Skoči na vsebino

[multi] Assassin's Creed Valhalla


Gatsu

Priporočeni prispevki

Ubisoftove špile ob izzidu je norost kupovat.  WD Legion je bil že znižan za black friday, Valhalla bo ziher za novoletne popuste. Okoli marca bo že po 30 evrov. 

 

Jaz če jo ne bi dobil PS4 verzije s popustom in brezplačno upgredjal , jo niti slučajno ne bi kupil. Igram počasi, a priznam, da me še ni tako potegnila notri kot me je Odiseja. 

Povezava do prispevka
Boba-Fett reče pred 47 minutami:

Ubisoftove špile ob izzidu je norost kupovat.  WD Legion je bil že znižan za black friday, Valhalla bo ziher za novoletne popuste. Okoli marca bo že po 30 evrov. 

 

Jaz če jo ne bi dobil PS4 verzije s popustom in brezplačno upgredjal , jo niti slučajno ne bi kupil. Igram počasi, a priznam, da me še ni tako potegnila notri kot me je Odiseja. 

Hja odvisno od igre. Watchdogs je bil polom od igre in se slabo prodal. Assasains creedi in far cryji bojo vedno vsaj solidne igre, je pa res da zadnje čase niso nek presežek. Je pa vsaj Valhalla korak v dobro smer

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 18 minutami:

Od assassina trojke do danes, vse assassine kupujem day 1. Težko, da se to glih kvalificira kot norost. Ne pretiravaj.

 

Norost v tem smislu, da res se njihove igre hitro srečajo s konkretnim znižanjem. Ker se kupec potem hitro počuti okoli prinešenega. 

 

 

Ne govorim, da so slabe. Daleč od tega. 

 

 

Povezava do prispevka

Dobro, to glih ni guilty pleasure, če je Souls serija šteta kot ena najjačih gaming zadev v zadnjih 10ih letih... Morš bit napaljen na kak semi-crap al pa proper crap, tko kot je folk kle na AC serijo ali pa uporabnik Gojc na dinozavre :D 

 

Jaz sem drgač tudi Playstation 3 kupil čist zgolj in samo zaradi Demos Souls, heh. Sem imel xbox360 in sem bil čisto zadovoljen in happy, dokler nisem videl par Demos Souls reviewov in pogledal par videov... Potem sem pa v roku 1 tedna lepo odlpjal v trgovino in si zaradi enega samega špila kupil novo konzolo :D

Povezava do prispevka
Feget reče pred 14 urami:

 

Moram priznati da sem razočaran. Od glavnega hipster poženščenega fake straight fantka na forumu bi stavil polovico svojih las, da bo igral z ženskim likom:nicjasno:

 

ti si bil najbolj glasen tu, kako je Kassandra must play over Alexiosa. pa pustmo voice acting

uredilo bitje g. Profesor
Povezava do prispevka

Jaz sem to glih včeraj zaključil. Sej ti kvestiči so v bistvu kar kul, dosti bolj naravni so, kot karkoli se je dogajalo v Odiseji.

 

In ko sem sral, da nisem najdo nič bugov, no, najdo sem :D

 

Torej, oni mali diler Reda v naselbini samo kretensko sedi, in se ne pogovarja z mano, večkrat morm hodit do njega, da sploh reagira.

 

Drugi bug, naletel sem na enega drengyra vikinga, me tip prosi, da ga ubijem, ker nima več kaj počet v živjenju, seveda rečem O DA.

Ga odlomim po 20min, tip počepne, grem do njega, nič se ne zgodi. Sem bral na netu, da čez čas quest spet zalaufa in se konča, tak da bom probal spet tja it :D

 

 

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 8 urami:

Jaz sem to glih včeraj zaključil. Sej ti kvestiči so v bistvu kar kul, dosti bolj naravni so, kot karkoli se je dogajalo v Odiseji.

 

In ko sem sral, da nisem najdo nič bugov, no, najdo sem :D

 

Torej, oni mali diler Reda v naselbini samo kretensko sedi, in se ne pogovarja z mano, večkrat morm hodit do njega, da sploh reagira.

 

Drugi bug, naletel sem na enega drengyra vikinga, me tip prosi, da ga ubijem, ker nima več kaj počet v živjenju, seveda rečem O DA.

Ga odlomim po 20min, tip počepne, grem do njega, nič se ne zgodi. Sem bral na netu, da čez čas quest spet zalaufa in se konča, tak da bom probal spet tja it :D

 

 

Pri meni je enkrat Ivarr zaglitchal v cutscene in ves čas nepremično stal kot superman z rokami ob boku. Imel je dialog in vse ampak tam je stal kot kip. Ko se je cutscene končal je še vedno bil v isti pozi kot okamenel in se začel slidat okrog kot nek kip na ledu in metat stvari v zrak. Shit was hilarious. Trajal je kakšne 5min nakar sem obupal ker nisem želel nadaljevati questa z Ivarrjem ki se, ko se pogovarjam z nekom, tam premika v ozadju kot nek creepy possessed statue. K sreci sem reloadal game in stvar je bila rešena.

Povezava do prispevka

Še jaz z daljšim mnenjem.

 

Prva stvar: Valhalla je ogromna igra. Ogromna je v primerjavi s predhodniki, ogromna v primerjavi z več kot očitnim vzornikom Witcherjem, ogromna po vsem možnih standardih. Igro bi lahko pavšalno razdelili na naslednje osrednje niti: (1) nabiranje zavezništev, ki je nekako tudi osrednji quest te igre. Anglija je razdeljena na cone, ki so različno zahtevne, znotraj te cone pa je en velik quest, katerega cilj je sklenitev zavezništva. To počnemo na res najbolj raznolike načine: enkrat z bolj ljubezensko intrigo, drugič strogo vojaško. Tretjič so seveda posredi različni čarobni artefakti, ki so v seriji stalnica. (2) Urejanje lastne naselbine: po krajšem uvodnem delu na Norveškem prispemo v Anglijo, kjer se s svojo skupino naselimo in jo širimo. Urejanje naselbine poteka primarno preko raidov, kjer z ladjo priplujemo do npr. krščanskega samostana, nakar pobijemo ljudi, zažgemo hiše in poberemo dobrine. Drugi del so questi, ki jih urejanje naselbine odklene. Med njimi je tudi "side-quest", ki v bistvu sproži eno ogromno osrednjo nit igre. (3) Valhalla. Po določenem upgradu naselbine imamo možnost iti v onostranstvo, ki vsebuje eno precej veliko in zanimivo mapo. Na njej opravljamo queste, bojujemo se s Thorom, Lokijem in ostalimi mitološkimi bitji. 

 

(4) Stranske aktivnosti: te so tokrat izvedene res dobro, saj igra z njimi ne posiljuje mape. Imaš tri barve in mini ikonice na mapi, kjer takoj zaznaš, kaj približno boš počel. V oranžnih boš pridobival dobrine in denar, v modri barvi boš opravljal bolj tradicionalni side-quest ali kakšno uganko, v beli pa boš iskal skrivnostne nadzemeljske artefakte ... Nekateri side-questi so bolj razvejani. Sicer pa nihajo od povsem dolgočasnih opravil do zanimivih, ampak načeloma so vse podkrepljene z neko zgodbo, kar je dobro. (5) Zadnjo nit predstavlja klasična Assassin's Creed intriga: ašašini proti templarjem. Tokrat je zadeva oblikovana kot nek ogromen side-quest, ki nas popelje po celi mapi. In sicer nam tokrat ni takoj jasno, kdo so templarji, pač pa moramo to z raziskovanjem sveta izgruntat sami (nekaj pa jih seveda srečamo med zgodbo). V bistvu dosti fino narejeno. 

 

Kakor koli že. Ostale stvari so vse narejene na pol. Stealth je sicer pretežno dobro narejen, tudi približno razumeš, kdaj te bodo sovražniki opazili in kdaj ne, vendar se ga hitro naveličaš. Fighting sistem je meni popolnoma nezanimiv in večino časa nimam pojma, kaj delam, malo kombiniram parry in hard hit, občasno navaden udarec — in to je to. Z orožjem nisem še nič eksperimentiral, imam neko naključno sekiro, ki sem jo pobral nekje na začetku igre, enkrat sem jo upgradal, drugače pa grem kar tako naprej nemoteno. Traversal je dosti dober, plezanje je smooth, animacija konja je malce kvalitetnejša ... 

 

Glavna točka pri vsakem Assassin'su pa je, vsaj pri meni, okolje in splošno občutje danega časa in prostora. Moram reči, da so tukaj delo opravili zelo vzorno, vsaj 70 % mape mi je zanimive. Nekaj je preveč razpotegnjenih njiv, ampak sicer je narejeno kompaktno, ni veliko potovanja z ladjo (in končno nič ladijskih bojev, ki mi nikoli niso bili preveč všeč), v svetu je res na tone skrivnosti in lepih lokacij. Še najbolj zmagajo kakšne panorame z gradom ali samostanom v ozadju. Tudi Norveška je zanimiva in zasnežena, čeprav je konkretno manjša od Anglije, ima ravno dovolj skrivnosti, da sem se z veseljem vrnil. Anglija pa se sicer v marsičem zgleduje po dizajnu glavne mape v Witcherju 3. Na čase mi je prav zabavno, kako podobni sta. No, občutje sveta pa je meni, izven vizualnega dizajna, malce slabše kot v predhodnikih. Se mi zdi, da so liki pretežno nezanimivi, glasba res slabo izbrana ... Ni slabo, ampak na tem področju bi se dalo kaj narediti kvalitetneje.

 

Zaključek kot zaključek: Assassin's C. kot Assassin's C. Nekje med 6 in 7. Predvsem zaradi ogromnosti mi je osebno bližje 6/10, saj je igra preprosto preglomazna zame. Ampak bi lagal, če bi rekel, da so stranske aktivnosti nezanimive. V bistvu so precej dobre, v primerjavi z Miles Morales, drugo igro, ki sem jo igral na PS5, so dosti kvalitetnejše. Nasploh mi je igra kvalitetnejša kot Morales, tudi neprimerljivo bolj globoka in ob njej krepko bolj uživam. 

 

6/10

Povezava do prispevka

Sej nisi menda zakljuco že???? :D

 

btw se strinjam z vsem! Priporočam, da malo orožja kombiniraš, ti bo combat bolj zanimiv.

 

Jaz sem skakal okoli z ogromno sekiro, ki se vžge po parih udarcih, pač carska s carskimi animacijami.

Pol sem sprobal kladivo + dagger, tudi noro dobro.

 

Razočaranje je prišlo, ko sem sprobal flail aka nioh kusarigama...začel sem razmišljat o tem, kak je carski combat v Niohu, malo se zjokal, in ugasnil Valhallo.

Povezava do prispevka
Sovica reče pred 1 minuto:

Tisti "IRL" deli ki so v spilih, vn iz analusa, o cem se grejo sploh :D

 

to me dejansko zanima kaj je plot, sm ze pozabu

 

Jaz sem dejansko, samo 2x bil izven animusa po 40 urah igre...nimam blage veze za kaj se gre tam :D pač žensko zanima zakaj je Eivor pokopan v Ameriki al nekaj takega

Povezava do prispevka

Rofl, IRL dele sem kar pozabil zajet, čisto pozabil nanje :avadodo:  Jaz sem samo poklikal čimprej za skip dialoga in šel nazaj v Anglijo. Vseeno mi je za te IRL/sodobnost momce lol 

 

Janša, nisem še bil v Ameriki. Mislim da je to vezano na te templarje - kao po tem ko momcu upgrejdaš assassin's boreau v naselbini. Pol pa delaš nek stuff in pol se ti odklene kot en quest zavezništva v Ameriki pri indijancih ya :D 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...