Skoči na vsebino

[overrated & overhyped] Čislane igrice, ki vam ne sedejo


amnesia

Priporočeni prispevki

Undertale.

Nisem preigral do konca, sem šel raje spat, ker mi je špil brezvezen dolgčas. Niti en karakter me ni navdušil, in bullet hell combat mi rata beden po tretji rundi.

Ostaja v moji Steam knjižnici samo zato, ker sem kupil zarad hypa, ko je špil izšel, brez da bi se malo pozanimal kakšen špil dejansko je. Lekcija za 10€.

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 4 minutami:

Ne morm nehat hvalit The Finals :D čakam da še kdo iz mn3njalnika končno proba to čudo, vsaj zaradi same destrukcije map, komi čakam, da dobimo kak SP špil z moderno grafiko kjer lahko to počneš

 

 

Evo, da folk vidi zakaj ne morm nehat hajpat, cele bajte lahko podreš, sploh če igraš s Heavyem :D 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 20 urami:


Še ena igrica, ki jo imam že dolgo na lagerju in kjer je "setting" nekaj kar res obožujem (alo, omiljeni cyberpunk že v naslovu!!!). Ampak tudi po petih urah igranja enostavno ne padem not. 
 

Spoiler

Igraj dokler Johhny ne stopi v tvoj lajf, pa da Jackie umre. Potem se kvaliteta konkretno dvigne.

 

Razne 2d roguelike ali pa soulslike igre (Hollow knight in podobno).

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka

Witcher(ji), končal sem samo enko, ki je igralno res trash, samo nekak sem sfajtal pa mi je bila kul zgodba, ko se sestavi. Dvojko sem probal večkrat, prišel nekam do pol, trojka pa ne vem če imam 3 ure v njej, lesen premikanje, zatikanje ob nevidne robove, ne vem, morem en dan probat it čez to.

 

TLOU, tok mi je slaba igra da nimam mišji kurac veselja probat dvojko, pa verjamem da je ful boljša in jaka itd.

 

Te sicer ne vem če so čislane in hypane, samo vsi raznorazni fuzbal managerji in podobne excel igrice, kjer en folk pušča 3 dni dnevno.

 

 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 16 urami:

Za vse, ki jim ni všeč soulsborne žanr, imam kratko božično sporočilo:

 

Starši se vas sramujejo.

včasih se zabavam z idejo o svojem fotru, ki je v špilih približno isto nespo kot jaz (ampak se ful zabava), kako proba igrat kšn soulsborne

mora bit še kšna generacija pred njim k se bo sramovala :D

 

Šimšalamima Huhu reče pred 30 minutami:

Witcher(ji), končal sem samo enko, ki je igralno res trash, samo nekak sem sfajtal pa mi je bila kul zgodba, ko se sestavi. Dvojko sem probal večkrat, prišel nekam do pol, trojka pa ne vem če imam 3 ure v njej, lesen premikanje, zatikanje ob nevidne robove, ne vem, morem en dan probat it čez to.

 

TLOU, tok mi je slaba igra da nimam mišji kurac veselja probat dvojko, pa verjamem da je ful boljša in jaka itd.

 

Te sicer ne vem če so čislane in hypane, samo vsi raznorazni fuzbal managerji in podobne excel igrice, kjer en folk pušča 3 dni dnevno.

zanimivo, men se je gibanje v dvojki zdelo ful slabše kot v trojki

mislim da so sicer še kr popravil s časom, sam ja, če se to ful moti, te bo verjetno še vedno

Povezava do prispevka

Pomoje najjaća taka je Witcher 3. Ne gre in ne gre mi startat, pa sem ga prakrat probal. In se zdaj 'spravljam' začet, ampak vedno najdem kaj drugega, sam še to končam, pol pa začnem efekt.

Pol so pa tu načeloma vse FPS in Street Fighter pretepačine... Ne gre...

Povezava do prispevka
Bumbar s kanglico reče pred 9 minutami:

Js pa ne štekam zaka med fromsoftovci na forumu ni bol popularna, ker mn se combat pa monstri zdijo res vlko bolš ko pa pr soulsih. 

pomoje je pri Souls špilih lažji entry point

 

sej jaz še vedno upam, da mi klikne, samo imam trenutno Zeldo:Totk, pri kateri je tud treba mislit na milijon stvari, da uživaš pri igranju :D

Povezava do prispevka

Uncharted - kle mam filing da ste vsi pod nekim wizard spellom ki name ne deluje. To je za otroke do max 15 let. Absoluten trash od igre ki ne bi smel imet ocene nad 65.

 

Hollow knight - zelo malo sem igral, ampak mi je bil blazno antipatičen ta hipsterski art in cel pristop igre. Prav v faco ti kriči glej me kako sem kul. Ful preprost na zunaj a ful globok znotraj. Yikes.

 

Witcher 3 - enka mi je zelo dogajala, en top gejmov v tistem obdobju, pol pri trojki nisem zares verjel, da bom doživel kvalitativni preskok. Nekako kot da bi preteku nek maraton prvič v lajfu in bi ti bla top izkušnja, pol bi ti nekdo reku pejt še enkrat po drugi poti, ful je drugače in boljše. Na začetku sem že videl nepregleden labirint stranskih questov in nekih bibble babblov, ki so pred mano in sem začutu utrujenost, kot da bi cel effort, ki ga rabiš za preigrat igro se skoncentriral v enem trenutku in mi izžel um in telo, v dveh hitrih potezah sem stisnu alt f4 in shift delete.

 

 

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 1 uro:

Uncharted - kle mam filing da ste vsi pod nekim wizard spellom ki name ne deluje. To je za otroke do max 15 let. Absoluten trash od igre ki ne bi smel imet ocene nad 65.

 

 

 

Vidi se, da najverjetneje nisi igral ko je to ven prišlo. Razen Gears of War, ki je itak nekaj čisto drugega in pa Rockstar špili - so Naughty Dog špili bili gladko najboljši 3rd person shooterji svojega časa. Zadeva je simpl, set pieces so bli bombastični, nadzor lika je fantastičen, multiplayer (sploh Uncharted 3) je bil boljši kot se je pričakovalo. Ti špili so pa začeli izhajati ko so Tomb Raiderji imeli zunaj več slabih špilov kukr dobrih. Vsaj na konzolah ni blo tok dobrih take sorte shooterjev, pa še ni bilo zares veliko iger kjer je bila tako dobra prezentacija. VA, muzika, dialogi, pacing -> vse je pripomoglo.

 

Ne, ni višek videoiger, je pa blo bolj zabavno kot (zdele ti bom naštel cel seznam) Tomb Raiderji, Crackdown, Indiana Jones, Army of Two, Freedom Fighters, Godfather, Kane & Lynch, Mafia 2 in 3, Lost Planet, ... za 2006-2011 ero so bili prvi trije Unchartedi čist fajn

 

Ti verjetno ne razumeš kako močno vpliva dober nadzor pri filingu, lih zadnjič sem šel sprobat Mafia 2, ki je prišla približno isti čas ven kot Uncharted 1 in je razlika očitna.

Povezava do prispevka

Zanimiva tema.

 

Jaz probam marsikaj, sploh ko tu marsikaj berem in se nalezem navdušenja. 

 

A nekako sem ugotovil, da mi osebno enostavno ne ležijo igre kot so:

- puzzle games (Portal, Witness, ipd), nekaj stopenj naredim, a pol vedno pozabim da bi sploh še naprej igral 

- te dungeon crawl oz. souls games, Sekiro..- vem vem vem.. ampak enostavno mi ne potegne,  zdi se mi da bi moral čist preveč časa vložit, pa tudi ta občutek mam  "videl eno, videl vse", - mi pa  bila top npr. Elden Ring 

- pretepačine - o mati božja, milijon tipk in kombinacij, kaj si nor :blink:, pa zanimivo se veliko ukvarjal v življenju z borilnimi športi, a morda ravno zato tudi 

- kakšni legendarni RPGji aka Monster Hunter, FF... sploh če so kaki gigantski japonski meči ali vidim, da se pol časa ukvarjaš z inventarjem - samo bežim :D, a se lotim kakega občasno, če mi tema bolj leži kot npr. ME, Baldur Gate 3, itd

- te ultra zapletene Europe Universalis, Heart of Iron, Crusader Kings... čist preveč je vsega , sem bolj tip Civilization, Stellaris,.. 

- če je preveč zgodbe (npr. Alan Wake, Detroit Become Human, itd) , se mi ponavadi ne da, raje vzamem dobro knjigo ali pogledam serijo

 

To seveda ne pomeni, da ne gre za odlične igre, o okusih se tako ne razpravlja pravijo, ampak ja meni osebno ne potegnejo. 

 

Pri dosti obremenjeni službi in ukvarjanju z družino potem ne smem videti igre še kot eno "službo", prehud grind ali prezapleten sistem. Imam pa res pravilo, da vedno znova probam poskusit (in kdaj mi res ni žal, kot je npr. Elden Ring, BG3, CP2077)  da nisem že v naprej nek nergač. 

uredilo bitje Boba-Fett
Povezava do prispevka

Zanimiv stand, meni so tudi igre a la Elden Ring sprostitev in jih isto jemljem kot protiutež ukvarjanju z življenjem onkraj računalnikov kot nek Vampire Survivors (ki ima nov DLC mimogrede, sem ga že kupil). V bistvu je pri meni bil res zanimiv twist, ker v času študija, ko je življenje bilo precej bolj izi kot zdaj, sem skos igre igral na easy ali pa največ medium difficulty. Zdaj, ko je življenje precej bolj kompleksno in zahtevno, pa sem igre začel špilat na hard ali expert. Na srednjo težavnost dam samo še neke res bullshity igrice, recimo Resident Evil Village, ki mi je imel popolnoma neumno narejen uvodni del, kjer si 15x šicnil une prve momce v glavo, pa so še kar harali po tebi :D

Povezava do prispevka
Galko reče Dne, 31. 12. 2023 at 14:56:

 

- dosti odlično ocenjenih metroidvanij mi rata zelo hitro ful dolgočasnih in se jih naveličam. Steamworld Dig 1 in 2, Ender Lillies, Bloodstained, Yokus Island Express, Salt and Sanctuary... same 85+ ocenjene meteoidvanie, jaz sem pa sam zehal zraven

 

 

meni so bile ravno te ki jih nastevas, steamworld dig, bloodstained in yoku res tko meh metroidvanie. se mi na splosno zdi, da je veliko metroidvanij narejenih cist po istem kopitu in cisto odvecnih, pri vecini kar mal zeham zraven

Povezava do prispevka

tak da so mi ostale v spominu

hollow knight

soul reaver (sicer bolj zeldalike, sam mi je bilo kul raziskovanje in iskanje kje lahko napredujem)

environmental station alpha. zgleda, kot da bi nekdo zbruhal piksle na monitor, sam se pod grdo grafiko skriva tight in zajeban spil, ki res vlece. dost hardcore

supraland

od novejsih se blasphemous, dvojko moram se startat

guacamelee

uredilo bitje ngebe
Povezava do prispevka

Final Fantasy serija mi je za popizdit bedna

Kupil zadnjo in tisto z emo boy bandom pa bi imo rajši igral death stranding. Pri emo ff mi je bil sicer zelo ql svet sam me je pa combat vedno zbrcal po jajcih :sick:
To, da si omejen na eno samo orožje in en sam oklep/ kozmetiko igram ne naredi nobene usluge.

Pa vsakič gledam Ankaran prikolice in me nahaypa na immer full gas, da igro kupim (sej sam 2x) pol pa hype izhlapi po prvih 10ih minutah

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
ngebe reče pred 10 urami:

tak da so mi ostale v spominu

hollow knight

soul reaver (sicer bolj zeldalike, sam mi je bilo kul raziskovanje in iskanje kje lahko napredujem)

environmental station alpha. zgleda, kot da bi nekdo zbruhal piksle na monitor, sam se pod grdo grafiko skriva tight in zajeban spil, ki res vlece. dost hardcore

supraland

od novejsih se blasphemous, dvojko moram se startat

guacamelee

če ti je blasphemous kul, probaj tudi The Last Faith

 

Supraland je pa zakon :avadodo:

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...