Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

@tomazek Zato ker bi to bla tvoja služba? Kar lasje mi grejo pokonci, ko to poslušam. Zato ker so oni kriminalci je ok, če si ti tudi? Nikakor ne razumem te logike oni tudi kradejo, al pa oni še bolj kradejo. Vsi ki kradejo v zapor! Da se končno rešimo te krvosesne golazni. Zato ker mamo take idiote na oblasti pa gre vse v kurac, krivo smo pa mi, ker jih volimo al pa gremo skozi življenje z mišljenjem da se itak nebo nič spremqenilo.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 49 minutami:

 

Z žensko, ki nikoli ni imela nobenih izkušenj z vodenjem držav in obvladanjem poznavanja političnih načel, principov in sistemov...pa res nem razpravljal o politiki. Ti si avtomatski v skupini 80% populacije, ki je namenjena, da se ji vlada in ne v drugi, ki je za to da vlada in soodloča o tem.

 

za take papke kot si sam je najbolj primeren despotski vladar, ki je svojo oblast dobil z dedovanjem naziva in za vsak javno izrazen stajerizem, naslovniku odseka glavo.

 

Povezava do prispevka
lizz reče pred 3 minutami:

za take papke kot si sam je najbolj primeren despotski vladar, ki je svojo oblast dobil z dedovanjem naziva in za vsak javno izrazen stajerizem, naslovniku odseka glavo.

Jaz mam tebe tudi rad... ampak ne razumem zakaj se spet mešaš v debate na katere se ne razumeš in nimaš nobene fomralne podlage. Bom še tretjič ponovil, jaz se tudi ne mešam v posel zgodovinarjem, zdravnikom, geologom... ;)

 

Na tisti del, ki sem ti ga zapisal, pa dejansko vem, da imaš nekaj pojma o njem... pa ne reagiraš...hmmm... Zaradi takih, ki se stroki mešajo v posel smo v takem kurcu kot smo.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 10 minutami:

Jaz mam tebe tudi rad... ampak ne razumem zakaj se spet mešaš v debate na katere se ne razumeš in nimaš nobene fomralne podlage. Bom še tretjič ponovil, jaz se tudi ne mešam v posel zgodovinarjem, zdravnikom, geologom... ;)

 

Na tisti del, ki sem ti ga zapisal, pa dejansko vem, da imaš nekaj pojma o njem... pa ne reagiraš...hmmm... Zaradi takih, ki se stroki mešajo v posel smo v takem kurcu kot smo.

Ce se ne "mesas v posel z zgodovinarjem", zakaj potem navajas teze iz podrocja, ki ga obravnava politicna zgodovina?

ker principi in sistemi pasejo tudi sem

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 54 minutami:

Itak, zgleda tudi ti mene nisi razumel. Če bi jaz bil v politiki bi tudi mel interes poskrbet za sebe, pol za svoj krog ljudi, pol pa še za somišljenike, če kaj ostane. Zakaj bi skrbel za tiste, ki me ne podpirajo, me sovražijo ali tiste skupine, ki se mi gnusijo? Ker sem dkaj hitro skapčal, da je politika prasica sem se ji izognil kasneje.

 

Zdaj pa se že meni več ne ljubi o politiki v gostilni, tako končujem na tem mestu. @KE RIT kje hodiš, da bi nas že prej nateral v kurac? :D

Jočem v kotu, ker sem ugotovil, da je bil ponedeljek za dostavo naslednji, ne današnji. Čisto sem spregledal datum lol XDD

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 13 minutami:

Točno. Nekaj služba, ostalo pa adventure time :) 

Jaz sem si po dolgem času tudi drznil posneti eno pikslasto avanturo: Thimbleweed Park :D Malo bom se probal navadit na te pikslaste, če že novih ni. Imam pa tudi še Remothered: Broken Porcelain in Neighbours Back from Hell... Upam, da me nekaj potegne notri v teh dneh ;) Če ne bom moral naprej brskat.

 

lizz reče pred 19 minutami:

Ce se ne "mesas v posel z zgodovinarjem", zakaj potem navajas teze iz podrocja, ki ga obravnava politicna zgodovina?

Me veseli, da si vprašala. Mešam se samo v tistem delu, ki sem se ga učil tokom formalnega izobraževanja in je povezan s politiko in ureditvami. O ostalem nimam dosti pojma, čeprav sem imel rad zgodovino v srednji šoli, ne vem pa tolko, da bi lahko pamet solil komurkoli o kakih dejstvih.

 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

 

 

Me veseli, da si vprašala. Mešam se samo v tistem delu, ki sem se ga učil tokom formalnega izobraževanja in je povezan s politiko in ureditvami. O ostalem nimam dosti pojma, čeprav sem imel rad zgodovino v srednji šoli, ne vem pa tolko, da bi lahko pamet solil komurkoli o kakih dejstvih.

 

in o katerih ureditvah si se ti (belim) tokom formalnega izobrazevanja ucil?

 

Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče Pravkar:

Tomazek, zakaj pa si ti tak hater pixel iger? Za Galkota razumem, da jih ni maral, dokler je bil bogat poslovnež in ni rabil nekih revniških igric, ti pa si iz osrčja slovenske revščine in teškega življenja, bi ja moral cenit to grafiko

Ma saj ni tak hudo... malo pretiravam, ko to omenjam. Res mi nekako ne sede veš ta slog. Saj pri enih gre in mi je kul, pri enih igrah pa mi je res grd. Močno me moti tudi spomin na stare cajte, ko se mi je dogajalo točno to kar en uporabnik zdaj opisuje v drugi temi, da si moral prav po piklih klikati, da si slučajno naletel na nekaj... za kar sploh nisi vedel kaj je. In sem se kasneje z moderno grafiko navadil, da so predmeti razpoznavni. Drugače pa ni tak hudo kot to tukaj oznanjam. Bom sedaj probal teh par zadev o katerih ste se menili preigrati.

Povezava do prispevka
lizz reče pred 1 minuto:

in o katerih ureditvah si se ti (belim) tokom formalnega izobrazevanja ucil?

Zgodovina tu sploh ni relevantna in ne vem kje vidiš, da sem jaz pametoval o čem zgodovinskem. Seveda smo se na politologiji učili o vseh možnih političnih ureditvah, ki jih poznamo. A ni to logično? Pa rekel sem že, da se tuklaj več ne bom menil o politiki... pa tebi tudi nanizal par relevantnih vprašanj za pogovor s tabo, ki jih gladko ignoriraš...

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 22 minutami:

Ma saj ni tak hudo... malo pretiravam, ko to omenjam. Res mi nekako ne sede veš ta slog. Saj pri enih gre in mi je kul, pri enih igrah pa mi je res grd. Močno me moti tudi spomin na stare cajte, ko se mi je dogajalo točno to kar en uporabnik zdaj opisuje v drugi temi, da si moral prav po piklih klikati, da si slučajno naletel na nekaj... za kar sploh nisi vedel kaj je. In sem se kasneje z moderno grafiko navadil, da so predmeti razpoznavni. Drugače pa ni tak hudo kot to tukaj oznanjam. Bom sedaj probal teh par zadev o katerih ste se menili preigrati.


Pixel hunting je v bistvu odvisen od igre do igre. Torej od samih avtorjev... Nekje ga je preveč, spet drugje ravno prav, nekje pa ga sploh ni. Načeloma pri vseh dobrih pixel-art igrah to ni tak problem, ker so zadeve dokaj vidne (izstopajo) in je zraven še kak hint (na primer mičken "glittering" piklsa ob vstopu na sceno in podobno). Je pa res, da v kakšnih zadevah pixel hunt izpade butast in res nadležen in začneš pogrešati tipko, ki prikaže vse hot-spote na sceni, kot je to značilno za novejše igre ... 

Sicer pa, nekaj pixel-huntinga, vsaj zame, mora biti. Kot nek Sherlock Holmes si ne predstavljam, da bi kar našel svetleč ključ sredi sobe, ampak se moram malce potruditi z iskanjem. Ali? :)

Dočim, čisto drugi, ampak podoben primer je "sound-hounting". Oz. voice-hounting ali kakorkoli že. @tomazek, skoraj 100% da ti ne bi prišel skozi eno dotično sceno v The Last Door igri, kjer moraš s premikanjem lika povzročiti dovolj očitnih zvokov, da oseba v sobi končno spregovori. Kurzor ne pokaže nobenega napisa, zgolj poslušaš tiste mičkene zvokce, ko hodiš sem in tja. Meni je bil to zelo dober element (je pa vezano na samo zgodbo in na bolezen dotične osebe na sceni). Kulsko v glavnem. Čeprav vem, da je to rešitev kar težko ugotoviti. Ampak hej, zato imamo adventure games žanr. ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Zgodovina tu sploh ni relevantna in ne vem kje vidiš, da sem jaz pametoval o čem zgodovinskem. Seveda smo se na politologiji učili o vseh možnih političnih ureditvah, ki jih poznamo. A ni to logično? Pa rekel sem že, da se tuklaj več ne bom menil o politiki... pa tebi tudi nanizal par relevantnih vprašanj za pogovor s tabo, ki jih gladko ignoriraš...

hm...

Ce zgodovina ni relevantna, kaj potem dandansnji efdevejevec poslusa pri tehle predmetih:

- Teorije demokracije

- Temelji sodobnega sveta

- Zgodovina politicnih idej

-  Antropologija postoscializma

- Genealogija drzavljanstva

- Zgodovina socialne in politicne misli 

(pa sem samo take nastela, kateri ze samo ime predmeta aludira na pogled v preteklost)

Hm, glej glej, v drugem letniku se efdevejevec uci Politicne filozofije. Tega verjetno v za casa tvojega studija ni bilo, a ne?

Povezava do prispevka

Pol faksa sem itak prešvinglal, učil sem se samo manipulacije z ljudmi, zaradi česar sem tudi šel sploh na ta faks... tistimi 80% o katerih cel čas govorim.

 

Drugače pa po moje imaš predmetnike na netu in lahko pogledaš, če te tako zanima in bi se rada poglobila v to. Čeprav ti svetujem, da se posvetiš odgovorm na drug sklop vprašanj ;) Saj vem, da se neš, ampak to te daje v tistih 80% o katerih sem govoril :D

 

Zdaj pa res končujem s politiko. Joj kaki lejmer sem, ker mi je odsadno in nekaj pišem nerelevantim osebkom hehe...S trgovci razpredam o politiki my dear lord. As low as I can fall.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 10 minutami:

Pixel hunting je v bistvu odvisen od igre do igre. Torej od samih avtorjev... Nekje ga je preveč, spet drugje ravno prav, nekje pa ga sploh ni. Načeloma pri vseh dobrih pixel-art igrah to ni tak problem, ker so zadeve dokaj vidne (izstopajo) in je zraven še kak hint (na primer mičken "glittering" piklsa ob vstopu na sceno in podobno). Je pa res, da v kakšnih zadevah pixel hunt izpade butast in res nadležen in začneš pogrešati tipko, ki prikaže vse hot-spote na sceni, kot je to značilno za novejše igre ... 

Ja vem, saj zato moram najt take, ki mi bodo sedle, ker sigurno so... Mam časa na pretek za tak search :D Zdaj mam tu cel kup predlogov, ko so jih ostali uporabniki pisali tebi in Galku.

Povezava do prispevka
lizz reče Pravkar:

manipulacije z ljudmi? lol pa ti si res silc 

;) a se nisem sam že 100x deklariral za štajerskega klovna? Itak maniipulirat s takimi pezanti kot si ti in ostala raja. Zakaj je Hitler prišel tak daleč? Ker je bil vešč tega... pa še marsikdo v zgodovini, to ti je osnova curica mala...

 

Ne vem pa kam ti spadaš :D V nič dobrega sodeč po praktično vseh tvojih sogovorcih.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

;) a se nisem sam že 100x deklariral za štajerskega klovna? Itak maniipulirat s takimi pezanti kot si ti in ostala raja. Zakaj je Hitler prišel tak daleč? Ker je bil vešč tega... pa še marsikdo v zgodovini, to ti je osnova curica mala...

 

Ne vem pa kam ti spadaš :D V nič dobrega sodeč po praktično vseh tvojih sogovorcih.

Hitler ni bil noben unikum v manipulaciji ljudstva.

Bil je pa dober. 

 

 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 37 minutami:

Hej, btw, S.P.-ji, ki vas je verjetno kar nekaj na forumu: ste že oddali izjavo za MTD na eDavkih?
Pogoji so enaki kot v prvem Covid valu ...

To je trenutek ko ne vem al nej bom extra hvaležen al pa jezen k ne bom mogu molzt države ker mam višje dohodke kot lani.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

Nekaj sta zamešala. Hitler ni bil aranžer. Bil je pa recimo Gruber iz Allo Allo :) In kot že omenjeno, tudi jaz sem aranžer(ski tehnik). Ampak ne me enačit s prej omenjenima. 

Hmmm... Z Gruberjem se enačiš :D To, da zanikaš je prvi znak, da je vse res!

 

Joj Allo Allo pa bi lahko spet enkrat vsekal skozi... Komot.

 

Arey reče Pravkar:

To je trenutek ko ne vem al nej bom extra hvaležen al pa jezen k ne bom mogu molzt države ker mam višje dohodke kot lani.

 

To bodi, jaz bi tudi bil. Kaj veš kam bo šele prišla ta pizdarija.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Arey reče pred 3 minutami:

To je trenutek ko ne vem al nej bom extra hvaležen al pa jezen k ne bom mogu molzt države ker mam višje dohodke kot lani.


P**** 20% upada nimaš? Jaz sem prepračunal in imam 34% upada glede na lani (do danes). Vseeno pa lahko vložiš. Vsaj poskusi. Če boš presegel (čeprav še ne veš za recimo november..december 2020 ...) boš pa pač moral vrnit do 2022.. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...