Skoči na vsebino

[XBSX] Xbox Series X/S


Priporočeni prispevki

Arbenowskee reče pred 14 urami:

a to maš insajderske informacije ali si potegnu iz riti. ker fizika pravi da PS5 ni spremenljivka ko računaš pretok zraka, je pa kvadrat premera.

glede na to, da gre za cisto drugacen dizajn ventilatorja (ps5 ima centrifugalni ventilator, xboxsex pa "klasicni" aksialni) nam tudi premer ne pove absolutno nic o tem kater ima vecji pretok zraka

 

uredilo bitje []D [] []V[] []D
Povezava do prispevka

Ma kar jaz vem je, termalna pasta liquid metal.. liquid metal je precej boljsi ampak termalna pasta, ce je dobra je vec kot dovolj za to lar rabi...

 

Ps5 ima fuckimg huge heat sink in kot vemo vecji je.. vec je reber, vecja povrsina vec toplote se sprosti v zrak. Dobro pol je odvisno tudi od pipelajnov, sam jaz sem preprican, da ima sony to dobro postelano od cipa, do zrako bo pretok skoraj optimalen, sploh ce se ne bo nabiral prah narebrih in zmanjsal air flow.. ostane samo air flow..

 

XB pa ima ravno air flow hudo zrihtan.. mislim, ce mene vprasas, ki nimam pojma. Ps5 ima jace in vec materijala.. ampak XB pa je tehnicno, termodinamicno bolj genijalno narejen..

 

Pol treba se omenit, da je ps5 bolj navit

 

Ma na koncu bo po moje vse odvisno od prahu in seveda podnebja kar je seveda relativno.. aploh pa cez kaksne 2 leti ko pridejo naslovi ki bodo pushali konzole na max in bodo konzole tudi bolj zaprasene, takrat se bo vidlo, kdo je jacci

 

Zdaj bi mogle obe konzoli bit relativno tihe in se ne prevec segrevat. Ce temu ne bo tako je nekaj hudo narobe. 

 

Edino XB bo pas sopal ful toplega zraka iz sistema zgoraj in skoraj nebos rabil kaloriferja, kar pa je posledica dizajna in dobrega odvajanja toplega zraka in poleti bo bala. Mislim, ni da ki ps5 ne bo odvajal podobne toplote, sam ne tako hitro.

 

Ps5 vprasanje kako, se bo ta zrak odvajal, sam glede na heatsink niti ni problematicno imo.. teoreticno ce imas dovolj velik heat sink niti ne rabis ventilatorja oz nekega hudega airflowa, dovolj da je nek prepihec sicer gre topel zrak sam stran, ce ima kam it seveda in dokler se cela soba ne segreje na orenk T je okej.. skratka uni ventilator od ps5 oz oba ventilatorja se mi zdijo precej dobra za to kar rabijo in so precej vecja in ucinkovitejsa od prejsnje generacije.. vsaj ps4pro kar sem jaz vidu

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
Arbenowskee reče Dne, 20. 10. 2020 at 19:20:

 

kaj ma to veze? če ni turbina, je za pretok zraka pomembeno: premer, rpm, moč, izkoristek in ali so rezila optimizirana za tlak ali za pretok. (plus malenkosti kot so toplota zraka pa te fore)

 

od vsega kar vemo, je da ma xsx večji premer kot ps5, ostalo je neznanka. torej iz tega težko sklepaš da bo ps5 premaknil več zraka. naj me nekdo popravi ker sem mogoče prespal srednješolsko fiziko.

Model tle si dokazal koliko imas pojma..

Kaksna moc, kaksen izkoristek, plus malenlosti kot so topota zraka in te fore.. mislim, jaz mogoce brcam v temo, ma ti prav uno tolces z glavo v zid kot pri norcih z uporabo teh definicij pri termodinamiki in odvajanju toplote iz sistema

 

Ma ti nisi prespal sredjesolsko fiziko, ti si prespal se precej vec in izgleda, da se vedno sanjas.. pojma nimas o termodinamiki, mislim, sploh ne ves kaj to je, ne da hmje nisi imel v soli in pol mi limas glupe yt videe, da bi imeli vsaj neko povezavo in se sprasujem, ce res nisi ostal v srednji soli

 

Ni cudno, da imas toliko minisov, to si moral ornk debilnih srvari napisat.

 

Skratka toliko si glup, da ne vem, ce sem jaz, bolj glup, ki ti sploh odpisujem.. ampak whatever, to ti bo prvic in zadnjic, dokler ne zacnes jemat malo Bilobila.

 

lp Lp

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Imam skoraj 10 let star pc in ps4... Pc mi dejansko čist normalno služi, malo ima težave edino ko igram civo :D Evo lineup špilov, ki trenutno prebivajo na desktopu: civ 6, hades, hearthstone, FTL, Into the breach, to the moon in pathway(sam testiram kaj je to :D)

 

Pc je vse lepo in fajn samo se mi res čedalje manj da sedet za kompom in igrat špile, zato sem zdaj postal veliki konzolni fan. Saj če bi obstajala kaka normalna opcija, da bi speljal sliko iz kompa na tv v dnevno... potem bi verjetno nabavil tudi pc, sam preprosto ni neke elegantne rešitve oz. jo ne poznam. :S

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 50 minutami:

Pc je vse lepo in fajn samo se mi res čedalje manj da sedet za kompom in igrat špile, zato sem zdaj postal veliki konzolni fan. Saj če bi obstajala kaka normalna opcija, da bi speljal sliko iz kompa na tv v dnevno... potem bi verjetno nabavil tudi pc, sam preprosto ni neke elegantne rešitve oz. jo ne poznam. :S

 

Jaz jo poznam. Kupiš PC v bolj majhnem ohišju in ga daš vodoravno ležat. Izgleda kot malenkost večji ojačevalec 

 

image.png.8b659dbfedf19c9661c052b0f94c3593.png

 

...ampak se strinjam, še vedno je najboljši filing igrat na konzoli, kakorkoli obrneš :) 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...