Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Znanec, ki se vozi vsak dan s sodelavcem skupaj na šiht je izvedel, da je od sodelavca dedek pozitiven na covid, in sodelavec je bil v zadnjih dneh tesno skupaj z dedkom. Sodelavec gre danes na testiranje, znanec pa mora it na šiht in bo lahko šel na testiranje šele če bo sodelavec pozitiven, zdaj mora hodit normalno na šiht.

 

Zagotovo bomo ustavili korono kar kmalu.

uredilo bitje Janša
Povezava do prispevka

Fafangel je ministra za zdravje Tomaža Gantarja tudi uradno obvestil o svoji odločitvi in pojasnil razloge za to, javno pa svoje odločitve ne bo pojasnjeval.

 

Razumljivo, ker je toliko pameten, da svojega mnenja ne želi videti kot novega, dodatnega razloga za neupoštevanje ukrepov. 

Povezava do prispevka
opflipo reče pred 1 uro:

Fafangel je ministra za zdravje Tomaža Gantarja tudi uradno obvestil o svoji odločitvi in pojasnil razloge za to, javno pa svoje odločitve ne bo pojasnjeval.

 

Razumljivo, ker je toliko pameten, da svojega mnenja ne želi videti kot novega, dodatnega razloga za neupoštevanje ukrepov. 

 

To, kar je že javno objavil - recimo nesmiselnost zapor na občine - je že zunaj in ni nek razlog za neupoštevanje ukrepov, kvečemu ena javno prikrita resnica. Saj zato je tudi odstopil, ker je povedal tako kot je in so ga verjetno že znotraj te skupine poskusili zatolčt.

 

Po mojem se pa ne misli javno izpostavljat, ker se ve, kaj se zgodi kadrom, ki nasprotujejo Janševi vladi, recimo Galetu. Zato bo raje tiho in obdržal vsaj svojo običajno službo, kot pa da je glasen in pristane na zavodu za zaposlovanje. Pameten mož, žalostna situacija.

 

 

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka
kola reče pred 2 urama:

Ne nepricakovano ... Ogabno, kaj pocnejo. Jebe se naj vsak, ki je to golazen pomagal izvolit.

 

se pravi vsi, ki so obkrozili sarca?

 

al smo ze pozabili, da je tip stisnil picko med noge?

 

to je tud razlog, da imamo trenutno siptarskega gargamela za volanom

Povezava do prispevka
amnesia reče pred 8 minutami:

 

se pravi vsi, ki so obkrozili sarca?

 

 

 

in izdajalce naroda Desus in SMC? 

nekoalicijsko stranko Levico, ki je zrušila koalicijo, ker je zahtevala spoštovanje dogovorov?

 

skratka bolj malo je potem strank, kjer glas za njih ni pripeljal Ivana na oblast

Povezava do prispevka

koliko čaša jih bomo še gleda? mislim, da bi bil fafangel dosti boljši za ljudi kot krastača beovič, jaz tudi lahko berem strokovne članke, pogledam kakšni ukrepi so bili sprejeti v drugih država in trobim v kamero...bomo kot bergamo...

uredilo bitje daljinec
Povezava do prispevka

Karantena in lockdowni so samo za tlačane, aristokracija bo izvzeta.

 

https://www.google.co.uk/amp/s/amp.theguardian.com/world/2020/dec/03/high-value-business-travellers-to-be-exempt-from-quarantine-in-england

 

High-value’ business travellers to be exempt from quarantine in England

From Saturday some performing arts professionals, TV staff and elite sportspersons will also be exempt

 

Povezava do prispevka

Je bilo enako tudi v prvem valu, plebs omejen na okraje, seveda ministri, svetovalci in kraljeva druzina veselo potovala okoli (z izgovori da so se vozili na preglede k oftamologom v 300km oddaljen cisto slucajno turisticni kraj :lol:). Pa tudi razni hobiji aristokracije kot skupinski rekreativni lov tudi izvzeti iz omejitev.

Povezava do prispevka

Rita Ora pol ni VIP

 

Rita Ora apologises for second breach of Covid lockdown restrictions

 

 

Navedek

 

Pop star Rita Ora has apologised for a second breach of the UK's Covid-19 restrictions, after failing to self-isolate following a trip to Egypt.

The 30-year-old flew to Egypt for a private performance on 21 November. On her return the following day, she should have isolated for two weeks.

Instead, she threw a birthday party in London, which was itself in violation of lockdown rules.

The star apologised for the party last week, and offered to pay a fine.

 

 

 

a je žrtveno jagnje

Povezava do prispevka
amnesia reče pred 1 uro:

 

se pravi vsi, ki so obkrozili sarca?

 

 

tudi

 

  

Berbasecks reče pred 1 uro:

 

in izdajalce naroda Desus in SMC? 

nekoalicijsko stranko Levico, ki je zrušila koalicijo, ker je zahtevala spoštovanje dogovorov?

 

skratka bolj malo je potem strank, kjer glas za njih ni pripeljal Ivana na oblast

res je, vse pred zid

uredilo bitje Janša
Povezava do prispevka

Minister Gantar je po izstopu Fafangla napovedal možnost preoblikovanja svetovalne skupine za covid-19. V skupini danes sodeluje precej več ljudi, kot jih je bilo dejansko imenovanih vanjo, je pojasnil in dodal, da si pogosto izmenjujejo precej različna mnenja. "Težko je potem na ta način operativno delati," je povedal. Dodal je, da bo zato zelo verjetno zmanjšal število članov, vanjo pa bi, kot je pojasnil, ponovno povabil tudi Fafangla.

A obstaja kakšna realna možnost da Fafangel nadomesti Beovićevo kot vodja skupine? 

Povezava do prispevka
DrAg0nBoY reče pred 19 minutami:

Minister Gantar je po izstopu Fafangla napovedal možnost preoblikovanja svetovalne skupine za covid-19. V skupini danes sodeluje precej več ljudi, kot jih je bilo dejansko imenovanih vanjo, je pojasnil in dodal, da si pogosto izmenjujejo precej različna mnenja. "Težko je potem na ta način operativno delati," je povedal. Dodal je, da bo zato zelo verjetno zmanjšal število članov, vanjo pa bi, kot je pojasnil, ponovno povabil tudi Fafangla.

A obstaja kakšna realna možnost da Fafangel nadomesti Beovićevo kot vodja skupine? 

Tole mi ni niti malo jasno. Mene ni Ferfangel prepričal niti pod razno. Še najbolj normalen se mi zdi Rozman.

Povezava do prispevka

Ma lahko bi se odvadili, da znotraj ene institucije je več govorcev. Crack v NIJZ-ju govori eno, potem ti pride en Fafangel in ti trobi kontra. Dej fak v okviru institucije naj govori glavni ali pa tisti, ki je zadolžen s stiki z javnostjo... ne pa da vsak po svoje trobi. Ker potem se stvari po nepotrebnem politizirajo in škodijo k upoštevanju ukrepov plebsfolka.

 

 

Povezava do prispevka
Death reče pred 37 minutami:

Tole mi ni niti malo jasno. Mene ni Ferfangel prepričal niti pod razno. Še najbolj normalen se mi zdi Rozman.

 

Rozmana sicer ne spremljam, me je pa Fafangel najbolj prepričal s svojim mnenjem, da omejitev na meje občin nima nobenega smisla; to sem sicer tudi sam trdil (in še vedno) že spomladi na podlagi naslednje logike:

 

Tričlanska družina ne sme it na hrib v sosednjo občino, faking ŠEST (6) delavcev oziroma oseb iz RAZLIČNIH gospodinjstev pa se lahko VSAK DAN DVAKRAT v kombiju vozi magari čez celo Slovenijo na šiht in nazaj brez kakršnihkoli težav in omejitev, razen tega, da morajo nositi v kombiju masko (kako to kdo kontrolira?). In pol Beovičeva začudeno ugotavlja, da je največja širitev okužb na delovnih mestih; samo niso krivi ti dnevni migranti v kombijih, o ne - krivi so "pregovorno varčni Gorenci". Ker bog ne daj, da kdo podvomi v zapovedi velikega vodje, ki se je vmes začel malo bat za državno ekonomijo.

 

Fafangel je samo javno povedal in potrdil to, kar je vsaki osebi s kolikortoliko normalno razvitim smislom za logiko že dolgo jasno.

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka

Fora je, ker s tem omejevanjem z občinami se je hotelo preprečiti/omejiti, da bi folk ga hengal čez vikend okrog. Recimo eno moj sosed na šihtu je fasal od fotra, ker so se odločili da bodo sredi epidemije imeli skupno razširjeno družinsko nedeljsko kosilo. Če je folk brez logike, moraš imeti tudi ukrepe, ki nimajo logike.

Povezava do prispevka
Tom7i reče pred 8 minutami:

 

Rozmana sicer ne spremljam, me je pa Fafangel najbolj prepričal s svojim mnenjem, da omejitev na meje občin nima nobenega smisla; to sem sicer tudi sam trdil (in še vedno) že spomladi na podlagi naslednje logike:

 

Tričlanska družina ne sme it na hrib v sosednjo občino, faking ŠEST (6) delavcev oziroma oseb iz RAZLIČNIH gospodinjstev pa se lahko VSAK DAN DVAKRAT v kombiju vozi magari čez celo Slovenijo na šiht in nazaj brez kakršnihkoli težav in omejitev, razen tega, da morajo nositi v kombiju masko (kako to kdo kontrolira?). In pol Beovičeva začudeno ugotavlja, da je največja širitev okužb na delovnih mestih; samo niso krivi ti dnevni migranti v kombijih, o ne - krivi so "pregovorno varčni Gorenci". Ker bog ne daj, da kdo podvomi v zapovedi velikega vodje, ki se je vmes začel malo bat za državno ekonomijo.

 

Fafangel je samo javno povedal in potrdil to, kar je vsaki osebi s kolikortoliko normalno razvitim smislom za logiko že dolgo jasno.

Ukrep omejevanja gibanja je smiselen, ko določena regija izstopa bodisi v pozitivni ali negativni smeri. Glede na to, da smo v Sloveniji tisto razliko med Prekmurjem/Primorsko in ostalo Slovenijo jeseni popravili v 2 dneh je bila stvar ne preveč smiselna. Še vedno pa kljub vsemu otežuje druženje in marsikdo premisli, preden gre v recimo McDonalds v sosednjo občino.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...