Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Dejch reče pred 6 minutami:

mate pa še the Dream Machine

Te pa se še spomnim izpred kar nekaj let. Res (vsaj zame) všečen stil, pač ena redkih na ta način narejenih iger. Mogoče jo še celo najdem v kakšnem arhivu :) 

@Chenier_: eh, nisem claimal
Mutazione. Čisto sem spregledal al kaj vem..

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 12 minutami:

Ma saj cajt imam, kompa nimam na vikendu. Nekih teksov na telefon pa se mi ne da


Ja, ja, poznamo mi take izgovore. Medtem pa 90% slovenske populacije čaka na ultimativni GOTG, bolj kot na katerokoli TV oddajo v nedeljo zvečer. Drugič to malo premisli, pa vzemi zraven nek komp :) 

Al pa bi si enostavno nek remote desktop porihtal. Uhhh, eni ste res težki.. :)

btw, @tomazek kako kaj kaže z letino? Je že vse sprešano? Ste kaj merili sladkor itd.? 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 13 minutami:


btw, @tomazek kako kaj kaže z letino? Je že vse sprešano? Ste kaj merili sladkor itd.? 

Ufff težko ocenit, ker so eni imeli odlične letine, par znancom in kolegom pa je praktično vse dol vdarila toča tik preden je šlo v najlepše zorenje. Sladkor načeloma ok in me trigerajo vsi, ki prehitro berejo šipon in laški. Komot bi bil še teden, dva... zunaj tam kjer je zdravo, vsi pa v nekem strahu - kaj pa vemo kaj bo vmes... ampak načeloma je čist kul letina pri vseh, ki niso imeli toče. Ta pa je poklestila vse pred sabo... samo v enem relativno ozkem, ampak 15km dolgem pasu vse preko meje še.

Povezava do prispevka

V VirtuaVerse sem jaz sicer kar polagal upe in zadevo dejansko res pričakoval. Saj ni, da bi rekel slabo ali tak-tak, dejansko mi je bila igra všečna, ampak vseeno ni izpolnila tričetrt mojih pričakovanj.  :) (saj je bila letnik 2020, ali?) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

Ufff težko ocenit, ker so eni imeli odlične letine, par znancom in kolegom pa je praktično vse dol vdarila toča tik preden je šlo v najlepše zorenje. Sladkor načeloma ok in me trigerajo vsi, ki prehitro berejo šipon in laški. Komot bi bil še teden, dva... zunaj tam kjer je zdravo, vsi pa v nekem strahu - kaj pa vemo kaj bo vmes... ampak načeloma je čist kul letina pri vseh, ki niso imeli toče. Ta pa je poklestila vse pred sabo... samo v enem relativno ozkem, ampak 15km dolgem pasu vse preko meje še.


Moja familija je imela še do nedavnega en tak manjši vinograd na vikendu. Že moj dedek je začel s tem in potem je stric nadaljeval. Ni bilo veliko vina (v res najboljših časih 400 l letno), ampak je bilo pa za dušo. Malo pogrešam te čase (zadeva je bila namreč prodana v lanskem letu, zadnjo trgatev pa smo dejansko imeli v 2014). 

Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

Ravno pravšnja količina za sebe in tu pa tam kak kanister nest komu, ko je kaka fešta. Prodat je dandanes itak mission impossible, ker je povsod višek.


Saj to. Za familijo je bilo dovolj, da so ob praznikih dali domačega na mizo. Pa komu občasno kdaj podarili kakšno flašo. Naslednje leto pa nova runda. Arhiviralo se ni skoraj nikoli, čeprav se občasno še najde kakšna postarana buteljka. :)

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 minutami:

Arhiviralo se ni skoraj nikoli, čeprav se občasno še najde kakšna postarana buteljka. :)

Tega načeloma itak ne maram. Arhiviranje je za profiče, da to delajo in skrbno negujejo, da ne pride do napak. Jaz imam najraje mlada, sveža vina... in čim se pojavijo praviloma nemudoma pozabim na star letnik in stare zaloge.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 minutami:

Tega načeloma itak ne maram. Arhiviranje je za profiče, da to delajo in skrbno negujejo, da ne pride do napak. Jaz imam najraje mlada, sveža vina... in čim se pojavijo praviloma nemudoma pozabim na star letnik in stare zaloge.

 

to je pravilno... čeprav kakšne pozne/ledene trgatve, predvsem laškega pa šipona dobro zdržijo, tud če nisi profi :D Je pa tega logično zdej velik manj kot včasih, ker ni dost mrzlo.

Povezava do prispevka

Zato pa pravim, da moji nikoli niso nekaj arhivirali. Čeprav stric še zdaj kar obvlada zadeve, tu nimam kaj za rečt. Tisto o najdenih zalogah je bilo v bistvu kar smešno. Kakšna pozabljena steklenica, ko pa smo odprli in poskusili, je bilo že kot nek slab konjak. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...