiranje. Nima firma nikakrsne veze z igrami. 

Povezava do prispevka
planetarium reče pred 1 minuto:

Ne vem, partnerica dela v ameriski firmi v Sloveniji, pa tam rezejo v Evropi in ZDA na polno. Deluje kot totalno nepremisljeno prestrukturiranje. Nima firma nikakrsne veze z igrami. 

Hja, saj pomoje te EU zakoni ščitijo, če si zaposlen prav pri EU izpostavi/dislocirani EU enoti, v drugem primeru ne

 

Kolikor vem, lahko v ZDA dropaš zaposlenega iz danes na jutri brez odpravnine yolo style SPIZDE SUCKER scena. V Evropi je to praktično nemogoče, razen da celo firmo pošlješ v stečaj 

Povezava do prispevka

Med covidom se je prezaposlovalo, zdej pa pokaj. S tem da, kolk mi folk, k dela v tej sceni govori, balasta je tolk, da bi lahk še enkrat tolk pometali pa ne bi bilo problema.

 

Novo zaposleni, social media managerji, e-sports folk, DEI degeneriki in ta slabi pokajo ven, kar tbfh firmam vse prej kot škodi. 
 

Lahk pa da se motim in da ven mečejo core programerje in dizajnerje(ne).

Povezava do prispevka

Zdej smo v situaciji ko izhaja čist preveč SP iger in nekatere med njimi so hude petarde + dolge 50-100 ur kar pomeni da je več šans da failaš z povprečno kaj šele slabo igro kot prej ko so bile igre krajše imo. Pa SP igre pomoje dejansko večinoma igramo stari prdci. Mladina kar jih jaz poznam drka več ali manj samo MP igre.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 13 minutami:

Zdej smo v situaciji ko izhaja čist preveč SP iger in nekatere med njimi so hude petarde + dolge 50-100 ur kar pomeni da je več šans da failaš z povprečno kaj šele slabo igro kot prej ko so bile igre krajše imo. Pa SP igre pomoje dejansko večinoma igramo stari prdci. Mladina kar jih jaz poznam drka več ali manj samo MP igre.

Ne vem no, moje sestrične in bratranci, ki so na srednji šoli & na faksu predrkavajo Pokemone, Last of Us, Mariote in God of War špile. 

 

Edino ena je igrala Pubg na telefonu, drugače pa vse zanima bolj SP igre.

 

Ko sem kazal ICO al pa Shadow of the Colossus so bli vsi navdušeni kako bi radi to igrali

Povezava do prispevka

Bi tudi sam rekel, da v veliki večini igrajo MP špile. So lahko v istem lobbyju z sošolci/kolegi ter skupaj igrajo. Že zaradi tega verjetno se samo MP igra.

 

Te SP špile bi jaz rekel valda igrajo ampak to verjetno pač dobijo za rojstni dan ali božič razne Pokemone, Marione itd. Ali pa foter nabavi češ za sineka je a sam igra na skrivaj ko žene ni doma :D 

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Jaz ali sem res burnt out skozi leta z MPjem zarad MMOjev in Mob, ampak razmerje SP / MP mi je 20:1 zadnja leta. Zadnje kaj res rabim je stresiranje nad drugimi.


Helldiversi so chill ker je samo coop, Street Fighter samo tepeš, ni komunikacije ni nič, ostalo mi pa res smrdi. V FROM igrah ne pvpjam, shooterji so pa shooterji, vsake tolk k igram kakega mi itak dopizdi in hitro neham.

Povezava do prispevka

... sam ful folka še vedno piratizira špile, tako da za SP špile težko rečemo kake cifre so in kdo to igra. Vsakič ko grem do tetoverke se pogovarjam z ostalimi tam o špilih, pa večinoma je Resident Evil 4 RE in Elden Ring nekaj kar so vsi igrali (sami 20+ mulci)

 

za u20 mulce pa verjamem da verjetno več igrajo MP

 

 

letos bom posodil svoj PS5 še preden grem na dopust, ker želita sestrični igrati Baldur's Gate 3, ker so sošolci (in tiktok) hajpali špil

 

 

Povezava do prispevka

Sej pri meni je blo isto. Jaz sem v Mantisu kot mulo nakupoval špile za PS2 pa za rođen dan sem dobil Operation Flashpoint boxset pa Legacy of Kain Defiance, brt si je tud kupu par špilov ta cajt k mam še zmer škatle (Return to castle Wolfenstein, Battlefield 1942, Medal of Honor Allied Assault,..)

 

Vse ostalo je blo pa piratiziranje dokler nism začel več delat med študentskim lajfom

 

Največja razlika je, da bomo mi vsak teden vsaj malo nekaj igrali pa spremljali gaming novice, torej smo na tekočem in nam nekateri gaming studiji/imena nekaj pomenijo, Gen Z pa mogoče niti niso zrasli s tem vsak dan, večinoma jim je kak žlahtnik kaj pokazal/posodil. Sej zato tud ni nekih u25 ljudi na Mn3njalniku, modelčki niti nimajo več Jokerja na voljo, pa še to če bi bil, ga oni verjetno ne bi brali

 

Moja je na prejšnjem šihtu delala z eno, k igra izključno Tomb Raider špile in Pokemone. Kupila Switcha samo za Pokemone. Enim je to dost, nam k želimo čimveč igrati pa ni =) ampak vseeno, taki mladi ljudje obstajajo pa jim je vseeno za MP špile

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 7 urami:

Hja, saj pomoje te EU zakoni ščitijo, če si zaposlen prav pri EU izpostavi/dislocirani EU enoti, v drugem primeru ne

 

Kolikor vem, lahko v ZDA dropaš zaposlenega iz danes na jutri brez odpravnine yolo style SPIZDE SUCKER scena. V Evropi je to praktično nemogoče, razen da celo firmo pošlješ v stečaj 

 

Ja, to je res. Odpravnine so lustne povsod razen v Sloveniji, ker sindikalisti uzivajo v tem, da leti vecinoma kader iz pisarn in jih gladko boli. Vse drzi, tudi cez noc te v EU ne vrzejo. Dal sem samo kot primer, da se zgleda na vec podrocjih drasticno reze in ni nujno vezano na gaming ali ZDA.

 

uredilo bitje planetarium
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 21 urami:

Kolikor vem, lahko v ZDA dropaš zaposlenega iz danes na jutri brez odpravnine yolo style SPIZDE SUCKER scena. V Evropi je to praktično nemogoče, razen da celo firmo pošlješ v stečaj 

Nisem strokovnjak tko da verjetno to ni cela zgodba ampak to velja samo za at-will employment states,  ki pa niso vse.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Hernire reče Dne, 28. 2. 2024 at 22:17:

Ma pomoje nekje tema za te stvari je, imam v glavi, da sem jo sam odprl. Drugače pa ja, meni je tudi kul oddaja, jo že leta poslušam, ko se spomnim (in pol pač epizode za nazaj)

 

Imam tudi jaz željo delat en youtube esejiš stuff, zdaj si že ene tri mesece snemam vsak gameplay, da si naberem malo gradiva, da bo bolj dinamično. Ker so mi youtube eseji res fini, pa ker že dolgo nisem zapregel premiere pro in rabim obnovit. Sam je res dosti dela, tako da vsaka čast folku, ki to že leta počne. Upam, da se mi malo čas sprosti, da kaj rata 

 

Edino, kar me jebe, je moj res hudo ne-radijski glas. Ni pa to lih nek argument, da ne bi naredil nekaj, če si želim, bolj priročen izgovor :D

dej mi stisni chat, zdi se mi da sem pisala napačnemu od tvoji acc-jev

zna bit da mam kej materialov za n00be za govorjenje po internetu, ki bi te lahko zanimali

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...