Skoči na vsebino

Bralniki, aplikacije in e-knjige na splošno


DaCapo

Priporočeni prispevki

Hjoooj ta biblos, al pa če bi imeli možnost podaljševanja izposoje, še rajši pa zaračunavanje zamudnin. Ni lepšega, kot ko se v soboto zjutraj uležeš na kavč z bralnikom v roki in ti je knjiga potekla. :ranting:

 

+ bonus: ne najdeš kabla za priklop

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

po novem se da tut biblos knjige spravit na kindle :ninja: skopirano iz slo-tech:


https://github.com/noDRM/DeDRM_tools/releases

https://github.com/Leseratte10/acsm-calibre-plugin

 

Navedek

1. Namestiš Calibre ali pa ga posodobiš na najnovejšo verzijo
2. Snameš DeDRM iz prej omenjene povezave in ga namestiš v programu kot vtičnik (postopek namestitve najdeš v Read Me datoteki znotraj snetega DeDRM-ja). Ne pozabi pred tem datotek nekam razširiti, saj je RAR znotraj RAR-a
3. Snameš knjigo v Biblosu, jo odpreš v Adobe Digital Editions, nakar skočiš v Raziskovalca in pod Dokumenti/My Digital Editions najdeš epub
4. Epub enostavno povlečeš na Calibre, ki DRM odstrani, nato samo še pretvoriš v MOBI in si pošlješ na Kindle

 

Povezava do prispevka
DannySmit reče pred 49 minutami:

po novem se da tut biblos knjige spravit na kindle :ninja: skopirano iz slo-tech:


https://github.com/noDRM/DeDRM_tools/releases

https://github.com/Leseratte10/acsm-calibre-plugin

 

 

Zadnji del zadnje točke (pretvorba formata) niti ni več potreben, kajti po zadnjih updejtih gredo lahko že kar .epub fileti na Kindla...

Povezava do prispevka
DannySmit reče pred 59 minutami:

po novem se da tut biblos knjige spravit na kindle :ninja: skopirano iz slo-tech:


https://github.com/noDRM/DeDRM_tools/releases

https://github.com/Leseratte10/acsm-calibre-plugin

 

 

 

Legendica.

 

Jaz sem ravno od moje vrnil Kobo Clara HD ker se je nenormalno hitro praznil (brez uporabe se je sam spraznil v dveh tednih), pa sem ful kolebal kaj naj ji namesto tega kupim. Sedaj vem, da bom nabavil kindle.

 

Potrjujem da zgornje dela, acsm-calibre-plugin se ne potrebuje.

 

Je razlika med paperwhite in navadnim malo vecji zaslon in izbor barve lucke, ali je se kaj drugega?

uredilo bitje Douchebag
Povezava do prispevka

Folk, je imel kdo v preteklosti težave pri povezovanju Kindla (tam nekje 2015 letnik Paperwhite) s Calibre?

 

Danes sem želel počekirati če dela zgornja naveza (nazadnje sem Calibre uporabljal par let nazaj), potegnil dol novo verzijo, nadgradil Kindla na zadnji softver, ampak mi Kindla sploh ne zazna. Se je že kdo kdaj v preteklosti zajebaval?

 

Aja, pa Maca uporabljam :)

Povezava do prispevka

@guru: Hecno. Hard reset Kindla si verjetno že tudi poskusil? 
Glede na to, da sta dva kompa v igri je več kot očitno, da je problem v Kindlu. Upam, da se ti ni "zdrmal" USB port, ker to je potem hardverska zadeva. Meni se je to recimo zgodilo na fotoaparatu (port sicer dela, ampak moram kabel dobesedno ročno stisnit in zadet prav posebni "kot",  ko povezava zagrabi pa moram ves čas nepremično držat lol, predstavljaj si to z dvema rokama delat in hkrati upravljat komp in molit, da ne bi za nanometer premaknil kabla in prekinil povezave :) ; servis porta se mi ne splača, ker je fotič pač že dokaj v letih). 

Pa še to glede USB kablov: moj InkPad lahko povežem samo z dvema(!) od dvajsetih USB kablov, ki jih imam doma. Za vsak slučaj vseeno poskusi še kaj v tej smeri.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DannySmit reče pred 13 minutami:

a polni pa se?


Itak je kabel kriv ali pa zjeban USB port na Kindlu. To je to. :)  

Recimo, čeprav druga naprava:  meni Inkpad polni preko USB kabla brez problema, ampak povezave s kompom ni. Ko menjam kabel je pa vse OK in tudi povezava deluje bp. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Mene pa zanima če imajo bralniki vgrajeno funkcijo avtomatskega prevajanja in to kateri?

 

Moja angleščina je sicer na nivoj ampak občasno preprosto ne vem točnega prevoda za katero izmed besed in me zanima, če je opcija da klikneš nanjo in ti samodejne najde najboljše približke.

 

Hvala :).

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 8 urami:

@guru: Hecno. Hard reset Kindla si verjetno že tudi poskusil? 
Glede na to, da sta dva kompa v igri je več kot očitno, da je problem v Kindlu. Upam, da se ti ni "zdrmal" USB port, ker to je potem hardverska zadeva. Meni se je to recimo zgodilo na fotoaparatu (port sicer dela, ampak moram kabel dobesedno ročno stisnit in zadet prav posebni "kot",  ko povezava zagrabi pa moram ves čas nepremično držat lol, predstavljaj si to z dvema rokama delat in hkrati upravljat komp in molit, da ne bi za nanometer premaknil kabla in prekinil povezave :) ; servis porta se mi ne splača, ker je fotič pač že dokaj v letih). 

Pa še to glede USB kablov: moj InkPad lahko povežem samo z dvema(!) od dvajsetih USB kablov, ki jih imam doma. Za vsak slučaj vseeno poskusi še kaj v tej smeri.


Jp, fila se normalno. Na strom ali laptop.

Povezava do prispevka
Armando reče pred 15 urami:

Mene pa zanima če imajo bralniki vgrajeno funkcijo avtomatskega prevajanja in to kateri?

 

Moja angleščina je sicer na nivoj ampak občasno preprosto ne vem točnega prevoda za katero izmed besed in me zanima, če je opcija da klikneš nanjo in ti samodejne najde najboljše približke.

 

Hvala :).

 

Če me spomin ne vara je moj stari Kindle imel slovar. Pa zdi se mi, da ga tudi Inkpad zdaj ima. Slovarja nikoli nisem namensko uporabljal, tako da ne bi vedel, na kak način ga prikličeš. Se  mi pa zdi, da je dovolj, da se dotakneš besede in ti ponudi slovar ustrezne sopomenke, če imaš v nastavitvah omogočenega... Bo kdo drug dal podrobnejša navodila.

 

EDIT: za Inkpada navodila...

 

Slovar.jpg

guru reče pred 21 urami:

Ja to vem, ampak Kindla mi ne zazna niti Win mašina (sem zjutraj probal), niti Mac. Ne v Calibre, niti kot USB device v raziskovalcu/finderju.

 

Grr...

 

Hmmm, bi znalo bit, da moraš kaj v nastavitvah Kindla pošvasat, da ti povezava s kablom da tudi opcijo datastorea, ne samo polnjenja..?

 

EDIT: hitro iskanje najde tole

 

Kindle Not Recognized by Calibre on MAC Big Sur - MobileRead Forums

 

I had the same issue as was able to resolve by restarting my Mac while my Kindle was plugged in. During the restart, the Kindle switched to USB mode and I was able to transfer books. My kindle now goes to USB mode upon connection. No restart required.

 

uredilo bitje Gogy
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
dreknapalci reče Dne, 6. 11. 2022 at 22:15:

Majstrsko!

Samo še eno vprašanje za calibre maherje bi imel - kako preprečim razliko med izgledom datoteke v calibre in na Kindlu (čšž)?
image.png.3f8577fe48d72882b34d8c8ebbc06c7d.pngimage.png.3794df33bbbd6cdd94a5338cd14365ae.png

Imam isti problem. Si mogoče rešu?

 

EDIT:

Sem našel eno rešitev. Namestiš plugin "Modify ePub" in v pluginu obkljukaš "Encode HTML in UTF-8" in pretvoriš. Tojto zaenkrat.

uredilo bitje GreX
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...