Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Chenier reče pred 4 minutami:

Hip hop pa ima še vedno mega burger?

 

Seveda imajo... 500g :D Je pa zraven menija pripis, da se vse hamburgerje lahko dobi v XL velikosti za doplačilo 1,30€ se mi zdi. Jaz sem žrl štajerskega s pljesko, slanino in sirom.

 

Ne vem od kje sem imel v spominu, da se je hamburger hill kasneje enkrat spet odprl. Hot dog in najjači topli sendvič.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 1 uro:

lynch je samo vrh ledene gore psihedelije, ki jo so planirali za ta film v 70-ih

tle je par slik https://dune.fandom.com/wiki/Dune_(unreleased_film)

 


Ojoj. Casting deluje kot da gre za neko zajebancijo:

Navedek

Salvador Dalí as Shaddam IV Padishah Emperor
Amanda Lear as Princess Irulan
Orson Welles as Baron Vladimir Harkonnen
Gloria Swanson as Reverend Mother Gaius Helen Mohiam
David Carradine as Duke Leto Atreides
Geraldine Chaplin as Lady Jessica
Alain Delon as Duncan Idaho
Hervé Villechaize as Gurney Halleck
Udo Kier as Piter De Vries
Mick Jagger as Feyd-Rautha

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Chenier reče Dne, 6. 5. 2023 at 13:49:

Nisem še dosti Dune contenta konzumiral, mi je bil pa ta dokumentarec mega: https://www.imdb.com/title/tt1935156/

 

 

Saj sem vam tukaj že linkal. Če bi pogledali malo linke in konzumirali stvari, ki jih postam, bi bili bolj kulturno razgledani, imeli več energije, las na glavi in boljš bi upecavali študentke filofaksa.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 12 urami:

Razen Dalija in Jaggerja so to vsi priznani igralci. Kaj te pa moti?

 
 

Fora je, da je cast dejansko poklon umetnosti filma, glasbe in slogom, ki jih je želel reprezentirat ta Dune (Orson Welles, Dali, Mick Jagger ...)

 

Vsekakor bi šlo za naravnost nor film, ker Jodorowsky je nasploh imel odpiljene filme. Niso mi top sami po sebi, ma odpiljeni in vredni ogleda pa. Gledal sem njegov najbolj znan The Holy Mountain (1973), ki je  pomoje kar must see za vsakega ljubitelja filmov za neko splošno razgledanost, sploh ker res dobro meša "sodobno" mehiško krščansko duhovnost z okultizmom, vibei prvotnih naseljencev kontinenta in vzhodnimi religijami. Poleg tega pa sem gledal El Topo, western art film, začetnik enega mini gibanja "acid western", ki je združeval (špageti) westrne z halucigenimi drogami, znan pa je po tem, da je na screenu yolo style večino filma gol fantek, pa da ima film homoerotično kavboj tematiko before it was cool 

 

The Holy Mountain (1973) - IMDbEl Topo poster.jpg

 

Skratka res odpiljen režiser in ne dvomim, da bi bila njegova ekranizacija Dune najboljša ekranizacija, ampak pač, preveč ambiciozen projekt ga za izpeljat 

 

Tudi njegove metode so bile, no, precej nekonvencionalne

Navedek

When I wanted to do the rape scene, I explained to [Mara Lorenzio] that I was going to hit her and rape her. /.../ We had never talked to each other. I knew nothing about her. We went to the desert with two other people: the photographer and a technician. No one else. I said, 'I'm not going to rehearse. There will be only one take because it will be impossible to repeat. Roll the cameras only when I signal you to.' Then I told her, 'Pain does not hurt. Hit me.' And she hit me. I said, 'Harder.' And she started to hit me very hard, hard enough to break a rib...I ached for a week. After she had hit me long enough and hard enough to tire her, I said, 'Now it's my turn. Roll the cameras.' And I really...I really...I really raped her. And she screamed ... Then she told me that she had been raped before. You see, for me the character is frigid until El Topo rapes her. And she has an orgasm. That's why I show a stone phallus in that scene ... which spouts water. She has an orgasm. She accepts the male sex. And that's what happened to Mara in reality. She really had that problem. Fantastic scene. A very, very strong scene.

 

 

Me too anyone? :D 

Povezava do prispevka

Sem si pogledal doku že pred nekaj leti, ko je prišel ven in mi je bil res kul.

Strinjam se s tem, da je casting bil nekakšen poklon umetnosti in duhu (tedanjega) časa na splošno, ampak jaz sem se zgolj spotaknil ob to, da naj bi izbiral "za zajebancijo". Deluje mi, kot da DaCapo ni še v nobenem filmu videl nastopati znanih osebnosti, ki niso ravno izšolani igralci. Sting v Lynchevem Dune-u recimo.

 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 6 minutami:


Tak casting bi stal ohoho kilogramov melanže! 

Ajaaaa, to si mislu. Ja, to pa itak. Jodorowsky je recimo prepričal Dalija, da nastopi v filmu, pod pretvezo, da bo najbolje plačan igralec vseh časov. Da bi to lahko dosegel, se je dogovoril z njim, da ga bo plačal po minutaži. :D

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pa ta projekt bi bil dejansko nekaj najboljšega možnega. Glasba: Pink Floyd, artisti Moebius in Giger.. Ni da ni!
Zdaj, ali je res da je Hollywood "sabotiral" zadevo ali pa si je Jodorowsky zastavil praktično nerealne cilje. V vsakem primeru škoda!

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Nataša Pire Musaka ugotovila, da hors > igrice

 

Dodala je, da je pred nekaj tedni sodelovala na razpravi o različnih odvisnostih. Pri tem jo je šokiral podatek, da po analizah štiri odstotke odvisnikov od drog postane agresivnih, hkrati pa je agresivnih kar 32-odstotkov odvisnikov od računalniških iger.

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 47 minutami:

Nataša Pire Musaka ugotovila, da hors > igrice

 

Dodala je, da je pred nekaj tedni sodelovala na razpravi o različnih odvisnostih. Pri tem jo je šokiral podatek, da po analizah štiri odstotke odvisnikov od drog postane agresivnih, hkrati pa je agresivnih kar 32-odstotkov odvisnikov od računalniških iger.

Jebiga prav ima. Sem že večkrat nežno, ampak jezno, položil kontroler na kavč. 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 6 urami:

Pa ta projekt bi bil dejansko nekaj najboljšega možnega. Glasba: Pink Floyd, artisti Moebius in Giger.. Ni da ni!
Zdaj, ali je res da je Hollywood "sabotiral" zadevo ali pa si je Jodorowsky zastavil praktično nerealne cilje. V vsakem primeru škoda!

Ta projekt ni bil posebej blizu realizaciji, pa da ga je kdo v zadnji sekundi, pred začetkom snemanja, skenslal.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 23 minutami:

Daj fak no @Chenier! Kaj citiraš/omenjaš/odgovarjaš onemu idiotu v beli tehniki? Ga bo vsak hip spet poln forum in bo zjebal vse teme izven gnoja tokrat. Par let je trajalo, da je spizdil na gnoj, zdaj pa je nevarnost spet tu. Sam pa sem ravno zaradi takih šel z gnoja že 2 leti nazaj.

Dej link

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...