Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

te poasti o restavraciji pa pički k te pusti bi bolj sodil v eno kokainsko noč kot na na forum

 

Hernir reče pred 19 urami:

Mi je žal, da nisem po mtki potegnil teh genov glede stresa. Skos na 100 % chill, foter zraven pa cel v krču XD. 

 

Fascinantno mi je bilo, ko sem pustil prejšnji job, kako se mi je telo sprostilo, uno par mesecev brez driske top prebava, ni da ni. Samo slej ko prej lajf spet nakaže, če ne job pa kaj druzga

js sem potegnila ta ležerne gene

večinoma delajo, sam niso pa vsemogočni, zadnji 2 leti nista bli prijazni so mene

čist vzamem da sem dobila sam vnetje želodca, ne česa resnega

 

JediEagle reče pred 3 urami:

No, ko prebereš stavek:

run away...

 

mah, mene gradnja bajte še čaka (i hope....). Tko da.....ampak ja, vzamem zaenkrat ta stres preko negotovosti kaj naj naredim :/ Sodelavec je lani/letos prenavljal bajto in je imel (ima!) tako štalo z izvajalcem.... Hidroizolacijo je moral celo potrgat, pa še enkrat sam naredit. Jasno potem ni hotel plačati 100% izvajalcu (je plačal okoli 80%), sedaj se neki tožarta zarad tega, ampak ima to srečo, da mu je projektant rekel, da lahko brez problema razložu izvajalcu, kaj je vse zajebal (ni bila samo hidroizolacija).... Sej, za nadzornika je imel tasta.....jaz vem, da bom svojga plačal, in da ne bo v sorodu z mano :D

ej kolegici je najet nadzornik gladko rekel, da ni tam zato da nadzoruje  :rofl:

 

na splošno pri tem kolk zgodbic slišim o delavcih sem ene 80% ziher da je boljš naredit sam kar je moreš

zajebano bo glih tko ampak pol boš vsaj vedel kaj

Povezava do prispevka

V čem je fora da vsi gradite bajte?

 

Moja ženska noče nič slišati o tem, samo stanovanja jo zanimajo (sicer taka premium penthousi 100+ kvadratov). Kao preveč dela okoli hiše, slabša varnost. 

 

Meni so sicer hiše cool, samo so mi tudi fleti ok. Pri bajti mi je glavno prednost, ker dobiš več kvadrature za svoj keš, ampak težko pa izpade tako elitno kot v kakšni res elitni stanovanjski soseski (če nimaš ravno bajte za milijonček ali več).

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 minutami:

Wtf? Ti si to komu hodil v zelje al je cel čas mela več dedov?


Ravnokar sem mislil napisati, da imam tebe na sumu, @tomazek. V smislu tega "prijatelja" s katerim gre v Afriko. :)
Šalo na stran: to si nekaj domišlja. Ker v vseh letih kar se poznava ni imela enega deda. Samo neke lezbične kolegice. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernir reče pred 7 minutami:

Meni je minus stanovanj sosedje, s hišo pa se mi ne da ukvarjat/preveč dela/druga zanimanja. Goat warianta mi je neka večstanovanjska nepremičnina z malo stanovanji (recimo do 5), kjer približno poznaš sosede

Ah ne vem, problem pri manjsih vecstanovanjskih je, da razni pacienti, ki v vecjem bloku ne bi nikoli prisli do besede, dobijo ideje, da bodo vsem v hisi diktirali kako in kaj

 

Zase vem, da sem zakljucil s stanovanji pa naj bo se ne vem kako majhna hisa samo da mi ni treba nikoli vec ne bo treba prenasati tega folka. Najboljsi so pa itak razni studentje, ki so cisto uzaljeni, ce si dovolis namigniti, da mogoce torek ob 2h zjutraj res ni najbolj primeren trenutek za testiranje subwooferjev z najslabso glasbeno izbiro na svetu.

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 34 minutami:

V čem je fora da vsi gradite bajte?

 

Moja ženska noče nič slišati o tem, samo stanovanja jo zanimajo (sicer taka premium penthousi 100+ kvadratov). Kao preveč dela okoli hiše, slabša varnost. 

 

Meni so sicer hiše cool, samo so mi tudi fleti ok. Pri bajti mi je glavno prednost, ker dobiš več kvadrature za svoj keš, ampak težko pa izpade tako elitno kot v kakšni res elitni stanovanjski soseski (če nimaš ravno bajte za milijonček ali več).

Predvsem za to da bom mel vsaj idejo miru (čeprav na 500m2 parceli je to res več al manj samo ideja), pa dost placa da lahko normalno od doma delam. In ker mi gre hrup ljudi ki hodi nad mojo glavo ful na jetra zvečer/ponoči in pol pač drugo ne preostane kot bajta. Drgač so mi flati čist kul, si pa mal odvisen od sreče kakšne sosede maš. Kar sicer velja tut za bajto ampak v 5% manjši meri.

Povezava do prispevka

Jaz živim v istem bloku že od rojstva. Sosedje so večinoma isti že desetletja in so bili njihovi otroci moja generacija +/-. Otroci so se izselili in je sedaj, ko so sosedje ostareli taki mir, da zvečer ne slišim niti pikice hrupa nikjer :D Ko pogansem še svojo elektroniko, je kot bi živel nekje na vasi. Meni je prav fino. Je pa me malo strah kaj bo, ko pomrejo in froci prodajo ta stanovanja... kaj bomo potem dobili.

Povezava do prispevka

Jaz živim v hiši že od rojstva. Ne zamenjam tega za stanovanje v bloku. Vedno ko sem bil pri komu na obisku v flatu sem se počutil utesnjeno in nekako razgaljen. Plus to, da mi brez vrta ni živeti. 
Nekaj časa sem bil sicer v dvostanovanjski hiši, kar pa mi tudi ni sedlo. Spodnji sosedi so bili res čudni (beri: razbijanje, kreganje, brezvezna glasba na polno ob najbolj nemogočih urah, podtikanje strupov mojim psom itd.).  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 1 uro:

 

 

na splošno pri tem kolk zgodbic slišim o delavcih sem ene 80% ziher da je boljš naredit sam kar je moreš

zajebano bo glih tko ampak pol boš vsaj vedel kaj

Nope.

 

Iz izkušenj, direktnih izkušenj, tole ni res niti malo. 95% folka k gre sam nekaj bluzit in delat, zafuka vse kar lahko, glih zato ker mislijo, da vejo kaj delajo.

 

Izvajalci so problem, mi smo izvajalci, zato vem. Mi načeloma delamo ogrevanje, toplotne črpalke in instalacije. In vsako leto popravljamo pizdarije teh "i can do it myself". 

 

Po drugi strani, izvajalcev je malo, vsaj korektnih. Dela je ogromno, in stranka pac mora pocakat kak mesec. Da ne govorim, koliko se stranke sproti namisljujejo, in pricakujejo, da tega ne bojo plačali.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 uro:

Moj involvment pri načrtovanju je bil kje in kako bi mel prostore pa pol sem narisal networking plan, ostalo smo plačali arhitektom. Ki so v žlahti :D
Nadzornik je v žlahti.
Zdaj mi hišo gradi (z delavci ki si jih pripelje) tast, njegov sin bo prevzel stvari ki jih tast ne pozna dobro. Oba v gradbeništvu (ne direktno ampak dovolj direktno). Žlahta.


Zelo slovensko, moram rečt :D Sej v resnici plačujem davek - čeprav me bo gradnja prišla manj je pa ful veliko dela ko ne delam za job. Skakat okol pa kupovat stvari ki jih je tast pozabu, težit za ponudbe strojnikom etc... :D Tko da za cigel bom dal zelo malo bom pa živel 5 let manj.
Sam v resnici moraš met nekoga ki mu zaupaš ker mene lahko glede gradnje nategne ampak čist vsak k slučajno prileze mimo, tko da se vsaj tega ne rabim bat.

 

Fuksija reče pred 1 uro:

te poasti o restavraciji pa pički k te pusti bi bolj sodil v eno kokainsko noč kot na na forum

 

js sem potegnila ta ležerne gene

večinoma delajo, sam niso pa vsemogočni, zadnji 2 leti nista bli prijazni so mene

čist vzamem da sem dobila sam vnetje želodca, ne česa resnega

 

ej kolegici je najet nadzornik gladko rekel, da ni tam zato da nadzoruje  :rofl:

 

na splošno pri tem kolk zgodbic slišim o delavcih sem ene 80% ziher da je boljš naredit sam kar je moreš

zajebano bo glih tko ampak pol boš vsaj vedel kaj

 

Edina stvari, kjer jaz lahko sodelujem (no, trenutno z arhitektko pri načrtih, kot Arey, kaj hočeva sploh v bajti imeti) je, da pridem z vaservago, pa rečem, da to pa ni naravnost, popravte.... Vse ostalo....tema. Se zavedam, da bom moral dobiti dobrega nadzornika, sigurno bom pregledal/preveril več ponudb in tudi povprašal naokoli, kako so drugi zadovoljni z njim.... 

 

Če bom sam delal....brezveze, še vedno bi potreboval enga, ki se spozna, da me nauči stvari.... nikoli nisem gradil, samo malal sem doma, pa ikeino pohištvo sestavil, pa montiral kakšno polico/obešalo na steno....pol se pa moje znanje gradbeništva konča.

Povezava do prispevka
JediEagle reče pred 5 minutami:

 

 

Edina stvari, kjer jaz lahko sodelujem (no, trenutno z arhitektko pri načrtih, kot Arey, kaj hočeva sploh v bajti imeti) je, da pridem z vaservago, pa rečem, da to pa ni naravnost, popravte.... Vse ostalo....tema. Se zavedam, da bom moral dobiti dobrega nadzornika, sigurno bom pregledal/preveril več ponudb in tudi povprašal naokoli, kako so drugi zadovoljni z njim.... 

 

Če bom sam delal....brezveze, še vedno bi potreboval enga, ki se spozna, da me nauči stvari.... nikoli nisem gradil, samo malal sem doma, pa ikeino pohištvo sestavil, pa montiral kakšno polico/obešalo na steno....pol se pa moje znanje gradbeništva konča.

js sem tud glih en 90x300cm predelen zid postavila da nimam več oken do tal

valda ne bi dejansko hotla sama zidat tud če bi znala, sam boljš to kot da izgubim eno leto z nategovanjem, kdaj bo streha

Povezava do prispevka

No ampak je bistvena razlika ali imaš stanovanje v plebejskem klošarskem blogu, kjer so notri študenti, reveži, starci, klošarji, mn3njalničarji, ali pa v elitni soseki, kjer so bloki s tremi nadstropji, cene stanovanj pa take, da je notri bolj ali manj le izobražen uspešen folk (s katerim nimaš toliko težav).

 

No ja, saj jaz sem v bistvu v precepu, vem da je hiša boljši deal za ceno, samo po drugi strani sem pa velik lenuh in se mi ne da delati nič. Plus ženska je 100% stanovanje in o hiši noče nič slišati :(

Povezava do prispevka

Prelen sem za bajto, sploh pa za gradnjo česa takega.

 

Če bi me piknilo, bi jo 100x raje kupil kot gradil. Gledal sem svoje stare jebat ježu mater ob gradnji, kolega se je tudi najebal... 

 

Stanovanje ma en kup benefitov, pa še tega se mi ne da pedenat tko kot bi mogoče moral. 

Povezava do prispevka

V bloku hočeš fizične delavce in starce tbh, ne pa prepotentnih nakokiranih degenerikov iz "malih blokov". 

 

Prvi so preveč sfukani da bi ropotali ob ungodly urah, starci so pa dbest, ker maš đabe surveilance system, ni šans da se zgodi kaj kriminalnega v radiju 600m od stavbe. 

 

  • Račka +1 3
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 16 urami:

 

Ne.Preveč si gledal razne kuharske oddaje in nimaš pojma kaj vse rabiš v ozadju in kaki so to stroški :D

Pa kaj bos s temi burzujskimi traparijami. Ofneš štant za pljeske pa kebap pa cheap pir pa kokakolo. Vložek par tisoc e. Sam to je xiptari turf in verjetno te spodijo

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Jaz živim v istem bloku že od rojstva. Sosedje so večinoma isti že desetletja in so bili njihovi otroci moja generacija +/-. Otroci so se izselili in je sedaj, ko so sosedje ostareli taki mir, da zvečer ne slišim niti pikice hrupa nikjer :D Ko pogansem še svojo elektroniko, je kot bi živel nekje na vasi. Meni je prav fino. Je pa me malo strah kaj bo, ko pomrejo in froci prodajo ta stanovanja... kaj bomo potem dobili.

Sej, to je, dokler maš srečo je lahko blok zakon.

 

Unim k pa govorite da ste leni pa sej vas nihče ne sili delat. Ok, ziher je več dela okol bajte sam če si narediš povsod travo in nič dreves in grmovja in podobnih prizadetosti, je vse kar maš za narest enkrat na 2 tedna pokosit, kar pa pri normalnih 500m2 parcelah traja glih 15 minut če si fest počasen.
Če si pa folk nafuka sadnega drevja in ribeza in podobnih pičkarij na vsak prost kvadrat je pa s tem ful dela, pa še kosiš 100 let ja :D

Povezava do prispevka
Sovicha reče pred 6 minutami:

Pa kaj bos s temi burzujskimi traparijami. Ofneš štant za pljeske pa kebap pa cheap pir pa kokakolo. Vložek par tisoc e. Sam to je xiptari turf in verjetno te spodijo


Pleske, kebab in cheap pir prodajajo na vsakih sto metrov.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 13 minutami:

Unim k pa govorite da ste leni pa sej vas nihče ne sili delat. Ok, ziher je več dela okol bajte sam če si narediš povsod travo in nič dreves in grmovja in podobnih prizadetosti, je vse kar maš za narest enkrat na 2 tedna pokosit, kar pa pri normalnih 500m2 parcelah traja glih 15 minut če si fest počasen.
Če si pa folk nafuka sadnega drevja in ribeza in podobnih pičkarij na vsak prost kvadrat je pa s tem ful dela, pa še kosiš 100 let ja :D


Točno to. Jaz imam na vrtu trenutno posajeno samo navadno solato, pa še te ne zalivam (kar zraste pač zraste). Da bi pa bil suženj vrta (tako kot moj pokojni foter) pa mi niti slučajno ne sede. On je vsak dan zalival paradižnik in jajčevce, pa dobesedno vsak plevel odstranjeval s pinceto. Na koncu pa smo paradajz vedno kupovali v Mercatorju.

Zelenico pa itak pokosi pubec in to točno enkrat na 14 dni. Še to je preveč, ampak je pač treba ker imam mizo za namizni tenis in mora biti solidna podlaga. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 8 minutami:


Pleske, kebab in cheap pir prodajajo na vsakih sto metrov.

Ja. Tega ni ankol preveč. Narediš nek svoj spin. Recimo meso ti peče trans oseba črne polti in židovske vere. 

 

Ali pa gre za begunski spin, kjer je vso osebje eritrejci Sirci Afganistanci (paštuni) 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 3 minutami:

Sej, to je, dokler maš srečo je lahko blok zakon.

 

Unim k pa govorite da ste leni pa sej vas nihče ne sili delat. Ok, ziher je več dela okol bajte sam če si narediš povsod travo in nič dreves in grmovja in podobnih prizadetosti, je vse kar maš za narest enkrat na 2 tedna pokosit, kar pa pri normalnih 500m2 parcelah traja glih 15 minut če si fest počasen.
Če si pa folk nafuka sadnega drevja in ribeza in podobnih pičkarij na vsak prost kvadrat je pa s tem ful dela, pa še kosiš 100 let ja :D

 

Lenoba do fizičnega dela je eno, bolj je ta del, da ti ne bo nihče drug zrihtal ko gre kaj narobe. Fuck travo, bi fuknu asfalt čez, če bi mi najedala np.

 

Handyman stvari je po bajti eksponentno več. Toča sfuka streho, na tebi je. 

 

Ne dam roke v ogenj, da bi se moja spomnila met vrtiček 4 milisekunde po vselitvi. In kdo bo delal vrtiček. This guy. Mulčal, kosil, pizde materine? This guy. 

 

V bloku maš hišnika, sklad iz kerega grejo stroški za strehe, fasade, preureditve...

 

Moraš bit tip za hišo, tko kot za stanovanje. Mene velika prazna bajta psihira. Marsikoga bi pa stanovanje, kjer slišiš sosede.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 12 minutami:

Sej, to je, dokler maš srečo je lahko blok zakon.

 

Unim k pa govorite da ste leni pa sej vas nihče ne sili delat. Ok, ziher je več dela okol bajte sam če si narediš povsod travo in nič dreves in grmovja in podobnih prizadetosti, je vse kar maš za narest enkrat na 2 tedna pokosit, kar pa pri normalnih 500m2 parcelah traja glih 15 minut če si fest počasen.
Če si pa folk nafuka sadnega drevja in ribeza in podobnih pičkarij na vsak prost kvadrat je pa s tem ful dela, pa še kosiš 100 let ja :D

Ja samo tako chill hišarjev je malo. Večina vsi hodijo s pincetami in mikroskopi pa odstranjujejo nepravo travico, kupujejo ikea lučke da jih navešajo na grmovje in štrihajo ograjo da se sveti k iz kataloga

Povezava do prispevka
Sovicha reče Pravkar:

Ja samo tako chill hišarjev je malo. Večina vsi hodijo s pincetami in mikroskopi pa odstranjujejo nepravo travico, kupujejo ikea lučke da jih navešajo na grmovje in štrihajo ograjo da se sveti k iz kataloga


Kradeš mi sosede, majkemi. 

Povezava do prispevka
DaCapo reče Pravkar:

On je vsak dan zalival paradižnik in jajčevce, pa dobesedno vsak plevel odstranjeval s pinceto.  

 

Ljudje moramo imet nek hobi/zaposlitev... al misliš, da bi blo bolje, če bi cel dan sedel na kavču pred TV?

 

Jaz bi z veseljem imel vrt, oziroma dandanes par visokih gred. Ko sem imel vikend/bajto (od babice in dedka) sem ven iz teglov zmetal vse rože, ki jih je babica imela milijon) in v njih zasadil paradajz, paprike, zelišča, meto... in se z veseljem vozil par krat tedensko ene 15km stran to rihtat in z veseljem opazovat kako raste. Piješ na terasi pir in si ponosen, da nekaj ustvarjaš. To mi edino manjka. Ni raslo hitro kot bi, če bi zalival zjutraj in zvečer... ker sem pač hodil tja 3-4x tedensko. Imel sem veselje tudi do vlaganja, kuhanja marmelate, delanje višnjevca, borovničevca... Ko sem zadevo prodal pa je vse to šlo v kurac. Otrok nimam in mi je to blo veselje, tudi raje sem delal to zunaj na luftu kot igral igrice.

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...