Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Aktivist Vanč reče pred 5 minutami:

 

Tega pa na srečo nisem rabil.

Ja ja to je nek davwk od kurca 25% in pol vsakih 5 let 5% manj.. a ce imaa stalno prebivalisce prijavljeno 2 leti je 0 lol krneki

 

V glavnem unih 2% ni panike racunak kupcu ze tako se skesira poln kurac za flat mu dodat se 2% niti ne steka tip

 

 

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 2 urama:

Ma ne 55 ni ql..more bit vsaj 60 ce mislis imet druzino.. 55 kaj je to dvosobno malo vecje... 65 je ze ql trosobno

Kvadratura je eno, ampak je tudi razpored. Moj prejšnji flat je imel 70m2, pa je imel veliko spalnico in velik prostor s k kuhinjo in dnevno sobo, to je to... Za družino neprimerno.

Povezava do prispevka

Mene davek na prodajo (ali nakup) niti ne moti toliko. Moti pa me, in to res svinjsko, 2% provizija nepremičninskemu agentu!!!

 

Zakaj? Da mi pokaže stanovanje in naredi oglas na bolhi in nepremičnine.net. In zato zdaj hoče 8000 evrov????? A se vi hecate dečki. Po naravi sem miroljuben človek, ampak tule me pa ima da bi uletel k nekomu v pisarno z gorjačo.

Povezava do prispevka

@Fegetjah veš kako je s temi agenti, kadar je biznis so kralji, kadar ga ni so pa največji scumi pod soncem. Nasproti naše pisarne je bila neka nepremičninska firma, tam od korone do 2022 so bili vsi zajebani in močni, noben sploh ni na šiht hodil, vsi v nekih mega dragih oblekah, uno res Fukam pičke .jpg. Pač nepremičnine so se prodajale same od sebe, sploh bajte, na kere imaš itak najbolj mastne provizije. Pol se je pa začel ohlajat gospodarstvo, vojna v Ukrajini, recesija, inflacija... in so kr naenkrat začel mal bolj hodit na job. Potem so par mesecev vrteli telefone ko fuknjeni, folk je od stresa tudi konkretno pil na jobu (en od prodajalcev je bil prbit 4x na teden, in to tko, zelo na proper). Nekje sredi 2023 so pa lepo samo še zaprli firmo in fuknili celoten kader na cesto, pa lep nepremičninski ,lp.

 

Tko da niti to ni tok črno-belo, kokr mogoče najprej izgleda :)

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 10 minutami:

Zakaj pa to koristiš? Sicer ne vem kako je v večjih mestih in nisem nekaj dosti prodajal... ampak v naših koncih se praktično vse proda "od ust do ust" + privat objava na nepremičnine kvečjemu. Jaz sem brez oglasa in par znancev tudi.

 

Itak da ne bom jaz tega smrduha koristil. Mi programerji te stvari znamo sami 100x bolje, kot vsi agenti v Sloveniji skupaj. Problem je ker jih imajo prodajalci in potem nočejo prodati brez njih, tebe pa silijo v podpis z njem in plačilo prašičje provizije. 


Ko sem na hrvaškem kupil vikend sem skeširal skoraj 3 jurje za 80k vredeno stanovanje za agenta. Je pa res, da je bil zraven še odvetnik, ki je vse zrihtal pa v tuji državi se vseeno ne bi igral progamerja :)

Povezava do prispevka

Kaj pa to, 3 leta nazaj k sm na morju kupil stanovanje. Tko hodš gledat flat, edini k je še ostal, celotno naselje predno je bilo sploh narejeno je bilo že prodano. Edini flat in tko ok, sm reku ma lej bmk, ajde vščeč mi je, more... Ene 2x sem šel mal dol še gledat in k sm prišel v tretjo, mi reče agent:" ej a veš kaj je, neki sm zajebal, stanovanje C3 ni to k si ti gledal, ampak ta nasproti je C3?" A štekaš hodiš gledat stanovanje, podpišeš pogodbo vse, ampak ta stanovanje ni ta hahah. Tam je šele texas...

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 minuto:

 

Itak da ne bom jaz tega smrduha koristil. Mi programerji te stvari znamo sami 100x bolje, kot vsi agenti v Sloveniji skupaj. Problem je ker jih imajo prodajalci in potem nočejo prodati brez njih, tebe pa silijo v podpis z njem in plačilo prašičje provizije. 


Ko sem na hrvaškem kupil vikend sem skeširal skoraj 3 jurje za 80k vredeno stanovanje za agenta. Je pa res, da je bil zraven še odvetnik, ki je vse zrihtal pa v tuji državi se vseeno ne bi igral progamerja :)

 

Kot programer si pač naredil pametno, da si zraven imel dobrega pravnika. To je to. 

Povezava do prispevka

Drugace za pogodbo itak mores h notarju.. za oglasevanje pa das na nepremicnine in btk

 

Sam pac malo se mores zajebavat..

 

ampak naceloma uni kupci ki cincajo samo skenslada.. to je vedno moje zlato pravilo.. uni ki so lepo tiho in ne komplicirajo so najboljsi.. uni ki se delajo pametne samo bezi model

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 2 minutama:

Drugace za pogodbo itak mores h notarju.. za oglasevanje pa das na nepremicnine in btk

 

Sam pac malo se mores zajebavat..

 

ampak naceloma uni kupci ki cincajo samo skenslada.. to je vedno moje zlato pravilo.. uni ki so lepo tiho in ne komplicirajo so najboljsi.. uni ki se delajo pametne samo bezi model

Ma ja, samo dosti folka prodaja, ker gre na drugo nepremičnino (selitev v drugo mesto, želja po več placa ...), osnovni keš zanjo pa je prodaja prve. Tako da se hočejo efektivno in hitro znebiti prve, posledično pa pač vztrajajo z ljudmi, ki cinkajo :D

Povezava do prispevka
Hernire reče Pravkar:

Ma ja, samo dosti folka prodaja, ker gre na drugo nepremičnino (selitev v drugo mesto, želja po več placa ...), osnovni keš zanjo pa je prodaja prve. Tako da se hočejo efektivno in hitro znebiti prve, posledično pa pač vztrajajo z ljudmi, ki cinkajo :D

Ja ce se ti mudi ni nikoli ql za posel oz ceno

Povezava do prispevka

To kar sem zdaj kupoval (nekje 5 mesecev lurkanja), je večina ljudi želela speedrunat prodajo, ker so se selili v večje/razkošnejše/itd. Žal trenutno trg precej dobro podpira speedrunning na strani prodajalca, ker je malo ponudbe in ljudje pač pokupijo. Če bo država kdaj res dala na trg ogromno stanovanj za neprofitne najemnine (slavnih 30.000 pa še to dvomim, da bi zaleglo) se bo mogoče ta speedrunning obrnil v prid kupca 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

Kvadratura je eno, ampak je tudi razpored. Moj prejšnji flat je imel 70m2, pa je imel veliko spalnico in velik prostor s k kuhinjo in dnevno sobo, to je to... Za družino neprimerno.

 

no ja, verjetno bi lahko eno od teh 2 sob pregradil in na koncu imel 2 spalnici.  Midva mava dobre 50m2 in če se ne dogovorimo za nakup 4-sobnega stanovanja od enih sorodnikov, bova vsaj začasno šla v tako rešitev.  Spalnico spremeniva v otroško sobo, jedilnico fukneva vn iz velike dnevne (hvalabogu imava še "šank" v kuhinji) in nekak v dnevni še urediva začasno spalnico ...

Povezava do prispevka

Tu v ZDA so mel zdaj en case na sodišču (ok še ni pravno zaključeno) , kjer so tem prašicem/lowlifom znišali provizije. Zdaj so jih gladko pobirali po 6% , kar so seveda prodajalci prenesli na višje cene nepremičnin. In če pol seveda, če si v kakem bolj spodobnem mestu, predmestju, je to hiša hitro milijonček, bolj pogosto še več, provizija pa 60.000 za eno prodajo.  
 

https://www.npr.org/2024/03/15/1238792983/realtors-commission-real-estate-housing-buyer-seller-settlement

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 6 minutami:

 

Midva mava dobre 50m2 

 

Damn respect, imata zelo visoko razvit žuželkarski čut, ki se dobro znajte v majhnem stanovanju, ali pa sta po velikosti pritlikavca. Jaz imam ene 80 kvadratov sam pa mi je fuuul premalo. Ko bo še ženska, mi je vse pod 100 m2 res isto kot da bi živel pod mostom.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 minuto:

Damn respect, imata zelo visoko razvit žuželkarski čut, ki se dobro znajte v majhnem stanovanju, ali pa sta po velikosti pritlikavca. Jaz imam ene 80 kvadratov sam pa mi je fuuul premalo. Ko bo še ženska, mi je vse pod 100 m2 res isto kot da bi živel pod mostom.

Saj to smo se že menili. Jaz sem pol življenja preživel v oversized hiši, zato mi iskreno sedejo manjši prostori, kakorkoli nenavadno se to sliši. V hiši pri starših sem imel opcijo od sredine gimnazije uporabljat spalnico+dnevno sobo+kabinet+kuhinjo/jedilnico (pač celo zgornje nadstropje, ki sva si ga prej delila z bratom, potem se je odselil). Lih dva meseca sem imel tako razporejeno, pol sem pa elemente iz dnevne prinesel v kuhinjo/jedilnico in pol nadstropja dobesedno nehal uporabljat

 

Sploh ne vem, kaj bi imel še tam. Jaz rabim plac za 85 inčen TV, udoben kavč, svojih 500 knjig, 100 igric in mizo za komp. Drugih stvari nimam in jih niti nimam namena imet. Zdaj v novem stanovanju bova imela z žensko v kabinetu workplace, če bo sreča in bo otrok, bova workplace dala v dnevno in v kabinet otroka (oziroma bova naredila tam pograd, če bosta dva otroka). Če bodo trije otroki, kar verjetno ne bodo, bom začel razmišljat o ekspanziji v večje stanovanje :D 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 17 minutami:

 

Damn respect, imata zelo visoko razvit žuželkarski čut, ki se dobro znajte v majhnem stanovanju, ali pa sta po velikosti pritlikavca. Jaz imam ene 80 kvadratov sam pa mi je fuuul premalo. Ko bo še ženska, mi je vse pod 100 m2 res isto kot da bi živel pod mostom.

 

jah, v idealnem svetu itak maš vsaj 1 sobo več, kot je ljudi v stanovanju/hiši

sam ne živimo v idealnem svetu

vsaj najemnine nimava :D

 

Doma smo pa pred selitvo v bajto itak bli štirje v ca 70m2 2,5 sobnem.

2 leti po selitvi v bajto, sem pa itak šel na faks

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 6 minutami:

Blagor :D 

Ja, saj se zahvaljujem bogovom, da se kljub zbiralniški naravi nisem nikoli vrgel v kipce/skulpture/posterje in podobne reči, pa ne tok zaradi prostora, kot zaradi denarja XD. Plus tega da nisem hi-fi frik, to tudi reši kar ene par m2 :D:D:D 

Bom pa si nad svoj delovni kotiček dal neko relikvijo iz vsake od svojih najljubših iger, saj to sem ti že razlagal, sam še vedno se nisem odločil, kaj bi, pomoje si bom dal naredit A4 printe al neki 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 urama:

Damn respect, imata zelo visoko razvit žuželkarski čut, ki se dobro znajte v majhnem stanovanju, ali pa sta po velikosti pritlikavca. Jaz imam ene 80 kvadratov sam pa mi je fuuul premalo. Ko bo še ženska, mi je vse pod 100 m2 res isto kot da bi živel pod mostom.

Boš videl, ko boš odrasel boš čisto drugače razmišljal.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 14 urami:

Sploh ne vem, kaj bi imel še tam. Jaz rabim plac za 85 inčen TV, udoben kavč, svojih 500 knjig, 100 igric in mizo za komp. Drugih stvari nimam in jih niti nimam namena imet. Zdaj v novem stanovanju bova imela z žensko v kabinetu workplace, če bo sreča in bo otrok, bova workplace dala v dnevno in v kabinet otroka (oziroma bova naredila tam pograd, če bosta dva otroka).

 

Takoj nared, da boš vse to imel v eni sobi, v dnevni. Jest sem imel tako prej 10 let, in potem ko sem se preselil v večje stanovanje, sem rekel, končno bom imel svoj man kotiček in zdej sameva. Enostavno človek 9-10h te ni doma, si v službi, 8 spiš, potem pa še ostali fillerji, kot so kake rekreacije itd... Ugotoviš, da če si potem še tiste 2h na dan, stran od družine je nekako weird. Že samo, da si prisoten v istem prostoru, tudi če otroc gledajo igrajo TV, ti pa za kompom je drugačen filing. Je pa res, da sem to jaz, nekateri imajo lahko majhne otroke in gredo brez problema za 14 dni na službeno potovanje.

 

Hernire reče pred 14 urami:

Če bodo trije otroki, kar verjetno ne bodo, bom začel razmišljat o ekspanziji v večje stanovanje :D 

Takrat ti bo žal, kaj si parcelo prodal :)

 

Povezava do prispevka

js sem bla do selitve na svoje skos v bajti s 3 stanovanji, od kerih nobeno ni neki ful veliko (cca 45m2 k se večino časa oddaja, pa 2 po dobre 70, enega je mela babica druzga pa mi 4), sam je pa še kr ene dodatne shranjevalne površine

tbh si do zdej k mava une 4 kvadrate kleti in zlagava robo not k lego kocke nisem res mislila kolk razlike naredi sam dejstvo da maš kam za dat stvari k jih ne rabiš vsak dan

dobr da zgleda nisem podedovala preveč hrčkastih genov s svoje ženske linije k se ne bi obneslo

 

 

 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 17 urami:

Saj to smo se že menili. Jaz sem pol življenja preživel v oversized hiši, zato mi iskreno sedejo manjši prostori, kakorkoli nenavadno se to sliši. V hiši pri starših sem imel opcijo od sredine gimnazije uporabljat spalnico+dnevno sobo+kabinet+kuhinjo/jedilnico (pač celo zgornje nadstropje, ki sva si ga prej delila z bratom, potem se je odselil). Lih dva meseca sem imel tako razporejeno, pol sem pa elemente iz dnevne prinesel v kuhinjo/jedilnico in pol nadstropja dobesedno nehal uporabljat

 

Sploh ne vem, kaj bi imel še tam. Jaz rabim plac za 85 inčen TV, udoben kavč, svojih 500 knjig, 100 igric in mizo za komp. Drugih stvari nimam in jih niti nimam namena imet. Zdaj v novem stanovanju bova imela z žensko v kabinetu workplace, če bo sreča in bo otrok, bova workplace dala v dnevno in v kabinet otroka (oziroma bova naredila tam pograd, če bosta dva otroka). Če bodo trije otroki, kar verjetno ne bodo, bom začel razmišljat o ekspanziji v večje stanovanje :D 

 

V kakšnem lala svetu pa ti živiš lol :D 60 kvadratov štirje ljudje pa misliš da boš mel not še 500 knjig, 100 igric pa mizo za komp hahahaha. Sam tko ti bom reku uživi ta čas ko bosta še sama.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...