Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Btw, kaj se zdej dogaja v bosni, srbiji, črni gori..? Niso neki časa nazaj hvalili kako pri njih poteka vse BP, vse odprto, nič problemov..? Zdej pa zapirajo države.

 

Izgleda da bo nas tale tretji val zaobšel, ker smo svoje pokasirali v drugem valu. Ga bomo pa spet fasali v četrtem. Liho-sodo.

Povezava do prispevka
gorkyporky reče pred 2 minutama:

17miljonov cepljenih -> manj kot 50 ljudi s strdki

 

200k potrjenih okužb v sloveniji -> 4000 mrtvih


"Najlažje je da se pač prekužimo."

 

V kontekstu raznih pobeljenih angusov zgoraj je tale graf tudi dovolj zgovoren:

 

image.thumb.png.3ea3c54c1f94079b91fae5eaf025ff89.png

 

To je screenshot iz Eurostata (povezava na vir), ki prikazuje smrtnost v lanskem letu glede na prejšnja leta v povprečju EU27 (v procentih).

Tako približno zgleda, ko se ljudje maksimalno izogibamo temu, da bi se okužli.

 

Bi rekel, da me zanima, kako bi ta graf zgledal če bi sledili angusom in se šli kolektivno prekuževat, samo me v bistvu ne.

Povezava do prispevka
Skunky Lee reče pred 3 minutami:

 

V kontekstu raznih pobeljenih angusov zgoraj je tale graf tudi dovolj zgovoren:

 

image.thumb.png.3ea3c54c1f94079b91fae5eaf025ff89.png

 

To je screenshot iz Eurostata (povezava na vir), ki prikazuje smrtnost v lanskem letu glede na prejšnja leta v povprečju EU27 (v procentih).

Tako približno zgleda, ko se ljudje maksimalno izogibamo temu, da bi se okužli.

 

Bi rekel, da me zanima, kako bi ta graf zgledal če bi sledili angusom in se šli kolektivno prekuževat, samo me v bistvu ne.

Približno enako bi bilo. 

 

Primerjaj zvezne države v ZDA med sabo. 

Povezava do prispevka
gorkyporky reče pred 23 minutami:

17miljonov cepljenih -> manj kot 50 ljudi s strdki

 

200k potrjenih okužb v sloveniji -> 4000 mrtvih


"Najlažje je da se pač prekužimo."

 

Lahko se tolažiš s tem, da smo lani v Sloveniji z ukrepi proti Covidu rešili vsaj 160 ljudi, ki bi drugače umrli zaradi gripe, vendar zaradi ukrepov gripe lani ni bilo.

 

Po podatkih CDC se je število umrlih zaradi gripe zmanjšalo tudi na svetovni ravni. Poleg tega je verjetno zaradi zmanjšanja stikov prišlo tudi do manj spolno prenosljivih bolezni, kot je recimo AIDS.

 

Win some, lose some :P

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 8 urami:

Zate definitivno, ker si že jebeno prebolel. Zame je pa mogoče bolje, da se cepim. Kako si lahko tak debil?

 

 

Ma niti za njega ne. Od kolega sorodnica je prebolela (neka srednje lahka oblika), bila mesec na bolniški, ker dela v zdravstvu, šla nazaj v službo in po enem tednu ponovno zbolela, ampak tokrat je skoraj šla po gobe (respirator in zapleti). Ni neke garancije kot kaže.

 

Povezava do prispevka

Pravkar zvedu da je fotru umrla sestrična (76) in teta (95) po cepljenju. Tak da ga ne bo noben spravil k cepljenju več.

 

V celi familji se je cepil samo eden. Pa midva z ženo ko prideva na vrsto. LooL Ta epidemija bo še dolgo trajala.  Ustavitev cepljenja z AZ je samo prilil olja na ogenej antivaxx 

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 50 minutami:

Se bomo pač prekužili. Rezultat bo isti.

 

Pomoje ima vsak okuženi dolžnost, da okuži čim več drugih in s tem pripomore k prekuževanju.

 

Samo kaj ti pomaga. Imun si (po ugotovitvah stroke) 6 mesecev, prihajajo novi sevi in mutacije, kar zopet pomeni, da se lahko ponovno okužiš. Se pravi, da tudi s prekuževanjem ne bo tega kar tako konec. Edini rezultat bo več okuženih = več ukrepov = večje sranje.

 

Ne vem, malo utopično se mi zdi, da bi s cepljenjem in prekuževanjem virus kar izginil. Če se bo samo na podlagi števila okuženih vse zapiralo, smo lahko v tem sranju doživljenjsko.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
Navedek

Slovenski minister za zdravje Janez Poklukar se je udeležil virtualnega zasedanja evropskih zdravstvenih ministrov. V razpravi je bilo slišati precej izrazov zaskrbljenosti, ker v številnih državah raste število okužb, in le redki razmišljajo o sproščanju ukrepov, o tem je govorila samo Irska, je povedal minister v virtualnem pogovoru z novinarji.

 

Poklukar: Države ne razmišljajo o sproščanju, problem so nove različice virusa

 20?? here we come 

Povezava do prispevka

18. dan po prvem simptomu (potrjena corona), 8 dni izven izolacije...šel sem popoldne na tekaško stezo, hitra hoja v breg, 25 minut. Sedaj pa pljuča bolijo pri vsakem vdihu.... faking "prehlad", ni tole navaden prehlad kot eni hočejo prepričat.....jeba

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
  • Nekul -1 1
  • Solzice 1
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 1 uro:

 

Samo kaj ti pomaga. Imun si (po ugotovitvah stroke) 6 mesecev, prihajajo novi sevi in mutacije, kar zopet pomeni, da se lahko ponovno okužiš. Se pravi, da tudi s prekuževanjem ne bo tega kar tako konec. Edini rezultat bo več okuženih = več ukrepov = večje sranje.

 

Ne vem, malo utopično se mi zdi, da bi s cepljenjem in prekuževanjem virus kar izginil. Če se bo samo na podlagi števila okuženih vse zapiralo, smo lahko v tem sranju doživljenjsko.

Ni res da si imun samo 6 mesecev. Študije so pač preverjale za obdobje 6 mesecev in to je to. Kaj bi bilo, če bi preverjali za 12 mesecev je pa drugo. Nadalje niti ni potrebno da si 100% imun. Dokler je potek blag ni problema, če se lahko po x mesecih spet okužiš. Sej imamo že 4 človeške koronaviruse in približno vidimo kaj se zgodi. Vsake toliko časa lahko vseeno okužiš, ampak pri večini ljudi ne povzročajo nevarne bolezni, ampak prehlad.

 

Zapiranje je pa politična odločitev in nima veze s številom okuženih. Poglej v ZDA. Demokratske zvezne države - veliko ukrepov, republikanske - minimalno ukrepov. Učinek ukrepov na skupno število mrtvih? Minimalen, če sploh. V top 5 po mrtvih/milijon sploh ni (zveznih) držav z najmanj ukrepi. Če bi ukrepi imeli opazen učinek, bi imel v državah z manj ukrepi občutno več mrtvih.

 

  

Spidi reče pred 18 minutami:

18. dan po prvem simptomu (potrjena corona), 8 dni izven izolacije...šel sem popoldne na tekaško stezo, hitra hoja v breg, 25 minut. Sedaj pa pljuča bolijo pri vsakem vdihu.... faking "prehlad", ni tole navaden prehlad kot eni hočejo prepričat.....jeba

jaz sem med covidom normalno dvigoval uteži, pač po koncu serije se je bilo treba izkašljat to je pa to

Povezava do prispevka

Na tej točki je nemogoče ugotoviti, od kje točno ta virus prihaja. Če so kakšni dokazi, da izvira iz tega laba, so ti dokazi že davno uničeni.

Je pa šansa da je virus naredila vojska praktično zanemarljiva (tak da tale članek nabija propagando). Če kaj, so v labu preučevali virulentnost potencialnih mutacij korone, in kako to lahko vpliva na javno zdravje.

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 10 urami:

 

jaz sem med covidom normalno dvigoval uteži, pač po koncu serije se je bilo treba izkašljat to je pa to

 

ofak, folk ma kr različne simptome/posledice

neviđeno

 

pizda sodelavc je tud mel glih 2 dni rahlo vročino

a še zdej po 3 mescih ne more dosečt forme na kolesu ...

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 12 urami:

 

Samo kaj ti pomaga. Imun si (po ugotovitvah stroke) 6 mesecev, prihajajo novi sevi in mutacije, kar zopet pomeni, da se lahko ponovno okužiš. Se pravi, da tudi s prekuževanjem ne bo tega kar tako konec. Edini rezultat bo več okuženih = več ukrepov = večje sranje.

 

Ne vem, malo utopično se mi zdi, da bi s cepljenjem in prekuževanjem virus kar izginil. Če se bo samo na podlagi števila okuženih vse zapiralo, smo lahko v tem sranju doživljenjsko.


Jaz sem fasal covid 26.12.2020 (brez simptomov) in 2.3.2021 s simptomi. 6 mesecev imunosti je bolj tko. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...