Skoči na vsebino

[XBSX] Xbox Series X/S


Priporočeni prispevki

atomic reče pred 4 minutami:

Kdo pa je rekel, da je slabša?

Oziroma kako si prišel do tega?

 

X1X je laufal kar nekaj iger 4K native @30 XSS ima pa že par iger dynamic 1080@60fps. Imo so totalno zafukal z ramom ki ga ni samo premal ampak je še prepočasen zapovrh. Tolk o genijalnem inženiringu @ Xbox. 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 26 minutami:

Kak je zdaj na stvari pri tebi? Boš nabavil Xbox al ne? Ker si nekaj časa bil kar neodločen... Kaj z bratom full skup igrata al vsak zase? Ker tudi praviš, da moraš nabaviti dve zadevi. Mam filing, da bolj igrata vsak zase. Zakaj pa potem ne nabaviš en Xbox SEX in en PS5, pa še mi bomo imeli primerjavo s prve roke?

 

Uff situacija je taka. Sm hotel nabavit se bratu ja. Dejansko sm mu hotel dat star tv v sobo in nabavit dva ps5.. pol je reku, da ne rabi ocitno misli igrat v dnevni, ko bo fraj hehe oz ga ne zanima toliko, mislim tipu je ql igrat ma nasplosno je tak skromen in mu ni problem pocakat, da pride na vrsto.. tako da sm mu kupil nekga drona za 500 eur za rd in zdej se s tem ukvarja =)))

 

Tako da situacija.. nameravam kupit samo en ps5 ker ne vidim razloga za xboxa.. sm hotel zveknit uno foro z game passom  brazil 3 leta za malo vec kot 100 eur!!! Ker prej al slej bom itak rabil za igrat kaksene ekskluzive ala Skyrim Halo whatever, sam trenutno mi ne rabi oz. sm si hotel kupit zdaj ker dobis free D2 dlc in da bom igral na xboxu, sam pizda.. tam nimam frendov na PCju bom vsaj igral z majekom in bitsujem upam, pa se boljsw mi je igrat na M+K.. tako da za xboxa trenutno res nimam razlogov, razen nek potrosniski impulz.. tako da brezveze.. bom pac igral d2 na pc do izida ps5.. mialim ta game pass je dejansko ql tudi za brata tip bi si lahko zdownloadal cel kup igrc, ce bi mu kaj pasalo maaa.. trenutno kot receno, nimam nekih konkretnih razlogov za nakup

 

Z bratom igrava malo skupaj.. kaksne battle royale fortnite, warzone al kaksne CoD zombije.. ma za to bo se vedno cas.. ponavadi je tako, da ko jaz obrnem nek spil, tip malo proba, ce mu je ql igra, cene ne.

 

Dosti krat se zgodi, da tip igra ful neke spile, ki se meni zdijo smrdljivi.. se spomnem ko je nabijal Dark Souls 2 na XB 360 in umiral in cakal loading in jaz sem samo gledal kako se mu da igrat to igrico od kurca, ki nima ne repa ne glave in se grafika je kar je.. no ostalo je zgodovina.. pac tip je malo cuden, ma ima nel filing za dobre igrce.. dosti krat igra kaksne inde in jaz samo gledam wtf pol probam in so res ql imajo neko igralnost ipd...

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 1 uro:

 

X1X je laufal kar nekaj iger 4K native @30 XSS ima pa že par iger dynamic 1080@60fps. Imo so totalno zafukal z ramom ki ga ni samo premal ampak je še prepočasen zapovrh. Tolk o genijalnem inženiringu @ Xbox. 

Tako je prav. Zakaj je tako?

 

Xbox one X

Marketinško se native 4K zelo dobro sliši in to je edino, kjer je lahko xbox one x malo bocnil ps4 pro. Xbox one X druge izbire ni imel, saj njegov procesor ni zmogel 60fps furat, zato so večino iger lepo dropnil na 30fps, ko pa igro laufaš na 30fps ti ostane ogromno GPUja neizkoriščenega, kaj narediš? Ja resolucijo dvigneš. In zato imamo en kup 4K 30fps iger in en kup iger, ki ne morejo niti 60fps konstantnih furat, bodisi zaradi GPUja, bodisi zaradi CPUja.

 

Xbox S series

Je GPU približno toliko močan, kot xbox one X, vendar skoraj 3x švohnejši od svojega bratca. Zaradi precej, precej boljšega CPUja, le ta ne bo več nikjer bottleneck. Praktično res nikjer, ker je res jezen cpu. Zelo pohvalno, da se potem strmi k 60fps. Do danes je bila navada, da pač imamo FPS drope, nikogar ni prveč motilo, če je na konzoli pri igrah, ki so tekle na 60fps, fpsji dropnili na recimo 40fps. Danes hvala bogu imamo tehnologijo dynamic resolution in fpsji ostanejo na 60, le resolucija dropne na najmanj 720p, tako da imaš vedno smooth expirience, ampak seveda to zelo bode v oči 720p-1080p.

 

Po drugi strani, da mi uživamo v 4K, morajo biti izpolnjeni bolani pogoji. Se pravi moramo imeti 4K TV in pa glede na velikost ga gledati s primerne razdalije, ker je 4K res veliko pixlov. Če imaš velik tv 65" in če ga gledaš, iz več, kot 2,5m nimaš nič od 4K. Če se vam to sliši bolano, priklopite PC na tv in se malo igrajte.

Kaj to pomeni v praksi, da 4K občuti malo ljudi, medtem kot 60fps in ta smoothnes je pa vse, ne glede na velikost TVje in razdalijo, resolucijo itd... To je za vse!

 

Tako da sem zelo vesel, da se niso odločili za 2K@30fps, ampak za 1080p@60fps@dynamic.

 

 

 

Povezava do prispevka

Pizda ne vem kaj vam ni jasno za 300 eur dobis v teoriji RT 60 fps, prakticno vse next gen razen resolucije, ki je relativno v kurcu.. 

 

Sam kot je rekel Atomic, za tiste ki nimajo nekih hudih 4k tvjev oz celo kaksne 1080p monitorje.. sploh tej klinci ki imajo neke monitorje v sobah.. 300 eur.. se da si kupi game pass.. 

 

Mislim jaz ne vem kje vi vidiste nek hud fail.. zdaj sem vidu malo primerjavo v Watch Dog med one x in series s in razlika je nenormalno huda z RT pol se 60 fps.. in da imas nek under 27 inch monitor, mogoce celo 27 1440p je se vedno ql

 

Mislim pomoje celo na 55 se bi dalo igrat, sploh ce si malo bolj dalec od idealne pozicije.. ce sem igral dolocene igre na ps4 na 55 v 1080p na performance v 60fps na idealni razdalji za 4k.. jebiga ni tako ostro ampak ni lih smeti.. 

 

Pizda za 300 eur fantje moji RT 60fps.. ne me jebat in pol berem tle da he ultra fail hahaha

 

Ko bo dropnila cena na 200 al ko bodo naredili series s pro z malo jacim gpujem za 300 mama mija kaksen pp

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 10 urami:

Res ne štekam kako je lahko konzola ki ima hitrejši Zen2 proc od PS5 in 4TF RDNA2 gpu slabša od X1X z shit CPUjem ter 6TF GCN?!?  

Ker ima boljšo grafiko.
Jz pa ne štekam kako VI ne štekate :D Cenovno ugodna konzola, gor bojo delali novi špili še dolgo časa, what's not to like. Valda ne bo 4k, sam če imaš majhen TV/monitor to nima veze.

Povezava do prispevka

  

Arey reče pred 18 minutami:

Ker ima boljšo grafiko.
Jz pa ne štekam kako VI ne štekate :D Cenovno ugodna konzola, gor bojo delali novi špili še dolgo časa, what's not to like. Valda ne bo 4k, sam če imaš majhen TV/monitor to nima veze.

Valda ne bo 4K kdo pa to pričakuje? Ampak da ni vsaj 1080P je pa polomija, ker tekom generacije bo pa praktično vsak prešaltal na 4K tv.

 

KE RIT reče pred 3 urami:

Sicer me res boli kurac za ta gimmick feature, sam RT @ 60FPS lahko imo kar pozabiš lol.

 

Drugače pa sej je dober, je dober, ma bolj malo rama, etc...

Kje ste vidl RT@60fps? A je že potrjeno da bo v Watchdogsih vklopljen v 60fps modu na XSS? Močno močno dvomim ker super duper optimiziran RE pogon tega ne omogoča v DMCV.

 

 

Arbenowskee reče pred 19 urami:

tuki bi samo omenil da igre za xss verjetno ne bodo tako velike ker ne bojo dali zraven vseh textur, ampak samo za XSS. je pa seveda to odvisno od tega kako bodo razvijalci dejansko uporabili ta smart delivery. 

Slabo kaže.

 

Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 3 urami:

Sicer me res boli kurac za ta gimmick feature, sam RT @ 60FPS lahko imo kar pozabiš lol.

 

Drugače pa sej je dober, je dober, ma bolj malo rama, etc...

Dobro ajde RT ali 60fps

 

Anyway

 

Meni ta RT deluje ql.. pizda ni neki revolucijonarno sam osvetljitev barv, sence in odsevi so uno konkretno boljsi.. ne vem vem sw mi zdi kot preskok iz non HDR na proper HDR

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Ma ja, samo to trdi tudi MS. Poleg tega, pa bojo po moje samo true next gen igre (predvsem ekskluzive) res izkoristile prednosti SSDjev in ponujale optimiziran file structure.

Multiplatform igre, bojo verjetno še vedno furale staro varianto, zaradi backwards kompatibilnosti s HDDji.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 3 minutami:

A je dejansko možnost, da bo že na mesec izzida kak kos ostal na policah? Končno enkrat mi prav pride, da folk seka sam po ps5 <3 in b4 ostal bo sam xbox x fakju :D

 

Pr nas bo težka, če pa že bo pa cena sigurno več ko MSRP ker pač ni uradno konzol v SLO. Morš vedet da XSS pa sploh ne zanima prodajalcev pr nas, ker ne bodo prodal iger zanj in dejansko zaslužjo samo s prodajo konzole.

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 32 minutami:

A je dejansko možnost, da bo že na mesec izzida kak kos ostal na policah? Končno enkrat mi prav pride, da folk seka sam po ps5 <3 in b4 ostal bo sam xbox x fakju :D

 

goblin je imel prednaročila za xsx. pobaraj jih če imajo še kaj. drugje po svetu je pošla vsa zaloga za obe konzoli za prednaročila (celo na japonskem) in tudi ni zelo verjetno da bo karkoli v štacunah. 

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 1 uro:

A je dejansko možnost, da bo že na mesec izzida kak kos ostal na policah? Končno enkrat mi prav pride, da folk seka sam po ps5 <3 in b4 ostal bo sam xbox x fakju :D

XSX in XSS bo precej lažje dobit v Evropi kot PS5... verjetno že proti koncu meseca, odvisno kako bo MS zalagal Evropo..

 

Povezava do prispevka

Britanski Metro zgleda ni dobu kuverte :D

Navedek

Reviewing the Xbox Series X as it stands today we’re left with relatively little to say. It’s the most powerful console ever made (in theory, there’s no way to tell by playing any of its games) and yet it’s been lurking under our TV for two weeks now and we’ve really not been sure what to do with it. Which is a very strange feeling given the release of a new console should be one of the most exciting experiences possible for a gamer.

 

Is the Xbox Series X a good console from a mechanical view? At this stage it doesn’t feel quite as innovative as the PlayStation 5, but sure. Is there anything interesting to play on it? Yes, but nothing new. Is it good value for money? Yes, especially the Xbox Series S.
 
But the biggest question, of whether you should buy one or not, is much harder to answer and depends on your personal circumstances, especially in a year when many will be feeling the financial pinch. What we can say is that if you leave that decision till later then you won’t be missing out on anything important at launch.

 

Jasonu očitno tudi že pišejo ljubavna pisma, ko je napisal enako mnenje

 

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...