Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Kolega, ki ima lokal, je bil en redkih (če ne edini) v našem malem kraju, ki je želel ufurati točeni Bevog. Par dni je nekaj ljudi to pljuckalo.... Potem je prišla korona in so morali zaprti gostilno. Smo se ob lepem vremenu zbirali par metrov stran na klopci in pili svojo pivo, saj je lokal itak bil zaprt. Rekel je naj spijemo Bevog, ker bo itak hin preden bo spet odprl lokal. Nismo... Noben od kolegov ne more tega pit. Fak... Ne predstavljam si kako bi ruknil 10-15 Bevogov, če se mi je po 3 dcl rigalo par ur po samih zeliščih iz gobca. Po moje bi umrl od muke, da se konkretno napijem tega :D

 

Na koncu se mu je sod res pokvaril. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
linuxx1337 reče pred 10 minutami:

@Galko  Štigl Weisse tale je res ena a :worship:

Drugače pa tudi meni BEVOG vrhinski :) Lahko bi edino imeli v trgovini veliko piksno za ceno male :D

Sem pa včeraj nabavil v hoferju green gold tavelke piksne. Zaenkrat se mi zelo dopade dragon slayer :)

 

aha, še en človek visoke izobrazbe, kulture in dobrega okusa !!

 

XuWpcH.jpg

Povezava do prispevka
Me3do reče pred 12 minutami:

Tak komot lahko več spiješ 

Kramah je druga zgodba :D

 

Nimam pojma katerega je imel, ker ne prenašam takih pirov in jih tako niti ne poznam :) Dejansko se mi potem par ur spahuje po njih kot bi pil ttavarico ali nekaj...

 

Razumem kake ljubitelje, da priložnostno spijejo kak kozarček za užitek, če jim to odgovarja... Da pa bi z družbo šel pit tega v večjih količinah pa mi je nepredstavljivo. Jaz sem po prvih 3dcl (ki mi je itak gazda častil), moral spiti ene 3 ali 4 Laške, da se mi je okus nevtraliziral :D Seljo pravi hehe... 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Galko reče Dne, 16. 8. 2022 at 22:55:

Jaz sem pa dokončno ratal Dante_PSP pivo megafan, evo priznam. Že od vedno mi je bilo njegovo pivo najjače cratf pivo, ampak je blo zarad cene bolj tko, za čez vikend ob kaki dobri home made pizzi pa kaka piksnica za ob filmu. Odkar je pa v Hofferju ta velika piksna 2 eur pa sam še to poka po hladilniku :D

 

Respect modelu, nenormalno dober pir dela

 

Pomoje model dela najslabši pir, ki ga je možno kupt v trgovini, pod blagovno znamko Emergency landing. Tok gnilga pira nisem pil v lajfu, pol sem ga zlil pod nič krivo jablano. Sem mel seme dvoma, da je neki z mano, pa je ženska rekla isto. Model ma pač svoj domač hmelj, ki ima dokaj specifičen hubabuba okus, in ga z velko lopato meče v kotle, poj pa kar rata rata. Konsistenca in nek planiran okus mu je tok daleč ko 6pack na trebuhu.

Povezava do prispevka

No to ni res, pivo v piksnah je praktično nepokvarljivo. Največja nevarnost za pivo je svetloba, torej bi ta piva mogla biti taka kot si jih je pivovar zamislil.  Je pa res da pri pivih z ogromno hmelja je važno da jih popiješ čimprej, saj hmelj začne izgubljati svojo aromo in okus. Zatorej je treba ipe, dipe in podobno spiti čimbolj sveže, razne belgijske triple, porterje, stoute, kakšne lambice, se pa stara. 

 

Tko kot je šimša rekel, konsistenca je zaenkrat največja težava naših pivovarjev. Večina piv na pipo na festivalih je fina, flaširana in piva v piksnah pa raje kupim kakšen malo bolj umirjen Fullersov zvarek, ker vem da bom spil proper pivo, ki bo imelo skoraj isti okus kot pivo, ki sem ga pil v njihovi pivnici. Ali pa da dam isti denar, za po možnosti manj slovenskega piva, ki mi bo ob odprtju brizgalo po dnevni,  okus pa bo enak kot šampanjec iz Eurospina. 

Povezava do prispevka

Šampanjec (ki mi je od vseh pijač najmanj všeč) so imeli tudi v Leclercu, tam nekje po 1000 € steklenica. Ničkaj ekstra oz. rečem lahko samo: "ni bilo vredno denarja". 
Lahko rečete "nije žvaka za seljaka", ampak dejansko ne razumem zakaj takšna cena. Žal nimam slike etikete, da bi lahko nevedel letnik in vrsto..

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Drgace side note, jaz sn enostavno nehal pit tota craft piva, ker mi je blo enostavno muka placevat neke premium cene za 3 deci zvarka iz vode pa malo hmelja. Ko jih jebe. 
 

Isto ko tote pederske odprte kuhinje, pa burger festi, itd… premium cene zato da zeres napol stoje z neke plastike.. ko jih jebe..

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...