Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Ethan reče Dne, 5. 11. 2023 at 11:18:

Ja, zgleda PS5 "CHEAP" edition....:ninja:

V bistvu ker PS slim ni zgledal cheap proti fat modelu? Maybe edino tko iz glave PSOne. Pa tud kar opažam, da vsaka nova verzija ima slim, ki je vedno manj slim proti fat. Če gledam PS1 vs One, ali PS2 vs Slim to je bla ogromna razlika v velikosti, medtem k pr 3ki so ble že manjše razlike, pr 4ki tud tm tm v razliki, tale pr 5ki se mi zdi, pa da je še najmanjša razlika. Pa upam, da nau kakšnih problemov s fanom, da se bo hitr zapacal s tem postal glasen in tud pol konzola pregrevala.

uredilo bitje Menethil
Povezava do prispevka

Res je, precej fuck you generacija letos. Sony z igranjem cene za PS4 (199€/299€/199€/299€ na koncu), nedobavljivost PS4 (verjetno umetna), potem PS5 neprestana nedobavljivost za našo regijo (drugje pa prah nabira) več kot dve leti. Potem ko je zaloga povišajo cene za 50€. Sedaj kao Slim, ki je praktično isti šmorn, vsaj dodaten čip 500GB bi lahk dal zraven, ker je skoraj nuja. Cena spet nazaj na 500€/550€ (no Digital bo 50€ dražji). Kontroler še vedno bedno elektronsko stikalo za analogne gumbe, ki crkne v letu ali dveh. Dobički pa enormni zaradi digitalne distribucije.

Pozitivne stvari: nadgradnja diska brez komplikacij, ful zanesljiva naprava (z izjemo kontrolerja), brez kompliciranja pri uveljavljanju garancij (preveri se serijska in to je to).

uredilo bitje Konzolko
Povezava do prispevka

Zdej nisem več prepričan ali sem zadevo prav razumel: ali ima slim disc verzija fiksen disc ali sta oba ps-ja enaka le da ima eden snemljiv disc že nameščen?

 

Konzolko reče pred 1 uro:

Letos po vsej verjetnosti ne, vsaj zaenkrat nisem našel EU države, ki bi jih dobila. Tko da nekje januarja do februarja verjetno.

Ampak glede na trenutne BF cene in Slim cene, Slim defitinitvno ni vreden denarja, vsaj ne do naslednjega price cuta.

Hmm... Sem mislil da bo prej.

Nisem več prepričan če se splača čakat na to slim verzijo... sem pa vseeno upal da bi se ognil tej debeli kišti od original ps-ja.

Povezava do prispevka
young reče pred 14 urami:

Trenutno niti ne vidim razloga zakaj bi kdo želel digital + detachable disc.

Ali mogoče kdo ve, kdaj bo "slim" verzija pri nas?

 

Tud v PS5 ki ima že priložen BR pogon je ista fora tako da če kupiš "slim" verzijo moraš najprej registrirat BR disk online da ga lahko uporabiš.

Povezava do prispevka
Gatsu reče Dne, 7. 11. 2023 at 14:37:

Jaz sem ob izidu kupil 3 joypade. Žal brez drifta ni noben več. Dva ki sta še pogojno uporabna (v igrah kjer deadzone ni premajhen) imata baterijo samo še za 3-4 ure uporabe . Ob poletni akciji sem kupil 2 nova in starih ne uporabljam več.

 

Neki takega tudi pri meni.

 

Pa ne pri PS3, ne PS4, ne Xbox nisem nikoli imel težav in nisem pretirano ''nasilen'' do joypadov :D 

 

Očitno je, da imajo določene konceptualne pomanjkljivosti, ker je ta težava prepogosta pri folku.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 31 minutami:

 

Tud v PS5 ki ima že priložen BR pogon je ista fora tako da če kupiš "slim" verzijo moraš najprej registrirat BR disk online da ga lahko uporabiš.

Hvala za info. Ta je kar slaba ja. Prov delajo na tem, da bojo s časom stare konzole postale smeti, ki jih mores zamenjat z novo verzijo. Zdej me se malenkost bolj vlece na xbox s svojim backward compatibilty.

Povezava do prispevka

Ah z DS4 imam jaz jebeno slabše izkušnje. V1 sem menjal 3 v garanciji zarad sfukanih vzemti v desnem trigerju (Destiny) drift je pa prišel še hitreje kot v DS5. So pa bili DS4 V2 konkretno vzdržljivejši pri meni. 

 

Za BF bodo baje kontrolerji 30% off tko da navali narod, magari na zalogo da naute pol kupoval po polni ceni :P 

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 2 minutama:

Očitno je, da imajo določene konceptualne pomanjkljivosti, ker je ta težava prepogosta pri folku.

Jst sm mel dva kontrolerja since day1 in pri enem se je pojavil drift, pri drugem je sfukan R2 (prvih par mm nima nobenega upora vec in se gumb rad "sam pritisne"). Preigral sm pa pomojem vsega skupi 4 igrice na PS5. Tko da definitivno gre za Sony jajca od kontrolerja.

Povezava do prispevka
young reče pred 1 minuto:

Hvala za info. Ta je kar slaba ja. Prov delajo na tem, da bojo s časom stare konzole postale smeti, ki jih mores zamenjat z novo verzijo. Zdej me se malenkost bolj vlece na xbox s svojim backward compatibilty.

 

Xbox je glede tega še slabši. Brez interneta ne dela dobesedno nič. Glede na leake bo pa njihov slim digital only.

Povezava do prispevka

Tudi sam sem v kampu "PS5 joypad smeti"

 

Imel sem SNES joypade, ki še vedno delajo kot na day 1, imel PS1, PS2 joypade, X360, Wii (U), PS3, PS4 ... dobesedno vse še dela brez težav. Wii joypad je edini, ki sem ga s polno silo zabil v tla, ko sem nekaj mahal in sem ga s polno silo fuknil proti tlom. Joypad sem pobral in je enako delal naprej :rofl: 

 

A PS5 joypad in Switch joyconi so mi začeli driftat. Hvala lepa za takšno novo generacijo res. S tem, da PS5 joypad je imel še s triggerji težave. In dobesedno delam najlepš na svetu z joypadi

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 1 uro:

Ah z DS4 imam jaz jebeno slabše izkušnje.

Ti si edini človek, ki ga poznam, da bi imel take težave.

Do Dualsensa nisem nikoli imel problemov zdriftom, pa so prej leteli joypadi tudi po tleh.

Mogoče pa je ravno to fora. Udarec ob tla morda dobro spuca kontakte pod gobicami? :D

Povezava do prispevka

Meni DS2 obadva še zmer delata, DS3 tud noben ni imel težav, DS4 pa tud uredu. XboxOG controller S brez frk, xbox360 tud ql noben zajebavu, ta za PC k ga mam xbox one gamepad pa tud že leta dela. Tko da, če ma DS5 težave, pol je zgleda škrt roba.

uredilo bitje Menethil
Povezava do prispevka

DS4, DS5 X1, XS in Switch pro kontrolerji imajo vsi analogno palčko istega proizvajalca kolikor je meni znano. Zakaj je pa drift tako pogost pri PS kontrolerjih mi pa ni jasno? Morda lažje not pride prah kot v drugih? Vsekakor Se Sony ne sekira ker se njihovi kontrolerji svinjsko dobro prodajajo in je profit margin sigurno zelo lušten.

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka

je bilo že kaj govora o letošnjih BF popustih za PS+ naročnine, ker tole je čisti debilizem. Kot, da bi preverjali če imamo v glavi puding... (govorim za junake, ki bi podaljšali obstoječo naročnino)

 

Navedek

During PlayStation’s Black Friday promotion from November 17 – 27, players who join PlayStation Plus can save up to 30% on 12-month membership plans. Current PlayStation Plus members can save 25% when upgrading a current plan to PlayStation Plus Extra, or save 30% when upgrading to PlayStation Plus Premium/Deluxe.

 

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 10 minutami:

A je kdo naročil PS Portal? Jutri izide v EU, pri nas pa januarja. :rofl:

 

 

 

In kaj si s tem na boljšem??

 

Moraš imeti stacionarni PS5 vsaj v stand by-ju, da lahko igraš remote?

 

Oz. lahko igraš, če si nekje v tujini, doma pa ti štroma zmanjka in se ti PS5 izklopi?

uredilo bitje urby20
Povezava do prispevka
urby20 reče pred 9 minutami:

 

Oz. lahko igraš, če si nekje v tujini, doma pa ti štroma zmanjka in se ti PS5 izklopi?

To deluje samoo doma, znotrraj domačega omrežja. NE moreš it ti na vikend in igrat PS5, katerega si pustil doma. Mogoče tehnično bi lahko prek kakega VPNja s pet sekundnim lagom.

 

Praktično je to za fotre in seronje. Drugje ne vidim smisla. Za fotre, k hočejo gledat grozljivko in dajo mulcu to in rečejo briši v sobo igrat. Al pa k ga familija spodi stran od TVja, ker bodo gledali sam doma.

Na drugi strani pa seronje, ki preživijo po 45min na WCju in da lahko tam igrice igrajo.

 

Drugje res ne vidim uporabnosti te knozole?

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 minuto:

To deluje samoo doma, znotrraj domačega omrežja. NE moreš it ti na vikend in igrat PS5, katerega si pustil doma. Mogoče tehnično bi lahko prek kakega VPNja s pet sekundnim lagom.

 

Praktično je to za fotre in seronje. Drugje ne vidim smisla. Za fotre, k hočejo gledat grozljivko in dajo mulcu to in rečejo briši v sobo igrat. Al pa k ga familija spodi stran od TVja, ker bodo gledali sam doma.

Na drugi strani pa seronje, ki preživijo po 45min na WCju in da lahko tam igrice igrajo.

 

Drugje res ne vidim uporabnosti te knozole?

 

Se pravi totalna bedarija, oz. stran vržen denar, če je temu tako, da ne deluje kot samostojna konzola...

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...