Skoči na vsebino

Dejcheva treznilnica


Priporočeni prispevki

ke_kit reče pred 18 minutami:

To, da zavest izvira iz možganov je zelo prepričljiva pozicija, ker vse naše kognitivne funkcije izvirajo iz možganov in potrebujejo delujoče telo, da se izvršujejo.

Da zavest izvira iz kjerkoli drugje pa imam 0 dokazov.

Niti za to, da izvirajo iz možganov jih nimaš. Možgani so lahko samo receptor zavesti, ki ne prihaja iz našega telesa.

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 4 minutami:

Niti za to, da izvirajo iz možganov jih nimaš. Možgani so lahko samo receptor zavesti, ki ne prihaja iz našega telesa.

Jp. Lahko pa je samo prdec vesoljskega samoroga. Bog ti vedi (pun intentional).

 

Vem, da imaš prav, samo se mi res ne da s takimi glupostmi no.

Lepo sem ti povedal, da mi je ena pozicija bolj prepričljiva od druge. Na podlagi tega sem se odločil, da veliko bolj verjamem v prvo varianto, ne ker bi bil 100%, da je pravilna.

uredilo bitje ke_kit
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
DaCapo reče Pravkar:


Daj ne bluzi. Odkod pa potem pride zavest? Kar nekaj imaginarno od tam in tam? 

Ne imaginarno in ja. Zakaj predpostavljaš, da so nam stvari jasne? Ta fantom znansti vas je naredu za arogantne in neumne. En tip je napisal knjigo kako so v starem rimu glede znanstvenih dognanj bli isto sigurni tako kot mi danes, da razumejo svet.

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 32 minutami:

Spet smo zašli v Zaraf vode...

 

ke_kit reče pred 24 minutami:

Men so te debate ful dobre. Mogoče me bo Heretik do večera spremenil v vernika. :D

Paradoks vesolja: Zaraf tema brez Zarafa je dobra tema

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

edina oblika življenja po smrti je genetska, torej genetski spomin ki se prenaša naprej na potomce. Ali pa če se vesolje vrne v začetno stanje in reštarta vse skupaj. V vsakem primeru si ti lahko samo TI. But then again… what do I know?

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 12 minutami:

En tip je napisal knjigo kako so v starem rimu glede znanstvenih dognanj bli isto sigurni tako kot mi danes, da razumejo svet.

Potem tisto niso pravi znanstveniki. Znanost temelji na stalnem izboljševanju znanja, ki ga v danem trenutku premoremo, ne pa v prepričanosti v svoj prav.

Že sama znanstvena metoda ti da vedet, da tisto ne drži. Poanta je v neprestanem iskanju lukenj in napak v danih teorijah, da se jih demantira in izboljša, ne pa v iskanju potrditve že obstoječih idej in odkritij.

Dobesedno obratno od vsake vere.

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 4 minutami:

En tip je napisal knjigo kako so v starem rimu glede znanstvenih dognanj bli isto sigurni tako kot mi danes, da razumejo svet.


Nekaj takega lahko  napišem tudi jaz. Pa zaradi tega me verjetno ne boš dal na prestol. Ali? 

Povezava do prispevka

Se pridruzim almost dead skupini, skoraj se utopil, padel v nezavest, zbudil na plazi. Res insane dozivetje, najprej se zavedas kaj se dogaja, pol pa izgubis obcutek in nic nima smisla, nekaj se ti dogaja pred očmi, ne ves kaj, niti ali se tebi dogaja, in samo tema. 

 

Zdi se mi, da noben tukaj ne trdi, da ve, da nic ni po smrti, vsaj jaz ne. Delam s tem kar vem, in to je kar se mi trenutno dogaja. Do neke mere lahko to kontroliram, kaj bo kasneje, nimam pojma. Zato mi niti ni pomembno. Nimam želje, da bom večen, niti, da cez 100 let vejo, da sem obstajal. 

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 30 minutami:

Potem tisto niso pravi znanstveniki. Znanost temelji na stalnem izboljševanju znanja, ki ga v danem trenutku premoremo, ne pa v prepričanosti v svoj prav.

Ravno o tem ti govorim, o prepričanosti v naš prav danes. Ti si prepričan, da je zavest stvar možganov, da je smrt slabša od življenja in da bog ne obstaja. Ne pravim, da je to vse res, samo da ne vemo.

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 3 minutami:

To je pol ta logika, "če nekaj ne vemo in je tako daleč od tega, kar je nam znano, potem že ne more biti res".

Ne.

 

Sploh nisem tega rekel.

 

Ampak ti si na vse utemeljene @ke_kit argumente odgovoril z "kaj pa če ni tako" in nisi zares ponudil nobene kontra razlage ali pozicije. Samo "kaj pa če ni". In tudi zdaj, ko sem te vprašal po tvojem mnenju, od kod naj bi izvirala zavest, nisi nič odgovoril.

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 2 minutama:

in kako ti naj odgovori če izhaja iz pozicije, da ne moremo vedeti (ali vsaj, da ne vemo) :D

Ne vem, bi pričakoval, da bi linkal kakšno teorijo, ki zagovarja nasprotno pozicijo. 

 

Karkoli pač. 

 

Sploh, ker je bilo govora "kaj pa če zavest izvira izven možganov". Ok, recimo da ja. Od kje? Kdo pošilja signale? A je kakšna teorija za tem? 

 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka

Haha tipi @Vse_je_najslabse pisejo da he hlup ker pravi, da zavest lahko izhaja iz kje drugje.. ajde iz kje?? Hahah kot da so primli boga za jjacai n jim je vse jasno.l iz kje..

 

 

Ajde eno vprasanje v izi za vas ki obvladate vse iz kje izhaja...

 

 

Iz kje izhaja vasa teza? Iz kje izhaja, da lahko stojite na zemlji, se ne poniknete v tla ali odlebdite v nebo? Od kje izhaja cas? Je sploh realen? Is kje izhaja sploh jebeno vesolje? Kje je vsa masa ki skrbi da se galaksije vrtijo kot se in kje je vsa energija ki skebi da se premikajo kot se? Iz kje izvira vsa energija, ki zagotavlja, da lahko zivite? Ne vidi se ne? Samo je, ker so znanstveniki tako rekli, ker se poizkusi ujemajo z matematiko. Ceprav nimajo pojma kaj je in iz kje je.

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
  • DaCapo locked this tema
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...