Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

tomazek reče Dne, 21. 10. 2022 at 16:46:

Hmmm.... zdaj sem se spomnil, da bi s tem lahko "zgaziral" čisto vino in ga za špricar tako ne bi bilo potrebno redčiti z mineralno vodo! Kar čistak z mehurčki. Damn... s tem bi lahko postal še lokalni heroj. Martinovo pred vrati.

what, ti misliš da bi kr sam gaziranje popravilo okus cheap vina?

Povezava do prispevka

Ma to je čist drugo kot v naših koncih :) Rdečega itak praktično ni razen domačih brajd. Sicer sem jaz bolj pivec piva, ko že pijem... ampak se v teh koncih daleč največ špricarjev pokonzumira. Tudi jaz, ko pijem vino, je 90% špricar vino. Buteljčna so zgolj izjema in mi sploh ne pašejo v večini... če že kje zunaj jemo in kdo v družbi pije kozarec vina, si sam naročim raje pol litra (špricar vina - suhega) in pol litra Radenske.

 

Na piknik, če se začne enkrat okrog 14-16h in se bo 2x jedlo, se na odraslega moškega nekako računa cca. kg mesa in 2-3 litre špricar vina. To vedno zmanjka (al pa blizu) :D Vsa ostala pijača večinoma ostaja, mora pa biti seveda.

 

Tak, da pri nas izraz "špricar vino" ni nobena žaljivka, ker ga večina ljudi tudi najraje pije. Je pa pri podeželskem prebivalstvu žal tudi velik problem alkoholizem. Pri enih bolj, pri drugih manj izražen. Špricar se pije redno tudi za žejo... 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 14 minutami:

Spricer je ko si 50+ in sklepi ze trpijo zarad prekomerne teze ki je najverjetneje posledica pitja hmelja in ti je dohtar reku da bi bil cajt da kej naredis zase.

 

Pa zu "putičarje" :D 3 poznam, ki pravijo, da so se mogli čist odpovedati pivu, ker jih takoj zjebe... špricare pa konkretno tankajo in jih baje ne :)

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 urama:

Tak, da pri nas izraz "špricar vino" ni nobena žaljivka, ker ga večina ljudi tudi najraje pije. Je pa pri podeželskem prebivalstvu žal tudi velik problem alkoholizem. Pri enih bolj, pri drugih manj izražen. Špricar se pije redno tudi za žejo... 

sej ni žaljivka, vsi mamo radi špricer in tud tako vino mora bit

je pa dejstvo, da gre za tip vina, ki brez radenske ni neki

kolegi na Štajerskem prav namenoma delajo zvrst tko da se najboljši špricer naredi iz nje :D

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 21 minutami:

kolegi na Štajerskem prav namenoma delajo zvrst tko da se najboljši špricer naredi iz nje :D

 

Saj to :D Zvrst sem mislil probati vtakniti v sodastream (in sta ke_kit ter atomic ubila željo po tem). In špricar se pri nas tudi pije skoraj izključno z zvrstjo (od mainstream po lokalih je največ Jeruzalemčan). Tu pa tam ima kdo slučajno čisti kaki Laški Rizling ali Šipon v ta namen... ampak kar redko.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 13 minutami:

 

Saj to :D Zvrst sem mislil probati vtakniti v sodastream (in sta ke_kit ter atomic ubila željo po tem). In špricar se pri nas tudi pije skoraj izključno z zvrstjo (od mainstream po lokalih je največ Jeruzalemčan). Tu pa tam ima kdo slučajno čisti kaki Laški Rizling ali Šipon v ta namen... ampak kar redko.

ja sam dobesedno point te specifične zvrsti je da jo razredčiš z radensko, al pa ajde Jamnico če ni drugega pri roki

če jo sam gaziraš nisi dosegel cilja

Povezava do prispevka

In a to so pol halloween partiji, kjer je folk našemljen? V Sloveniji? V srednji šoli, ko sem se nazadnje udeležil halloween partijev, se na Ptuju še ni šemilo, dočim od takrat moj halloween zgleda tako, da sem ali na potovanju, da mal poconnectam s kakšnimi podaljšanimi vikendi, ali pa da se gleda kak hororački film

 

Me zanima how long, dokler ne bodo osemletniki hodili po vasi nabirat bombonov :D 

Povezava do prispevka

Itak da so partiji, sam da jaz ne hodim tja lp :D 

 

Fak mene bo ta sodastream v grob spravil, sam še sirupe gledam na ebayu, kar vse bi imel, mountain dew zero bi imel, ginger, random znamke. btw kako veš kdaj bo bomba prazna, sam upam da ne bo to kdaj zvečer pa da ne bom prišel do nove bombice pravi čas :D 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...