Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Berbasecks reče pred 2 urama:

 

ne vem če si dober prebral, on je rangiral iz srbo-hrvaščine vznikle jezike

 

also kr Jašar v temi :avadodo:

in pol še Pink Jašar :avadodo::avadodo:  (keri feelsi so res to)

drugače ... slovenščina je edini balkanski jezik, ki je obdržal pridihe starocerkvene slovanščine. zato recimo besede resnica izhaja iz res ne iz istina. Na ta način ima izjemno upovedno moč, ker bolj kot večina "novodobnih" jezikov črpa iz zgodovine. Škrabec je bil velik promotor slovenščine. 

 

balkanski jeziki so v tem smislu mnogo bolj prostaški, mnogo bolj "sodobni". Je pa žalostno, da slovenec ne vidi lepote svojega jezka. To kaže na poglobljeno nerazumevanje jezika. 

 

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 4 minutami:

Meni je srbski jezik totalno lame že zato, ker ima sam sebe za glupega s "piši kao što govoriš". Jebala jih zapisava imen po svoje.

ja, dost je preprost jezik, ki mu pogosto zmanjka upovedne moči. škrabec je recimo preziral hrvaščino. 

 

je pa velik problem, da ga ne uporabljamo dovolj, da se vedno bolj poslužujemo tujk in ne raziskujemo potenciala jezika, ki ima neko prav posebno mesto

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 minuto:

Ne, to da slovenci ne maramo svojega jezika, oz. ne vidimo lepote v njem.

Odgovarjam heretiku iz prejšnje strani. je pa to tako. slovenec se nima časa ukvarjati z jezikom in večina bi ga kar ukinila (če gledaš predloge glede slovenščine v visokemšolstvu). ker ni te skrbi za jezik, predvsem mladi z njim ravnajo kot mačka z mehom - pogovor se drobi na številnih tujkah, to je predvsem značilno za razne vzklike in fraze (kar je problematično, ker skozi fraze se jezik nekako najbolje pokaže) 

 

sam sem odrasel med pravljicami pripovedanimi v čisti knjižni slovenščini. tudi pri jokerju je bil recimo velik problem nasilno slovenjenje angleških besed, ki niso bile potrebne : jezik namesto svoje zgodovine, ki jo pred-stavlja naprej postane predstava, katere edini učinek je šok.  

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 3 urami:

 

ne vem če si dober prebral, on je rangiral iz srbo-hrvaščine vznikle jezike

Ne, nisem štekal. To so obviously Srbščina, bosanščina, hrvaščina. Tudi ta bato ki on omenja jaz nisem slišal neki uporabljat ful izven besedne zveze "opa bato" ki je dost carska. 

 

Ma slovenščina ne pride blizu tem jezikom, predvsem zaradi svoje rigidnosti, to mi gre pri njej tok na kurac. Letos sem bil na dejtu z eno hrvatico, je rekla da čim ko sliši slovenščino iz ust tipa jo malo zvije, pa mislim da smo mi celemu balkanu malo smešni.

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 3 minutami:

Ne, nisem štekal. To so obviously Srbščina, bosanščina, hrvaščina. Tudi ta bato ki on omenja jaz nisem slišal neki uporabljat ful izven besedne zveze "opa bato" ki je dost carska. 

 

Ma slovenščina ne pride blizu tem jezikom, predvsem zaradi svoje rigidnosti, to mi gre pri njej tok na kurac. Letos sem bil na dejtu z eno hrvatico, je rekla da čim ko sliši slovenščino iz ust tipa jo malo zvije kok ogaben jezik je, pa mislim da smo mi celemu balkanu malo smešni z jezikom in kakimi navadami.

nemško tudi ne znaš?

pa o grščini se ti ne sanja? 

to so tudi grdi jeziki, ane?

 

jezik ni samo kako teče z jezika : če bi bil, bi bila italijanščina in francoščina top jezika. gre za način kako se ohranja. Razumem da ti kot zadnji klošar vse svoje izkušnje povlečeš iz tega s kom si bil na dejtu, ampak jezik je mnogo več. Je način kako se človek upoveduje, in vsak, ki mu gre "na kurac" lastni jezik : ga ne razume, niti ne razume sebe. jezik je način kako si v svetu. 

 

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka
fauzo reče pred 7 minutami:

pač znanje trgovca, ki ni nikoli vzel v roke knjige. ostani pri igricah pa bo vse ok. 

 

 

prav uno, treba tučt folk dol s takimi 

 

no, na take stvari se je nanašalo tist po zs, ne nujno da nekomu rečeš "spizdi retard pofukan" :D

 

edit: meanhwhile še klošarja upalil :D

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 1 minuto:

 

prav uno, treba tučt folk dol s takimi 

 

no, na take stvari se je nanašalo tist po zs, ne nujno da nekomu rečeš "spizdi retard pofukan" :D

 

edit: meanhwhile še klošarja upalil :D

to je realnost dosega. model se ima za nekega strokovnjaka, a jezik mu je sredstvo za fuk. boli me kurac kako me ljudje gledajo, ker tbh jih jst ne morem videt. tako kot sem ti napisal v zs. tole je gnojnica. 

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka

Ma sej ne mislim zdej tle imeti razprav na temo. Samo podal sem svoje mnenje.

Strinjam se glede lomljenja jezika s tujkami (prvi imam ta problem, ampak pri meni je bolj fora, da večino časa komuniciram po angleško, ne ker bi mi bila angleščina fascinantna ali bolj pri srcu od slovenščine), ampak po moje to ni zaradi tega ker folk (ho ho ho, no pun intended) ne bi maral jezika, ampak zaradi globalizacije in vedno bolj prisotnih tujih medijev.

Povezava do prispevka
fauzo reče pred 1 minuto:

to je realnost dosega. model se ima za nekega strokovnjaka, a jezik mu je sredstvo za fuk. boli me kurac kako me ljudje gledajo, ker tbh jih jst ne morem videt. tako kot sem ti napisal v zs. tole je gnojnica. 

 

potem pa mogoče najboljše, da se odstraniš?

Js sm ti naivno dal benefit of the doubt

pa vidim, da kr hitro kažeš, da sem se (ponovno) motil 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 26 minutami:

Ma sej ne mislim zdej tle imeti razprav na temo. Samo podal sem svoje mnenje.

Strinjam se glede lomljenja jezika s tujkami (prvi imam ta problem, ampak pri meni je bolj fora, da večino časa komuniciram po angleško, ne ker bi mi bila angleščina fascinantna ali bolj pri srcu od slovenščine), ampak po moje to ni zaradi tega ker folk (ho ho ho, no pun intended) ne bi maral jezika, ampak zaradi globalizacije in vedno bolj prisotnih tujih medijev.

absolutno, ampak nekako se je pretihotapila v jezik mladih. tu bi moal biti nek odpor, da človek govori slovensko. 

 

jaz vem, da sem v svojih mladih letih (tam v osnovni šoli) imel, pod vplivom vseh preposlušanih kaset tendenco, da sem vse okoli sebe popravljal - če so recimo rekli paradajz sem jih popravil, da je to paradižnik. to pomeni, da sem jezik nekako vzel za "svojega" ... tega danes ni več. ne pravim, da sem imel sam prav, ampak ni več tega, da bi otroci razvili nek odnos do jezika, da bi spoštovali jezik. zato je tudi tako enostavno preskočiti na tujke

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 6 minutami:

 

potem pa mogoče najboljše, da se odstraniš?

Js sm ti naivno dal benefit of the doubt

pa vidim, da kr hitro kažeš, da sem se (ponovno) motil 

lej, model se do mene obnaša kot največja podmukla krastača. odkar sem tu nisem nikogar užalil, sem pa, kot sem ti že rekel, razočaran nad nivojem debat, ki ne pridejo mimo tega kdo je boljši - janša ali golob. 

v resnici se ljudem ne da debatirat. 100 krat ponovijo eno in isto in to je pravzaprav to. ljudje se ne potrudijo niti malo za debato

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 5 minutami:

Saj si vedel kako je tu in menda nisi pričakoval, da se je v tem času, ko te ni bilo... celotna publika spremenila. 

Finta je, da ko gledaš od zunaj misliš, da lahko s pravim komentarjem spodbudiš ljudi k razmišljanju. Recimo v debati o vojni v Ukrajini - mislim, da sem spravil kar nekaj izredno zanimivih polemičnih točk, ki lahko spremenijo samo perspektivo vojne iz strani zahodnega opazovalca. Ampak so kar nekako "preskočene"

Prav imaš pravzaprav. Preveč pričakujem od ljudi. Ampak ne morem si zamisliti kako je človek tako ignorantski, a veš? 

Kočevc reče pred 4 minutami:

To da nisi nobenega uzalil je šala verjetno? 🤣

sem, prej. tistim, za katere se mi je zdelo, da so neupravičeno dobili porcije sem se tudi opravičil. tebi se pač ne bom, ker si užival v mojem meltdownu. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...