Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Galko reče pred 2 urama:

 

menei je pa iskreno strah nuklearne vojne evo. Tistemu norcu iz Kremlja se je dokončno odpeljalo in glede na to, da vsak dan dobiva ekstra batine na mednarodnem odru - zdej čisto možno da ga bodo obtožili še vojnih zločinov v Haagu - kaj veš kaj se kuha v tisti 70-letni revanšistični tintari...

 

Tudi ne pomaga, da so kolega glasbenika, ki ima najet blokovski bunker za vaje z bandom, včeraj klicali iz Civilne zaščite Ljubljana in mu sporočili, da mora izprazniti bunker in ga počistiti, da bo "če je treba, v enem dnevu prazen in pripravljen na vselitev".

 

Wat da actual fuck.

 

Bolj kot Putinovih, te je imo lahko strah potez vseh ostalih svetovnih drekačev...Putin je še dolgo zdržal to sistematično jebanje v glavo

 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 4 urami:

To pomeni, da je nekega comfort zona, ki se je recimo oblikoval po balkanski vojni, ki je pač zaradi svoje mladosti hvala Bogu nisem doživljal, (čeprav so bila itak potem še skos nova žarišča, npr. Kosovo), nepreklicno konec.

 

Kaj bi pa lahko v Sloveniji doživljal od tiste vojne?

Sej tu smo živeli, kot da ni bilo nič...

 

Povezava do prispevka

Mene tud presenecajo vsi te napadi panike. Kot da je niso vojne na svetu ze od pamtiveka. Zdej pa ko CNN tuli NUCLEAR WAR so pa vsi pokakni. Sploh pa kdo bi se obregnu ob eno slovenijo ki ma 2 pokvarjena helikopterja pa 2 pokvarjena turbo propelerska avijona. Dobesedno kera kol drzava nas grdo pogleda Pahor ze podpisuje kapitulacijo. 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 4 urami:

... 

 

Sem mel namen napisati: pa kje ti živiš in vidim, da si na koncu omenil.

 

Meni je pač tu "naša" vojna dosti bliže. Poznam ljudi, ki so se klali s sosedi... Ki se nikoli ne bodo razumeli. Odraščali skupaj, kasneje pa se streljali med sabo

 

Pa ne me narobe razumet. Obsojam vse kar se dogaja. Amaok to imamo še vedno na pragu, ki nam je bliže. Res pa je, da niso velesile. Poznam žensko, ki je bila poročena s Slovencem in je potomka očeta Srba in mame, Hrvatice ... Ki je z družino živela v Gospiču s svojo družino z otroci in ji lasten oče, ki je bil neko vojno lice JNA ni povedal, da bojo ponoči napadli Gospic.... Ogromno sem bil po jugi neposredno po vojni, ker smo vedno imeli sorodnike, kolege, znance...tam.

 

Med vojno je pri nas tudi živela družina iz Osjeka nekaj časa. 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 24 minutami:

 

Kaj bi pa lahko v Sloveniji doživljal od tiste vojne?

Sej tu smo živeli, kot da ni bilo nič...

 


Hja, tisti teden ali dva, niti nista bila tako easy. Vsaj meni, ki stanujem čisto blizu vojašnice. Sicer sem bil še bolj ali manj mlad, ampak spomnim se, ko so tulile sirene in so se moji starši skrivali v kleti, kjer so imeli urejen zasilni "bunker" z zalogami hrane in vode. Jaz sem takrat sicer nažigal F16 sim na Amigi in se s kolegom tolažil, da to agresorja klativa dol, ampak pustimo podrobnosti... :) 
Dočim ponoči so se pa redno slišali streli in videli bliski iz bližnjega drevoreda, ker so iz vojašnice vsake toliko bežali vojaki, ki jih je potem na koncu drevoreda sprejemala SLO "delegacija", jim dala za preoblečt itd. V glavnem, meni ni bil preveč prijeten občutek.
Sploh pa  mi ni bilo prijetno, ko so JLA vojaki prodrli iz vojašnice, tank je razril celo glavno cesto pred našo bajto, vojaki pa so se skrili v zaklon točno pri naši garaži. S familijo smo jih opazovali skozi okno. So nas videli in so delovali nekam preplašeno (eden je celo z roko nakazal znak "pssst..", ampak priznam, da mi takrat res ni bilo ravno "easy" pri srcu ... Podobno kot tudi takrat, ko je en tank sprožil granato v CIVILNI blok, v eno višje nadstropje, načeloma tudi zelo blizu moje bajte. To je bilo tudi pri poročilih,

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:


Hja, tisti teden ali dva, niti nista bila tako easy. Vsaj meni, ki stanujem čisto blizu vojašnice. Sicer sem bil še bolj ali manj mlad, ampak spomnim se, ko so tulile sirene in so se moji starši skrivali v kleti, kjer so imeli urejen zasilni "bunker" z zalogami hrane in vode. Jaz sem takrat sicer nažigal F16 sim na Amigi in se s kolegom tolažil, da to agresorja klativa dol, ampak pustimo podrobnosti... :) 
Dočim ponoči so se pa redno slišali streli in videli bliski iz bližnjega drevoreda, ker so iz vojašnice vsake toliko bežali vojaki, ki jih je potem na koncu drevoreda sprejemala SLO "delegacija", jim dala za preoblečt itd. V glavnem, meni ni bil preveč prijeten občutek.
Sploh pa  mi ni bilo prijetno, ko so JLA vojaki prodrli iz vojašnice, tank je razril celo glavno cesto pred našo bajto, vojaki pa so se skrili v zaklon točno pri naši garaži. S familijo smo jih opazovali skozi okno. So nas videli in so delovali nekam preplašeno, ampak priznam, da mi takrat res ni bilo ravno "easy" pri srcu ...

 

Ja, ampak to je bilo to od vojne v Sloveniji - tiste prave grozote so nam zgledale dokaj daleč, čeprav so se dogajale ful blizu...bolj blizu mi zgledajo zdajo, ki ti novinarji delajo še večjo paniko, kot takrat.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 minuto:

 

Ja, ampak to je bilo to od vojne v Sloveniji - tiste prave grozote so nam zgledale dokaj daleč, čeprav so se dogajale ful blizu...bolj blizu mi zgledajo zdajo, ki ti novinarji delajo še večjo paniko, kot takrat.


Res je, Stipe. Poznam kar nekaj ljudi, ki so preživeli marsikaj. SLO jo je res na easy odnesla...
Novinarska panika pa je itak fuj. Zato čim manj spremljam te zadeve :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 2 minutama:

 

Sva že dva - čeprav jaz ne ravno z veseljem odgovarjam na ta vprašanja...

Ma normalno. Ampak ce ne gres z vsaj drobtino humorja v take stvari, depresija te lahko ubije. Cela familija zbezala iz Sarajeva, sosedi pobiti, zivel celo vojno 20min iz Sarajeva, gledal NATO letala med bombardiranjem, v šolo peš, nad nami pa vidis rakete. Zato pravim, brez kancka humorja ni za živet v takih okoliscinah.

  • Račka +1 2
  • Solzice 1
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 25 minutami:

 

Ja, ampak to je bilo to od vojne v Sloveniji - tiste prave grozote so nam zgledale dokaj daleč, čeprav so se dogajale ful blizu...bolj blizu mi zgledajo zdajo, ki ti novinarji delajo še večjo paniko, kot takrat.

 

Pri nas je padel prvi tankovski projektil v Sloveniji v barikado na mostu čez Dravo (v Varaždinu je bil tankovski bataljon in ni prišel pri nas čez. Jebi ga, je pa prišel v selu 10km stran) . Ravno sem bil iz šole pri babici na kosilu, ki je full blizu s pogledom na most. Foter prileti po mene in me pelje mimo vseh ostalih barikad in gremo na vikend v gorice. Haha kurc.. Pol so šele tam tanki šli skozi, ker pri nas niso prišli čez most in so 15km stran ter krenili proti avstrijski meji. 

 

No pri nas je blo res hitro fertik. Je pa pokojni foter imel čist prav že takrat. Je rekel: sine to ni nič, boš videl kako bo kri tekla v Bosni... In res je bilo tako :(

 

Morali bomo pozabiti. Enako bodo mogli Ukrajinci in Rusi. Al kaj vem kaj bo. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 1 uro:

Mene tud presenecajo vsi te napadi panike. Kot da je niso vojne na svetu ze od pamtiveka. Zdej pa ko CNN tuli NUCLEAR WAR so pa vsi pokakni. Sploh pa kdo bi se obregnu ob eno slovenijo ki ma 2 pokvarjena helikopterja pa 2 pokvarjena turbo propelerska avijona. Dobesedno kera kol drzava nas grdo pogleda Pahor ze podpisuje kapitulacijo. 

To je ena od stvari ki mene konkretno pomirijo, ga ni papka pri naših, da bi se šel neke retard full on war mode, podpišemo lepo predajo in se začnemo učit nek tuj jezik, boli me kurac iskreno sam da je mir in da ne stradamo in živimo ko podgane.

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 6 urami:

Ma normalno. Ampak ce ne gres z vsaj drobtino humorja v take stvari, depresija te lahko ubije. Cela familija zbezala iz Sarajeva, sosedi pobiti, zivel celo vojno 20min iz Sarajeva, gledal NATO letala med bombardiranjem, v šolo peš, nad nami pa vidis rakete. Zato pravim, brez kancka humorja ni za živet v takih okoliscinah.

 

Ne, itak da moraš gledat pozitivno - sej jaz vedno rečem, da sem imel srečo v nesreči, da sem imel kam prit, ker je mama živela in delala v Sloveniji in sem se potem lahko tudi normalno vpisal naprej v šolo tukaj, nisem moral skozi kolobocije - pa na koncu v bistvu zaradi vojne imam lepše življenje, kot bi me verjetno čakalo dol (čeprav kaj je lepše življenje v tem ponorelem svetu bi se lahko tudi debatiralo :D)...

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 6 urami:

Morali bomo pozabiti. Enako bodo mogli Ukrajinci in Rusi. Al kaj vem kaj bo. 

 

Jaz osebno mislim da jebiga, lahko si Ukrajina želi v EU in NATO in ne vem kaj še (in tudi valjda v idealnem svetu ima pravico do tega), samo na koncu dneva se bo treba sprijaznit, da pač Bog jim je dal zemljo zraven Rusije in to je to, tam so - kot da bi zdaj pička od mafijskega bossa se zaljubila v nekega novega tipa in hotela zbežat in začet novo življenje - lahko, ampak samo mrtva.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

Kompromis - še Rusijo sprejmemo v EU in Nato pa je zadeva rešena.

 

Fak kaka ideja. Moram jutri poslati mail na NATO v EP in Putinu ter jo predstaviti. Je prav vladimir.putin@gmail.com?

 

Nobelova nagrata here we come.

 

Oziroma pustimo Rusiji, da namesti rakete na Kubi, ZDA pa v Ukrajini - in evo nuke, ekhm, ruke... :D

 

 

 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 10 urami:

Gledam malo ta HBO Max in mi je zaenkrat res dobro, vsebin je skorajda že preveč, hehe.
Danes zvečer bom vsekakor imel maraton animejev studia Ghibli! (nisem gledal že 100 let in mi je res kul). 

 

Ampak najprej obvezno Watchmen (film in morda tudi serija), ker sem ravnokar naročil legendarni stripič (film sem sicer že gledal pred časom, ampak mi je res dober!). Aktualni screenshot ;)

 

Kaj si vzel ločeno, al imaš tudi ti že vključeno v paketu pri operaterju?

Jaz sem danes malo primerjal HBO Premium na EON aplikaciji in HBO Max - v bistvu je vsebina praktično enaka, par filmov pa mi celo ni našlo na Max (kakih 20 sem počekiral na random) :nicjasno: 

Kvaliteta slike je pa boljša na HBO Max - višji bitrate je in EON nima še 4K HDR za filme iz videoteke...tako da ajde, ni slabo za bit zastonj. :D

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 uro:

 

Jaz osebno mislim da jebiga, lahko si Ukrajina želi v EU in NATO in ne vem kaj še (in tudi valjda v idealnem svetu ima pravico do tega), samo na koncu dneva se bo treba sprijaznit, da pač Bog jim je dal zemljo zraven Rusije in to je to, tam so - kot da bi zdaj pička od mafijskega bossa se zaljubila v nekega novega tipa in hotela zbežat in začet novo življenje - lahko, ampak samo mrtva.

 

Tole je zelo na grobo povedano ampak je žal 100% res. 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 42 minutami:

Včeraj gledam Real - PSG in na sredi drugega polčasa komentator pribije, da bomo čez pol minute prešli v studio 24 ur. Sem si mislu, evo ga, to je to, zaklonišče here I come. Sam pol ni blo nič. No, ne ravno nič. Benzema je zabil hat trick.

 

Jaz sem pa včeraj bral na Russia Today o tistem gimnastičarju, ki si je dal na prsa črko Z - tip je izjavil, da je to naredil, ker so se ukrajinski sotekmovalci na tekmovanju do rusov obnašali ko do divjih svinj in pozivali, da jim prepovedo tekmovat in take in da mu ni žal, da si je dal gor in da bi spet storil isto.

Nakar kasneje naletim na članek na siolu, ki se sklicuje na to isto poročanje Russia Today in naši so napisali samo da tip ne obžaluje ničesar in da bi spet storil isto, tisti prvi del so pa elegantno izpustili. :D

Na nek način bi temu res lahko rekli medijska svoboda - novinar se je svobodno odločil kaj bo poročal in kaj ne :D :D

 

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...