Skoči na vsebino

Bralniki, aplikacije in e-knjige na splošno


DaCapo

Priporočeni prispevki

@The One Jaz sem z e-bralniki čisti začetnik, imam Kobo Libra 2 in se z napravo zadovoljna. Težko bi pa primerjala, ker je to poleg materine stare Clare edini e-bralnik, ki sem ga uspela videti od blizu.
 

Jaz imam pa prošnjo. Na Biblizu je kar nekaj knjig avtorja Arto Paasilinna. Brala sem jih že v tiskani obliki, nekaj e-knjig je na zalogi tudi v knjižnici, kjer sem včlanjena in sem si jih izposodila in s Calibrom obogatila zbirko (neurejeno). To so zgodbe, ki so čisto razvedrilo in jih lahko preberemo več kot 1x.
 

Moja knjižnica pa ne nudi izposoje e-knjig:
Deset prisrčnih trmoglavk
Zajčje leto
Tuleči Mlinar
 

Lahko mogoče kdo pogleda, če jih lahko dobi v svoji knjižnici pri Biblosu?

Povezava do prispevka
The One reče pred 15 urami:


Gledal sem Kindle Paperwhite in Kobo Clara 2E, ki sta v približno v istem rangu (do 160€), kar se mi zdi že kar zasoljeno za te naprave. Kobo Libra 2 pa gre na nemškem amazonu že proti 200€. Ali je potem edina cenovno ugodna varianta Kindle (2022 release) za 110€?

Kakšne so vaše izkušnje in kaj bi mi svetovali?

Amazon ima 4x letno znižanje teh svojih naprav. Če se ti ne mudi, počakaj in dobiš ugodno Kindle ali Kindle Paperwhite. Poleg tega je sedaj tudi brezplačna poštnina nad 59  EUR iz amazon.de. Jaz sem lansko leto dobil Kindle paperwhite za 100 EUR.

Povezava do prispevka

@Avion hvala za good feedback. Še par hitrih vprašanj zate. Ali niso stranske tipke pri Kobo Libra 2 ravno neka dodana vrednost naprav Paperwhiteu? Moram te še vprašati zakaj bi se ob naslednjem nakupu raje odločil za Kindla kot Konota s katerim si super zadovoljen?

@Polhec Kakšne se ti zdijo stranske tipke na Kobo Libra 2 in ali jih uporabljaš? Kaj je bil glavni razlog za Kobo in ne naprimer Kindla? Ter, če še lahko poveš kje si kupila ebralnik (amazon)?

@NixoN Pomoje bo kar z reklamami, ker sedaj je na nemškem amazonu €99.99.

@LakomLačen Točno to kar omenjaš glede 4ih letnih akcij me še zanima. Ali mogoče kdo od vas ve kdaj okvirno naj bi bila naslednja? Zadnja sklepam, da je bila za BF ali pa CM.

Povezava do prispevka
NixoN reče pred 13 urami:

@The One

Kindle (2022 ed) imaš ob določenih akcijah tudi za 70 (sam nism zihr ali z ali brez reklam), drgač pa s Kindlom skor ne morš zgrešit. 

 

Ezoterik reče pred 6 minutami:

To je običen Kindle, ne Paperwhite, ta ima že default ceno 99.

 

Če sem prav razumel je NixoN izpostavil običajen Kindle z reklamami za 70€.

Povezava do prispevka
The One reče pred 7 urami:


@Polhec Kakšne se ti zdijo stranske tipke na Kobo Libra 2 in ali jih uporabljaš? Kaj je bil glavni razlog za Kobo in ne naprimer Kindla? Ter, če še lahko poveš kje si kupila ebralnik (amazon)?

 

Stranski tipki uporabljam za listanje na naslednjo/prejšnjo stran veliko raje kot listanje po ekranu. Tako priročni sta, ko držim bralnik. Meni je tudi všeč, da je tista stran, kjer so tipke lepo oblikovana za držanje bralnika. In če ga želiš dati v drugo roko, bralnik samo obrneš. Da se tudi zamenjat tipki v nastavitvah. Za večje roke bi bilo bolj praktično imet zgornjo tipko za listanje naprej, saj s palcem lažje pritisneš zgornjo med držanjem. Jaz sem pustila spodnjo topko za lsitanje naprej, ker ima brobno roko. Ko berem za mizo in imam bralnik na stojalu, listam po ekranu. Jaz sem kupila svojega v mimovrste, je bila ena akcija poleti. Markosoft je imel tudi že kar nekajkrat znižanega na 176€. Opazila sem, da je bilo to vedno na nedeljo. Kobota imata tudi moja mati in prijateljica.

 

Za Kindla se nisem odločila, ker imam nek oseben pogled na amazon in se ga izognem če najdem rešitev, ki mi je všeč kje drugje. Zdaj, ko o bralniku razmišlja tudi moj oče, malo brerem tudi o Kindlu, mogoče mu ga svetujem, so tele debate zelo koristne tudi zame. On pa sploh ne more slišat za amazon in njegovega lastnika, to bo še veselo 😆. Nisem se tudi prav dobdo pozanimala o kindlu pred nakupom Kobota (prav zato, ker sem ga že na začetku odpisala), mislila sem, da je zelo zaprt na svoje knjiga. Zdaj vidim, da ni tako.

uredilo bitje Polhec
Povezava do prispevka
The One reče pred 10 urami:

hvala za good feedback. Še par hitrih vprašanj zate. Ali niso stranske tipke pri Kobo Libra 2 ravno neka dodana vrednost naprav Paperwhiteu? Moram te še vprašati zakaj bi se ob naslednjem nakupu raje odločil za Kindla kot Konota s katerim si super zadovoljen?

Jaz sem kupil Kindla leta 2013, moj prvi e-bralnik, mislim, da je to bil tudi prvi Paperwhite, ampak ne me držat za besedo. Kakorkoli, z leti so ti bralniki dobivali neke nove funkcije, ki jih moj Paperwhite ni imel, zato sem se odločil za menjavo po 10 letih. Poglavitni razlog niso bile stranske tipke, ampak večji zaslon. Medtem ko po eni strani cenim kompaktnost originalnega 6" zaslona, mi je ta bil premajhen za "udobno branje". Ne vem, ne znam ti drugače pojasnit kot to, da mi je bolj udobno branje na rahlo večjem zaslonu. Zdaj, ali so tipke dodana vrednost ali ne, ne vem, je bil pa Kobo Libra mnogo cenejši od Kindle Oasis (ki je tudi, roko na srce, bolj premium izdelave), jaz pa sem itak ujel nekakšen best buy na Bolhi, tako da sem se potem odločil za upgrade. 

 

Za kaj bi se odločil za Kindla? Ker imajo novi Paperwhite bralniki večji zaslon kot prve verzije, kar mi ustreza. Ker se mi zdi, da ima Paperwhite bolj tak premium feel kot Kobo Libra? Nenazadnje, ker ima Kindle boljši support all around. In čeprav mi je Amazon ogaben in se mi zdi, da je vsako leto bolj podoben kakšnemu Ali Expressu, ima boljšo zalogo e-knjig. Ampak to je že skoraj nitpicking, v 99% primerih je dokaj identična ponudba.

 

In kar je @Ezoterik povedal: sicer ne vem, kakšni so novi "obični" Kindli napram Paperwhiteu, ampak razlika v ceni je kaj, 50€? Če gledaš to iz vidika, da boš za ta denar dobil napravo, ki jo boš lahko brez problemov uporabljal leta in leta in ne boš pogrešal nobene funkcije (ki bi jo verjetno pogrešal pri navadnem Kindlu), bi se jaz odločil za Paperwhite. 

Povezava do prispevka

Ok, malo bom žleht.. V letu 2024 je na voljo polno bralnikov, ki so odlična izbira, ne glede kaj vzameš. Če bereš knjige v angleščini, jih malo morje najdeš na pašnikih, tako da Amazon, Kobo, ali kaka druga knjižnica... ne igrajo glavne vloge pri izbiri.

Osebno bi gledal razmerje cena in podprti formati; odklenjenost na druge opcije...

 

Sam sem imel pred leti, mislim da drugo generacijo Kindle keyboarda in načeloma bil zadovoljen, dokler se ni odločil, da enostavno ne bo več delal... Nekaj časa je deloval tako, da sem ga kurblal kot golfa dvojko na Jahorini sredi zime, pol se je pa enostavno ugasnil in rekel papa. Tudi filov z njega nisem mogel rešit. K sreči je pomagala Kindle aplikacija na Windowsih, da sem si kasneje lahko prenesel bukle na nov bralnik, tokrat Pocketbook Inkpad 3, s katerim sem zaenkrat prezadovoljen. Zaradi slabe izkušnje s Kindlom ne bi šel več nazaj. Kdo ve, mogoče pa čez čas doživim hladen tuš tudi z zdajšnjo napravo in bom iskal novo opcijo...:ermm:

Povezava do prispevka

Kindle Paperwhite z reklamami ima daleč najboljše razmerje zmogljivost - cena. Še posebno, če ga kupiš takrat, ko je močno znižan. Tudi tiste reklame niso nek bav bav. Prikazujejo se le na zaklenjenem zaslonu in to je vse. Če koga te "reklame" tako močno motijo lahko malo  pojamra na amazonovo pomoč uporabnikom in ti ponavadi reklame tudi zastonj izklopijo.  Največja zmota pa je, da večina ljudi misli, češ Kindle je zaprt sistem in moral bom kupovati e-knjige na Amazonu. V resnici pa je popolnoma odprt sistem in z nekaj iznajdljivosti in par kliki z miško lahko gor naložiš praktično čisto vse formate e-knjig.

Povezava do prispevka
LakomLačen reče pred 3 urami:

Kindle Paperwhite z reklamami ima daleč najboljše razmerje zmogljivost - cena. Še posebno, če ga kupiš takrat, ko je močno znižan. Tudi tiste reklame niso nek bav bav. Prikazujejo se le na zaklenjenem zaslonu in to je vse. Če koga te "reklame" tako močno motijo lahko malo  pojamra na amazonovo pomoč uporabnikom in ti ponavadi reklame tudi zastonj izklopijo.  Največja zmota pa je, da večina ljudi misli, češ Kindle je zaprt sistem in moral bom kupovati e-knjige na Amazonu. V resnici pa je popolnoma odprt sistem in z nekaj iznajdljivosti in par kliki z miško lahko gor naložiš praktično čisto vse formate e-knjig.

Kot je rekel @LakomLačen👌:happy:

Povezava do prispevka

Trenutno berem na iPadu. Funkcija slovarja mi je nepogrešljiva pri angleških knjigah. Ampak dejansko bi včasih potreboval tudi razlago slovenskih beded. Ali lahko na kindla donaložiš slovenski slovar? Nekdo je par strani nazaj kazal slike slovenskega slovarja na nekem readerju…

Povezava do prispevka

Pocketbook Inkpad 3

 

Slovar:
  • Pretvorba besedila v govor: Angleško (15 dodatnih opcij jezika na voljo za prenos preko pocket-int.com)
  • Osnovni slovar: angleško-nemški, Websters Dictionary 1913

ABBYY Lingvo« slovar

  • angleško-slovenski/češki/danski/nizozemski/francoski/nemški/grški/madžarski/italijanski/latvijski/litvanski/poljski/romunski/slovaški/španski/ švedski/turški
  • francosko-angleški
  • nemško-angleški
  • italijansko-angleški
  • špansko-angleški

Brez tweekanja in neuradnih virov..:)

Povezava do prispevka

Jako ste zabluzili s temi slovarji. Saj je ok, če je. Če pa ni pa tudi ni panike. :) 

V glavnem... Jaz bi v kratkem rad nabavil še en e-bralnik. Imam Inkpad Pocketbook 3, ki mi služi res odlično in že veliko časa, Ampak iščem nekaj z barvnim in večjim zaslonom, da bi lahko bral tudi kakšne stripe (podpora .cbr formatu).  Vidim sicer, da so Inkpadi dobri tudi na tem področju (nenazadnje je enega testiral tudi naš mnenjalničar @Mic-E).  Vsak nasvet je dobro_došel! 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 30. 1. 2024 at 19:18:

Jako ste zabluzili s temi slovarji. Saj je ok, če je. Če pa ni pa tudi ni panike. :) 

V glavnem... Jaz bi v kratkem rad nabavil še en e-bralnik. Imam Inkpad Pocketbook 3, ki mi služi res odlično in že veliko časa, Ampak iščem nekaj z barvnim in večjim zaslonom, da bi lahko bral tudi kakšne stripe (podpora .cbr formatu).  Vidim sicer, da so Inkpadi dobri tudi na tem področju (nenazadnje je enega testiral tudi naš mnenjalničar @Mic-E).  Vsak nasvet je dobro_došel! 

Jaz sem tudi nameraval samo od kar sem videl Gallery 3 eink screen me je minilo da bi si kupil karkoli kar ima Kaleido 3, Kaleido zgleda čist washed out in z enkrat manjšo barvno resolucijo. Tako da čakam da se kak soliden eink bralnik pojavi s to tehnologijo. Pocketbook Viva pa bigme gally sta trenutno edina (in pa slow refresh rate etc...)

 

image.thumb.png.d215beef1ce8e720662ebc42cafed5d2.png

 

 

Povezava do prispevka

Po kakih petnajstih letih in petih bralnikih sem na Libra 2. To je moj tretji Kobo, predzadnjega sem imel 9 let pa ga podaril, ker sem si zaželel novo igračko. O Kindlu berem, da je opustil mobi format in, da je ob zadnjem firmware updejtu marsikdo, ki je imel kup knjig s travnika ostal suhih ust. Domnevam, da jih bo moral v kaj konvertirati skozi Calibre. Zadnje dni me nekaj matra, da bi si nabavil še en 6colski bralnik, ki deluje na Androidu in gor dal Kobo, Kindle (imam Amazon Prime) pa še  kakšen app - Cobiss bo baje svojega kmalu dal ven. Gledam tamali Inkbook, ki zgleda kot najbolj vsestranski ampak ga ne mislim toliko plačati. :P Na žalost sem zamudil popust, ki so ga pred kratkim imeli na eno barvo bo pa prej ali slej verjetno spet. Ga kdo ima ali ga je imel?

uredilo bitje Žvrkljotron
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...