Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Stipe2 reče pred 1 minuto:

Glede na to, da najudarnejših iger ni day one, bi lahko za te naslove vsaj uvedli polovične cene za naročnike na Extra/Premium.

To bi potem hitro prehiteli Game Pass.

 

NPM confirms :D

Jup. To pravim že od vsega začetka. Vsaj 1st party naslovi bi nujno morali imeti nek dober popust Day 1.

Povezava do prispevka

No, sem zadevi stestiral tudi v praksi. Samsung QN90B ima predvsem bolj zareco sliko, LG OLED C2 pa popolno crnino, kar me je kar impresioniral.

 

Mogoce bi vseeno vzel LG C2. Stipe, saj ne zameris? 😀

 

Kako pa je s kakovostjo zvoka med Samsungom in LGjem?

uredilo bitje vertov
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 4 minutami:

Naj ti bo :D - samo potem vsaj počakaj na letošnje OLED modele, ki bodo korak naprej kar se svetilnosti tiče.

Pa jaz bi gledal samo še QD-OLED panele (Sony, Samsung), ker vse drugo je zdaj drugorazredna OLED roba...

 

Spet neke nove cvetke:rofl: Kar se tiče natančnega prikaza slike je po mojem LG še vedno kralj. Svetilnost je po mojem precenjena, res nikoli nisem čutil nobene potrebe po bolj svetleči fake sliki.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 9 minutami:

Naj ti bo :D - samo potem vsaj počakaj na letošnje OLED modele, ki bodo korak naprej kar se svetilnosti tiče.

Pa jaz bi gledal samo še QD-OLED panele (Sony, Samsung), ker vse drugo je zdaj drugorazredna OLED roba...

že cx je v večini primerov dovoj svetu, c1 oz c2 pa sploh

 

tako da @vertov, imo ne rabiš čakat, novi modeli bodo itak šele enkrat poleti..

Povezava do prispevka
vertov reče pred 51 minutami:

No, sem zadevi stestiral tudi v praksi. Samsung QN90B ima predvsem bolj zareco sliko, LG OLED C2 pa popolno crnino, kar me je kar impresioniral.

 

Mogoce bi vseeno vzel LG C2. Stipe, saj ne zameris? 😀

 

Kako pa je s kakovostjo zvoka med Samsungom in LGjem?

Kakovosti zvoka ni na nobenenm TV-ju pa me lahko linčate sedaj...

 

Če hočeš vsaj en toliko dober sound si moraš obvezno dokupiti vsaj en kvaliteten soundbar. Jaz recimo imam Q-acoustics ter sub-a zraven, stal pa me je tak špas dobrega jurčka (ja več kot sem dal za LG C1 55") ;)

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 28 minutami:

Naj ti bo :D - samo potem vsaj počakaj na letošnje OLED modele, ki bodo korak naprej kar se svetilnosti tiče.

Pa jaz bi gledal samo še QD-OLED panele (Sony, Samsung), ker vse drugo je zdaj drugorazredna OLED roba...

To, kar sem videl v zivo je dalec od kaksne drugorazredne robe :D.

 

No, odlocitev je padla :)

Povezava do prispevka
Feget reče pred 14 minutami:

 

Spet neke nove cvetke:rofl: Kar se tiče natančnega prikaza slike je po mojem LG še vedno kralj. Svetilnost je po mojem precenjena, res nikoli nisem čutil nobene potrebe po bolj svetleči fake sliki.

 

Ne bo držalo - Sony je kralj slike - LG je mogoče kralj midrange gaming TVja trenutno, to je pa to.

 

Svetilnost ni precenjena, če ne se ne bi tako trudili jo povečat na OLEDih, ker vedo da je to slabost - brez dovolj svetilnosti (predvsem sustained svetilnosti celotnega zaslona, ne burst 10% windowa) enostavno ne moreš pravilno prikazat dnevne svetlobe v HDR - ja, tudi na OLEDu je lahko svetlo, ampak dokler ne vidiš še nekaj svetlejšega, misliš da je to to.

Standard h kateremu stremi HDR je 10.000 nitov - verjetno z nekim razlogom.

 

 

  • Račka +1 2
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka

Imam tako LG C1 in Sony AG9 oba 55".

 

Slika je vrhunska na obeh, je pa porazna pri C1 pri dnevni svetlobi (zelo odprta mansarda z veliko strešnimi okni), da bi tukaj med dnevom kaj gledal je muka, medtem ko pri Sony-ju je druga pesem, in sicer se tudi pri močnejši dnevni svetlobi obnese odlično.

 

Torej oba sta vrhunska TV-ja, vendar LG C1 pogori pri gledljivosti na dnevni svetlobi, zato je le ta romal v spalnico.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 10 minutami:

Med poznavalci še vedno kraljuje LG, med kupljenimi opisovalci pa je vse možno:rofl:

 

LG-ji že od CX naprej prikazujejo praktično 100% pravilno sliko - torej tako kot je bila namenjena pri kreiranju contenta.

 

Ja ja, 100% je edino to da tudi tvoj TV je počasi že zastarel. :D

 

 

 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
vertov reče pred 1 uro:

No, sem zadevi stestiral tudi v praksi. Samsung QN90B ima predvsem bolj zareco sliko, LG OLED C2 pa popolno crnino, kar me je kar impresioniral.

 

Mogoce bi vseeno vzel LG C2. Stipe, saj ne zameris? 😀

 

Kako pa je s kakovostjo zvoka med Samsungom in LGjem?

Nikoli ne boš imel brightness na lg oledu do konca ker je lahko zelo svetlo. Ne skrbi za to. Ma itak karkoli od tega vzameš boš zadovoljen. Čez dan bo Samsung imel malo boljše barve in sliko ponoči je pac oled kralj. Sam itak ima vsak rulete, če pa tv postavljaš nasproti od okna si pa itak mojster. Ima pa LG vsaj za moje pojme gladko najboljši OS in zelo vredu in odziven voice control 

uredilo bitje Gapi182
Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 11 minutami:

Nikoli ne boš imel brightness na lg oledu do konca ker je lahko zelo svetlo. Ne skrbi za to. Ma itak karkoli od tega vzameš boš zadovoljen. Čez dan bo Samsung imel malo boljše barve in sliko ponoči je pac oled kralj. Sam itak ima vsak rulete, če pa tv postavljaš nasproti od okna si pa itak mojster. Ima pa LG vsaj za moje pojme gladko najboljši OS in zelo vredu in odziven voice control 


Evo to OS sistem WebOS je meni osebno najboljsi, razni android os mi gre na jetra, kot pri prejsnjem sonyju starem 4 leta ni nic vec delalo, oz. je tako stekalo da se ni dalo uporabljati, kar pa je spet resljivo recimo z amazonovim fire tv stickom.

 

Kar pa je default sistemov za tvje pa gladko zmaga lg-jev webos.

Povezava do prispevka
urby20 reče pred 10 urami:

Evo to OS sistem WebOS je meni osebno najboljsi, razni android os mi gre na jetra, kot pri prejsnjem sonyju starem 4 leta ni nic vec delalo, oz. je tako stekalo da se ni dalo uporabljati, kar pa je spet resljivo recimo z amazonovim fire tv stickom.

 

Kar pa je default sistemov za tvje pa gladko zmaga lg-jev webos.

 

Ne morem reč za WebOS, ker več kot 5 minut nisem z njim rokoval - lahko pa rečem da Android je poštiman kar se štekanja tiče in kar gledam in berem reviewe, opisovalci ga večinoma postavljajo na prvo mesto - za njim je WebOS, za katerega pa pravijo da dela sicer gladko, ampak je zastarel in bi bil čas za nek konkreten update - naj o zastarelosti več pove kdo, ki ga ima.

Če s tem mislijo, da naj bo podoben načičkanemu Androidu, potem imam raje zastarelo in minimalno. :)

Za Tizen tudi lahko rečem, da je za videt mogoče preveč enostaven in zastarel, ampak po večletni uporabi še vedno dela gladko.

 

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 11 urami:

Nikoli ne boš imel brightness na lg oledu do konca ker je lahko zelo svetlo. Ne skrbi za to. Ma itak karkoli od tega vzameš boš zadovoljen. Čez dan bo Samsung imel malo boljše barve in sliko ponoči je pac oled kralj. Sam itak ima vsak rulete, če pa tv postavljaš nasproti od okna si pa itak mojster. Ima pa LG vsaj za moje pojme gladko najboljši OS in zelo vredu in odziven voice control 

 

Ko govorimo o svetilnosti, mislimo na HDR - za navadno vsebino ne bo rabil niti pol od max.

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 4 urami:

 

Ne morem reč za WebOS, ker več kot 5 minut nisem z njim rokoval - lahko pa rečem da Android je poštiman kar se štekanja tiče in kar gledam in berem reviewe, opisovalci ga večinoma postavljajo na prvo mesto - za njim je WebOS, za katerega pa pravijo da dela sicer gladko, ampak je zastarel in bi bil čas za nek konkreten update - naj o zastarelosti več pove kdo, ki ga ima.

Če s tem mislijo, da naj bo podoben načičkanemu Androidu, potem imam raje zastarelo in minimalno. :)

Za Tizen tudi lahko rečem, da je za videt mogoče preveč enostaven in zastarel, ampak po večletni uporabi še vedno dela gladko.

 

Meni je WebOS z magic remote daleč najboljši sistem. Čeprav tudi Nvidia Shield ( oziroma ostali tv-ji) z android-om niso slabi ( novejše verzije). Samo magic remote naredi svoje. ( zdaj brez "magic remote" postane tudi WebOs "normalen". ) :innocent:

Povezava do prispevka

Danes sem zmontiral okna, televizija pride takole pozicionirana, okna so na zahodni strani.

 

In sem razmisljal ali je tole dejansko presvetla soba za OLED? Ni tako, da zarki svetijo direktno na ekran, se pa vseeno vidi odsev. Ima kdo podobno postavitev? V zivo je precej svetleje, kot na sliki.

IMG_20230114_133115.jpg

uredilo bitje vertov
Povezava do prispevka
kid666 reče pred 1 uro:

mislim, lej, ne mislim zdej čist oredu tvja menjat, ker sony noče posodabljat OS-a

Saj ni treba. Vzameš Firestick, Xiami MiBox 4 ali Nvidia Shield, itd... In je. Jaz imam v retro sobi "Pioneer Kuro LX5090" in Nvidia Shield.

In še zmeraj ostanem brez besed, ko vidim kakšno televizijo so naredli leta 2008. ( Aja, pa made in UK). Danes kaj tekega si ne moreš niti sanjat. :)  

https://www.whathifi.com/pioneer/pdp-lx5090/review

image.png.05bddcaeb5ff7d578efe8764c1176171.png

uredilo bitje Ethan
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...