Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

atomic reče pred 5 minutami:

Ja kdo pa rihta ključe, pa te prijave pa to?

Sej sem napisal "razen z bookingom". To pač dela lastnik nepremičnin, ali pa najde tudi koga za to, denarja kle zaslužiš res velik. Kle sem slišal da je nekdo na obali kupu eno bajto malo izven mesta, jo uredil v airbnbn stanovanja in vleče 10k na mesec med sezono.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 2 urama:

Mislim pa valda ne boš airbnb-jal, ko boš en teden zdoma, pa fak no, daj imej malo dostojanstva. To me pa res triggera kot ko musliči začnejo tauntat Tysona

 

Človek, ki gre na dopust, hoče bit v objektu, ki vsaj približno zgleda turističen, ne pa uletet nekemu randomu v domač flet in vohat njegove posrane gate v predalu

 

Da naguzim na tak apartment na Airbnb-ju, pod pretvezo fotkic, da gre za nek fin apartma, majkemi da tako dolgo gnjavim Airbnb-ju da dobim refund celotnega dnarja in dosežem, da se tako osebo izbriše iz storitve, obenem pa ga prijavim na vse možne inštance in upam, da nekaj ni bilo according to law in bo dobil položnice, me prav boli kurac

 

Popravi me če se motim, ampak a ni blo v štartu, nekoč daleč, lih to bistvo airbnbja? Za apartmaje, torej stavbe namenjene turizmu, imaš recimo booking.com

 

Za to, da ti nekomu oddaš svoj flet je pa airbnb. In tvoj flet je vse kar spada zraven, valda ne puščaš rjavih gat na tleh, ampak nekje pa so, pač oprane. 

 

Ker meni gre na kurac lih to, da je zdej oboje ratalo skor isto, booking in airbnb. Imaš nek apartma ki se pojavlja na obeh platformah, večina "stanovanj" na airbnbju niso več stanovanja ampak apartmaji, kaj je torej smisel? :D 

 

edit: me je pimp prehitel, nisem prebral topicka do konca ampak what she said

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka
kemik reče pred 1 minuto:

 

Popravi me če se motim, ampak a ni blo v štartu, nekoč daleč, lih to bistvo airbnbja? Za apartmaje, torej stavbe namenjene turizmu, imaš recimo booking.com

 

Za to, da ti nekomu oddaš svoj flet je pa airbnb. In tvoj flet je vse kar spada zraven, valda ne puščaš rjavih gat na tleh, ampak nekje pa so, pač oprane. 

 

Ker meni gre na kurac lih to, da je zdej oboje ratalo skor isto, booking in airbnb. Imaš nek apartma ki se pojavlja na obeh platformah, večina "stanovanj" na airbnbju niso več stanovanja ampak apartmaji, kaj je torej smisel? :D 

Ja sej to, nehotelski  real life flat je bil dodatna izkušnja. Šel si nekam v novo kulturo in ne samo, da si vidu kako izgleda mesto, vidu si tudi kako ima folk doma opremljeno stanovanje.

Povezava do prispevka

Meni se je to vedno zdela dobra ideja, pa nikoli nisem rad stikal po fletu od drugih. Zdej ko je vse isto (airbnb in booking) mi je pa totalno mimo, ker je airbnb ubistbu samo neka bližnjica ki je bila dolgo časa slabše regulirana. 

 

Tako da če dejč hoče oddat svoje stanovanje go for it, to je duh airbnbja, ne pa prijavljanje in teženje airbnbju pizda. :D 

 

Povezava do prispevka

Pol pa sem zgleda imel sam drugačne izkušnje. Moje airbnb izkušnje so bile, da je to stvar enaka bookingu, samo malo manj regulirana. Airbnb sem prvič uporabil leta 2017, se mi zdi. Če je dejansko to norma, da daš svoj flet brez adaptacij, potem so moje izkušnje izjema in jemljem komentarje nazaj

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 3 minutami:

Pol pa sem zgleda imel sam drugačne izkušnje. Moje airbnb izkušnje so bile, da je to stvar enaka bookingu, samo malo manj regulirana. Airbnb sem prvič uporabil leta 2017, se mi zdi. Če je dejansko to norma, da daš svoj flet brez adaptacij, potem so moje izkušnje izjema in jemljem komentarje nazaj

 

2x v Zagrebu, k sem govoril z lastnikom.  Vzel kredit, kupu večji flat, se preselil tja, starega začel oddajat :D

kredit pokrit, i još ima gasa

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka

To ni norma, tako se je airbnb začel in to je bilo bistvo airbnbja in je bila carska ideja. 

 

Zdej je pa kot praviš isto kot booking.com v 90% primerih, torej namesto da gledaš en app moraš dva, pol pa videvaš iste apartmaje povsod. Lahko pa seveda še vedno daš gor svoj flat (ki mora ustrezat določenim standardom) medtem ko tebe ni doma, če hočeš. 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka
kemik reče pred 11 minutami:

Meni se je to vedno zdela dobra ideja, pa nikoli nisem rad stikal po fletu od drugih. Zdej ko je vse isto (airbnb in booking) mi je pa totalno mimo, ker je airbnb ubistbu samo neka bližnjica ki je bila dolgo časa slabše regulirana. 

 

Tako da če dejč hoče oddat svoje stanovanje go for it, to je duh airbnbja, ne pa prijavljanje in teženje airbnbju pizda. :D 

 

Jaz pa obožujem gledat stanovanja drugih ljudi, včasih če se le da gledam če so kaka odprta vrata al se vidi čez okno, da gledam ljudem v stanovanja, da vidim kako imajo opremljeno.

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 1 minuto:

Jaz pa obožujem gledat stanovanja drugih ljudi, včasih če se le da gledam če so kaka odprta vrata al se vidi čez okno, da gledam ljudem v stanovanja, da vidim kako imajo opremljeno.

 

Dobro ubistvu js isto :D

Alpa ko hodim po šiški gledam kaj folk gleda po TVju v prvih nadstropjih in si mislim fak keri luzerji zunej sonce on gleda skoke v nedeljo ob enih. 

Povezava do prispevka

Jest sem enkrat spal tko v eni bajti v Bosni. Greva z ženo v Bosno in tko kje bova, rabila sva nekje prespat, k sva šla naprej in gledam en največj faking hotel huge, sred Bosne v največji vukojebini od mesta ni... 

Prideva na recepcijo, a lahko eno sobo za prespat. Sam prav model nimamo, hotel poln. Ga gledam, kako je lahko pol tak huge hotel sred Bosne, evo sliko, ampak tukaj zgleda proper takrat je bil bolj haunted..., verjetno ni bil obnovljen al pa kej, ...

image.thumb.png.3eb2d444ba32bc381ae603dc507517a5.png

 

 

Uglavnem in pol itak greva v eno kafano, tm kelanrju pojamrava, da ni nikjer za prespat, pa prav on lahko jest vprašam sosedo, ona neki daje. Itak sva rabla za spat, in una tko ja valda dej 10€, jup 10€ za eno noč, ampak to sva spala kr v njeni spalnici, nabasana z osebnimi stvarmi, meanwhile k je bla ona doma. In zjutraj tko vstanem, da grem na WC scat in sem moral it po hodniku mimo kuhinje ves zaliman in tko v kuhinji valda Bosna, tko pol vasi že pijejo kafo i rakuju in zakajen vse in tko me pogledajo vsi in tko 15 folka, "Dobro jutro!" :)

 

Men ni da bi spal pri nekov v njegovem flatu ni bi dal svojega nikoli :)

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 7 minutami:

Dejch lifehack, kaj pa ce pac redno oddajas prek airbnbja stanovanje pa pac zivis normalno notr. Mogoc jim se kak zajtrk skuhas, zvecer pa skp kartate al pa playstation igrate. Eno turbomaximus napihljivo blazino v en kot zate pa je

ma moj flat sm preoredil da je to nemogoče. realno povedano.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 16 minutami:

Pol pa sem zgleda imel sam drugačne izkušnje. Moje airbnb izkušnje so bile, da je to stvar enaka bookingu, samo malo manj regulirana. Airbnb sem prvič uporabil leta 2017, se mi zdi. Če je dejansko to norma, da daš svoj flet brez adaptacij, potem so moje izkušnje izjema in jemljem komentarje nazaj

Če se ne motim v je idejni zasnovi bila celo menjava stanovanja. Torej ti greš nekam na dopust in se z meniš z nekom iz tistega mesta, ki gre ravno takrat na dopust, da greš ti v njegov flet on pa v tvojga. Pol je prešlo v to, da ni blo menjave flet za flet ampak enostavno plačilo in takrat si hodu folku domov v stanovanja, kar je bla dodatna turistična izkušnja.

Povezava do prispevka

Prvo heretik kar treba narest, je to, da govorimo o stvareh o katerih imamo dejanske izkušnje. Ne morš kr uletet, in razvaljivat, obenem pa ne veš kje točno  stvari stojijo. Ko veš to lahko maš mnenje, do tega momenta, ko nimaš, pač ne morš. Ker kle si ga parkrat kompletno usral, ker sploh nis vedu kako stvari stojijo in te tud verjetno niso zanimale, saj se niso dotikale tvojega bubla v katerem živiš. Jaz mislim, da celo misliš dobro, sam ko usekaš neki tko na blef, delaš v bistvu škodo, ker ne veš kako je folku v katerem je folk dnevno. Potem pa imaš tiste prjave, ko hočeš popraviti, ne veš pa točno kaj bi želel, ker nis niti vedu od začetka o čem govoriš. 

uredilo bitje Dejch
Povezava do prispevka
Dejch reče pred 2 minutama:

Prvo heretik kar treba narest, je to, da govorimo o stvareh o katerih imamo dejanske izkušnje. Ne morš kr uletet, in razvaljivat, obenem pa ne veš kaj točno kje je stvari stojijo. Ko veš to lahko maš mnenje, do tega momenta, ko nimaš, pač ne morš. Ker kle si ga parkrat kompletno usral, ker sploh nis vedu kako stvari stojijo in te tud verjetno niso zanimale, saj se niso dotikale tvojega bubla v katerem živiš. Jaz mislim, da celo misliš dobro, sam ko usekaš neki tko na blef, delaš v bistvu škodo, ker ne veš kako je folku v katerem je folk dnevno. Potem pa imaš tiste prjave, ko hočeš popraviti, ne veš pa točno kaj bi želel, ker nis niti vedu od začetka o čem govoriš. 

Škoda da nisi izkoristu šanske ko je bil Hawking še živ, da bi mu poslal mail naj neha pametovat o črnih luknjah ker nima real life izkušenj z njimi iz prve roke

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče Pravkar:

Škoda da nisi izkoristu šanske ko je bil Hawking še živ, da bi mu poslal mail naj neha pametovat o črnih luknjah ker nima real life izkušenj z njimi iz prve roke

Stari mi2 ne govoriva o vesolju, mi2 govoriva o RL. Ne morš ti iz kavča spremenit trenutnega stanja, vse kar lahk narediš, da se odločiš, a boš reševal problem al ne. 

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 1 minuto:

Zdej trenutno se nahajmo v rl vesolju dejch.

Ne model. Jaz sem ti povedal kako je blo v RL, ti si pa začel uletavat iz kavča kako bi moglo bit. Če bi tko delal bi zdaj bil brez joba, s krepkimi dolgi ampak bi forumu pametoval kako ni fer. Ne gre to tko. 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

Jest sem enkrat spal tko v eni bajti v Bosni. Greva z ženo v Bosno in tko kje bova, rabila sva nekje prespat, k sva šla naprej in gledam en največj faking hotel huge, sred Bosne v največji vukojebini od mesta ni... 

Prideva na recepcijo, a lahko eno sobo za prespat. Sam prav model nimamo, hotel poln. Ga gledam, kako je lahko pol tak huge hotel sred Bosne, evo sliko, ampak tukaj zgleda proper takrat je bil bolj haunted..., verjetno ni bil obnovljen al pa kej, ...

image.thumb.png.3eb2d444ba32bc381ae603dc507517a5.png

 

 

Uglavnem in pol itak greva v eno kafano, tm kelanrju pojamrava, da ni nikjer za prespat, pa prav on lahko jest vprašam sosedo, ona neki daje. Itak sva rabla za spat, in una tko ja valda dej 10€, jup 10€ za eno noč, ampak to sva spala kr v njeni spalnici, nabasana z osebnimi stvarmi, meanwhile k je bla ona doma. In zjutraj tko vstanem, da grem na WC scat in sem moral it po hodniku mimo kuhinje ves zaliman in tko v kuhinji valda Bosna, tko pol vasi že pijejo kafo i rakuju in zakajen vse in tko me pogledajo vsi in tko 15 folka, "Dobro jutro!" :)

 

Men ni da bi spal pri nekov v njegovem flatu ni bi dal svojega nikoli :)

tale hotel v Teslicu so ene najvecje smeti

bla lani v njem

slika je zavajujoca

bruhal se mi je od necistoce

nikad vise

a hotel poln 60+ letnikov iz Slovenije

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 3 urami:

Kolega, to bom ponavljal do smrti 

 

Ajde, kater arc je potem tako kvaliteten kot Griffith flashback, da vidimo

 

Aja verjetno se ne spomniš, ker je vse tako pozabljivo :( 

ok, mogoč ni na istem nivoju ker GA je res pri vrhu

samo "ful pade" je pa tut totalno napačen opis

 

res sem dolgo nazaj bral, samo convicion ark, sploh lost children, milelnium falcon, men ma res zapomnljive stvari

tako da ne vem kaj bluzite s tem padcem kvalitete, ker če je GA 10/10, pol so ostali komot 9 al pa vsaj 8/10 (za fantasio sicer pravijo da je ful slabša, sam jaz nisem bral)

Povezava do prispevka

Jaz bi še dodal, da so Berserk mange na precej priznani strani za ocenjevanje goodreads ocenjene kot ene najboljših, če ne kar najboljše ever. In to including deli po prvem animeju.

 

https://www.goodreads.com/en/book/show/52815357

 

Pač Chamir standardi. Kvalitetne stvari so smeti, potem pa random sranje (ali Witness, Tunic in podobna indy jajca) hvali v nebesa.

Povezava do prispevka

Morm se strinjat z IT strokovnjakom in unim ta drugim contrarijanom, da dejansko Berserk Manga ful dolg ne pade v kvaliteti. Najslabši arc je pomoje Fantasia (ćamac), pa je še zmer kr dobr. Miura je dokaj genij in hudo je k preigrava različne tipe Fantasya. Če pa hočeš specifično en feeling pol pa ja... Men je kul k se menja.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 3 urami:

 

je od Evite sestra eno poletje oddajala stanovanje oz. spodnji štuk hiše v LJ (2 spalnici, 1 kopalnica), k glih niso meli študentskih podnajemnikov

parkrat višji prihodki, sam se morš pa tud ubadat ja

zdej majo že precej let skos študente not

en mora poleti mačke pazit pa to :D

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 7 urami:

Na wolt se ne spoznam tok, vsekakor pa sem prepričan, da so do zdaj uspeli vse naredit po regelcih zakonodaje

 

Niso. Niso pa ničesar eksplicitno kršili. Gre za to, da je zakonodaja izredno ne dorečena in lahko počneš praktično skoraj karkoli, pa ničesar ne kršiš. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...