Skoči na vsebino

Računalniska periferija


Arey

Priporočeni prispevki

Aang reče pred 8 urami:

 Recimo, da imam namen začeti z kakšmim video kanalom. 

 

Potem 60€ ne bo dovolj.... 

Najboljsi webcam je trenutno Insta360Link.... Je pa okrog 300€

https://www.insta360.com/product/insta360-link

 

Lahko si pa omislis kak sony a6000 aparat, in ga uporabis za webcam in se za kaj drugega.... cena rabljenega je tam tam....

Za 60€ je bols telefon uporabit kot pa kupit kamero za kaj drugega kot zoom klice...

 

Kot je omenil @Arey je se skoraj, ce ne ze bolj, pomembna luč... Če boš nad glavo imel eno žarnico od zadaj bo bl bedno zgledalo pa tudi ce imas kamero za jurja :D

uredilo bitje Mic-E
Povezava do prispevka

Rabljeno Hero 9 je pubec nabavil. Dal je 280 € (zraven je bilo še nekaj dodatne opreme) in deluje brez problemov. Namestiš software, priklopiš kabel in to je to. Pa celo pri slabših svetlobnih pogojih se obnese nad pričakovanji.  
Po moje se splača vsaj malce počekirati v tej smeri, ker lahko GoPro itak uporabljaš tudi za vsa možna druga filmanja - Pač dve muhi na en mah. :) 
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pa še amaterski "pro tip": če rabiš greenscreen (za chroma key), potem ne kupuj nekih dragih namenskih platen. Pojdi v trgovino z metražo in kupi fino živozeleno blago (3 x 3 m je DaPubec plačal 17,99 €) in ga obesi na steno. To je to. Preverjeno nadodlično deluje v OBS in StreamLabs.
Ljudje očitno to precej kupujejo, ker je prodajalka samo ob omembi "platna za snemanje" že takoj ponudila pravi izdelek. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Kakšno je trenutna kakovost izdelave Razerjevih mišk? Rabim neko miško, ki je ne bo po 1 letu razpadla vsa guma ali kaj hujšega. Ker mi brez infinite scrolla živeti ni, je v igri samo Basilisk V3 Pro. Logitech pa trenutno odpade, ker nimajo bluetooth opcije, ki mi je tudi nujna, ker miško uporabljam še na macu.

Povezava do prispevka

Seveda je morala bit gaming, oz. imet dovolj spodoben refresh rate, ki ga mastrer serija nima. Basilisk V3 Pro je bila edina izbira trenutno, sem kar nabavil, ker mi je v tem tednu na g604 guma komplet razpadla. Guma se bo ziher kaj zjebala, a se vsaj da dobit novo. Za enkrat sem zelo zadovoljen, edini minus je, da si jebenega RGBja ne zapomni na notranji spomin in imam pol na macu light show.

Povezava do prispevka
DaMachk reče Dne, 16. 1. 2023 at 12:05:

A pa si razmislju da bi si kej roke umil, madona? :D

 

Kvečjemu preveč in pol ni dovolj lubrikacije :P. G604 je bila res katastrofa, kar so najbrž tudi sami ugotovili, ker so jo zelo hitro odstranili iz prodaje.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

lol. Tipkovnica more bit tiha. Vsak zvok mi gre na kurac.

 

Edina stvar, ki mi je poleg tega važna, je, da ima čim manj hoda tipka in, da jo lahko stisneš iz katerega koli kota in grabi zanesljivo.

 

Ker takih tipkovnic razn na laptopih ni veliko, mi je trenutno K740 kr OK. Razn ta fail, da če držiš W + shift, ne registrira več spacebara....

AR12S2111100WI8UFAA.jpg

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Jaz sem imel vedno membranske. No razen na začetku v časih 386, 486 pcjev. Mislim, da sem imel takrat tudi kakšno mehansko. Se ne spomnim več. 

Kasneje pa same membranske. Nazadnje eno low profile Logitechovo. Ni bila slaba. 

Pa vendar sedaj zopet uporabljam "mehansko" G915 TKL. Ni bila poceni in ni perfektna a vseeno zelo dobra tipkovnica in bi le stežka šel nazaj na membranske. 

Zvok me ne moti. Itak ni glasna. 

Meni odlična tipkovnica. Pa še wireless je in baterija zdrži kar lep čas. 

Povezava do prispevka
  • 5 mesecev kasneje...

Js mam Keychron K6 Pro zdej ene 2 mesca, zadovoljen! Ker jo tud nosim v tiho pisarno, sem nainstaliral Boba U4 switche, vsaj te se dost priporocajo po redditu kot kulski silent switchi. Moram pa sicer rect da se mi ne dopadejo prevec, in mi je obcutek tipkanja na stock Gateron Brown boljsi, ampak baje da so vsi silent mehanski switchi podobni kar se tega tice.

Povezava do prispevka

Ducky tipkovnico nabavit in bo mir do konca življenja. 
Full size seveda, razen če te ne moti manjko numeričnega dela. 

@Mic-E: Steelseries ima moj sin, ampak tisto, ki ima dokaj tihe tipke. Po eni strani je prav užitek tipkat na njej. Težko ubesedim zvok, ampak recimo da na moji Ducky dela klik-klik, na njegovi Steels pa gljok-gljok. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 12 urami:



@Mic-E: Steelseries ima moj sin, ampak tisto, ki ima dokaj tihe tipke. Po eni strani je prav užitek tipkat na njej. Težko ubesedim zvok, ampak recimo da na moji Ducky dela klik-klik, na njegovi Steels pa gljok-gljok. :) 

 

Verjetno nima Blue switches kot jih imam jaz :D

Povezava do prispevka
Mic-E reče pred 10 minutami:

 

Verjetno nima Blue switches kot jih imam jaz :D


Pozabil sem že točno katere switche ima moja Ducky, ampak so prekleto glasni. Po eni strani mi je pa to točno to, kar želim od tipkovnice. Dočim puubec ima pa Apex, točno takšno, kot si jo ti enkrat predstavil na yatubu. In je še vedno vsaj 2x tišja od moje, ki res razbija.

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Arey reče pred 10 urami:

Sam ducky so plastične kolikor jaz vem, ne? Ne da je to dealbreaker sam osebno mam raje malo težjo tipkovnico, ima boljši sound in občutek.


Moja Ducky je tako težka, da je med tipkanjem niti slučajno ne morem premaknit oz. po nesreči kakorkoli potisnit. Prav tisto železno ploščo ima v sredici. Pa tipke so tudi pravi material, ne neka poceni plastika. Zdaj, cene se ne morem več točno spomnit, ampak mislim da je bila okoli 200-250 €. Plus to, da sem dobil zraven vrečko z rezervnimi tipkami oz. pač neke različne barve, npr. za escape, caps, enter, return, space, backspace, delete ...

Edit: sem gledal malo po internetu pravkar in dejansko tega modela sploh ne prodajajo več. 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 17 urami:


Moja Ducky je tako težka, da je med tipkanjem niti slučajno ne morem premaknit oz. po nesreči kakorkoli potisnit. Prav tisto železno ploščo ima v sredici. Pa tipke so tudi pravi material, ne neka poceni plastika. Zdaj, cene se ne morem več točno spomnit, ampak mislim da je bila okoli 200-250 €. Plus to, da sem dobil zraven vrečko z rezervnimi tipkami oz. pač neke različne barve, npr. za escape, caps, enter, return, space, backspace, delete ...

Edit: sem gledal malo po internetu pravkar in dejansko tega modela sploh ne prodajajo več. 

 

250€za tipkovnico ko ne mores niti switche swapati  :ododava:

uredilo bitje BuLsHiT
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...