Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

atomic reče pred 12 minutami:

Po čefursk je dejansko 2x al 3x v celem špilu zategne. Takoj na začetku, De si Burazeruuu... ni zdej, da je bil krinđa kornjača.

Uf, šel sem pogledat na youtube, en kup kompilacij je, in jih je kar precej. Zdej sem 2 minuti zdržal, ne morem več lol.

 

Če bi res le parkrat zategnil, me ne bi tolk motilo, ampak on je to kr na random ven metal med vožnjo. 
 

Ostali igralci tudi niso nič boljši.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 25 minutami:

ampak a je burazeru Engrish za brother?


Bolj kot prijatelj, frend. Lahko tudi svak. Brat v prenesenem pomenu, da. 

En moj kolega po rodu iz Srbije me je recimo vedno naslavljal: "Alo buraz, kako si?". Spet en drug prijateljček (ki je po rodu Hrvat/Srb in od rojstva živi v Ljubljani) pa npr.: "Burazeru moj, a greva na drink?".

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

buraz mora biti verjetno nov izraz, moji zelo čefurski kolegi niso tega nikol uporabljal v 90ih in zgodnjih 00ih. Pa za ta kao beograjski "brate" sem tudi iz družbenih omrežij izvedel, ko se vsi norca delajo iz tega

 

sem pa celo osnovno in srednjo poslušal "ba" :D Đes ba, šta ima ba, heheheheh, evo samo izgovorim to pri sebi in takoj dobim flash, kako bo moral en ubogi slovenec spet nekomu posodit bicikel za 4 ure in bo dobil nazaj balanco :D 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 13 minutami:

Bosanci so pri nas tudi uporabljali “bato” za brat. Ðez ba bato?
 

Bljak kak grd jezik. Kot Srbščina/Hrvaščina brez slovnice, pravil in estetike. 

To je isto, kot da vzamem kmeta janeza iz Zabukovice in poslusam pol ure, in recem, fuj kaki grd jezik. Ne govori neumnosti.

 

 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 6 minutami:

OK. Netflix bom sicer 1.12. spet podaljšal. Do takrat se moram zadržat. 

Sej maš na torrentih. Ti dam link na ZS, če te zanima.

Stil ni anime. 3D animiranka v risankastem stilu. Malo spominja na Arcane, le da ima manj impresionističen slikarski stil, bolj čisto in minimalistično je vse skupaj.

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 13 minutami:

To je isto, kot da vzamem kmeta janeza iz Zabukovice in poslusam pol ure, in recem, fuj kaki grd jezik. Ne govori neumnosti.

 

 


Tudi knjižna bosanščina mi je grda, ne samo neka obskurna narečja. Imam doma nekaj knjig v bosanskem jeziku in prav vulgaren jezik mi je, tudi na Dnevniku recimo. To je moj občutek pač.

 

Al nema veze buraz, ne bom sral po jezikih, ni bosanščina ni blizu najhujšega.

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 3 minutami:

Tudi knjižna bosanščina mi je grda, ne samo neka obskurna narečja. Imam doma nekaj knjig v bosanskem jeziku in prav vulgaren jezik mi je, tudi na Dnevniku recimo. To je moj občutek pač.

Sošolec Hrvat je vedno pravil, da nima problemov s Slovenščino, le da mu vsi zvenimo ful pedersko.

Po kratkem premisleku o tem kako zveni Hrvaščina, se 100% strinjam. :D

Povezava do prispevka

Al tašča, k je pršla v Srbiji v trgovino, pa:" Dobar dan, imal te žabe." Sam prodajalka:"Kakve bre žabe, gospođo???"  - hotla je najlonke btw...

 

Kako stvari zvenijo:

1. Sarajevo - men je pač funny, lahko samo gledam stare nadrealiste in mi je smešno...

2. Ljubljana - pač men cool, ker te naši gorenjski izrazi so mi res redneck, tko LJ mi je res progresive...

3. Zagreb - je zelo homo, men najbolj pedersko ampak tak uizi... Kak si kompa? Pa evo bu nekako kužiš.

4. Beograd - mi je tak naduvan iz tistih dark 90ih samo mafija, k vidim intervju CECE me mine...

Povezava do prispevka

Pozabil si na Maribor @atomic, kjer te lahko vse mine, ko poslušaš res tiste malomeščanske, npr:  "Čuj, ka boš ti dau za rundo?", "Stari, ka te tebe matra danes?", "Nea me jebi, čuj." itd. itd.
Od vseh teh narečij mi je štajerščina še najbolj bad (čeprav sem rojen Štajerc). Obožujem pa recimo primorščino. To slednje verjetno zaradi nekih genov, ker so moji potomci   predniki po fotrovi strani iz Istre. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...