Skoči na vsebino

[XBSX] Xbox Series X/S


Priporočeni prispevki

Feget reče pred 20 minutami:

Jaz vedno vse na cold ugasnem, ker šparam elektriko. Ne mi reči, da če je konzola, pc on standby, da je poraba enaka kot če je ugasnjena - I don't buy it.

 

Rest mode poraba ps4 je reportedly 10W. Recimo da v enem letu igraš samo 200h, kar je manj kot 4h na teden, ves preostali čas pa je v rest modeu. Po enotni tarifi 0,06€ te rest mode v enem letu stane 5,10€ aka v štirih letih nabereš za eno igrico. 

 

Sploh ni dvoma, izklapljanje je obvezno.

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

Mal sad, da se nekdo okliče za ultimate gamerja in recimo ne more igrat novi elder scrolls na konzoli.... na pcju itak samo seljaki igrajo....

 

Saj cel smisel tega nakupovanja je samo to, da nečaku dokažem kak je Xbox jak ko kamen, ker me konstanto dissa, ko mu rečem, da bom nabavil Xbox. 300€ well spent, mu bom nakazal kak indie špil in bo imo celo življenje travmatiziran, ker ni imel Microsoft beasta...

Povezava do prispevka

V osnovi se strinjam s tabo, sam ne vidim dodane vrednosti, da laufam dead cells pa spelunky 2 na 4k :lol: 

Triple A me pa zanima samo Cyberpunk trenutno, se bo pa verjetno zgodba spremenila takoj ko vidim ali je razlog za moje neigranje top špilov samo to, da se vse nalaga u tripizdematerne 100 let. Vsakič ko prižgem ps4 pogledam FFXV, Dishonored 2 in mi pred očmi flashajo samo loading screeni... isto mam na pcju s civo, preprosto ne da se mi čakat, da se naloži špil in zato rajš nabijam sweet indie špile... <3

Povezava do prispevka

Sem pogledal video - vse lepo in prav, samo zgleda nobena igre še ne taxa konzolo do konca, pa kljub temu imamo na izpuhu 61°C - 211W je blo max, napajalnik je pa verjetno z nekim razlogom 350W...pravi pokazatelj bo, ko boš zalaufal pravi next gen naslov - čeprav ja no, na to bo treba še ful počakat. :D

 

uredilo bitje Stipe2
Povezava do prispevka
PS5 Lover reče pred 5 minutami:

gpu@2,23GHz 😉

 

Ja sam GPU je manjši kot od XSX + liquid metal bo naredil konkretno razliko v učinkovitosti hlajenja. Ventilator v PS5 ima sicer res 1cm manjši premer ampak zaradi svoje širine bo pa premaknil konkretno več zraka kot v XSX.  Bo še zanimivo če bo folk dajal XSX v kak zaprt kabinet imo :) V normalnih pogojih pa seveda ne bo nobenih problemov.

 

Sam dejstvo pa je da že samo TV (še bolj pa seveda HDR) kar precej pogreje sobo poleti če temu dodaš še konzolo ki ima na izpuhu 60 stopinj pa me ne bo noben prepričal da zadeva ne bo v par urah s tvjem vred dvignila temperaturo za 2-3 stopinje.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 8 minutami:

 

Ja sam GPU je manjši kot od XSX + liquid metal bo naredil konkretno razliko v učinkovitosti hlajenja. Ventilator v PS5 ima sicer res 1cm manjši premer ampak zaradi svoje širine bo pa premaknil konkretno več zraka kot v XSX.  Bo še zanimivo če bo folk dajal XSX v kak zaprt kabinet imo :) V normalnih pogojih pa seveda ne bo nobenih problemov.

 

Sam dejstvo pa je da že samo TV (še bolj pa seveda HDR) kar precej pogreje sobo poleti če temu dodaš še konzolo ki ima na izpuhu 60 stopinj pa me ne bo noben prepričal da zadeva ne bo v par urah s tvjem vred dvignila temperaturo za 2-3 stopinje.

se ne pogovarjamo o učinkovitosti hlajenja, vendar o porabi in ne vem kakšen tv ti imaš sam moj 55" oled srka nekje 150w v hdr igračkicah.

Povezava do prispevka

Ma vroc.. stariiii tudi za ps5 govorijo da bo vroc.. to pac tej yt nimajo kaj govorit za lajke, prej so govorili od cenah, zdej kira je bolj vroca.. jebiga ni to za jemat resno, doklee se ne vidi 

 

In ce bojo prevroce bodo v prihodnosti, ko pridejo bolj zahtevne igre nexr gen jnbodo updejtali frimware ipd

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 1 uro:

 

Ja sam GPU je manjši kot od XSX + liquid metal bo naredil konkretno razliko v učinkovitosti hlajenja. Ventilator v PS5 ima sicer res 1cm manjši premer ampak zaradi svoje širine bo pa premaknil konkretno več zraka kot v XSX.  Bo še zanimivo če bo folk dajal XSX v kak zaprt kabinet imo :) V normalnih pogojih pa seveda ne bo nobenih problemov.

 

Sam dejstvo pa je da že samo TV (še bolj pa seveda HDR) kar precej pogreje sobo poleti če temu dodaš še konzolo ki ima na izpuhu 60 stopinj pa me ne bo noben prepričal da zadeva ne bo v par urah s tvjem vred dvignila temperaturo za 2-3 stopinje.

 

sej Richard tudi namigne, da ni baš priporočljivo ga imet v kabinetu...PS5 ima cabinet failsafe mehanizem že vgrajen - je prevelik. :D

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 14 minutami:

 

what?

 

volumen, kolega

 

kaj ma to veze? če ni turbina, je za pretok zraka pomembeno: premer, rpm, moč, izkoristek in ali so rezila optimizirana za tlak ali za pretok. (plus malenkosti kot so toplota zraka pa te fore)

 

od vsega kar vemo, je da ma xsx večji premer kot ps5, ostalo je neznanka. torej iz tega težko sklepaš da bo ps5 premaknil več zraka. naj me nekdo popravi ker sem mogoče prespal srednješolsko fiziko.

Povezava do prispevka

Lepa turbina, vseeno je 1cm širine precej.

  

Gatsu reče pred 8 urami:

 

liquid metal bo naredil konkretno razliko v učinkovitosti hlajenja

V resnici gre za razliko nekaj stopinj, ne vem če je 10.

 

Dej fak, nehat moram replyat na te neumne poste ker delamo neka ugibanja glede na občutke, brez kakršnih koli faktov. Bomo videli ko se naredijo proper testi

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...