Skoči na vsebino

Rog pada


BuDi

Priporočeni prispevki

lynx reče pred 1 uro:

Zakaj pa ne? Ko gre kaj narobe, iščeš najbližji servis, da ti ni treba daleč nosit. S tega vidika je bila super ideja.

Pa en naključni v to nevpet človek je imel tak dober vtis varnosti in ljubezni, da bi res šel tja popravit bicikl...
fak... en povprečen človek se je roga izogibal kolikor se je dalo, kaj šele da bi šel tja bicikl popravljat - sloves je bil da bi ostal brez bicikla (pa narkoman brez ledvice, zlorabljen s strani frizerja Ahmeda)

Povezava do prispevka
Chamir reče pred 22 urami:

Kako desničar pozabi na Jankovičovo odpisovanje milijonskih dolgov, utaje in finančne kolobocije s sinom

 

Tako da v Rogu odkrijejo 100 ukradenih koles, mikrovalovno in za eno dlan džankurskih igel

 

Jeste, še desetine pokradenih milijonov je malo v primerjavi z užitkom, ko ubacijo džanksa na ulico in najdejo ukraden CRT TV 

Ah ne, desničar ne pozabi na Jankovića kaviar levičarja, opankarja, Ljubljanskega šerifa ipd.

 

Samo naslaja se nad tem da se rogovce deložira sredi zime in sredi pandemije. Da se dobesedno deratizira Rog. Povprečni desničar nima od dejanja konkretno nič, razen 5 minut zabave po TV.

 

Tako kot se levičar naslaja ko se dvigne DDV ali pa davek na plače ali pa socialoni prispevki ali pa min. plača ki jo pol mora sofinancirt država. :)

 

Poslušal sem odvetnico teh Rogovcev, ajej kake salte mora delat da jih brani. Neki neki je bilo z izvršiteljem. Ni ga bilo?! Vprašanje če je to OK za Zokija 

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 2 urama:

Samo naslaja se nad tem da se rogovce deložira sredi zime in sredi pandemije. Da se dobesedno deratizira Rog. Povprečni desničar nima od dejanja konkretno nič, razen 5 minut zabave po TV.

 

Od tega nima nič, ima pa očitno v sebi polno frustracij da se nad tem naslaja :mehkoblato:

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče Dne, 29. 1. 2021 at 8:00:

Servis, lol. Tista množica sprejev z barvami po tleh zlo jasno kaže na to kaj se je tam "servisiralo".

 

No ja. Delal so grafite okrog.

Isto kot tiste igle. Pazi, kao narkomanske igle. Pol pa se zve, da je bil tam tud cist legalen needle exchange program. In da so igle ble sterilne, zapakirane...

Kar upam da se bomo vsi strinjali, da je dobro za vse?!

Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 45 minutami:

 

No ja. Delal so grafite okrog.

Isto kot tiste igle. Pazi, kao narkomanske igle. Pol pa se zve, da je bil tam tud cist legalen needle exchange program. In da so igle ble sterilne, zapakirane...

Kar upam da se bomo vsi strinjali, da je dobro za vse?!

A pa je to v Sloveniji legalno?

Povezava do prispevka

Se mi zdi kar neizpodbitno dejstvo, da so se v Rogu zadrževali tudi odvisniki. Ne samo odvisniki, kot vrli komentatorji 24ur in podobnih portalov veselo tulijo, ampak tudi. Kdor to zanika, laže. 

 

In potem bereš komentarje, da končno, da smo porušili to stavbo, končno, da smo to odvzeli narkomanom ... Ampak kaj sploh smo s tem rešili? 

 

Popolnoma nič.

 

Ljubljana ima precejšen problem z odvisniki, ki pa defintivno ni bil omejen samo na nekdanjo tovarno Rog. Če kaj, so tam imeli še najmanj problemov. 

 

Tole je grafika iz leta 2017 iz Delovega članka (https://old.delo.si/novice/ljubljana/nov-poziv-jankovicu-naj-pomaga-pri-narkomanih.html)

 

sz5_0504__odvrzeneIgle.jpg

Rog praktično ni bil niti omenjen med problematičnimi lokacijami. Ljubljančani Jankoviča že leta nagovarjajo, naj pomaga urediti situacijo v Ljubljani in če greš brati kakšne članke, so vedno izpostavljene ene in iste lokacije: Kotnikova ulica, park Tabor, Kongresni trg/Maxi market ter Petkovškovo nabrežje. Ampak zdaj se po nekem bizarnem scenariju desničarji trepljate po ramah, češ končno smo porušili Rog, ker so tam bili sami narkomani. 

Raje vidim, da imajo v neki zaprti stavbi nek prostor, kjer lahko dobijo in odvržejo igle, kot pa da je to razpaseno po celi Ljubljani. Mislim, pojdite vprašat prebivalce Kotnikove, kako jim je fino vsak dan gledati narkomane in pobirat igle iz otroških igrišč.

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka

zakaj se ti zdi, da more bit kdo desnicar, da mu je ok, da so podrl (bodo) to jebeno luknjo sred ljubljane?

 

 

ce te skrbijo tiste lokacije igel, bo pac treba preselit metadonske klinike in socialne klube brezdomcev/pol brezdomcev izven centra.

 

 

joj tisti, like-i najbolj cringe jebenih userjev, sam potrdijo

 

  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

Ker so večinoma desničarji proti Rogu (in ostalim alternativnim prostorom nasploh)? Mislim, ne mi reči, da to ni res, no. In v večini komentarjev prebereš, da so tam itak bili samo narkomani. 

 

Spet, "socialni klubi brezdomcev/pol brezdomcev" ... Če s tem recimo misliš Rog in/ali Metelkovo, si popolnoma zgrešil poanto. Problem narkomanov ni v in zaradi teh lokacij. Na Metelkovi recimo narkomanov praktično ne vidiš, ker tam niso dobrodošli in se ne zadržujejo tam. So manjši dilerčki, ki dilajo večinoma travo, to je pa to. Raziskave nisem delal, ampak si upam stavit, da imam veliko več izkušenj iz prve roke kot marsikdo drug tule.

 

Park Tabor, Kotnikova, Kongresni trg ... Druga zgodba. 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka

lol a v Parku Tabor so pa dobrodosli?

 

 

igle bodo v 90% primerih, v 100-150m zracne linije delilnice igel, bodo zunaj al pa zapicene v drevo, ker pac, ko si nabijes heroin ne razmisljas o tem kako se bos varno znebil igle.

 

 

socialni klub brezdomcev sem mislii, točko na zemljevidu kjer pise sedež Kraljev ulice

Povezava do prispevka
MikeHunt reče pred 1 uro:

lol a v Parku Tabor so pa dobrodosli?

Ne, ampak res noces videt bistva.

 

Ljudje prosijo za pomoc MOL ze leta, a prakticno nic. In potem porusijo Rog in vrli komentatorji na internetu vzklikajo, da je to prav, ker so tam bili itak sami narkomani in se delajo, kot da so s tem resili narkomanski problem v Ljubljani, a spremenili niso popolnoma nicesar. Ne samo vrli komentatorji, še mediji a la 24ur in podobni izpostavljajo dejstvo, da so tam bile igle in narkomani. Predstavili so problem, ki praktično tam sploh ni bil problem.

 

Kar se tice tvojih procentov, sem skoraj preprican, da sem bral studije, ki trdijo nasprotno: da se ob uporabi varne sobe za narkomane tudi zmanjsa stevilo odvrzenih igel.

 

 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka

Glede na komentarje bi ocenil, da je največ ljudi najbolj motilo to, da so neki random alternativci brezplačno uporabljali zapuščeno stavbo. V smislu, jaz upoštevam pravila, ti pa jih ne, zato to ni fer do mene. Verjetno večina teh ljudi ne bi zamenjala z rogovci, sam npr. sigurno ne bi. Vseeno je poslanstvo, da je treba nekoga drugega spravit v red oz. mu odvzeti "privilegij", še vedno vseprisotno. Dejansko nisem opazil, da bi bil kdo na forumu proti rušenju Roga. Rušenje oz. sanacija je bila neizbežna. Vlogo alternativnega zabavišča za množice že opravlja Metelkova. Vsi argumenti o varnosti so na mestu in pri tem bi lahko ostalo. Ampak ne, rogovci so storili ultimativni slovenski greh, da so živeli drugače kot se spodobi. Nesolidno in grešno življenje. Zato jih je treba demonizirat ter jih oklicat za narkomane in kriminalce, da bo moralna zmaga toliko večja in bo zavoljo ponovno vzpostavljenega ravnovesja spodoben Slovenec nekoliko lažje spal.

Povezava do prispevka
Avion reče Dne, 31. 1. 2021 at 16:37:

..... Raje vidim, da imajo v neki zaprti stavbi nek prostor, kjer lahko dobijo in odvržejo igle, kot pa da je to razpaseno po celi Ljubljani. Mislim, pojdite vprašat prebivalce Kotnikove, kako jim je fino vsak dan gledati narkomane in pobirat igle iz otroških igrišč.

 

 

Sem živel 1 leto na Kotnikovi in sem v temu času videl vse kar se narkomanskega pritiče. 
Pred vhodom v blok si je model rinil iglo v žilo in se potem tam onesvestil... Da ne govorimo o temu, da je v povprečju vsaj 1x na mesec bil človeški feces v bližino vhoda fleta in igle so bile tam na dnevni ravni.

 

 

Meni Rog nikoli ni deloval leglo narkomanov. V lajfu nisem tam našel nobene igle... Kaj šele kakšnega težkega uporabnika. 
Je pa res, da so bili tam večinoma razni socialni izobčenci in čudaki vseh sort.

Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 5 urami:

Glede na komentarje bi ocenil, da je največ ljudi najbolj motilo to, da so neki random alternativci brezplačno uporabljali zapuščeno stavbo. V smislu, jaz upoštevam pravila, ti pa jih ne, zato to ni fer do mene. Verjetno večina teh ljudi ne bi zamenjala z rogovci, sam npr. sigurno ne bi. Vseeno je poslanstvo, da je treba nekoga drugega spravit v red oz. mu odvzeti "privilegij", še vedno vseprisotno. Dejansko nisem opazil, da bi bil kdo na forumu proti rušenju Roga. Rušenje oz. sanacija je bila neizbežna. Vlogo alternativnega zabavišča za množice že opravlja Metelkova. Vsi argumenti o varnosti so na mestu in pri tem bi lahko ostalo. Ampak ne, rogovci so storili ultimativni slovenski greh, da so živeli drugače kot se spodobi. Nesolidno in grešno življenje. Zato jih je treba demonizirat ter jih oklicat za narkomane in kriminalce, da bo moralna zmaga toliko večja in bo zavoljo ponovno vzpostavljenega ravnovesja spodoben Slovenec nekoliko lažje spal.

Sej ne da družba ne funkcionira, če se pravila ignorirajo. Tak da to da so jih ven vrgli niti približno ni dovolj, še soditi bi jim morali za njihova kriminalna dejanja. Par tisoč ur družbeno koristnega dela bi definitivno koristilo raznim anarho-"artistom".

Pa odvzeti privilegij? Kaj, če si jaz zberem par 100 ljudi, ki so dost glasni si tut lahka uzamem imuniteto nad zakonodajo? Na čem točno si? Pa po kakšni logiki je šlo folku na kurac, da so rogovci drugačni? Folku je šlo na kurac, ker so bli kriminalci (ker to da probaš ukrasti nepremičnino lih ni lastnost nekoga, ki upošteva zakonodajo) in družbeni paraziti (velka večina ni v lajfu delala, tako da jih je živela družba). In ker random folk ve, da če bi oni probali narediti enako, da bi najebali, in jih potem motijo dvojni standardi. Kar je nek koncept, ki ga rogovci več kot očitno niso sposobni dojeti (dvojnih standardov namreč, po videnem ni videti, da bi rogovci prepoznali dvojne standarde, pa če bi jih po glavi tepli z njimi)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...