Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Dejch reče pred 22 urami:

Zanima me za dve mnenji o dveh igrcah. MGSV in Mass Effect Andromeda? MGS3 mi je bil všeč, 2ka in 4ka pač ne. Mi bo 5ka všeč? ME trilogija mi je bla huda, mi bo Andromeda tudi?

Andromeda je cist ok. Jaz sem užival isto ko pr trilogiji. Pa tud zgodba ma skor isti point. 

Povezava do prispevka

Nisem reku da ne bi cutil ne bi pa zgubljal spanja zarad tega. Vsaj pomoje, valda ne morem vedet kako bi blo, sam glede na to da me, ko je mene avto pocil, ni kaj dosti morilo razn da sem bolj previdno vozil kolo, bi si upal trdit da tut v obratnem scenariju ne bi bl odoat drugace. Vsaj dokler nisem jaz tisti ki je naredu napako, jasno. 

Povezava do prispevka

Stopnja empatije = 0

 

ne razumem pa, zakaj bi bilo to neki slabega, meni isto ne bi morilo, če nekoga snel in ne bi bil jaz kriv. Pač jebi ga, odgovarjamo za svoje napake in ne vem kaj točno imam jaz zraven, če se mi nekdo vrže pod avto, ki ga vozim po pravilih.

Povezava do prispevka

Ja ma pizda, ce gledas staro postrani oz jo vidis na 100m da trobi.. in se nalasc ne umaknes.. mislim sej se ne rabis umaknit.. kazensko ne bos odgovarjal.. samo da jo pol zgazi avtobus ker je sla na cesto in ti bi se lahko umaknil pa se nisi iz nekega ponosa

 

To je podobno kot ce bi lahko nekomu pomagal pa mu nisi, ker si se usral in je umrl npr.. sej mu ne rabis.. samo...

 

Sej ni da te bojo tlacle more.. sam jebiga.. spremljalo te bo cel lajf po malem, dokler ne bos postal dementen pac... mislim spremljalo, tu pa tam se bos spomnil pod tusem al preden bos sow spat al v trgovini v vrsti, da lahko bi pa nisi in da si bil smrad al supak.. sam jebiga tako je.. in bos razmisljal svoje stvari naprej..

 

Ni da ne bos mogu spat al imel depro.. mogoce prvi drugi dan malo... ma pol potlacis sam nikoli zares ne pozabis, ti ostane v podzavesti in vpliva na samopodobo dolgorocno.. pa sploh se ne zavedas

 

Ampak glej.. smo samo ljudje.. noben ni popoln.. ce se zavedas ali ne, ce si priznas ali ne, delas napake jebiga tako je, tako se baje ucimo.. je pa res da bolj te pece vest vecja vrjetnost je, da napak ne bos ponavljal in imel boljso samopdobo oz smozavest oz whatever bos lazje spal, tako se rece pac

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka

Mislim, da si prevelik optimist :D Lepo je razmišljat, da človeka celo življenje spremlja taka stvar in je zaradi tega boljše za posameznika, da odreagira na prijaznejši način. Realnost pa je prej taka, da se večini jebe za sočloveka in pozabijo na ta dogodek v roku 1 meseca. Določeni pa seveda razmišljamo o tem še mnogo let po tem, niso pa vsi taki.

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 8 urami:

Stopnja empatije = 0

 

ne razumem pa, zakaj bi bilo to neki slabega, meni isto ne bi morilo, če nekoga snel in ne bi bil jaz kriv. Pač jebi ga, odgovarjamo za svoje napake in ne vem kaj točno imam jaz zraven, če se mi nekdo vrže pod avto, ki ga vozim po pravilih.

Meni je pa to popolnoma nerazumljivo. Razumem da stopnja empatije stalno pada, samo da ti je popolnoma vseeno za sočloveka, to mi je pa v bistvu grozno. Kaj tudi če nekdo pade na ledu ali kaj takega, greš mimo? Saj je konec koncev njegova napaka, da ni imel derez gor?

Povezava do prispevka

Jaz zagovarjam sistem, da vsak odgovarja za svoje slabe odločitve. Saj bi mu pomagal, sam ne bi pa izgubljal spanca zaradi tega, prva pomoč mi je tist bare minimum, naprej me pa iskreno ne zanima. Enako delujem kadar sam sprejemam odločitve, če se odločim tečt po prepadnem območju in padem dol, ne pričakujem od nobenega, da bo izgubljal noči zaradi mene, plačam za neumne odločitve in ne mi z nesreča itd, faktor moraš zmeraj vštet pri sprejemanju odločitev, tudi če prečkaš železniške tire in ravno takrat padeš v nezavest, vkalkuliraj vse možnosti pri sprejemanju odločitev in sprejmi posledice.

Povezava do prispevka

Ne vem od kje vi te trditve najdete. Ni mi vseeno za socloveka, valda bi pomagal, klical resilce, karkoli ze. Sam to se vedno ne pomeni da se moram sekirat ker je en bumbar skocil v moj avto, na to nimam vpliva. Sekiral oz jezen bi bil ce bi nesreca nastala zarad moje krivde. 
Vidu sem ze kako je avto cloveka zbil da je tip poletel 2m v luft in sem takoj skocil pomagat in klical resilce, ker sem bil pac zraven. Tip je 2 dni kasneje umrl, res bedno. Sam ne bom se pa zarad tega sekiral ker se je dogodek zgodil ne da bi mogel vplivat nanj. Kaj mi pomaga ce zdej 2 tedna ne spim pa razmisljam o temu. 

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 7 urami:

Ja ma pizda, ce gledas staro postrani oz jo vidis na 100m da trobi.. in se nalasc ne umaknes.. mislim sej se ne rabis umaknit.. kazensko ne bos odgovarjal.. samo da jo pol zgazi avtobus ker je sla na cesto in ti bi se lahko umaknil pa se nisi iz nekega ponosa

al pa kaj ostane od tega ponosa če gre ženska direkt vate in maš pol kej zlomljeno

ful koristi iz vsega skupi, res

 

Povezava do prispevka

Kaj je pa narobe s preverjeno tradicijo? Umakneš se, da se nihče ne poškoduje, ker to je the right thing to do. Ampak ker ni šans, da bo kučka prekleta "zmagala" interakcijo, zato ji je treba na najbolj žaljiv način možen v dani situaciji jebat mater. Jezus si ni izmislil balkanskih kletvic, da bojo neuporabljene ležale naokol. 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 2 urama:

Kaj mi pomaga ce zdej 2 tedna ne spim pa razmisljam o temu. 

Nič ti ne pomaga, saj zato sem napisal, da si pomoje na boljšem kot jaz, ki bi potem glodal to v glavi dva tedna :D 

 

Anyhow, sem slučajno kliknil na Zarafov zapor v Troli, ta tema še kar traja :avadodo: Model Okult fura celi cajt neke debate z Zarafom

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 3 urami:

Jaz zagovarjam sistem, da vsak odgovarja za svoje slabe odločitve. Saj bi mu pomagal, sam ne bi pa izgubljal spanca zaradi tega, prva pomoč mi je tist bare minimum, naprej me pa iskreno ne zanima. Enako delujem kadar sam sprejemam odločitve, če se odločim tečt po prepadnem območju in padem dol, ne pričakujem od nobenega, da bo izgubljal noči zaradi mene, plačam za neumne odločitve in ne mi z nesreča itd, faktor moraš zmeraj vštet pri sprejemanju odločitev, tudi če prečkaš železniške tire in ravno takrat padeš v nezavest, vkalkuliraj vse možnosti pri sprejemanju odločitev in sprejmi posledice.

Torej ljudje smo racionalni stroji praviš, ki z razumom zlahka regulirajo svoja občutja glede zadev v svojem življenju?

Povezava do prispevka

Če si odvetnik za kazensko pravo moraš biti kar psihično grajen. Ne predstavljam si kako bi mehkužci v tej temi, ki jih že ena avtomobilska nesreča čisto zjebe, lahko zagovarjali morilce, posiljevalce in goljufe, ter jih pri tem poskušali rešiti pred zaporom za denar:D

Povezava do prispevka
Arey reče pred 3 urami:

Sam ne bom se pa zarad tega sekiral ker se je dogodek zgodil ne da bi mogel vplivat nanj. Kaj mi pomaga ce zdej 2 tedna ne spim pa razmisljam o temu. 

 

meni je samo nor koncept da 

a) si prepričan da te ne bi mučilo

b) si prepričan, da je to neki kar se lahko kar odločiš, kontroliraš

 

zdej al si malo edgy, al pa malo sociopat, ni da je ful drugih opcij :/ 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...