Skoči na vsebino

Poceni roaming


LordFebo

Priporočeni prispevki

Dasi smo svojčas samozavestno rokovali z gromozanskimi avtokartami, spraševali mimoidoče, pošiljale razglednice in čitali turistične vodiče, so se vremena premenila in dandanašnji se brez podatkov počutiš kot jamski človek. Onkraj EUja Evropejci še vedno lovijo wifije, kupujejo lokalne sim kartice oziroma -- najhuje -- plačujejo svojim operaterjem za res kržljave in precenjene tujezemske pakete.

 

Zatorej delim izredno dobro izkušnjo, ki jo imam z globalnim podatkovnim e-sim ponudnikom Nomad.

 

Večina gmajne sploh ne ve, da telefoni že vsaj pet let ne potrebujejo več fizične sim kartice, marveč je zadosti e-sim. Sam sem Nomad denimo uporabljal že z iphonom XS. To pomeni, da doma v miru kupiš paket, ki se prek QR kode samonastavi kot ena od linij, downloadaš aplikacijo (ki niti ni nujna) in to je to. Svojo primarno številko lahko izklopiš ali ji ukineš podatke oziroma nastaviš katera linija je za mobile data. 

 

Nekaj primerov cen za 10 GB: ZDA - 18,5 €, JV Azija - 21 €, bližnji vzhod - 30 €

 

(Moj Telemach recimo računa 10 € za  beden en GB. Pri tem je pogoj, da si v omrežju njihovega partnerja, zato imaš vedno slab občutek, da se bo telefon povezal na drugega operaterja, kar bo drago stalo.)

 

Čeprav se tole bere kot PR-pisanje, je iskreno. Storitev sem preizkusil na različnih koncih sveta, brez težave. Imajo odličen support, gigabajte lahko dokupiš in za nameček nimaš v ta čudnih državah nikakršne lokalne cenzure.

 

Referral koda, ki da vsakemu 3 dolarje popusta: LORD67ED

 

  • Račka +1 8
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Tudi sam bi pristavil lonček in priporočal sledečo aplikacijo

 

MobiMatter

 

Gre za nekakšen Skyscanner za e-sime.

 

Stesirano v ZDA, na Tajskem in prihodnji mesec v Jordaniji. Nobenih problemov.

 

Če bi kdo želel referral naj me potegne za rokav (50% do 5$ na prvo uporabo)

 

Drugače pa ne vem kaj stane naše ponudnike, da računajo tako drago kot žafran podatke v tujih državah.

 

Da ne omenjam vklopa 1 GB pri A1 čeprav imaš sklopljene podatke (zgleda sim pošlje 1kb za sicer ne vem kaj, ampak to takoj vklopi opcijo in ode 10€ za nič)

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Sam imam dobre zkusnje tudi s ponudnikom Airalo. Tudi sam sem se odlocil poskusit esim zaradi res katastrofalne ponudbe slovenskih operaterjev. Airalo ima skoraj vedno nek sale in za ~15e dobis 10 ali vec GB za cel mesec. Vse nastavim doma, ob prihodu na koncno letalisce samo aktiviram ta sim za prenos podatkov in je to to. Sploh vec ne razmisljam o drugih opcijah ko grem kam.

 

E: Ta ciganija z 1kB pri A1se je zgodila tudi meni. Sem se sicer pritozil in so mi bp dali dobropis.

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Jaz sem do sedaj 3x uporabljal Airalo. 2x v bosni in 1x na filipinih kjer sva potovala iz otoka na otok in v večini ni bilo problemov z signalom. Vedno je delovalo super.

Priporočam

Se mi je isto zgodilo pri A1 z temi malimi podatki in sem se pritožil in so pri nasledji poloćnici dali dobropis, zato pa vedno ko grem v države 3 sveta kar v nastavitvah izklopim SIM in od takrat ni več problemov

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...