Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

darksaga reče pred 32 minutami:

@ke_kit Niso vsa enaka, primerjaj recimo Laško in Union. Laško je neprimerno bolj grenko kot union in tako naprej. Tako da ... mogoče samo nisi našo pravega? :)

Sem preizkusil precej različnih piv in so mi načeloma pšenična in tista manj grenka dosti boljša, sam še vedno ne morem reči, da uživam ob pitju.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 9 minutami:

Lol, vi se tu pregovarjate o okusu dveh piv, dočim je moj kolega vsak dan zahajal v lokal, ki je nudil 550 različnih vrst piva. Faking 550! Vsak večer si je naročil 1 ali 2 in si celo delal zapiske v beležnico. (Bruselj, Belgija) 
Večkrat mi je tudi prinesel kak mešan six-pack ustekleničenih in pri milem bogu ne bi mogel izbrati favorita. 

Do 10 let nazaj v Sloveniji common folk ni pil drugega kot Lagerjev. Pol se spomnim so bli Erdingerji povsod in kasneje potem craft piri.

 

Glede piv sem zelo simple. Za žejo imam rad točeno po možnosti čim bolj vodene ala Carlsberg in podobno… but roko na srce any would do mrzel točen.

 

Za filing so mi Pale ale in Dante so dobra in zdej je dokaj normalna cena, kot je @Galko omenil Čeprav mu zamerim, da ni mogel dati nobenega popusta za mn3, vsaj brez trošarine, ddvja, ali oderuške trgovksw marže, ki jo mora dat trgovcem. But i guess je to samo čefurska mentaliteta, dej zrihtej zastonj vstopnino, namesto da bi podprl mladega podjetnika. Ne morem iz svoje kože zakaj bi se pretvarjal haha 

 

Pšeničnih pa ne morem, ker sem enkrat napil z Ersingerjem in zdej ne morem več. Tud ta Belgijska so ki tko tko…

 

Če nardim lestvico stilov:

 

SLO mainstream: Laško

SLO craft: Mali Grad, Dante

Budget šverc: Schwehat

Brezalkoholno: Erdinger, Schlossgold, union radler isotonic

Temno: Kozel, Ožujski Radler, Ginesa ne maram, ker je brez mehurčkov

Lager najboljši nasploh: Wehenstepaner al neki tazga

 

 

Povezava do prispevka
Galko reče Dne, 16. 8. 2022 at 22:55:

Jaz sem pa dokončno ratal Dante_PSP pivo megafan, evo priznam. Že od vedno mi je bilo njegovo pivo najjače cratf pivo, ampak je blo zarad cene bolj tko, za čez vikend ob kaki dobri home made pizzi pa kaka piksnica za ob filmu. Odkar je pa v Hofferju ta velika piksna 2 eur pa sam še to poka po hladilniku :D

 

Respect modelu, nenormalno dober pir dela

O katerem pivu je tu govora? Green Gold Brewing?

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 17 urami:

Lol, vi se tu pregovarjate o okusu dveh piv, dočim je moj kolega vsak dan zahajal v lokal, ki je nudil 550 različnih vrst piva. Faking 550! Vsak večer si je naročil 1 ali 2 in si celo delal zapiske v beležnico. (Bruselj, Belgija) 
Večkrat mi je tudi prinesel kak mešan six-pack ustekleničenih in pri milem bogu ne bi mogel izbrati favorita. 

ma tud če delaš zapiske še kr pozabiš, sploh k je ene 80% belgijskih pirov znotraj variacije na temo 'krepko, močno gazirano pivo z močnim okusom po kvasu'

Povezava do prispevka

Sem en dan zgrešil gostilno in vidim, da je debata o pivih :wub:

 

Meni so piva enostavno zakon! :blush: Pa ne zaradi alkohola, ampak zaradi okusa. Saj drugače na kaki fešti raje pijem dobro vino ( beri špricer :D), belo/rdeče ni važno, samo da je dobro, pa da ni sldako.

Drugače mi je pa pivo res nekaj najboljšega kar lahko spijem. Obožujem, piva z močnejšim okusom, tako da takoj povem glede  Slo scene, Union vs Laško----> Laško je zakon, Union mi je res totalno brez okusa (prevodeni) IMO. Enako ne zastopim hype nad Heineken pivom, totalno brez okusa.

 

Pa prav presrečen sem, da je trenutna razpolaga dobrih piv ( Pa to rečem dobrih za MENE, nikoli se ne kregam s kom, ki pravi, da mu je kero pivo res dobro, meni pa ni niti malo, vsak ima svoj okus, kar je tudi prav) v naših trgovinah kar ogromna. 

 

Pa če izvzamem premium/ house made dobra piva (tu mi je recimo med "lokalnimi" Bevog res res dobro z ogromno izbiro) mi  je trenutno med industrijskimi pivi tako:

 Lager piva: Staropramen ter klasika Laško

Temna piva: Tomislav :wub::w00t:

Ale pivo: tu je pa prevelka izbira , ker so mi  z večine vsa dobra :whistle:

Cheap shit pivo: Ottakringer, Puntigamer oboje, ko je v akciji v AT 

 

 

A je keri poskusil Steambrew piva z lidla? https://steam-brew.com/rs/ 

Meni so glede na ceno res res dobra. Najboljša z izbire mi je German Red

 

Ne vem pa kaj je z Laško IPA, ker se je nikjer več ne dobi, mi je drugače tudi bila precej okusna.

 

Drugače pa kot je @atomic rekel, na koncu je vse dobro, samo, da je pivo :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.jpg

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...