Skoči na vsebino

Priporočeni prispevki

Seveda, vendar je bazen teh ljudi relativno majhen in od tega majhnega procenta imas samo del takih ki imajo sploh fizicne predispozicije se normalno gibat in moznost razvit neke gibalne spretnosti na dovolj visokem nivoju. Je pa res da se tudi slabo razvija tole zaradi nesigurnih moznosti profesionalnega razvoja. Nekje sem bral da ce si cez 7' (nasih 213cm) v ZDA imas cca 50:50 moznosti da postanes profi basketas (ne nujno v NBA). Pri nas je ta procent bistveno nizji ker je seveda tle bistveno manj kapitala. Pa statisticno gledano smo mi bistveno nad ZDA po visini, a ne.

uredilo bitje Stasis
Povezava do prispevka

Sem tudi jaz precej razmisljal okoli Dimca.. Jebiga, sej konec koncev ni on kriv, ce v Sloveniji nimamo siroke baze igralcev. Nekje pac ostanes kratek. Tip se trudi, tece.. zato si zasluzi zadostno oceno. Manjko talenta, koordinacije in lesenih rok je pac nemogoce nadoknadit tako lahko. Mi si lahko privoscimo, da se tukaj hecamo okoli njega ampak vazno, da ga soigralci podpirajo. Pomislite kaj bi bilo, da ga se kritike zlomijo.. Zdaj je traba drzat skupaj, ne glede na koga imamo na igriscu.

Povezava do prispevka
Stasis reče pred 3 urami:

Seveda, vendar je bazen teh ljudi relativno majhen in od tega majhnega procenta imas samo del takih ki imajo sploh fizicne predispozicije se normalno gibat in moznost razvit neke gibalne spretnosti na dovolj visokem nivoju. Je pa res da se tudi slabo razvija tole zaradi nesigurnih moznosti profesionalnega razvoja. Nekje sem bral da ce si cez 7' (nasih 213cm) v ZDA imas cca 50:50 moznosti da postanes profi basketas (ne nujno v NBA). Pri nas je ta procent bistveno nizji ker je seveda tle bistveno manj kapitala. Pa statisticno gledano smo mi bistveno nad ZDA po visini, a ne.

plus da v istem rudniku kopljeta še vsaj odbojka in rokomet

Povezava do prispevka
Nodi reče pred 1 uro:

plus da v istem rudniku kopljeta še vsaj odbojka in rokomet

 

Vceraj sem prav cel cajt razmisljal kaj tej kurci delajo v odbojki, ce bi lahko v basketu sluzili desetkratnik. Uno ko vidis da ima mrezo (243cm) pod zizami ko skoci na polno brez zaleta, NMJ.

Povezava do prispevka
dilar reče pred 8 urami:

 

Zadnjič sem prebral, da je Nurkić bil prepričan, da ga bodo vzel v slovensko reprezentanco, ko je igral še v Slovenij.

 

wuzi reče pred 8 urami:

 

mislim da mu je bila celo ponujena opcija ampak je potem izbral igranje za bosno.

 

@wuzi, drži. v bistvu je bilo celo obratno, silili so ga, da bi vzel slovensko državljanstvo. ampak jih je takoj ugasnil, ker ga je zanimala samo Bosna.

 

ima pa tip tako močan savinjski naglas, da se še Fakov gorenjski praktično skrije. :D

 

also, če si še kdo ni, preberite si, kako je Jusuf sploh pričel s košarko. absurdna zgodba, tipično balkanska. :ododava:

 

dilar reče pred 7 urami:

Košarkarska zveza bi mogla imo resno delat na razvoju katerihkol polsposobnih visokih slovenskih igralcev, ki bi lahko v naslednjih letih kej pripomogl v reprezentanci. 

 

ne boš verjel, ampak dejansko se dela precej na tem. so kar povezani z OŠji in čim nekdo vsaj malo odstopa z višino, se to zelo hitro izve.

 

je pa, kot ste rekli, težava, ker ni samo košarka v igri, ampak sta vsaj še odbojka in rokomet.

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...