Skoči na vsebino

Naša mala greznica #9


kemik
Message added by TitanG

IDEMOOOO

Priporočeni prispevki

ronaldinho reče pred 4 urami:

 

Ja, v "normalni" tekmi, ne ko je že zdavnaj vse odločeno. A bi Kostarika dala 6 golov v 8 minutah ali kaj, če prej celo tekmo niso spravili skupaj dveh podaj?

 

Sodniki imajo navodila, da je v takih primerih treba uporabiti common sense. Ok, včeraj ni bilo nevarnosti, ker je bila Kostarika povsem brez vsake borbenosti, a večinoma je v takih tekmah vse, kar se lahko zgodi, da nekdo iz frustracij ali nemoči naredi kak grob štart in polomi nasprotnika. In naloga sodnika je, da zaščiti igralce in to prepreči. Pač daš 2-3 minute dodatka in greš domov, ne pa neko podaljševanje muk poraženi ekipi.

 

 

 

Ta Zambijec je letos sodil tisto tekmo na APN, ko je dvakrat prehitro odpiskal konec (prvič v 85. minuti), nato pa po pol ure klical ekipi nazaj iz garderobe, da bi odigrali še nekaj minut. In potem so po tekmi ugotovili, da naj bi imel vročinski udar. Ok, to se pač lahko zgodi, ko igraš tam sredi Afrike, ampak a res taki sodniki, ki imajo ne samo pomanjkljivo znanje, ampak očitno tudi niso v top fizični pripravljenosti, res spadajo na SP?

 

Legendica Joško Jeličić je v studiu vprašal Strahonjo nekaj v stilu - star sem 50 let in hočem živeti še vsaj enkrat toliko, a so šanse, da v svojem životu vidim hrvaškega sodnika na SP? - pa je bil odgovor nekaj v slogu danes je sodil Zambijec, a so lahko naši sodniki slabši? 

 

Najvrjetneje ne. Ampak mene kot športnika bi to zelo motilo. Daj mi šanso za 1/10000000000 čudež magar, samo ne mi odvzet te pravice ker se tebi zdi da vrjetno ni razlike. Da ne govorim, da so dodatni streli na gol in ostali elementi konc koncev tudi potencialne poškodbe, rumeni kartoni itd ki vplivajo na stvari. 

Povezava do prispevka
Vilinec reče pred 18 urami:

Da bi Kanadčani znali zaključevat svoje šanse... :D

 

ob priznanju, da ne morem več tako podrobno sledit vsem ligam, lahko rečem samo naslednje.

 

res se iz glave ne spomnim tekme zadnjih nekaj let, kjer bi neka ekipa držala tako močan tempo tako zelo dolgo časa (praktično jih je zmanjkalo šele po 75'). če niso bili včeraj vsi kanaki na kolumbijskih dobrotah... :ododava:

 

kemik reče pred 7 urami:

No, ceprav so bile analize fajne japonci niso bili toliko, vsaj v nogometu. Do vceraj, zato sem sokiran 😀

 

sam sem pa njihove pretekle predstave vedno videl drugače.

 

običajno jih je zjebala fizična manjvrednost (premajhni, prenežni) in pa predvsem naivnost. bili so (in so) mojstri šablone, a ko je bilo treba v trenutku kakšno zadevo zimprovizirat, so običajno gledali eden drugega.

 

tipom se resno vidi lastna introspekcija.

 

ronaldinho reče pred 5 urami:

Ok, to se pač lahko zgodi, ko igraš tam sredi Afrike, ampak a res taki sodniki, ki imajo ne samo pomanjkljivo znanje, ampak očitno tudi niso v top fizični pripravljenosti, res spadajo na SP?

 

dobesedno se ne spomnim SPja odkar resno spremljam fuzbal (od 1994 v ZDA), kjer se ne bi izpostavljala občutna diskrepanca med znanjem in razumevanjem fuzbala med evropskimi in južnoameriškimi sodniki na eni strani, ter azijskimi in predvsem afriškimi na drugi strani.

 

odgovor FIFE je isti že ves ta čas. treba je vključit vse, četudi niti približno niso vsi na isti ravni. :hmm:

 

reder reče pred 4 urami:

zvečer pa na papirju najbolj zanimiva tekma te prve runde tekem v grupah, Brazilci proti evropskim Brazilcem. :D

 

jaz sem nahajpan za to tekmo že od žreba.

 

samo se resno bojim, da bomo na koncu itak gledali neko breztempno šahovsko partijo nadmudrivanja.

 

black187 reče pred 2 urama:

Zakaj ima kamerun samo črnce, dokaj žaljivo do diversitija

 

...in ubil jih je tudi Kamerunec. :ododava:

 

also, največji bedaki SPja pa spet Angleži. le kdo drug. :rofl:

 

 

 

uredilo bitje hawa meyta
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 53 minutami:

 

ob priznanju, da ne morem več tako podrobno sledit vsem ligam, lahko rečem samo naslednje.

 

res se iz glave ne spomnim tekme zadnjih nekaj let, kjer bi neka ekipa držala tako močan tempo tako zelo dolgo časa (praktično jih je zmanjkalo šele po 75'). če niso bili včeraj vsi kanaki na kolumbijskih dobrotah... :ododava:

 

 

sam sem pa njihove pretekle predstave vedno videl drugače.

 

običajno jih je zjebala fizična manjvrednost (premajhni, prenežni) in pa predvsem naivnost. bili so (in so) mojstri šablone, a ko je bilo treba v trenutku kakšno zadevo zimprovizirat, so običajno gledali eden drugega.

 

tipom se resno vidi lastna introspekcija.

 

 

dobesedno se ne spomnim SPja odkar resno spremljam fuzbal (od 1994 v ZDA), kjer se ne bi izpostavljala občutna diskrepanca med znanjem in razumevanjem fuzbala med evropskimi in južnoameriškimi sodniki na eni strani, ter azijskimi in predvsem afriškimi na drugi strani.

 

odgovor FIFE je isti že ves ta čas. treba je vključit vse, četudi niti približno niso vsi na isti ravni. :hmm:

 

 

jaz sem nahajpan za to tekmo že od žreba.

 

samo se resno bojim, da bomo na koncu itak gledali neko breztempno šahovsko partijo nadmudrivanja.

 

 

...in ubil jih je tudi Kamerunec. :ododava:

 

also, največji bedaki SPja pa spet Angleži. le kdo drug. :rofl:

 

 

 

Saj anglezi vedno tako obleceni pridejo. 

Povezava do prispevka
Navedek

res se iz glave ne spomnim tekme zadnjih nekaj let, kjer bi neka ekipa držala tako močan tempo tako zelo dolgo časa (praktično jih je zmanjkalo šele po 75'). če niso bili včeraj vsi kanaki na kolumbijskih dobrotah...

 

Bomo videli, kako bodo proti Hrvatom, tempo so res držali dolgo, je pa res škoda, da niso zadeli. Malo sicer okradeni, ampak ja :D. Čudno sicer, da ni začel Cyle Larin v napadu, pa tudi da je Davies strelal penal, ponavadi ga David/Larin.

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 18 minutami:

Ne me jebat, kaksno sreco v blamazi je imel portugalski golman. :rofl:

 

naj kdo nalima, ce je na voljo posnetek ali gif, tega ne znam oposat

https://www.reddit.com/r/soccer/comments/z3qidk/better_look_at_diogo_costa_almost_making_a_fatal/?utm_source=share&utm_medium=android_app&utm_name=androidcss&utm_term=1&utm_content=share_button

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...