Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Navedek

According to this significant leak, the PS5 Pro could boast 67 teraflops of compute power equating to a "mere" 33.5 Tflops of “Floating Point” performance in real-world gameplay terms. To put that into perspective, the PS5 has just 10.28 Tflops.

 Tko 3xhitreje/močneje ni ravno slabo.

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Hehe. Zgodaj je še. 40 dnevni post od alkohola je še... ne more mi @Gatsu s tem pokroviteljskim "genij" odnosom dvignit pritiska.

 

Med mojimi bratranci, ki delajo na baušteli se dan danes smatra 65+ decibelov glasna štemarca smatra za glasno. Če @Gatsuju to predstavlja spremljivo, zato jer "samo" 400€, a je to potem smiselno? Ma ja PS4 super naprava...

Povezava do prispevka
Galko reče pred 28 minutami:

kaj si pa o upgradu misli CTO dr. prof. hard. @atomic?

Jest sem bil 100%, do zadnjega, da PS5 proja ne bo. Ker enostavno v primerjavi relativno na čas je PS5 ful bolj zmogljiva konzola od PS4 ob izzidu in takrat je bil PS4 pro potreben. Ampak sj to vse so že fantje povedal v videu. Bolj cuzat keš od vedno večjega RVCja na prodano konzolo, kot pa razvijat novo...

 

Ampak ok, bodo zgleda izdal PRO. In po pričakovanjih je dost pičkin dim, kar je logično. Ne morejo narest v tako kratkem času narest ne vem kakšen boost, razen če bi bil ps5 že v štartu tako slab, kot ps4.

Proc ostane isti, no do 10% hitrejši, to je tako malo, da lahko rečemo isti.... pa na gpu do 45% perfomanca.

 

Že ps4pro so nekateri kurcali, da je premajhen upgrejd, pa je tam cpu fix 35% hitrejši , gpu 250%. Tam je bila razlika, al si god of war igral na 30fps al 60.

 

Tko da ja, tako kot digital foundry fantje sem not exited. 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 4 minutami:

Dobro sej ni tako slabo

 

4070 kao

Kje pa... oni izvedl marketinški trik in nabil 3x več gflopspov in potem misliš, da bo tolk hitro.

Ampak to je zaradi spremembe arhitekture. Zato, ker RDNA 2 ima precej manj gflops od RDNA 3. Tako pa potem imaš ne vem novi radeon 7700xt z 35 gflops je precej počasnejši od 25gflops strejšiga 6800xt.

 

Je pa RDNA 3 dost bolja pri ray tracingu. Tko da v praksi bo bolj za en kurc razlike :)

Povezava do prispevka
atomic reče pred 11 minutami:

Kje pa... oni izvedl marketinški trik in nabil 3x več gflopspov in potem misliš, da bo tolk hitro.

Ampak to je zaradi spremembe arhitekture. Zato, ker RDNA 2 ima precej manj gflops od RDNA 3. Tako pa potem imaš ne vem novi radeon 7700xt z 35 gflops je precej počasnejši od 25gflops strejšiga 6800xt.

 

Je pa RDNA 3 dost bolja pri ray tracingu. Tko da v praksi bo bolj za en kurc razlike :)

Ne vem

 

Samo sem pogledal na hitro na koncu, une sklepne misli in je reku uni na sredini, da ne bi svetoval nekomu, da upgrejda iz 2080 na 4070.. brez da prej upgrejda prej drugih zadev

Povezava do prispevka

Men je bil pa PS3 fat najlepši... :wub:
Še posebej pa koncept in funkcionalnost, imel je readerje za spominske kartice, predvajal je PS1/2 igre, SACD, Other OS to so kasneje vse odstranil in zjebal, mel si občutek, da imaš res neko mašino, ki vse dela. 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 23 minutami:

 

evo fixed:

 

wonwwcxz4wn51.jpg

 

 

Čeprav tudi bel bajsi ni grd no. Slim je tak moderen zahodni design. Ta fatso je res tko sestavljen iz različnih stvari, ampak je tak japonski k nek giant robot. Ta color PS znak in napis SONY je tko dost nostalgičen. Chrome sicer ne na beli barvi ne pride lepo do izraza. Ampak tudi pri slimu je fail sicer ne konzola, ampak gamepad zraven, ker bi morale gobice in tipke biti svetlo sive v barvi, ki je že tudi na konzoli.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 3 urami:

Dej ne bod picajzlast no! :rofl:

Pač ne verjamem v xbox tax. Hi-Fi Rush je bil supportan po izidu kakšne pol leta. Med drugimi dobil en velik free DLC update, ki je špilu dodal dva game mode in še par drugih manjših stvari. Pri PS5 je dodan še Dualsense kar doda immersion pri ritmičnem špilu. Valda bojo verjetno boljše ocene, če je špil še v boljšem stanju kot leto dni nazaj po vseh QoL updejtih, bug fixih in drugih dodanih stvari.

 

Samo ja. Tega pač ne omenja nobeden Xbox fanboy po socialnih omrežij. Isto je bilo tisti Ghost Wire Tokyo. Xbox je svoj špil dobil leto kasneje na svojo konzolo in z veliko manj opisi krepko boljša ocena. 

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka
Galko reče pred 5 urami:

Sem po naravi mega optimist in zelo easy-to-hype oseba. Ampak ko se ti pa navadno vedno navdušeni hardware bossi skoraj zjokajo ko gledajo specse, ne vem stari, neki je bit optimist, neki je bit pa naiven :D 

 

kaj si pa o upgradu misli CTO dr. prof. hard. @atomic?

 

Napisal si tako, kot da obstaja možnost da ne boš nabavil. :D

Ko smo bili mladi, smo marsikaj kupili, ker smo bili naivni - zdaj smo pa prestari, da bi si lahko privoščili ne bit naivni - tako jaz to gledam :D


 

 

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...