Skoči na vsebino

Gume


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

  • 3 tedne kasneje...

Kje naj najdem kakšne zanesljive teste za R14 gume? Zdaj sem 3 zime vozil Nokian, ki so bile odlične v snegu, ampak na mokrem pa ne najbolj in večinoma se vozi itak po mokrih/suhih cestah, na snegu/ledu pa mogoče 5%. 

 

Rabim pa menda 175/70 r14 (presek nisem čist ziher, mogoče je 65, moram pogledat).

Povezava do prispevka
Mrhovinar reče pred 33 minutami:

Kje naj najdem kakšne zanesljive teste za R14 gume? Zdaj sem 3 zime vozil Nokian, ki so bile odlične v snegu, ampak na mokrem pa ne najbolj in večinoma se vozi itak po mokrih/suhih cestah, na snegu/ledu pa mogoče 5%. 

 

Rabim pa menda 175/70 r14 (presek nisem čist ziher, mogoče je 65, moram pogledat).

https://www.amzs.si/motorevija/test/pnevmatike/2022-09-29-amzs-test-33-zimskih-pnevmatik-dimenzij-185-65-r15-in-215-60-r16

 

evo za 15/185 ni kakšne bistvene razlike med tem testom in tvojo dimenzijo

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Slabost na mokri cesti je največji no-no za zimske ker je pozimi cesta 90% časa mokra.

 

Drugač pa ne čist offtopic - ta teden sem mel fun "kalvarijo". Mi je spuščala ena guma zadaj desno... potem pridem v torek in je spedaj desno guma na tleh... peljem in ne morejo odtegnit jebenih varnostnih matic. No danes so mi jih odšvasali dol. Obe gumi sta imeli šrauf notri. Juju

Povezava do prispevka

jaz nexen winguardsport2 ne morem prehvaliti, na snegu so zgolj povprečne ampak kaj ta guma dela na mokri cesti ali naprimer cesti posuti z listjem je pa next level. imel sem conti 860, conti 830p, dunlop wintersport5 in lahko nexenu na mokrem samo popušijo kurac. in vse so dražje za 60e na komad, tako da testom ne verjamem  nič več, imajo precej mehke bočnice tako da 2.7 bara ali več, so tihe in mehke, ni to športna guma niti pod razno ampak za 102 eura na komad kolikor sem dal, za dimenzijo 235/40/18, je faking top. glede obrabe, na avto jih imam dobre 2 meseca naredil sem cca 4k od tega kar nekaj precej agresivnih poženj po rakitni in sem prednje obrabil za 0.5mm zadnje še nič, tako da obraba izgleda izjemno majhna.

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...

Sem zavrtel ruleto, pa da vidimo zdej, kaj bo prišlo :D 

 

V najboljšem primeru bo vse ok in sem prišparal 50€+, v najslabšem pa bo guma stara pol leta več, kar je zame še vedno "nova".

 

Kao so že poslali, datum dostave je trenutno 7.3, me prav zanima haha

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 4 urami:

Sem zavrtel ruleto, pa da vidimo zdej, kaj bo prišlo :D 

 

V najboljšem primeru bo vse ok in sem prišparal 50€+, v najslabšem pa bo guma stara pol leta več, kar je zame še vedno "nova".

 

Kao so že poslali, datum dostave je trenutno 7.3, me prav zanima haha

 na yariski sem imel asymmetric 5 in so bile bomba... dobre v vseh pogojih odlična obraba (majhna)

slika za pozornost ;)

279704081_5413235252019897_3699969151994

Povezava do prispevka
doz reče pred 1 uro:

 na yariski sem imel asymmetric 5 in so bile bomba... dobre v vseh pogojih odlična obraba (majhna)

slika za pozornost ;)

279704081_5413235252019897_3699969151994

Jaz sem imel oz. imam še vedno Asymmetric 3, gor sem jih imel odkar imam avto, torej nekih 6 al 7 let. V tem času sem naredil 160k km (neki tudi z zimskimi gumami valda, tko da točne številke ne vem), pa so še zdej na koncu, ko je profila že nekje na meji legalnosti še vedno zelo dobro držale. Problem je postal samo aquaplaning :D 

mr.killer reče pred 1 uro:

@Skynetz javi ko dobiš

Misliš če dobim :lol:

Povezava do prispevka

Za nezahtevne voznike, namesto da kupujete srednji ali spodnji razred letnih in zimskih gum, se raje odločite za najboljšo all season gumo trenutno michelin  crossclimate 2. guma je top v vseh pogojih, v snegu je boljsa od polovice zimskih na testu. Odlična v suhem, manjše pomankljivosti na mokrem, ampak res manjše ssm sprobal. V Ameriki je guma garantirana za 90.000km. Resda je cca 90e komad neka standardna dimenzija, ampak naprimer v 3 letih se privarčuje 6 menjav pri vulkanizerju kar znese recimo 240e...

jaz jo res priporočam 😆

IMG_20220831_145703.jpg

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...