Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Slinch reče pred 13 minutami:

modelček tok triggered da že eno uro edita poast

 

a bo počasi

 

:rofl:

 

(ne bi sploh opazil če ne bi ves čas dobival faking notificationov za linkan topic)

((

 

))

kako maš 4 opozorila če mam jz 2 posta

aja sj si si sam odgovoru

dumb fegetu sm linkal

ker dumb feget miha potem vedno joka za linke in se špila neumnega

 

 

lej še en edit da dobiš še eno opozorilo

 

 smehi orehi, ko si jokal moderaterjem naj brišejo SJW komentarje na larin špil

opinion pieci ki se sploh ne morjo primerjat z 1 slikco ki jo spamma on

tle pa vs pogumen "kok si #triggered" :rofl:

 

ej sori k niso modsi takoj zbrisal neki kar ne maram,

kljub temu da sm mel boljši razlog, nimam vez tko k ti.

 

 

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

moja želja po brisanju je bla izključno zaradi kvalitete izbe

 

vem da tega ne boš hotel verjet ker haha #triggered

 

sam neki mi prav da če začnem isto k janša

 

boste še dost bl triggered od mene

 

res dajmo se ne slepit

 

 a res hočete to

 

al bi blo lažje debilčka komunajzarskega met mal na vrvici a ?

 

 

človk se prou trudi izogibat vsemu političnemu v tej izbi, pol pa tega gnoja pustite smetit.

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

 

Sovica reče Dne, 3. 10. 2020 at 13:19:

vem ja, komaj čakam da mi pokažeš kje v konzolcu sm počel isto k on

 

  

Sovica reče pred 1 uro:

kwa ti janša, sm bral da cel tvoj /pol/ joka ker je stran neuporabna

 

baje vas en avstralski shitposter čist zjebal

 

škoda, pa tok bedn meme ste mel

 

ONlangl.png

 

 

>zato je junak /bunkerchan/ (FUCKING CRINGE)  janša začel spammat in smetit po tem boardu tist bedn meme dneve  in dneve  :lol::rofl::avadodo:

 

in namest da bi pobrisal njegov spam autizm, well, njoy  :rofl:

 

 


 

 

Je pa trajalo

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka
Galaksija reče Pravkar:

 

 

 


 

 

Je pa trajalo

dobesedno v prihodnost si me quotal v post, ki je bil zanalaš, namenoma narejen da ti dokažem point - dobesedno posnemam post za katerega sem te prosil da mi najdeš (ker ga ni) - ampak ti nisi dojel tega,  ampak misliš da je bil narejen nezavedno in ga prilagaš kot dokaz  "aha imam te" :D

 

ok, predam se, holy fuck :avadodo:

 

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 7 minutami:

@DaCapo Kaj bo danes za večerjo? Jaz sem šele zdaj mel pozno kosilo... tak, da bo večerja verjetno samo hrenovka in jogurt :D Btw... a veš zakaj se hrenovki reče hrenovka? S hrenom verjetno nima nobene veze.

Neki njoki bodo, ki so ostali od kosila. Malo sirne omake bom gor prelil, premešal in to bo to.  :) (omaka: dva nasekljana kosa različnih sirov, dodana žlica ali dve kisle smetane, ščepec nekih začimb a'la origano, bazilika, vse skupaj stopljeno do gladke "polivke"). 

edit: hrenovka... hmm. Dobro vprašanje :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Po moje vseeno ima neko povezavo s hrenom. Verjetno itak izhaja iz poimenovanja Frankfurter Würstchen, tradicionalno servirane (med drugim) s hrenom - Kren (auch „Kre“ und „Kreen“) genannt wird, wie z. B. in Bayern, Österreich, Slowakei, Südtirol, Tschechien ...

Povezava do prispevka

Hrenovk kot jih mi poznamo je sedaj itak veliko različnih. Mi pač vsaki tovrstni klobasi rečemo hrenovka, izraz se je pa verjetno res  uveljavil zaradi hrena, ki so ga konzumirali zraven (ko pač ni bilo zenfa, majoneze itd. :) 

Btw, zakaj pa se reče pašteta? (to verjetno vsi veste, ampak vseeno ..

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pašteta:

Ko je bil mladi Gavrilović še vajenec pri lokalnem mesarju, je nekega večera pač pospravljal. Med pometanjem ostankov mesa in vsega, kar je ležalo po tleh, se je tega kar nabralo in nenadoma mu je kapnilo: "Pa šteta to baciti!" je zavpil. In tako je nastal nov proizvod. :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 5 minutami:

Mi pač vsaki tovrstni klobasi rečemo hrenovka...

Kaj? Pri nas nobeni drugi klobasi kot hrenovki ne rečemo hrenovka. V srednjem veku pa itak niso poznali postopkov, še manj imeli tehnologijo finega mletja za izdelavo produktov kot so hrenovke, pariške, posebne, paštete...

 

Res pa še nikoli nisem slišal, da bi kdo z izrazom hrenovka mislil kero drugo klobaso ali kot nek splošen izraz za klobase. Pri nas ne.

Povezava do prispevka

@Dejch itak da je urbani mit. Oz. verjetno bolj ali manj zajebancija, to glede paštete mislim.  :) 

@tomazek: ja, saj pravim da je pri nas tako. Dočim idi malo v Nemčijo ali še bližje, na Dunaj. Pa boš videl koliko teh klobas obstaja (in dejansko mi vsaki rečemo hrenovka). ;) Sicer pa tudi čisto možno, da so v zgodnjih časih temu mletemu mesu (ker mletje so itak že obvladali) dodajali hren kot konzervans. Potem so pač prišli drugi (umetni) konzervansi, ampak neko "ime" se je ohranilo ... Kaj pa vem, razmišljam samo.
Si pa lahko čisto predstavljam, da je nek slovenski trgovec nabavil voz enih klobas iz oddaljene dežele, ime v tujem jeziku mu sploh ni potegnilo, zato je poskusil klobaso in ugotovil, da ima malce okusa po hrenu. In je pač rekel: "Prodajal jih bom kot "hrenovke"." :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 2 urama:

 

lej feget lažnjivi samo zate

 

 

3 junija si spammal po tem k si zgubu značko in tvoji posti so bli removani

 

dobesedno v tej temi je folk govoril o tem in jaz sem še napisal da je saddhu opravičeno obema pobrisal poste - jz sm mu rekel naj pobriše spam in ti tle lažeš kako se to nikol ni zgodilo :rofl: napsrotno špilaš "good guya" ki ni hotel spamma

kako si lah tak retardiran lažnjivec i dont even

dobesedno scum, lowest of the lowest, tvoje vrste ne bi mogu bolj prezirat

fuck kys model

 

 

tle te folk prijavlja zlorabe;

 

tle je še dodatna mentnalna gimnastika s tvoje strani v DJT temi zakaj folku brišeš poste; v nadaljevanju jokaš kako nepravično je,

nakar začneš spammat po temi (moj prvi quote).

 

ti si dejansko prizadet  to je edino kar znova in znova dokazuješ

Lol kar ne odnehas s temi projekcijami in lazmi.

 

Jest imam na tej verziji foruma 0 opozoril. Na prejsnjih sem imel eno samo, se to je blo vsaj 10 let nazaj. S tem mas sam ti probleme. Le zakaj, hmm...

 

Tvoje kozlarije sem naprimer kake dva tedna brisal pa nisi opazu. Ker tolk serjes da niti ves ne kje vse je posrano. Potem sem mel dost tega smetja in sm napisal da sm pobrisal, zakaj in da pricakujem mal visji nivo komunikacije v BT in da je gnoj bolj primeren plac. Sele takrat so se zacele pritozbe, lol. Zgleda je bla odlocitev da kvaniteta pred kvaliteto.

 

Dva dni nisi uspel najdt enga samega primera. Jest sm rabu 10s.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

Da ne omenjamo idrijskih žlikrofov, ki pa jih imam vseeno malo na sumu, da so prišli iz kitajske :)

No ja, saj to sploh ni neka skrivnost. V 18. stoletju se je znan idrijski trgovec z živim srebrom odpravil z vzorcem tega srebra na Kitajsko skupaj s priznanim italijanskim trgovcem Giovannijem in njegovo posadko. Tam je sklenil neko kupčijo in domov prinesel recept za te nudle. Saj vse piše v knjigah o zgodovini Idrije. Recept je doma njegova žena nekoliko priredila in je zaslovel širom tedanje države.

Povezava do prispevka

Evo, jaz sem pa zdaj prišel do ultimativnega odgovora na vprašanje "zakaj hrenovka". Izvolite mojo teorijo:

En mesar se je pač spomnil, da zmelje manj kvalitetne ostanke mesa in jih uporabi kot nadev v črevah. Pač, za razliko od kvalitetnejših klobas, ki so že obstajale in da bo zadevo prodajal po res ugodni ceni (poleg tega pa se znebil ostankov). Ni vedel kako bi klobaso poimenoval, zato je pač rekel: "Naj bo Kr-eno-vka". Krenovka torej. Kasneje se je zaradi različnih naglasov in vsega tega tisti K izgubil, oz. smo ga enostavno zamenjali s H. In to je to :) Simple.  (in dejansko nobene veze s hrenom) 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...